pax

0

@Hopner15
Dlatego lubię z Tobą pisac, bo wiadomo że zawsze się wyłożysz i będziesz interpretował po swojemu. Gęstość zaludnienia nie ma przełożenia ale współczynnik urbanizacji. Co z tego że jakiś kraj ma słabą gęstość zaludnienia w przeliczeniu na kilometr a większość ludzi żyje w miastach bo pozostałe tereny to np. skały, lasy itd. Szwecja, Finlandia, Norwegia wszystkie kraje mają współczynnik urbanizacji ponad 80. Piszesz o miastach to porównajmy te miasta.
Szwecja 10,3 miliona mieszkańców
W 15 największych miastach żyje ponad 3200 mieszkańców
Norwegia i Finlandia 10,8 miliona
W 15 największych miastach mieszka ponad 3800 mln mieszkańców.
Dlatego widać bzdury Konfederacji. Te 3 państwa mają najbardziej zbliżoną charakterystykę, ale zwolennicy Konfederacji tego nie przyznają bo, to by oznaczało jakie bzdury piszą ich guru, którzy nawet nie potrafią znaleźć danych a co dopiero je przeanalizować. Szwecja radzi sobie FATALNIE i nie da się tego ukryć, a Konfederacja będzie pisać bzdury bo kraj nie miał lockdownu, więc musi być podawany jako przykład.
Tu masz poziom szwedzkiej służby zdrowia
https://www.medonet.pl/zdrowie,polska-na-szarym-koncu-w-europie-w-rankingu-dotyczacym-ochrony-zdrowia,artykul,1732016.html
I popatrz ile u nich osób zmarło i ile się zakaziło.

pax

13

Pedri - z dotychczasowych obserwacji od miesięcy wypalony zawodnik, zajechany psychicznie i fizycznie na którego wywarto zbyt dużą presję. Większość spotkań niewidoczny, podający w bok i do tyłu, bojący się bardziej ciekawych wertykalnych zagrań, w ważnych spotkaniach znika, jednak ma tylko 18 lat a Koeman zamiast go chronić, co mecz daje mu grać od pierwszej minuty, nawet gdy większość spotkań jest po prostu słabych. Bez konkurencji, bez odpoczynku. Fajnie wprowadzany jest natomiast Moriba, który gra na świeżości, gra te 15-20 minut w spotkaniu i się ogrywa, przyzwyczaja do presji, ale jest to robione na spokojnie, w sposób wyważony, aby nie zajechać zawodnika ale budować go psychicznie.
Taką liczbę minut jak u Pedriego to Messi osiągnął dopiero w wieku 22 lat w pierwszym sezonie Guardioli (w sezonie jego pierwszej Złotej Piłki), podobnie Xavi sezon 2000/2001 też w wieku 22 lat, Iniesta w wieku 23 lat, sezon 2006/2007.
Tu przychodzi nastolatek i to nie z La Masii, po początkowym dobrym okresie potem przez miesiące nie powala grą ale jest mega talentem bo jest mega talentem to presja jest wywierana na niego w każdym spotkaniu, bo taka jest gra w Barcelonie.

pax

1

@ElTomas
To byłaby wina Koemana gdyby tak zrobił. De Jong został sprowadzony na DM ale nie podołał przy Busquetsie, ale i tak może grać na tej pozycji, tak jak Pjanić, zawsze można dać Roberto itd. Rotacje to słowo klucz którego Koeman prawie nie zna. Moriba grałby połowę spotkania, połowę inny zawodnik lub można zmienić ustawienie. Ja przy takim ustawieniu dałbym Griezmanna do pomocy który jest wybiegany i potrafi powalczyć i wrócić się do pomocy i masz de Jong, Pedri, Griezmann.

pax

4

@Ratamahatta
No właśnie moim zdaniem nie jest to dobre dla takiego zawodnika w pierwszym jego sezonie na takim poziomie. Widać to po jego grze. Koeman zajechał go fizycznie i psychicznie, Pedri spala się w ważnych spotkaniach, jego dobre spotkania w tym roku można policzyć na palcach jednej ręki a i tak nie wszystkich. Hmmm, Iniesta w jego wieku zagrał 9 spotkaniach i miał łącznie 582 minuty - Pedri ma ponad 3 tysiące minut. Nie ważne jak gra Pedri to Koeman na niego stawia, zero konkurencji.
Bardziej podoba mi się wprowadzanie Moriby, wchodzi za Busiego często w połowie czy w okolicach 75 minuty i daje z siebie wszystko, nie oddycha rękawami. Wprowadzając go na ostatni kwadrans to Ilaix może ale nie musi zrobić różnice, zawodnik który gra często 85-90 minut w spotkaniu ma już presję na sobie.

pax

2

@Stagiryta
Niby tak. Jednak niesamowicie wciągający za pierwszym razem, potem to już jak oglądanie kolejny raz dobrego spotkania. Zwracasz uwagę na szczegóły, zdarzenia, niby zaciekawiają Cię różne kwestie jednak ostateczny wynik już znasz, więc nie jest to już to co za pierwszym razem :) Ale film świetny.

pax

0

@Hopner15
Zgodzę się, że przez działania rządu mamy 70tysięcy nadmiarowych zgonów, ale nie ma to związku z lockdownem, ale fatalnym zarządzaniem służbą zdrowia i brakiem strategii walki z pandemią a nie lockdownem.

pax

0

@Hopner15
Szwecja wyszła fatalnie a Ty nie podając faktów, danych, tupiesz nogami bo powtarzasz głupoty po Mentzenie i Korwinie.
Ok, dam Ci najnowsze dane: Porównuje się państwa o zbliżonym poziomie służby zdrowia, urbanizacji, klimacie, zachowaniach ludności itd., właściwym dla Szwecji jest porównanie z innymi państwami skandynawskimi które wprowadziły obostrzenia lub częściowe obostrzenia, zachowały się odpowiedzialnie chroniąc ludzkie życie.
Norwegia
116 tysięcy przypadków i 767 zgonów
Finlandia
88723 tysięcy przypadków i 922 zgony
Szwecja
1,01 mln przypadków i 14173 zgony
W przeliczeniu na liczbę mieszkańców
Norwegia+Finlandia - Szwecja
10,8mln - 10,3 mln
zakażenia
0,20mln do 1,01 - 5 razy więcej w Szwecji niż w pozostałych państwach
zgony
1,689-14,173 - ponad 8 razy więcej
Szwecja radzi sobie FATALNIE, ale Konfederacja woli zakłamywać rzeczywistość.

Nie potrafisz odpowiedzieć na pytania, czemu się od nich uciekasz. Znieśli obostrzenia gdy rozpędzały się szczepienia a zakażenia spadały, do tego temperatura rosła.
Powtarzasz jak mantrę głupoty Konfederacji, ale konkretnie nie chcesz rozmawiać. Lockdown działa, wiem logika to trudna sprawa w Konfederacji. Pomyśl teraz - koronawirus przenosi się drogą kropelkową z człowieka na człowieka, ograniczając kontakty między ludźmi ograniczamy jego emisję czy nie? Jak nie masz z czymś kontaktu to nie zakażasz się. W ubiegłym roku jak zaczynały się zakażenia to ogniskiem zakażeń były np. wesela, wspólne imprezy, spotkania i było to podawane - to naprawdę nie jest problem zrozumieć.

pax

0

@cat_r37
Bardzo mało daje, Koeman źle go wprowadził, obarczył zbytnią odpowiedzialnością. Ponad 2800 minut (LL+LM) i 42 kluczowe podania w 42 spotkaniach. 4 asysty, 3 bramki , 67 przerzutów, 35 udanych dryblingów. To nie są dobre statystyki. Można słabą postawę szczególnie w drugiej części sezonu usprawiedliwiać wiekiem, zajechaniem go przez Koemana, ale fakty są takie że nie gra dobrze, a w ważnych meczach po prostu znika.

pax

2

@norbi77
Każdy ma swoje zdanie. Jedni wierzą w mistrzostwo od początku widząc świetny skład a inni wolą widzieć sezon przejściowy i usprawiedliwianie błędów i szczęście że będziemy w top 4.

pax

2

@patrickjacob
Może ktoś krzyczał o świętych krowach, ale na pewno nie wszyscy. Obecnie też nie można powiedzieć, że Barcelona powala stylem gry, jest bardzo zbliżony do ubiegłych sezonów, jeszcze na początku sezonu były pewne nowe koncepcje ale po miesiącu niewiele z nich zostało. Kadra jest niby słabsza- ae z jednej strony piszesz, że wszyscy krzyczeli rewolucja i pozbyto się tych których większość chciała się pozbyć jako hamulcowych amigosów. Na ligę hiszpańską był najmocniejszy skłąd, ale taktycznie Barcelona pzregrała mistrzostwo. Pierwsza porażka z Realem i kto wpadł na pomysł ustawić Pedriego na prawym skrzydle to Zidane musiał mu bić brawo. Na początku sezonu to nie Busi grał tragedię ale de Jong i z powodu jego błędów traciliśmy seryjnie punkty. Poza tym argument, że plaga kontuzji, gdy piszesz, że rezerwowi dali radę nie ma więc przełożenia na wyniki. W większości przypadków młodzi zostali wprowadzeni do składu przez kontuzję. Wyjatek stanowi tylko Fati, który już i tak w ubiegłym sezonie grywał i Pedri który dostawał swoje minuty od początku ale i tak był zmiennikiem Coutinho, a tak na PO był Roberto a Dest dopiero zaczął grać regularnie gdy kontuzji doznał Roberto, podobnie z Araujo czy Minguezą. Moim zdaniem źle wprowadził do skłądu Pedriego zrzucając za niego za dużą odpowiedzialność której patrząc na sezon nie udźwignął. Dużo lepiej wygląda wprowadzenie Moriby, który dostaje minuty jako zmiennik Busquetsa, który może a ni musi. De Jong moim zdaniem nie gra dobrze, od 3 miesięcy może zagrał 3 bardzo dobre spotkania, nic więcej. Statystyki ofensywne nabił sobie gdy został ustawiony przez półtora miesiąca jako praktycznie 9 lub 10 wchodząca w pole karne lub zgrywająca piłki na ściance. Frenkie nie sprawdził się na defensywnym pomocniku, więc Koeman szuka dla niego pozycji - od stopera, poprzez całą pomoc na ataku kończąc. Na której gra najlepiej? Hmmmm, no właśnie. Nie ma sensu go porównywać do Xaviego, bo w jego wieku xavi grając jako półdefensywny-półśrodkowy pomocnik wykręcał 9 asyst grając mniej minut. Poza tym początkowe ustawienie to nie było 4-3-2-1 a 4-2-3-1 gdzie Busi i de Jong mieli grać tak jak gra Ajax czy reprezentacja Holandii z dwoma pivotami. Alba nie ma sezonu życia - przypominam sezony za Valverde. Zespół piłkarsko gra teraz lepiej od chociażby od drużyny sprzed 3 lat? Gdzie drużyna wykręciła 93 punkty w lidze, strzeliła 99 bramek i straciła tylko 29. Jakich mamy zawodników? Najlepszego grajka na świecie, który zmierza po kolejną koronę najlepszego strzelca i prawdopodobnie asystenta ligi, gwiazdę Griezmana, który jeszcze niedawno był bliski Złotej Piłki, zdrowego wreszcie Dembele, który nie spóźnia się na treningi, do tego de Jonga który miał być gwiazdą młodego pokolenia, Alba grającego dobry sezon, Ter Stegena któremu klasy nie da się odmówić, do tego młodziki - Pedri, Dest, Araujo czy Mingueza którzy z powodzeniem weszli do pierwszego składu. Koeman przegrał taktycznie najważniejsze spotkania, nie miał rozpracowanych przeciwników, niczym nie zaskoczył, fatalnie daje zmiany. Co to za zmiany w 85 ,minucie? Ani podstawowi nie odpoczną ani rezerwowi się nie ograją. Widać że Pedri niedomaga to w każdym meczu od pierwszej minuty, podobnie z innymi pozycjami. Jedyna konkurencja na pozycji to jest Roberto-Dest, a reszta to w większości wiadomo jakim składem Barcelona wyjdzie.
Nie ma obecnie wielkiego stylu Barcelony, gramy wolno, przewidywalnie i tylko indywidualne przebłyski w większości przypadków dały szanse na triumfy.

pax

1

@daniel32778
Raczej nie mam, badam się regularnie i nie widzę tam najlepszego pomocnika obecnie.

pax

4

@patrickjacob
Piękne napisane, ale co to ma do rzeczywistości? Poza tym od razu zaczynasz wątek i tych co się z Tobą nie zgadzają to piszesz: "Ja nie wiem ile macie lat i co w głowach, ale na piłce to Wy się w większości nie znacie". Więc albo oczekujesz, że wszyscy będą klaskać po twoim wpisie, a Ci co mogliby się nie zgadzać już odpowiednio szufladkujesz.

pax

1

@MatiFCB2000
Pisałem o najlepszym, Frenkie jest w tym zestawieniu, więc wiadomo że nie chodzi o niego a o tego lepszego. Frenkie został sprowadzony właśnie na pozycję tego zawodnika, ale nie podołał więc jest rzucany od stopera po środek pomocy, ofensywną pomoc a nawet pozycję 9 czy 10, bo gościa za taką kasę to trener z jego kraju musi jakoś zaadoptować do składu.

pax

0

@MatiFCB2000
Mówiłem obecnie o najlepszym

pax

1

@Mocher91
Czemu ze składu pozbyłeś się najlepszego pomocnika ?

pax

0

@tn.divine
Co ma PO do wpisu Konfederacji o PiS ?
A Konfederacja jak dojdzie do władzy.... najpierw by musiała mieć sensowny program

pax

0

@semafor
Najgorzej jest w Hebronie gdzie masz radykalnych fundamentalistów z Kirjat Arba

pax

0

@semafor
Wiem jak jest z osadnikami bo badałem ich działania.

pax

0

@Chwytak
Komu odebrali?

pax

0

@JANEK777
Głupota ludzka. Zachowanie naganne które nie powinno mieć miejsca. Powinno się takie zgromadzenie zdelegalizować i wyciągnąć konsekwencje.

pax

0

@semafor
Pewne kwestie można spokojnie określić jako forma wojny religijnej. Szczególnie w kontekście Zachodniego Brzegu (kwestia Hebronu). Podobnie w kwestii Wzgórza Świątynnego.

pax

0

@Chwytak
Religijni żydzi i tak nie mogą tam wchodzić.

pax

1

@semafor
Jedno drugiego nie wyklucza ;)

pax

0

@Hopner15
Mam zacząć dyskusję na temat Szwecji? i Tak nie odpowiesz. Szwecja przez brak obostrzeń radzi sobie fatalnie do krajów regionu. Takie państwa jak Finlandia, Norwegia a nawet Dania radzą sobie kilka razy lepiej. No ale Konfederacja palnie głupotę i trzeba wierzyć, jak u fundamentalistów.
Tak jak nie odpowiadasz w dyskusji, tylko wygłaszasz zupełne poboczne kwestie.
Dlaczego zniesiono obostrzenia w Teksasie? (jaka byłą wtedy tendencja zakażeń i jaka byłą tendencja szczepień? Podpowiem - jedna od tygodni malała a druga rosła.
Tak, tak, ja wiem, jak Mentzen palnie kolejną głupotę to staramy się ją bagatelizować, ale jak w Polsce umiera 70 tysięcy na 38 milionów to tragedia i trzeba rząd rozliczać, a jak w Teksasie 50 tysięcy na 28 milionów to znaczy że nic złego się nie dzieje.
Teraz piszesz tak jak rozumował Stalin - śmierć jednego to tragedia śmierć milionów to statystyka. Dla Ciebie 50 tysięcy zgonów to niewiele bo starasz się poprzeć głupotę Mentzena.

pax

3

@Hopner15
Powinni ponieść konsekwencje niewydolności służby zdrowia, fatalnej strategii walki z pandemią, złych decyzji, wałków z maseczkami, respiratorami, sprzecznych decyzji, braku spójnego programu, złego zaszeregowania szpitali itd. To oczywista oczywistość.
Jak napisać 2+2=4

pax

2

@Ojciec5tkidzieci
Mentzen sam pisze, że prawdopodobnie nie miałby tyle odwagi co Niedzielski w kontaktach z ludźmi. Hit ;)
I czepiać się prawie 50latka że na początek zrobił 15 kilometrów na rowerze, który zachęca do aktywności fizycznej. Mentzen 34 latek biegający w kółko po bieżni, zarzuca Niedzielskiemu, że za wolno jeździ na rowerze wśród natury. Hit.

Naprawdę uważasz, że w tym przekazie Niedzielskiego chodziło o wynik sportowy?

pax

8

@Barca1992
Największa liczba uczestnictw w treningach reprezentacji Polski.

pax

0

@Hopner15
Widzę frustrację skoro piszesz że pax zawsze gada głupoty a nigdy ich nie potrafisz wykazać, ja o Tobie w ten sposób nie piszę, tylko o politykach którzy posługują się głupotą.
Przykład Szwecji zdajesz sobie sprawę, że strzelasz sobie w kolano, bo tam jest fatalnie w porównaniu z podobnymi państwami (Mentzen i Korwin pisali głupoty o Szwecji i teraz te głupoty sa powielane przez ich zwolenników). Wspaniałe dane z Białorusi, fajnie że to państwo pokazujesz jako przykład rzetelności w raportowaniu, brakuje tylko Korei Północnej.
Napisz po prostu kiedy spadało w Teksasie i kiedy zniesiono obostrzenia. Tyle.
Na terenie całych Stanów od 10 lutego do 10 marca zakażenia zmniejszyły się o 40% w Teksasie o 55% więc logiczne że można było tam je znieść. Obostrzenia, szczepionki i temperatura zadziałały

Mentzen
"Bardzo chciałbym się dowiedzieć, dlaczego w Teksasie ludzie masowo nie umierają na najgorszą chorobę w dziejach".
Zmarło ponad 50 tysięcy osób w Teksasie. Czy to głupota Mentzena czy tylko jego niedouczenie i brak umiejętności przeczytania danych?

pax

0

@Hopner15
Jak coś mądrego napiszą kiedyś to może kiedyś to napiszę.

pax

1

@Hopner15
Naprawdę nie rozumiem zwolenników Konfederacji. Wklejają każdą głupotę Mentzena, Korwina czy Brauna wiedząc że to głupota i że będą z tego śmieszki. To tak jakby zwolennicy lewicy z wypiekami na twarzach wklejali twitty o 23432 płciach i czekali na lajki, wiedząc że zaraz będę z tego śmieszki. Wytłumacz mi ten fenomen.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?