pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@Quavosk
Długo nosisz tą prezerwatywę? Bo @Hopner15 pisał, że jego znajomi noszą po kilka tygodni maseczki bez zmieniania. Bez urazy tak tylko pytam bo spodobało mi się wyrażenie noszenie prezerwatywy (raczej spotkałem się z zakładaniem lub używaniem) ;)
7
@Hopner15
Ostatnio pisałeś że 90% twoich znajomych kilka tygodni chodzi w tych samych maskach, mówiłem że można na rambli zorganizowac zbiórke na proszek do prania dla twoich znajomych. Fajnych masz znajomych co przez kilka tygodni chodzą w tych samych maseczkach, bielizny tez nie przebierają?
Uwielbiam twoją manipulację i wybiórcze podawanie tekstów, który to już raz.
"Jeśli jesteś zakażony, to poprzez użycie maseczki chirurgicznej możesz zmniejszyć ryzyko zainfekowania innych osób". Reszta tekstu Ryana.
Poza tym jego wypowiedz była sprzed 13 miesięcy gdy wzywano do zmniejszenie kupowania maseczek chirurgicznych na zapas przez społeczeństwo bo były braki dla personelu medycznego.
To chyba logiczne, że nieprawidłowe używanie czegokolwiek może spowodować szkody,
6
@Quavosk
Czyli jednak brak odpowiedzialności Mentzena zrzucasz na jego sumienie. Czyli jak ma wyrąbane na zdrowie Polaków to niech ma, jego sprawa. Co go obchodzi naród Polski, ważne że on jest wierny ideałom antymaseczkowym, a że mogą cierpiec Polacy, kto byś tym przejmował, przeciez nie Mentzen.
2
@Hopner15
Jest inna śmiertelność tej choroby. Podaj dane, ale nie wymyślaj to się przekonasz.
3
NIgdy nie oceniam spotkań gdy nie zobaczę w całości drugi raz. Jednak sytuacja de Jonga a nawet dwie sytuacje 100% w jednej akcji były kuriozalne. Czy należy się za to niższa ocena, to subiektywna opinia każdego z nas. Pamiętam natomiast na początku sezonu pretensje Koemana do Messiego, że nie zamknęli spotkania w pierwszej połowie i do końca spotkania trzeba było grać na utrzymanie wyniku.
Frenkie w momencie strzału z 4 metra ma 3/4 bramki pustej.
https://zapodaj.net/c903f99473f91.jpg.html
Ma piłke na dobicie do pustej bramki i piłka jest na 30 centymetrze od bramki a Frenkie nie trafia w piłke która przelatuje mu między nogami.
https://zapodaj.net/059338a0c516c.jpg.html
Dużo biegał, wchodził między linie i wchodził w pole karne za każdym razem jak piłka szła do bocznych sektorów, ale jednak efektów jego starań zbytnio nie było. Zagrał ogólnie dobrze, jak drużyna wygrywa to inaczej się patrzy na spotkanie, jednak nie ma co ukrywać w pokazanej sytuacji przeze mnie jak i kolejnych wyśmienitych akcjach dał ciała.
Rozumiem też redakcje, czasem widzimy pewne niuanse który nie tyle że ktoś nie dostrzega ale nie uważa za istotne, w ostatnim spotkaniu nie uwzględniono negatywnego, biernego zachowania de Jonga gdy już piłka była skrzydle przy bramce samobójczej Lengleta zostawiającego Roberto na dwóch zawodników bliżej bramki a potem spokojne truchtanie. Czasem się zdarzy , że coś się nie zauważy ale od dłuższego czasu nie widziałem aby oceny jakoś sie nie broniły. Chociaz brakuje mi tego, aby po ocenach redakcja odniosła się do pewnych uwag userów, nawet jeśli to oceny redakcji a nie userów.
1
@maroon
Dalej nie napisałeś o co więc chodzi
10
@insp1re
Fajnie, że dodałeś CAŁKOWICIE. Jasne, że całkowicie nie unieszkodliwia, ale nawet jeśli zmniejszałby o 50% możliwość rozprzestrzenienia się patogenu to chyba warto? Czy tylko wynik 100% zadowala bo 99% to już nie warto zakładać maseczki?
9
@Quavosk
Przecież on jasno dał do zrozumienia, że na zwrócenie uwagi co najwyżej by się uśmiechnął., reszta to napisałeś jedynie "co Ci się wydaje".
Nikomu nie chce się chodzić w maseczkach, ale niektórzy czują się odpowiedzialni za innych, nie każdy z Polaków to rozumie.
1
@maroon
Napisz o co chodzi?
Rząd nie chce wprowadzać pełnego lockdownu a powinien, bo liczba zakażeń i zgonów jest katastrofalna, o to chodzi? Rząd pomału otwiera województwa mimo katastrofalnej sytuacji a nie powinien?
O co chodzi? Bo to, że nie radzi sobie z pandemią a służba zdrowia jest niewydolna to wiadomo a do tego jeszcze jacyś politycy manipulują że nie powinno się nosić maseczek i przestrzegać obostrzeń manipulując informacjami na temat Szwecji czy Izraela.
3
@maroon
Jasne, wszystko zależy jakie podajesz informacje. MOżesz podawac liczbę zgonów i masz wynik katastrofalny, możesz rozkładać ją na liczbę mieszkańców i już takiego efektu nie masz. W Indiach masz krzywą rosnącą u nas jest malejąca, tam brakuje miejsc w szpitalach, tlenu i wszystko zmierza ku jeszcze większej katastrofie.
Czyli uważasz analizując twoją wypowiedź w Polsce jest dużo gorsza sytuacja niż w Indiach i rząd manipuluje przekazem medialnym a strategia walki z rozprzestrzenianiem się patogenu powinna być silniejsza i obostrzenia większe?
Nie rozumiem po co piszesz w tym wątku o zasadności obostrzeń. Wiadomo, że tam gdzie były obostrzenia i były przestrzegane liczba zakażeń i zgonów byłą niższa niż w porównywalnych miejscach bez obostrzeń.
12
@Quavosk
"Wydaje mi się że do supermarketu bez maseczki nie wejdzie gdyż od razu upomni go ochrona, a jeśli nadal nie będzie respektował zasad to może zostać wezwana policja".
Czyli tak jak mówię, woli nie założyć maseczki wbrew logice w pomieszczeniu zamkniętym i być może zagrażać zdrowiu Polaków. Typowe głupie zachowanie, na złość mamie odmrożę sobie uszy, tylko w tym przypadku może odmrozić też innym.
Dziecinne zachowanie.
19
@Quavosk
Czyli starsze osoby bojąc się dla nich groźnej choroby proszą o założenie maseczki w pomieszczeniu zamkniętym a on ma na to wywalone, bo co go inni obchodzą? Ważne, że on jest wolnościowcem a inni Polacy się nie liczą i ich zdrowie bo logika, zdrowie i zwykłą przyzwoitość byłyby zaprzeczeniem w tym przypadku jakieś złudnej idei?
2
@Murazor
Leo miał uciekającą piłkę i prawą nogę i był trochę dalej, ale mógł lepiej strzelić.
Frenkie nie trafił w piłkę i przeszła mu między nogami będąc 30 centymetrów od bramki.
Popatrz 0.24-0.28 i daj sobie zwolnione tempo 0,5 lub 0,25
Kamera zza bramki jak to wyglądało.
10
@ShowMe
Jeżeli osoba publiczna pokazuje pewien wzorzec zachowania, który na rambli ma wielu zwolenników i jest powielany to nie robi tego jedna osoba na 100.
9
@Quavosk
Rozumiem, że Mentzen jest przeciwny noszeniu maseczki w pomieszczeniach zamkniętych i na zwrócenie uwagi osób które by taką postawą czułyby się zagrożone co najwyżej uśmiechnąłby się i maseczki nie założył.
38
@Quavosk
Co w tym trafnego?
Zwrócenie uwagi na brak maseczki w pomieszczeniu zamkniętym to się szeroko uśmiechnie, ale ani słowem że założy maseczkę.
I oni chcą aby obostrzenia zniknęły, ehhh
3
@Yosemite
Rzadko gram, ale fajnie, że strzelił bo kupon siadł :)
0
@QUNJ
Zgadza się. Napisałem z rozpędu, mogłem dodac że był lepszy od Coutinho, Aguero itd.
2
uuuuuu, będą dymy.
Jak to na rambli będą dymy o ocenę de Jonga - ja się nie wypowiadam, ale nie trafić w piłkę z 30 centymetrów od bramki to rzadko się zdarza i dał argumenty redakcji na taką ocenę.
Ja jedynie skomentuję brak odniesienia do utraconej bramki do Lengleta, zrobił dziwny zwrot i nie kontrolował piłki a piłka przechodzi z 30 centymetrów od jego nogi po długim podaniu i on powinien to skasować.
4
@Conradxc
Uwielbiam jak ktoś szuka czegoś, ab nie uznać wyższości jakiegoś zawodnika nad innym z powodu osobistych awersji.
Dani zdobył co najmniej 42 tytuły, czyli bez PSG co najmniej 37. W Copa America został wybrany najlepszym zawodnikiem przysłaniając Neymara, Messiego, Suareza, Cavaniego itd.
Co do Messiego faktycznie RONALDO ZDECYDOWANIE WYGRAŁ z reprezentacją od Leo.
Mistrzostwa świata
Leo - vicemistrz świata
Ronaldo - brak medalu
Igrzyska Olimpijskie
Leo - złoto
Ronaldo - brak medalu
Mistrzostwa kontynentu
Leo - 3 srebrne medale, jeden brąz
Ronaldo - złoto, srebro, brąz
Do tego masz turnieje tylko do drużyn z Europy, Ameryki Południowych czy tylko zwycięzców mistrzostw kontynentalnych (Liga Narodów, Puchar Konfederacji czy tylko Superklasyk Ameryki Południowej Brazylia-Argentyna).
Ronaldo nie osiągnął na mistrzostwach świata, igrzyskach olimpijskich czy młodzieżowych mistrzostwach świata tyle co Leo, ma tylko wygraną w mistrzostwach kontynentu, drugie i trzecie miejsce, Leo ma 3 razy drugie miejsce.
Wytłumacz na czym polega to ZDECYDOWANIE?
Poza tym w statystykach indywidualnych Messi miażdży 2,5 roku starszego Ronaldo.
Popatrz na bramki, asysty, kluczowe podania, drybling, wykreowane szanse.
To jest kosmos jak Leo zdominował Ronaldo a jest jak mówię dużo młodszy.
1
@Barca1992
Pogoda pomaga jasne. Tylko jak wytłumaczysz podobny klimat i średnie temperatury, urbanizację, poziom życia, poziom służby zdrowia itd.
I fatalną sytuację w Szwecji która nie wprowadziła obostrzeń i wielokrotnie lepszą u sąsiadów Szwecji które wprowadziły obostrzenia (Finlandia, Norwegia).
A Szwecja np. dla takiej partii jak Konfederacja byłą wzorem mimo że radzą sobie źle.
0
@Barca1992
Pogoda ma wpływ, ale dzienna liczba zachorowań w Australii od połowy września nie przekroczyła liczby 35 zakażonych, czyli od 7 miesięcy. No popatrz dzięki pogodzie nie mieli 2 i 3 fali, a nie twoim zdaniem dzięki lockdownowi, obostrzeniom i później szczepionkom.
1
@Barca1992
A więc ścisły lockdown? To chcesz powiedzieć?
2
@adi7adi8
Prawie 2 miliony, niecały 8%. Mieli bardzo rygorystyczny lockdown plus prawie całkowicie odcieli się od świata zewnętrznego.
5
@tomek8756
ścisły lockdown, maseczki, samoograniczenia, odpowiedzialność, szczepienia i klimat i mogą odetchnąć.
A u nas.... fatalna strategia, niewydolność służby zdrowia i hasła niektórych polityków do nie szczepienia się i nie używania maseczek ale chcących aby było normalnie.
Za to w Szwecji wciąż fatalnie, jak na tamte warunki bo nie zrobili obostrzeń.
3
@Conradxc
Możesz mieć swoje zdanie, nie musi być one zgodne z moim ani z rzeczywistością.
Jest najprawdopodobniej na 3-4 miejscu w historii ligi hiszpańskiej pod względem asyst, a to obrońca przecież (przed nim Messi/Xavi i prawdopodobnie Figo).
Który PO zdobywał tytuł MVP mistrzostw kontynentu?
7
@Conradxc
Zgodzę się że dla niektórych był klaunem, szczególnie gdy ośmieszał Ronaldo, z tych czterech piłek między nogami można było się pośmiać, albo z sytuacji jak Ronaldo wpadał w złość lub histerię z powodu Alvesa. Jednak miał dużo większe dokonania w tym dokonania i osiągnięcia indywidualne niż Cafu, nie mówiąc o statystykach. Alves grał w drużynie wybitnej złożonych z kreatorów gry - Xavi, Iniesta i Messi a mimo to wykręcał niebotyczne liczby asyst.
Jego charakter mógł się nie podobać, dla niego futbol to było (jest) życie ale szczęśliwe życie. Futbol to samba, ale on był najbardziej profesjonalnym tancerzem.
Filmik specjalnie dla fcbarca.com
ps. polecam wszystkim filmik
żadne Vidale, Montoye, Roberty, Semeda czy Desta razem wzięte nie dają tyle co Dani.
13
@Conradxc
Najbardziej utytułowany piłkarz w historii piłki nożnej, ponad 40 tytułów. ponad 100 asyst w lidze hiszpańskiej i 25 bramek. Najlepszy zawodnik Mistrzostw Ameryki Południowej.
1
@clyde
Dziadek Xaviego dobitnie mógłby się wyrazić o piłkarzach tej drużyny i piłkarzach.
Mogę stwierdzić, że mają umiejętności i prezentują poziom ale nie chciałbym żadnego kto by z Realu miał się przenieść do Barcelony.
Może Guti do treningów dla Leo do stania w murze przy rzutach wolnych ;)
1
@Rust_Cohle
Raczej Dest czy Puig. Jak na razie przeciętny jest lepszy od każdego z nich.