Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Ronad10 " W fazie ataku gra bliżej środka żeby jak wspomniałem więcej miejsca miał Balde. To jego całe zadanie"
To bardzo mało zrozumiałeś ;)
Nie - to nie jest "całe" jego zadanie. To jest BARDZO MAŁA cząstka jego zadań. Tylko Ty ich nie umiesz dostrzec a próbujesz się mądrzyć i dlatego nie rozumiesz czemu Torres gra, choć wydaje Ci się że nie powinien.
Powiem więcej: stwierdzenie "w fazie ataku ma zejść do środka" jest wybitnie prostackie. Jakby piłka była prosta jak budowa cepa a każda akcja wyglądała tak samo. Ciekawe czemu nie wygląda?
0
@Ronad10 fakt że nie zauważyłeś że Torres ma za zadanie NIE grać na lewym skrzydle najlepiej dowodzi jak bardzo mało rozumiesz z tego co wymyślił Flick XD
0
@fcbcf to źle myślisz. Bo Torres nie ma ani nadzwyczajnego potencjału ani nieznanych możliwości. To typowy zadaniowiec. I fakt, że w trzech kolejnych meczach wychodzi w pierwszym składzie jest wybitnie nieprzypadkowy. Nie wiem jak gra Valladolid, bo nie oglądałem ich spotkań w tym sezonie, ale w ogóle mnie nie zdziwi jak wyjdzie jutro Torres a np. Rapha usiądzie na ławce.
0
@BISHBASHBOSH wątpię aby Torres stracił miejsce w składzie a jeżeli już to raczej kosztem Raphy a nie Olmo. Chyba że Flick zmieni pomysł na grę.
0
@Ronad10 dla każdego kto ma trochę pojęcia o piłce było oczywiste jaka będzie roszada w przerwie patrząc po tym jak gra drużyna. Ale tylko hejterzy są tak tępi, że nie rozumieją dlaczego taka zmiana została wprowadzona.
0
Betis, Legia, Djurgården, Omonoia, Lugano, TSC i Dinamo-Minsk - będzie fajnie ;)
0
@Faro a sędzia to niezła menda - zamiast powiedzieć żeby grał bo nie wyszła to czeka aż w ręce weźmie.
6
Zaleta: Włosy.
Wada: Również włosy.
Czego się boisz?: Takich testów. :D
Ktoś z drużyny, z kim byś nie zamieszkał: Z Laminem.
Trochę wariat ;)
0
@Ibarbo69 nie ma terminarza więc raczej nie
0
@Lucho_Juchacho Za Yamala to Rapha i Pau Victor
Skąd Ci się wzięli na prawym skrzydle Olmo i Fermin?
0
@RoberDzik jak dorzucisz BigMaca to bierem
1
@FcPortoFan1999 Te nowe losowania są dla mnie dziwaczne
2
@MichuZ44 zależy od gatunku - a jak ze starszych to polecam K-Pax,
0
@tristan87 z tego co słyszałem to nie pije od słynnego wypadku
4
Żewłakow tak trochę mało korzystnie wyszedł ;)
0
@Pnog37 to są jednak mecze o stawkę.
1
@bartulek98 dokładnie tak jest. Dlatego Flick wystawia go w pierwszych 3 meczach w pierwszym składzie a potem selekcjoner powołuje do kadry. Oni zwyczajnie się nie znają na piłce a hejterzy Torresa jak najbardziej XD
1
@Ronad10 o tym dokładnie napisałem XD
@zytko3 mógłbym ale polecam obejrzeć sobie mecz jeszcze raz i samemu ocenić ;)
2
@MesQueUnClub96 to nie on - to kot!
2
@Pnog37 Nie chodźmy za skrajności w skrajność ;)
Reprezentacja gra ważny mecz to jedzie. Czy zagra w kolejnym? Pewnie nie a w październiku to pewnie w ogóle jeżeli będzie grał wszystko w klubie
1
@BorzyKrzys nie no ktoś go tam pytał. Może żona, może mama a może jakiś dupowłaz?
9
@kuz Jeżeli patrzysz na jego grę przez pryzmat hejtu to nigdy nie dostrzeżesz dlaczego gra i w klubie i w kadrze ;)
1
@Pnog37 Kluczowy mecz ze Szkotami. Wiadomo że wezmą najlepszych.
0
@JimMorrisonFCB to tylko jeden mecz - dużo za mało żeby kogoś skreślić. Jest wiele czynników które wpływają na zawodnika - choćby dyspozycja dnia. Ale dla debiutanta to też duża presja, strach przed popełnieniem błędu, który by skutkował bramką (swoją droga to taki popełnił ale nie obwiniałbym go nadmiernie).
W mojej ocenie bez Bernala gra taka jak w pierwszych 3 meczach może nie mieć sensu. Wydaje mi się że gdyby Casado miał grać w miejsce nastolatka to wyszedłby w którym z tych spotkań albo przynajmniej dał mu zmianę. Tymczasem 2x za Bernala wchodził Eric a w trzecim meczu (gdzie też młody dawał sygnały konieczności zmiany) takiej nie było choć zrobiliśmy 4 a nie 5 zmian (okazja była kiedy schodził Yamal).
1
@JimMorrisonFCB To trochę nie tak. Bardzo wyraźnie próbujemy na prawym skrzydle tworzyć tercet Yamal, Rapha i Kounde właśnie. To zmusza rywala do skupienia się na obronie swojej lewej strony i przez to robi się dużo miejsca z naszej lewej, która powinien wykorzystywać Balde i GM. Można powiedzieć że to taki nasz pomysł na granie. Niestety ten ostatni bardzo słabo wywiązał się ze swojej roli w meczu z Rayo.
1
@messi33 niech se kupią winicjusza żuniora to liczba dupków i płaczków w LL zmniejszy się znacząco
0
@JimMorrisonFCB Kounde jest w zasadzie wahadłowym a nie obrońcą i gra mega ofensywnie - nawet bardziej niż Balde. Bardzo często w czasie meczu jest wyżej niż Yamal! Do tego jest kluczowy przy wyprowadzaniu piłki od MatSa :(
0
@JimMorrisonFCB zarówno z Valencią jak i z Rayo stracilismy w zasadzie bardzo podobne bramki.
Wpływa na to jak się ustawiamy w fazie ataku: w środkowej strefie boiska gramy 2-1-2-1 - przykład na screenie
Dodajmy do tego bardzo ofensywnych bocznych obrońców
I najważniejsze - do pressingu idzie Yamal, Rapha i Torres a zwolniony jest z niego Lewandowski.
To wszystko powoduje, że po stracie piłki bardzo mocno otwierają nam się boczne sektory. I jeżeli uda się minąć nasz pressing to bardzo łatwo można się przedostać pod naszą bramkę. Tak właśnie padły gole w Valencii i z Rayo :(
screen o którym pisałem:
https://zapodaj.net/images/70d193a802667.jpg
0
@JimMorrisonFCB moim zdaniem w ogóle zmieni się koncepcja grania
Zwróciłem uwagę na pewne wady ustawienia Flicka (zresztą nie tylko ja ale akurat tutaj na stronie nie widziałem o tym jeszcze żadnej informacji) i raczej będzie konieczność zmiany koncepcji gry niż szukania zastępstwa 1:1 - przynajmniej tak mi się wydaje
2
Cuenca to lewonożny stoper a Unai pomocnik (nie defensywny), który może też zagrać na skrzydle. Brakuje Pau Prima, więc można go skreślić z listy zawodników, którzy mieliby zastąpić Bernala.