pax

15

@JANEK777
Którzy to? Chyba nie mówisz o Konfederacji. Czym się ta partia różni od innych (tak samo doją budżet państwa)? Niczym, oprócz większą utopią w pomysłach, mniejszą wolnością osobistą i radykalizmem w wielu kwestiach. Dlaczego polski terrorysta z Ledds powoływał się na hasła Konfederacji?

pax

3

@Wilczeq
Jest raczej odwrotnie, wystarczy popatrzec na wpisy, twitty i polubienia. Konfederacja utopijna partia ma najwięcej twittów wklejanych tutaj. Popatrz ile jest informacji pozytywnych o Konfederacji a ile o lewicy.
Ja lubię te twitty z Konfedercji, można je podzielić na dwa rodzaje - retwittuą głupie wpisy działaczy lewicowych i jest beka z lewicy, albo sami próbując coś skomentować i wtedy jest to jeszcze głupsze i jest jeszcze większa beka. Więc zawsze jest to śmieszne.
A co poglądów na rambli dużo więcej jest twittów o Mentzenie, Braunie czy Korwinie niż o Tusku. Poza tym Tusk i lewica, dziwne rzeczy?
Tusk i działacz lewicowy? Raczej chyba o Korwinie z młodzieżówki socjalistycznej pisałeś ;)

pax

10

@JANEK777
Aaaa, mam pokazać więcej przykładów (od młodzieżówek Konfederacji po wypowiedzi innych polityków tej partii). Mam dać cytaty że Braun chce penalizacji homoseksualizmu jako takiego?
Tak, Korwin chce wywołać burze w sieci bagatelizując pedofilię, naśmiewając się z ofiar pedofilów itd.

pax

27

@JANEK777
Po co piszesz tu o Konfederacji? I to w kontekście religii. Czy to nie jej członkowie np. niejaki Braun chciał intronizacji Chrystusa na króla Polski a niejaki Mentzen w swoim programie pisał, że świeckie rozwody po ślubach konkordatowych powinne mieć zgodę biskupa diecezjalnego. Gdyby wprowadzić tu rozwiązania Konfederacji to mamy Iran. A co do pedofili z poglądami Korwina-Mikkiego też bym nie szarżował, bo jego stosunek do pedofili jest ambiwalentny.

pax

0

@GeneralXavi
Widzę, że skomentowała patriatchalny debilizm. Jeżeli ktoś taki debilizm wrzuca do sieci to chyba się liczy z tym że ktoś skomentuje taki debilizm a nawet wskaże wpis jako przykład debilizmu. Wiele osób tak robi (ja nie pisze czy to popieram czy nie), nawet tutaj widzę pełno twittów Konfederacji nabijających się z wpisów aktywistek lewicowych, pokazujących te wpisy czy retwitty. Rozumiem, że pod takimi twittami mogę liczyć na podobne komentarze z twojej strony?
Poza tym gośc który zrobił z siebie głupka napisał bezpośrednio do niej, więc nie wzięła ona tego z losowej wypowiedzi z neta, ale z osobistego komentarza wobec niej.

pax

0

@R-Dinho
W imię wolności zawsze można krytykować wolność decyzji innych i wolny rynek. W Polsce jest jedna utopijna partia która mówi o wolności, ale jak ktoś chce decydować o swoim losie i swoich decyzjach jakoś spotyka się z krytyką zwolenników tej partii. Zgadnij jaka to partia?

pax

0

@GeneralXavi
Czyli nie ma tam jej własnego komentarza? Jest tylko udostępniony cytat?

pax

5

@GeneralXavi
Zobaczyła głupotę i skomentowała. 99% forumowiczów tak robi, jak widać po Tobie, po mnie i po większości na rambli. Każdy coś komentuje, z czegoś się śmieje lub coś wyśmiewa.

pax

0

@daniel32778
Ze słowem kapitalne bym polemizował tak jak z liderowaniem w pomocy.

pax

1

@Filipfcb2000
Wyzwiska od J***** ?
Nie należy się żadnemu zawodnikowi wyzwiska, krytyka owszem. Lenglet w tym sezonie czy de Jong zawalili więcej w tym sezonie a mimo to, wyzwiska nie należą się żadnemu zawodnikowi.

pax

0

@barcelonaLM
Jak na razie Real jest bliżej mistrzostwa niż Barcelona

pax

2

@DLFCB
U nas jest to samo.
Popatrz często na komentarze o Lenglet, Roberto czy Busquetsie.

pax

31

Jutro 38 urodziny obchodzi DANI ALVES. Legenda Barcelony i piłki nożnej, najbardziej utytułowany zawodnik w historii tej dyscypliny (co najmniej 42 puchary na koncie), przez wielu uważany za najlepszego prawego obrońcę w historii piłki nożnej.

Dla Barcelony grał 8 sezonów, strzelił ponad 20 bramek i miał ponad 100 asyst. W LaLiga tych asyst również łącznie miał ponad 100 co daje pierwszą czwórkę asystentów w historii ligi, mimo że był to przecież obrońca.


Trzeba pamiętać, że Alves to nie tylko ofensywa ale i defensywa. 5 sezonów kończył z liczbą pond 3 bezpośrednich odbiorów na mecz (w tym rekordowy sezon 2014/2015 z ponad 4 odbiorami). Obecnie żaden boczny obrońca w lidze hiszpańskiej, włoskiej, niemieckiej czy nawet angielskiej nie zbliża się do takich statystyk defensywnych. Jego styl gry najlepiej scharakteryzował Xavi: „Dani Alves - piłkarz kompletny, przykład współczesnego futbolisty. To, co go wyróżnia, to profesjonalizm, ciężka praca, poświęcenie i oddanie. Zdolny jest wykonać 50 dośrodkowań w jednym meczu, nigdy się nie męczy, biega wzdłuż całego boiska. Dani to tego typu zawodnik, że gdy mieliśmy go za rywala, w pewnym momencie zaczynaliśmy go nienawidzić: nigdy nie odpuszczał, był niezmordowany, niczym kleszcz, który nie przestawał kąsać”.


Jego przykładowe 10 asyst do Leo, można zobaczyć tutaj



Dzisiaj nie ma w zespole oprócz Leo zawodnika który potrafiłby tak grać i zagrać do kolegów.

Po jego odejściu nie udało się załatać dziury na prawej obronie – Semedo, Roberto czy Dest to niestety nie ten kaliber.


Dla młodych (nowych) użytkowników jeśli jest chęć można zapoznać się z felietonem o Danim w barwach Azulgrany

https://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html


I polecam filmik z jego grą wykonany specjalnie dla portalu fcbarca.com



Warto zobaczyć filmik nie tylko z powodu asyst, bramek czy zagrań defensywnych ale atmosfery którą dawał Dani do zespołu.

Wiele rzeczy z nim związanych przejdzie do historii, jak np. zruganie dziennikarza z Madrytu, czy zjedzenie banana w czasie spotkania.

pax

1

@Chwytak
Dla mnie nie ma różnicy jak patrzę na skrajne poglądy. Głupota i radykalizmy oraz utopia to głównie kwestie bardziej skrajnej lewicy i prawicy.

pax

0

@Chwytak
"wolność według prawicy jest wtedy gdy przestrzegasz ich zasad, inaczej jesteś komunistą i zbrodniarzem i wcale nie zachowują się jak Hitler xD"

pax

0

@Fawrf
Po co ten sarkazm? Jak ktoś chce nie jeść mięsa to niech sobie nie je. Ja jem i mi smakuje i raczej z niego nie zrezygnuję. Jednak jak ktoś nie chce to trzeba się z niego nabijać, jak restauracja chce iśc pod taki rodzaj klienta tzn. jest zapotrzebowanie rynku.
Sądziłem, że wolność rynkowa i wolność wyboru co się chce jeść jest jeszcze dopuszczalna, jednak widzę że tutaj typowe wolnościowe myślenie i kwestie wolnego rynku jest napiętnowane i się z niego ludzie nabijają.

pax

1

@Wojcio
Rozumiem ,takie były czasy xdddddddddd
Fajnie, że wszyscy politycy żyjący w tamtym okresie mają taką przeszłość w strukturach politycznych komuny, a nie czekaj.
Mi to osobiście nie przeszkadza (każdy może być farbowany, zmieniać poglądy i partie), tylko nie lubię hipokryzji.

pax

2

@maroon
Acha, czyli raz to PiS złożył wniosek z Konfederacją.
Nie miałą szansy na swojego kandydata, PO też nie miała, PSL też nie miał ale nie poparli osoby łamiącej prawa obywatelskie. Tutaj jest ta hipokryzja. Mogli się wstrzymac od głosu a nie w większości poprzec kandydata PiS. Po co Konfederacja ciągle krzyczy o jakiś obostrzeniach, o łamaniu praw przy obostrzeniach skoro głosuje za gościem który te obostrzenia współtworzył i przeciskał dalej w sejmie.
"Odrobina rozsądku" fajne wytłumaczenie hipokryzji i poparcia PiSu.

pax

2

@Quavosk
Konfederacja i Korwin o hipokryzji??
Człowiek który działał w Związku Młodzieży Socjalistycznej potem przez 20 lat w przybudówce PZPRu a teraz lansuje się na antysocjalistę. Konfederacja krzyczy o łamaniu praw obywatelskich przy obostrzeniach a następnie głosuje za wyborem Rzecznika Praw Obywatelskich posła PiS wprowadzającego te obostrzenia. Hipokryzja u polityków, dobre, nie znałem:)

pax

3

@barcelonaLM
Diagnoza państwa według Konfederacji.
Obostrzenia to łamanie praw człowieka, to łamanie praw obywatelskich, dlatego zagłosujemy na Rzecznika Praw Obywatelskich posła z Prawa i Sprawiedliwości wprowadzającego te obostrzenia.
Ciekawe czemu Konfederacja wstydzi się swoich głosowań, to poprze ustawę o wyborach prezydenckich ręka w rękę z PiSem, to wspólny wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. Czemu na twittach Konfederacji cisza o głosowaniu na RPO czy innym przymilaniu się do PiSu?

pax

1

@SamuraJack , @Rewolucja123
Dziękuję za nominację
Red Hot Chili Peppers - Give It Away


pax

3

@killuminati2113
Możesz napisać o powiązaniach Unii Europejskiej powstałej w 1993 r. z hitlerowcami.

pax

0

@masq
Coś co zostało nazwane chyba "afera taśmowa"

pax

0

@masq
Możesz przybliżyć temat, chodzi o Acta czyli dokument z 2012 odrzucony przez Parlament Europejski ? Mający na celu ochronę praw intelektualnych ale był niedopracowany i mógł nieść zbytnie ograniczenia w prawach obywatelskich?

pax

0

@Wilczeq
acha, teraz brzydzi, a kiedyś działał w młodzieżówce socjalistycznej i ponad 20 lat w przybudówce PZPR. W czym się ośmieszam, napisałęm coś niezgodnego z rzeczywistością? Każdy może się zmienić i zmienić poglądy ale fajnie że on wyrósł z socjalizmu i teraz jego partyjka brnie w inną utopię.

pax

0

@Tomek54321
"Komuch zawsze bedzie komuchem"
O kim to? Korwin-Mikke?

pax

0

@Wilczeq
Chodzi o tą partię co głosowała za RPO z PiSu, Wspólny wniosek do TK w sprawie aborcji, wspólne głosowanie w maju w sprawie wyborów prezydenckich. W sprawie współpracy z PiSem to obecnie Konfederacja w parlamencie nie ma sobie równych, nie rozumiem tej hipokryzji. Niestety PiS ma wiele z czasów PRL, ale czy lepszy byłby Korwin-Mikke działacz Młodzieżówki Socjalistycznej to wątpię.

pax

0

@pride1899
Też tego nie rozumiem. Nie ma na scenie politycznej nikogo wartościowego, PiS, PO, Lewica, PSL, nie mówiąc o Konfederacji.

pax

0

@mindbender84
tzn.??

pax

0

@RomanHoffer
Zawsze to tylko 2-3 tygodnie na spróbowanie. Nie za bardzo chcesz ćwiczyć na siłowni, nie za bardzo trzymać diety, a bez tego nie zejdziesz z wagi. Przy takim wzroście i wadze raczej bym starał się o więcej ruchu. Może pogoda będzie sprzyjająca. Jeśli nie chcesz liczyć kalorii i ćwiczyć to zostaje to co napisałem czyli zmienić jakość zażywanych produktów. Nie schudniesz, ale będziesz się czuł lepiej a dostarczając mniej przetworzonych produktów do organizmu zawsze większa szansa, że więcej coś by Ci się chciało zrobić. Zawsze to coś za coś, aby coś osiągnąć z czegoś rezygnujesz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?