Azi

0

Bardzo fajnie że wrócił do domu. Inni zawodnicy, których warto mieć na oku: Pau Prim (18), Guille Fernandez (16) - grali już rezerwach oraz Toni Fernandez (16) oraz Ebrima Tunkara (rocznik 2010!)

Azi

1

@Pawlik321 ja bym proponował wstrzymać się do wiosny i iść już na nowy stadion :)

Azi

1

Gundo podpisałeś już umowę? Bo taka sprawa jest...

Azi

1

@tomek8756 porównując to do tego czegoś lewicy (co i tak jest dużo lepsze niż ich standardowe materiały) to wyszło całkiem całkiem.

To jest klamka. To też jest klamka. Nawet się człowiekowi uśmiech pojawił :)

Azi

0

@SzwejkGT To trzeba było zrobić w 2021 i dziś klub by wychodził na prostą. Zostałby ostatnie umowy do rozwiązania (np. Lenglet). Sciągalibyśmy zawodników z kartą w ręku (Aubameyang, Christensen, Kessie, Bellerin, Alonso, Gundo, Inigo) lub tanich do ściągnięcia (Luuk de Jong?). I też byśmy przetrwali. Może nie byłoby majstra w sezonie 22/23 ale dziś nie byłoby takich absurdów jakie obecnie mają miejsce.

Ale nie - jak wtedy się mówiło że zachowanie klubu jest absurdalne i będzie skutkowało w kolejnych sezonach to mi ludzie pisali teksty typu "trza wydawać $$ bom inaczej nie będziem wynikuf!"

Jak dziś mamy efekt to widzi chyba każdy.

Azi

0

@Popitek12 tak i 15 znaków

Azi

30

Jak nie w styczniu to w lipcu. Nie trzeba co pół roku robić draki z tego tytułu.

Azi

1

@kondzix2115 tak na logikę to każdy z zawodników ma określoną wydolność więc zapewne każdy zma rozpisane indywidualne zajęcia do wykonania pod siebie.

Azi

16

Na stronie głównej jest sonda "Czy rządy Laporty są gorsze od tych Bartomeu?"

Zaznaczyłem że nie. Ale fakt że się w ogóle zawahałem przed wyborem opcji bardzo źle świadczy o Lapciu.

Ktoś z Was zaznaczył "tak"?

Azi

1

@pt9 i gdybyś miał około 15 lat na zarobienie kasy za którą będziesz się utrzymywał do końca życia to na bank wybieralbys takie słabsze ofert a nie myślał o przyszłości.

Opowieści o "realizowaniu się" w robicie brzmią pięknie ale jeżeli masz za to samo dostawać X2 więcej i to przy założeniu że nie masz w zasadzie presji to nikt normalny nie wybierze biedniejszej opcji nie będąc z założenia ustawiony do końca życia.

Taką decyzję mógłby podjąć np. Leo ale raczej nie Lenglet

Azi

0

@pt9 to nie brzmi wiarygodnie. Ludzie idą do roboty zarabiać pieniądze. I owszem zawodnicy często odrzucają oferty z krajów typu Katar czy wcześniej Chiny ale z zupełnie innych powodów.

Lenglet ma taką umowę jaka ma i byłby idiotą gdyby od tak zrezygnował z kasy

Azi

5

@pt9 czyli zrezygnowałbyś z ogromnego wynagrodzenia w robocie gdzie nic nie musisz robić byleby iść do takiej gdzie zapłacą Ci max połowę a pewnie i mniej ale za to będziesz miał multum roboty. Na bank by tak to wyglądało

Azi

0

Jakoś mało wiwiarygodnie to brzmi. Na bank wolałby pograć z Leo i Suarezem w USA.

Azi

25

@Derean kolejny kit do wciśnięcia kibicom

Azi

2

@xvcWinterSoldier bo nie może rzucać takich deklaracji jak obniżenie wieku dla mężczyzn do 60. A to że chłopak pytaniem totalnie zaorał ideę równouprawnienia to już zupełnie inna sprawa

Azi

22

Przepięknie zaorane całe podejście do równouprawnienia jedna idiotyczna odpowiedzią na bardzo sensowne pytanie.

Azi

1

tutaj na filmie widać przykład skrajnie głupiego oznakowania poziomego. Dlaczego nie zrobili tam linii przerywanych, żeby można było zmienić pas? Czort jeden wie.


Azi

3

Cieszy mnie że redakcja zauważyła jak fatalną zmianę dał Fermin. Ja wiem, że on dopiero wrócił ale takiego pozorowania grania to ja nie znoszę.

Azi

3

@draxidox przekroczenie to przekroczenie ale w PL taka akcja nie ma racji bytu bo kultura stawiania znaków drogowych jest na tak żenująco niskim poziomie, że często i gęsto karani są kierowcy za fatalnie stawiane znaki a nie za to że ich nie przestrzegają.

Sytuacja z dziś: jadę sobie do teściów. Jadę sobie dwupasmówką i widzę w pewnym momencie znak "koniec terenu zabudowanego". No i super. Mogę jechać szybciej. Dosłownie za chwilę, kilkaset metrów dalej kończy się ta dwupasmówka, więc przechodzimy w jeden pas. Jadę jeszcze kawałeczek dalej, kolejne kilkaset metrów i widzę kolejny znak "koniec terenu zabudowanego". Oczywiście w międzyczasie żaden teren zabudowany się nie zaczynał. Teraz pytanie jest takie: jaka prędkość obowiązywała między tymi znakami? Ja mam kamerkę więc mandatu bym nie przyjął i potem w sądzie udowadniał, że jechałem 90 bo mogłem - skoro tak pozwalają znaki.

Ale straciłbym multum czasu na łażenie i udowadnianie swojej niewinności, co jest absurdalne w sytuacji gdy droga jest tak fatalnie oznakowana. I nie każdy ma kamerkę a bez niej udowadnianie w sądzie że takiego znaku danego dnia nie było jest niewykonalne.

Inny przykład: niedaleko moich teściów był remontowany kilkunastokilometrowy odcinek drogi. Super się tam jedzie. Jest tylko jeden problem: nie zdjęto znaków z ograniczeniem prędkości. I tak na nowiutkiej drodze, gdzie wszystko jest idealnie - łącznie z wymalowanymi pasami, masz ograniczenie do 40 bez absolutnie żadnej przyczyny. Żeby było zabawniej to jak dojeżdżasz do miejscowości to możesz w niej jechać 50 a za nią znowu masz znak ograniczający do 40 km/h. Totalny absurd, gdzie w terenie zabudowanym jedziesz szybciej niż poza nim. Absolutne brawa dla kretyna, który to wymyślił...

Ile jest też takich miejsc gdzie znaki są zarośnięte krzakami, jedziesz sobie spokojnie 90 i nagle widzisz za krzakiem "teren zabudowany". Albo tuż za łukiem. I co? Hamujesz gwałtownie z piskiem opon? I zupełnym zbiegiem okoliczności akurat w takich miejscach czatują misiaczki z radarem.

To nie ma nic wspólnego z dbaniem o bezpieczeństwo na drogach. A tak właśnie wygląda rzeczywistość na naszych drogach. Jeżeli osoby odpowiedzialne za stawianie znaków nie będą ponosiły konsekwencji za brak kontroli oznakowania i irracjonalne rozwiązania, to nigdy na tych drogach lepiej nie będzie.

Azi

7

Obstawiamy co tym razem odwali?
Czerwona kartka z tyłka?
Nieuznana bramka bo tak?
Odgwizdanie spalonego którego nie było przerywając świetna akcje?
Karny z kapelusza dla rywala?
Nie pokaże rywalom żadnej kartki za bardzo agresywna grę ale za to kilka zawodnikom Barcy kiedy będą zgłaszali obiekcje w tym względzie?
Wywali Flicka na trybuny bo zrobi krzywa minę?

Azi

2

@macio_944 to sprawdź ostatnie nazwisko i kto sędziuje :P

Azi

6

Skład realu na dzisiejszy mecz ;)

https://zapodaj.net/images/d8eb5af0359e7.jpg

Azi

1

@KrychaFCB w zasadzie gdyby sędziował ktoś profesjonalny a Yamal chciał wykorzystać te wystawione bardzo wysoko giry to karnego mógł spokojnie wywalczyć. Wystarczyło się na nie nadziać ;) Ale że sędziowała ameba to zobaczył tam faul typa, który odpycha nastolatka ;)

Azi

0

@lucca87 na piwno

Azi

0

@tomek8756 Ta pani to za co bierze te pieniądze przepraszam. Bo nie wygląda na taką, która zrobiłaby obiad albo pranie :P Dzieci też bym jej nie oddał pod opiekę, chyba że nie swoje ;)

Azi

0

@sergio5 dla mnie "Prawdziwy" Ronaldo ;)

Azi

2

@Sulimo bo jeszcze sobie papużki pomyślą że ktoś ich chce w tej lidze i będą walczyć o utrzymanie zamiast zlecieć poziom niżej.

Azi

1

@Pawel13sz zaraz ktoś wklei głowę Mbappe temu małemu i będzie śmisznie ;)

Azi

0

@Rewolucja123 na tą chwilę kadra nie jest pewna. Mam nadzieję że Frankie wróci i będzie grał. Po cichu bardzo liczę na Asnu bo on pasuje do tej układani idealnie. Pytanie jak jego nogi i głowa?

Azi

23

Tak naprawdę głównym punktem powinno być przygotowanie fizyczne. To jest coś czego nie było w tym klubie od baaaardzo dawna. Rywale oddychają rękawami a nasi cisną aż miło.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?