0

Patrzę na to z innej perspektywy.Jeśli ktos taki jak Xavi odchodzi z Barcelony to znaczy,że ten klub stanie się jak wszystkie inne,przejściwy-że tak sie wyrażę.Xavi jeszcze wiele potrafi i w I połowie meczu z Holandią ja nie miałem do niego zastrzeżeń.Nie upominam się o I skład dla niego,nie.Docierają do mnie również statystyki i jestem świadom zmian jakie powinny nastąpić byśmy mogli oglądać inną,lepszą Barcelonę.Ale należe do tego grona kibiców,którzy nie oczekują od klubu wielkiej ilości trofeów.Pokochałem ten klub nie za trofea i tak zostanie. Liczyłem po prostu,że tak jak Puyol,Xavi zostanie z drużyną do końca,nawet jeśli nie będzie grał po 90 minut w meczu.Stało sie inaczej.I to mnie martwi.A ponieważ to nie pierwsze dziecko Barcelony co ucieka z domu,to martwi mnie to tym bardziej.

0

Jesli Pique utrzyma poziom z zeszłego sezonu (poza kilkoma spotkaniami) to trzeba będzie dwóch stoperów nie jednego.

0

Coraz kosztowniejszy ten Rakitic.Kasa ,Suarez i Tello.Co prawda ten pierwszy tylko na pożyczkę ale Sevilla ciągnie ile się da.

0

Nie potrafie jakoś uwierzyc w tę infomację.Delikatnie mówiąc to dla mnie szok.Powoli to i ja zaczynam sie bać Luisa.

0

Jakoś nie potrafię w to uwierzyć.A Leo strzela na 2-0 w meczu z Bośnią

0

Jest tyle ciekawych opcji na obsadzenie defensywy,że upieranie się na tego Mathieu jest niezrozumiałe.Teraz są mistrzostwa i można obserwować do woli.Bardzo dużo zdolnej młodzieży i pracowitej przede wszystkim.De Vrij ,Janmaat to pierwsze nazwiska jakie przychodzą mi do głowy.Turniej sie rozkręca i pojawi sie pewnie sporo ciekawych postaci.

1

Czasami nie mogę pojąć kryteriów jakimi kierują się oceniający.Xavi tylko 0,5 pkt więcej od Pedro,mimo tego,że ten drugi nie zrobił kompletnie nic a pierwszy miał pośredni udział przy bramce z karnego,bo to od niego poszło podanie do Costy.Xavi był kluczowym zawodnikiem w I połowie razem z Andresem a w drugiej zrównał poziomem z resztą zespołu.Poza tym ten sędziwy pomocnik po I połowie miał największy bodaj przebieg w butach z całej ekipy ( jeśli statystyki dobrze pamiętam).Także te 5,5 mu się należy jak psu buda.

0

http://www.transfermarkt.pl/alex-song/profil/spieler/27394
18 mln to jego rynkowa wartość .15 powinno być w zasięgu.

0

Bardzo dobrze napisane.

1

I dobrze zrobiłeś...

1

Oczywiście.A twierdzenie,że gra obronna była na mundialowym poziomie to spore ryzyko w kontekście spotkań z takimi drużynami jak choćby dzisiejsza Holandia.

1

Niewidoczny w I połowie meczu Oscar,do tego zaliczający dużo strat,piłkarzem meczu?No cóż,każdy ma prawo do własnej opinii.

1

Nie wierzę w te opowieści,że Laporta układa się z Katarem.To juz prędzej Rosell albo jego kompania.

0

Nie ma wątpliwości skoro Cesca oddają Chelsea w prezencie

0

Ostatnimi czasy Barca ma tendencje do pozbywania sie najbardziej wartościowych ludzi z tego klubu.

0

Ponoć Arsenal nie brał pod uwagę transferu Cesca.Ile w tym prawdy tego nie wiem.Ale ten transfer do Chelsea tylko to potwierdza.

0

Faktycznie Katar to idealna opcja by rozmienić swoją karierę na drobne.Pieniądze to nie wszystko,zresztą myślę,że Xavi przez ponad 15 lat kariery zarobił wystarczającą ilośc pieniędzy by takiej ofercie powiedzieć "nie".Człowiek,który od 1991 roku jest nieprzerwanie związany z Barceloną nie powinien odchodzić od tak sobie.Ludzie w tym klubie powinni zrobić wszystko,by wykorzystać jego doświadczenie a i sam piłkarz byłby pewnie szczęsliwy móc dalej pracować nad wielkością Barcelony.

0

Ja również nie jestem pewien.Wręcz przeciwnie.Ale taka wersja jaką przedstawiłem odpowiadałyby mi najbardziej.

0

Niemal zamknięty transfer Bravo,nie oznacza,że zamknięty.Valdes jest o 2 klasy lepszym bramkarzem od Bravo i jeśli wyraziłby ochotę by zostać w Barcelonie to i Bravo i RSSS z pewnością zrozumieją sytuację.Ter Stegen i Valdes to dla mnie marzenie.W ramach rekompensaty niech sobie pożyczą Suareza za friko (oczywiście do zwrotu po sezonie) a i pozostanie Bravo powinno ich raczej ucieszyć.Bartomeu nie rozmawiał z Victorem po rezygnacji Monaco więc nie może wykluczyć,że bramkarz jednak się złamie.Victor jest dzieckiem Barcelony i byłbym szczęśliwy,gdyby skończył karierę na Camp Nou.

0

Jeśli Martinez wykrzesa z niego co najlepsze i pozwoli mu sie rozwinąć jak Gerardowi to ten chłopak nie ma się co zastanawiać.W Barcelonie granie ogonów to wszystko na co może liczyć.

0

I dopięli swego bo Lewy wypełnił swój kontrakt.

0

http://www.francefootball.fr/news/Dortmund-reus-pas-a-vendre/472393
Reus nie jest na sprzedaż-zakomunikował Michael Zorc w wywiadzie dla dziennika Die Welt.Przede wszystkim Reus sam zakomunikował,że w przyszłym sezonie będzie grał dla Dortmundu,po drugie zaś zbędne jest składanie jakichkolwiek ofert bowiem Reusa nie puścimy-mówi Zorc.
BVB chyba zdała sobie sprawę,że klauzula 35 mln jest za niska i będą chcieli za wszelką cenę zatrzymać Reusa,by w przyszłości sprzedać go drożej.
Ciekawe co na to sam zawodnik?

1

http://www.francefootball.fr/news/Le-barca-se-presse-sur-rakitic/472264
Transfer Rakitica może być ogłoszony już w czwartek i ostateczna cena ma wynieść 20 mln euro.W tym samym czasie ma być ogłoszone odejście Cesca-podaje France Footbal i L'Equipe.Zarówno FF jak i L'Equipe zaczerpnęły informacje z prasy hiszpańskiej (Marca)
Piszą też o odejściu Mandżukicia,który ma zasilić jeden z klubów Premierleague.

0

Nie wiem gdzie to wrzucić więc w przeglądzie prasy będzie najlepiej.Pep Guardiola uczestniczył w manifestacji w Berlinie na rzecz niepodległości Katalonii.
http://www.francefootball.fr/news/Guardiola-manifeste-pour-une-catalogne-libre/472137
Źródło France Football

5

http://www.francefootball.fr/news/Les-camerounais-obtiennent-leurs-primes/472141
Dogadali się i mają obiecane to co chcieli.Na miejscu Eto'o bym się wstydził .20 mln w Andży z czego podatku w Rosji to chyba 10 % się płaci więc 18 do ręki.Pół Kamerunu by za to wyżywił i ubrał.

10

Suareza to Barca powinna strzec jak oka w głowie.To naprawdę zdolny chłopak i powinien dostawać szansę w nadchodzącym sezonie od Luisa.

0

Klub może mieć swoje racje ale piłkarzowi zależy na grze.Na razie to w żadnych poważnych źródłach brakuje informacji na ten temat.Kibice z Paryża chcą by został "w razie czego".Nie sądzę ,by taka sytuacja odpowiadała młodemu obrońcy.

0

Barca prowadzi 2-1

0

Morgan Schneiderlin- zapamiętajcie sobie to nazwisko . Chłopak powołany na miejsce Franka Ribery.

3

Dlaczego ma mieć jakieś problemy.Alves ma na imię Daniel.Jaki w tym problem?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?