@Stinger_ Pamiętam gol Aboubakara na MŚ z Serbią. Komentatorzy mówili, że w takich sytuacjach sędzia powinien po prostu od razu chorągiewkę podnieść, bo po co puszczać takie kilometrowe spalone, po czym okazało się, że po drugiej stronie boiska ziomek złamał linię, choć każdy był przekonany, że jest spalony ewident
@Piorun Dodgers oczywiście dużym faworytem. Wzmocnili się jeszcze bardziej w porównaniu do mistrzowskiego sezonu. Najlepszych kilka drużyn MLB jest w NL (Dodgers, Mets, Braves, Phillies, Dbacks), natomiast AL jest otwarta i imo Boston, jeśli będzie zdrowie ma tu największe szanse wejść do WS (oczywiście jest to też wybór subiektywny). Natomiast w MLB jest strasznie ciężko powtórzyć mistrzostwo, szczególnie w play-offach jest to sport często losowy. Ostatni raz drużyna wygrała 2 pierścienie z rzędu w latach 90-tych
Nadszedł dzień dzisiejszy - Opening Day! Rozpoczyna się sezon MLB ♥️ Mecze dziś od godziny 20 o i tak codziennie (z małą przerwą na All-Star Game) do końca października ♥️ Mój typ na World Series na ten sezon to Red Sox over Braves. Pozdrawiam serdecznie ;)
@Pingwinek poszła w stronę bramki, czyli tak, że obrończyni Realu nie miała możliwości jej zagrania. dobra, pass. Wymyśliłeś sobie jedyny taką teorię, próbujesz ją absurdalnie bronić, a co najlepsze, masz przekonanie, że taką właśnie decyzję podjęła sędzia, a sam tak naprawdę nie wiesz czy odgwizdała spalonego za to o co się kłócimy czy może za pierwotnie zagranie zawodniczki Barcelony, za zagranie zawodniczki Realu, albo może w ogóle odgwizdała faul XD
@Pingwinek Mordo, ale uwierz, że to, że piłka poleciała do bramki, tak jak poleciała, ma znaczenie. Bo tak to ja mogę powiedzieć, że strzał może być też w narożnik i też ewentualnie tam stojąca zawodniczka może do niego dojść, więc należy zagwizdać spalonego, bo może poleci w kierunku zawodniczki będącej na spalonym. Przecież głupota to jest. Nie brnij w to, nie musisz z siebie pajaca robić, bo sobie umyśliłeś, że jesteś jedyny wielki, obiektywny, Mąż Stanu wśród wszystkich osób oceniających tę sytuację.
@Pingwinek ale ten wślizg musiałaby zrobić przed strzałem przecież. A to że przed strzałem była blokowana i nie miała szans zrobienia wślizgu tutaj nie ma znaczenia. Bierzemy pod uwagę tylko i wyłącznie moment strzału, a w momencie strzału zawodniczka ma dwie stopy na ziemi i choćby była najbardziej wygimnastykowana na świecie i miała najlepszy refleks na świecie, to z takiej pozycji, jeszcze będąc pół metra za naszą zawodniczką nie ma możliwości zagrania piłki. Więc będąc w narożniku miałaby taką samą możliwość zablokowania tego strzału jak tutaj https://zapodaj.net/plik-VBWTgjhNu4
@Pingwinek ok, żeby było mniej absurdalnie, co jeśli ta zawodniczka stałaby przy zawodniczce Realu po przeciwnej stronie pola karnego, tak samo byłaby blokowana, to też jest spalony? Przy strzale jaki padł nie miałaby możliwości zagrania piłki, tak jak i obrończyni blokowana przez Hansen, ale gdyby strzelczyni piłka zeszła mocno, to mogłaby tam rzeczywiście dojść. Jest to spalony? To jak piłka została uderzona MA znaczenie, czy tego chcesz czy nie, przez to ocenia się czy była możliwość zagrania piłki. Gdyby tu nasza zawodniczka przyjęła piłkę, obrończyni Realu nadal byłaby blokowana i wtedy padłby strzał, a Hansen nadal by blokowała na spalonym, to byłby spalony, ale tu padł strzał i to ma znaczenie.
@Pingwinek poza tym, czepiasz się wyrazu "szansa", gdzie w samych przepisach zacytowanych przez Ciebie jest użyte słowo "możliwość" czyli dosłownie główny synonim słowa szansa. Równie dobrze osoba tłumacząca te przepisy z angielskiego mogła użyć słowa szansa i by na to samo wyszło XD
@Pingwinek ale przecież nie wiesz jak piłka poleci? Oj kolego, coś ci się teorie plączą ;) Ja jedynie używam twojej logiki. Skoro nie wiemy jak piłka poleci, to musimy w takiej sytuacji zawodniczki w narożniku gwizdnąć spalonego. Bo co jeśli piłkarka Barcelony tak uderzy piłkę, że wyląduje ona pod nogami zawodniczki Barcelony w narożniku (skoro zakładamy, że mogła uderzyć ją do tyłu w kierunku obrończyni Realu) ? No sorry mistrzu, albo jedno albo drugie
@Pingwinek linia piłki była tutaj z nami od początku naszej dyskusji ;) Mój komentarz sprzed 4 godzin: "to nasza zawodniczka jest za piłką, a nie można być na spalonym będąc za linią piłki"
@Pingwinek nie mówię, że jest takowy przepis, mówię że jeśliby piłka była kopnięta w nich była kopnięta do tyłu to oznaczałoby, że znajdowałyby się one za linią piłki (i tak też było tutaj), więc to wyklucza spalonego. I tak, jest oczywiście szansa że kopnie do tyłu (choć znikoma i absurdalna). Jest też szansa, że kopnie w aut, albo zrobi fikołka, ale ani jedno ani drugie ani trzecie się nie stało
@Pingwinek ale piłka nie poleciała magicznie do tyłu. To jak piłka poleciała ma znaczenie, a przy tym jak poleciała zawodniczka Realu nie mogła tej piłki zablokować
1
@Stinger_ Pamiętam gol Aboubakara na MŚ z Serbią. Komentatorzy mówili, że w takich sytuacjach sędzia powinien po prostu od razu chorągiewkę podnieść, bo po co puszczać takie kilometrowe spalone, po czym okazało się, że po drugiej stronie boiska ziomek złamał linię, choć każdy był przekonany, że jest spalony ewident
8
@kondzik47 bo tyle było w pierwszym meczu?
3
No i 1/4 roku za nami
0
@Barclonismo u mnie odwrotnie, Katastrofa się nagrywa :D
Piękny segment. Zdecydowanie najlepszy z trójki
2
Ngl. Pięknie Cody Cenę wypunktował
1
@ViscaelBarca2007
1. Pedri
2. Raphinha
3. Salah
4. Dembele
5. Mbappe
1
Nosz kuźwa... Idziemy z atakiem...
9
19:30, na nowy czas to już 20:30 będzie...
3
Pozdrawiam wszystkich po ukończonej EDK ♥️
1
@fart pięknie Wilyer ♥️
10 kg stracone przez chorobę nie przeszkodziło ;)
0
Littler jest absurdalny. Jak ktoś ma Philowi dorównać to on
3
Littler co za chory poziom :O
0
Się akurat część przed Mszą obejrzy
1
@Piorun Dodgers oczywiście dużym faworytem. Wzmocnili się jeszcze bardziej w porównaniu do mistrzowskiego sezonu. Najlepszych kilka drużyn MLB jest w NL (Dodgers, Mets, Braves, Phillies, Dbacks), natomiast AL jest otwarta i imo Boston, jeśli będzie zdrowie ma tu największe szanse wejść do WS (oczywiście jest to też wybór subiektywny).
Natomiast w MLB jest strasznie ciężko powtórzyć mistrzostwo, szczególnie w play-offach jest to sport często losowy. Ostatni raz drużyna wygrała 2 pierścienie z rzędu w latach 90-tych
8
Nadszedł dzień dzisiejszy - Opening Day! Rozpoczyna się sezon MLB ♥️
Mecze dziś od godziny 20 o i tak codziennie (z małą przerwą na All-Star Game) do końca października ♥️
Mój typ na World Series na ten sezon to Red Sox over Braves.
Pozdrawiam serdecznie ;)
@fart @Kengo @kamil295
0
No i Lawson z Tsunoda zamienieni po dwóch wyścigach, według bardzo wiarygodnych źródeł!
1
@Pingwinek poszła w stronę bramki, czyli tak, że obrończyni Realu nie miała możliwości jej zagrania.
dobra, pass.
Wymyśliłeś sobie jedyny taką teorię, próbujesz ją absurdalnie bronić, a co najlepsze, masz przekonanie, że taką właśnie decyzję podjęła sędzia, a sam tak naprawdę nie wiesz czy odgwizdała spalonego za to o co się kłócimy czy może za pierwotnie zagranie zawodniczki Barcelony, za zagranie zawodniczki Realu, albo może w ogóle odgwizdała faul XD
1
@Pingwinek
Mordo, ale uwierz, że to, że piłka poleciała do bramki, tak jak poleciała, ma znaczenie. Bo tak to ja mogę powiedzieć, że strzał może być też w narożnik i też ewentualnie tam stojąca zawodniczka może do niego dojść, więc należy zagwizdać spalonego, bo może poleci w kierunku zawodniczki będącej na spalonym. Przecież głupota to jest. Nie brnij w to, nie musisz z siebie pajaca robić, bo sobie umyśliłeś, że jesteś jedyny wielki, obiektywny, Mąż Stanu wśród wszystkich osób oceniających tę sytuację.
1
@Pingwinek ale ten wślizg musiałaby zrobić przed strzałem przecież. A to że przed strzałem była blokowana i nie miała szans zrobienia wślizgu tutaj nie ma znaczenia. Bierzemy pod uwagę tylko i wyłącznie moment strzału, a w momencie strzału zawodniczka ma dwie stopy na ziemi i choćby była najbardziej wygimnastykowana na świecie i miała najlepszy refleks na świecie, to z takiej pozycji, jeszcze będąc pół metra za naszą zawodniczką nie ma możliwości zagrania piłki. Więc będąc w narożniku miałaby taką samą możliwość zablokowania tego strzału jak tutaj
https://zapodaj.net/plik-VBWTgjhNu4
1
@Pingwinek ja wiem, jaki jest pogląd twój z tą linią, tylko mi nie wmawiaj, ze nagle sobie linię ubzdurałem, gdy pisałem o niej 4 godziny temu
1
@Pingwinek ok, żeby było mniej absurdalnie, co jeśli ta zawodniczka stałaby przy zawodniczce Realu po przeciwnej stronie pola karnego, tak samo byłaby blokowana, to też jest spalony? Przy strzale jaki padł nie miałaby możliwości zagrania piłki, tak jak i obrończyni blokowana przez Hansen, ale gdyby strzelczyni piłka zeszła mocno, to mogłaby tam rzeczywiście dojść. Jest to spalony?
To jak piłka została uderzona MA znaczenie, czy tego chcesz czy nie, przez to ocenia się czy była możliwość zagrania piłki. Gdyby tu nasza zawodniczka przyjęła piłkę, obrończyni Realu nadal byłaby blokowana i wtedy padłby strzał, a Hansen nadal by blokowała na spalonym, to byłby spalony, ale tu padł strzał i to ma znaczenie.
1
@Pingwinek poza tym, czepiasz się wyrazu "szansa", gdzie w samych przepisach zacytowanych przez Ciebie jest użyte słowo "możliwość" czyli dosłownie główny synonim słowa szansa. Równie dobrze osoba tłumacząca te przepisy z angielskiego mogła użyć słowa szansa i by na to samo wyszło XD
1
@Pingwinek ale przecież nie wiesz jak piłka poleci? Oj kolego, coś ci się teorie plączą ;)
Ja jedynie używam twojej logiki. Skoro nie wiemy jak piłka poleci, to musimy w takiej sytuacji zawodniczki w narożniku gwizdnąć spalonego. Bo co jeśli piłkarka Barcelony tak uderzy piłkę, że wyląduje ona pod nogami zawodniczki Barcelony w narożniku (skoro zakładamy, że mogła uderzyć ją do tyłu w kierunku obrończyni Realu) ? No sorry mistrzu, albo jedno albo drugie
1
@Pingwinek linia piłki była tutaj z nami od początku naszej dyskusji ;)
Mój komentarz sprzed 4 godzin:
"to nasza zawodniczka jest za piłką, a nie można być na spalonym będąc za linią piłki"
1
@Pingwinek a i odnieś się proszę do tej teoretycznej sytuacji z zawodniczką w narożniku
1
@Pingwinek nie mówię, że jest takowy przepis, mówię że jeśliby piłka była kopnięta w nich była kopnięta do tyłu to oznaczałoby, że znajdowałyby się one za linią piłki (i tak też było tutaj), więc to wyklucza spalonego. I tak, jest oczywiście szansa że kopnie do tyłu (choć znikoma i absurdalna). Jest też szansa, że kopnie w aut, albo zrobi fikołka, ale ani jedno ani drugie ani trzecie się nie stało
1
@Pingwinek czyli zgadzasz się, że jeśli w narożniku boiska stałaby zawodniczka Barcelony na spalonym to gol nie powinien zostać uznany?
1
@Pingwinek dobrze i tutaj możliwość zagrania piłki nie jest utrudniona
1
@Pingwinek ale piłka nie poleciała magicznie do tyłu. To jak piłka poleciała ma znaczenie, a przy tym jak poleciała zawodniczka Realu nie mogła tej piłki zablokować
1
@Pingwinek super, i jeszcze raz, nic z tych rzeczy tutaj nie nastąpiło