pax

2

@Hopner15
W czymś się pomyliłem. Przecież Mentzen jak zawsze gada głupoty.

Przeanalizuj dane. Obostrzenia zniesiono gdy od tygodni byłą tendencja spadkowa zakażeń a liczba zaszczepionych stale rosła, w chwili znoszenia obostrzeń procent zaszczepionych przynajmniej jedną dawką wynosił ponad 16%, po miesiącu 30%, po dwóch miesiącach 40%.
Jak wskazywałem duży wpływ na koronawirusa ma temperatura, w marcu średnia temperatura to 22 stopnie, w kwietniu 26, w maju 30. To logiczne że temperatura plus lawinowo rosnąca liczba zaszczepionych spowodowały zniesienie obostrzeń. Samo zniesienie było możliwe w chwili gdy po lockdownie liczba zakażonych spadała. A teraz wytłumacz to Mentzenowi bo nie chłop nie zorientowany.

pax

3

@Hopner15
Cały świat się szczepi, do tego kwestia pogody, gdzie im cieplej tym koronavirus nie jest tak zaraźliwy, więc w większości państw są znoszone obostrzenia. Europa się otwiera.
Ja będę miał ubaw jak Konfederacja zacznie głosić że w Polsce znoszone są obostrzenia dzięki ich naciskom, a w Rzeszowie jakby znieśli obostrzenia to Braun zobaczymy czy będzie twierdził, że PiS zniósł w strachu przed nim, pozbywając go hasła wyborczego. "Rzeszów strefą wolną od lockdownu" bo boją się porażki. Byłoby to śmieszne i żałosne, ale zobaczymy jak będzie ;)

pax

10

@Hopner15
Bo wczoraj było tylko 1500 zakażeń a 40% społeczeństwa Tekasu jest zaszczepiona.
A umierali podobnie wcześniej - w Teksasie ponad 50 tysięcy zgonów, ale wczoraj tylko 41, więc logiczne że zmniejszają obostrzenia.
Nie wymagajmy za dużo od Mentzena.

pax

1

@killuminati2113
Uwielbiam jak ktoś argumentuje jak TY: " jeśli ktoś tego nie widzi to nie ma pojęcia [...] nie powinien się wypowiadać na tematy, których nie rizumie. [...] rozczarowany może być tylko" kibic" sukcesu, sezonowiec. [...] pseudo ekspercka śmietanka się zbiera na forum i ocenia taktykę koemana [...] lepiej zna się Janusz z forum, [...] wy już temu klubowi nie kibicujcie".
Powaliłeś argumentami oponenta.

pax

2

@barteq
Jak to jest:
- Barcelona wygrywa mecze na początku sezonu bo...Leo nieszczęsliwy i wkurzony.
- Syf był nie z powodów sportowych, ale z powodów kontraktowych co po wynikach na początku sezonu nie przekładało się na grę, a potem było dobrze w kwestiach organizacyjnych to zaczęło wychodzić brak przygotowania taktycznego do ważnych spotkań.
- Gdyby nie przeszedł? Gdyby nie forsował 4-2-3-1, gdyby nie próbował 4-3-3, gdyby nie próbował 4-1-2-3, gdyby, gdyby, gdyby nie popełnił tylu błędów w ustawieniu, a w meczu z Realem ustawienie Pedriego na prawym skrzydle to był hit:)
Czytasz co piszesz? Z Griezmana wyciągnął sporo, z Dembele też, Pedri i Araujo to mocna strona, to czemu jest tak źle skoro jest tak dobrze?
Busi gra świetny sezon, liczby Messego zmierzającego po kolejne Pichichi są bardzo dobre, Ter stegen to wciąż klasa, Robertoi świetny początek sezonu potem zastąpił go Dest który wiele nie odstawiał, asysty Alby też liczby asyst powalają. Więc czemu nie jest dobrze.
Skoro rezerwowi grają klasowo to automatycznie argument słabej postawy drużyny ze względu na kontuzje odpada.

pax

0

@killuminati2113
To związki z Unią czy z "podwalinami", nie zapomnij o traktatach paryskich ;)
Acha i nie zapomnij, że podwaliny do integracji w ramach uniwersalizmu zrobił Karol Wielki i Otton III.

pax

3

@kuz
" Czy to wina Koemana ze im się nie chce?" - motywacja, konkurencyjność, rywalizacja, rotacja - za to odpowiada trener. Trener może nie odpowiadać za to, że zawodnik wychodząc sam na sam nie strzeli bramki ale za zaangażowanie zawodników odpowiada tylko on. Jeśli widzi brak zaangażowania daje go na ławkę i wprowadza konkurencję. Pisanie, że trener nie ma wpływu na to że zawodnikom się nie chce grać jest dla mnie naciągane. Problem w tym że największe zaangażowanie, szczególnie w ważnych spotkaniach wykazuje stara gwardia, Messi czy Busi.

pax

0

@Arczek2001
Z niczego? Najlepszy skład w lidze. Najlepszy zawodnik w historii, świetny bramkarz, W pełni sprawny wreszcie Dembele, wszechstronny Griezmann, młoda gwiazda de Jong, wchodząca gwiazda Pedri, Busquets rozgrywający bardzo dobry sezon, Alba w dobrej formie, Dest korzystający na kontuzji Roberto, Araujo wywierający presje na Pique. Dobry skład na walkę o mistrzostwo którą po prostu jak się wydaje przegraliśmy. Tyle.

pax

2

@Lub567
Nie ma różnicy jeśli podstawowi nie dają za wiele, to co to za różnica czy dasz niewiele dających podstawowych czy niewiele dających rezerwowych. A dając szybsze zmiany jednych odciążasz a drugim dodajesz pewności.

pax

21

@cat_r37
Jeżeli jest 60-70 minuta i wygrywamy 3 bramkami to chociażby Pjaniciem. W ofensywie mało doda, ale się dobrze ustawi w defensywie. A tak zmiany w 85 minucie ani nie dają wytchnienia podstawowym zawodnikom ani zgrania i trybu meczowego rezerwowym.

pax

2

@barteq
Mając najsilniejszy skład na początku sezonu celowaliśmy w mistrzostwo. Tak naprawdę strata jedynie Fatiego odbiła się na jakości.
Coutinho został zastąpiony przez Pedriego którym wielu od początku się zachwycało a Cou jednak nie dawał jakości, Pique zastąpiony przez Araujo gdzie wielu uważało że czas Pique przeminął, Dest wszedł za Roberto i wielkiego załamani jakości też nie widzieliśmy. Niby są kontuzje a wielu uważa, że nie straciliśmy na jakości na "kontuzjowanych" pozycjach.
Real miał jeszcze większą plagę kontuzji jak Barcelona.
Tak piłkarze robią to co oczekuje od nich trener, jak nie robią tego to trener daje ich na ławkę. On jest za to odpowiedzialny. On ustawia bocznych obrońców jako wahadła, gra z Messim i Griezmannem z przodu, olewa Konrada, mniej wykorzystuje Dembele, nie widzi w składzie Trincao. To trener dobiera skład, dobiera taktykę, ustawia zawodników. Jasne, czasem coś nie wyjdzie bo przeciwnik rozpracuje pomysły, ale tu nie trzeba być wielkim taktykiem aby rozpracować Koemana.
Dostał wkurzonego Leo? Nie rozumiem argumentu, gdy wkurzony Leo w większości spotkań jest najlepszym zawodnikiem, sam komenderując całą ofensywą - najwięcej asyst, bramek, dryblingów, kluczowych podań. To chyba dobrze, że dostał wkurzonego, nakręconego, zmotywowanego Leo.

pax

3

@Shroud
No właśnie. Może dać Pjanicia, Fernandesa, Roberto a nawet Griezmanna przesunąć do pomocy (mobilny, wracający do defensywy, lepszy kreator gry niż egzekutor). Czy zagraliby lepiej? Nie wiem, ale nie czytałbym, że trener wystawia zawodników na których z góry nie powinienem liczyć. Po co ich wystawia skoro mam na nich nie liczyć?

pax

2

@Encore
Tu nawet nie chodzi o wnioski a jedynie o stwierdzenie faktu, że Leo a potem długo długo nic. Hmmm, można się pokusić w sumie o wniosek taki, że mimo nowych graczy ofensywa opiera się wciąż na tych samych zawodnikach (Busquets-Alba-Messi). Defensywny pomocnik gra często najbardziej ofensywnie z pomocników, drugi jako wahadło zastępuje skrzydłowego a trzeci ogarnia resztę. Wniosek jeszcze jest taki, że Leo aby chcieć zostać musi poczuć zmianę na lepsze, albo w kwestii trenera albo projektu sportowego.

pax

11

@Shroud
"Na co liczysz, jeżeli nasza pomoc w tak ważnym meczu składa się z dwóch niedoświadczonych osiemnastolatków?"
Nie rozumiem argumentu. To dlaczego trener ich wystawia, skoro z góry mam nie liczyć na nich w tak ważnym spotkaniu?

pax

23

@barteq
Czy ruch w ataku nie tworzy trener ustawieniem i taktyką?
Dlaczego nie mieliśmy prawa nic zdobyć? Mieliśmy praktycznie najsilniejszy skład na początku sezonu.
Z jednej strony piszesz o Puigu, że trener go nie wystawia a z drugiej strony że wina piłkarzy że grają z małym zaangażowaniem bo są "nasyceni". To trener widząc, że piłkarze nie spełniają jego oczekiwań wprowadza korekty.

pax

40

To co mogę powiedzieć po tym spotkaniu to fajnie było widzieć zaangażowanie i determinacje Leo. Ile lat już ciągnie ten wózek.
9 razy faulowany
3 strzały
3 kluczowe podania
3 celne dośrodkowania
2 bezpośrednie odbiory
5 dryblingów
2 przerzuty
On chciał to wygrać, czasem wyglądało że tylko on.

pax

0

@Sznejk
W Barcelonie nie ma czegoś takiego jak okres przejściowy. Pokazał to Guardiola, pokazał to Lucho w swoich pierwszych sezonach. Mamy skład na mistrza Hiszpanii. w każdym czołowym zespole były kontuzje. Jest bardzo dobry bramkarz, jest najlepszy piłkarz w historii, oprócz tego jest doświadczenie wymieszane z młodością. Barcelona od kilkunastu lat nie wypadła poza top 3. Tu nie chodzi tylko o porażki z silniejszymi rywalami. Ja dostrzegam kilka innych kwestii, jak brak zmian lub przeprowadzane zbyt późno. Wygrywamy trzema bramkami z słabymi zespołami a zmiany dopiero w 83 minucie. Ani to nie daje wytchnienia podstawowym zawodnikom, ani zgrania czy ogrania rezerwowym. Braki taktyczne, złe ułożenie pozycji (częste zmiany tych pozycji), brak rozpracowania drużyn przeciwnych.
Były kontuzje to fakt, ale jak pisałem, każda drużyna je miała. Młodzi zawodnicy odpowiednio zastąpili tych kontuzjowanych, dlatego można ich wyróżnić- choć w przypadku Pedriego druga część sezonu to równia pochyla z formą. Dlatego w większości przypadków drużyny nie straciła na jakości.

pax

1

@KapiFCB
Nie wiem co dają. Może patrząc na Pepa czy Lucho czasem daje dużo.

pax

1

@Derean
Zagrał słabo tak jak Roberto. Jednak inni nie zagrali lepiej ale jest taki hype lub diss że wiadomo komu się dostanie po meczu.

pax

0

@Derean
O kim piszesz? Pedri, de Jong, Griezmann, Dembele, Roberto.

Chcesz powiedzieć że Pedri dał w tym spotkaniu niż Dembele?

pax

11

Pierwsza połowa fatalna, dno dna gdyby nie akcja Leo. Roberto i Dembele wchodzą na ostatnie 15 minut i jazda po nich za brak zwycięstwa. Trochę śmieszno :)
Nie twierdzę że coś dali w grze ale nie zagrali gorzej od tych których zmienili po 75 minutach. Dest mijany a Pedri i jego straty w tym straty na własnej połowie tragiczne ale winni już wskazani.
Żal Leo bo widać było ile serca włożył w to spotkanie.

pax

0

@Quavosk
Wystarczyłoby napisać, że nie sprawdziłeś zdjęcia i skomentowałeś odruchowo. Tyle, bo takie tłumaczenia mają odwrotny skutek.

pax

0

@Quavosk
Wolisz abym napisał, że skłamałeś pisząc że Tusk złamał obostrzenia, skoro jak użytkownik powyżej napisał zdjęcie ma kilka lat? Chciałem być delikatniejszy.

pax

3

@Quavosk
No ja nie znalazłem, więc pisząc o tym że jest uczonym w kontekście holocaustu Korwin-Mikke manipuluje, bo nie zajmował się tą kwestią a wypowiada się jako autorytet?

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/janusz-korwin-mikke-o-holocauscie/

NIe mówiąc już że Korwin powołuje się w swoich teoriach na gościa który twierdzi, że komory gazowe w Oświęcimiu zostały zbudowane dopiero po wojnie przez Polaków. No i jak nie mieć z niego beki ;) chociaż temat który poruszył nie jest śmieszny.

pax

0

@Quavosk
Zostałeś złapany na manipulacji, to piszesz, że to ironia. Fajnie, fajnie

pax

4

@Quavosk
Przedstawia się jako uczony i wypowiada się na tematy historyczne. Szukam jego badań naukowych o III Rzeszy i jakoś nie potrafię znaleźć. Pomożesz?

pax

0

@Quavosk
Nie wiem czy Tusk złamał obostrzenia, bo zdjęcia ma co najmniej 10 miesięcy, Ty tak napisałeś, więc oświeć nas czy tak było, czy to tylko twój autorski komentarz.

Czemu mam myśleć jak jedli, nie komentujemy mojego sądzenia ale głupi wpis Korwina. Korwin-Mikke nie pisze czy złamali obostrzenia, czy jedli w aucie czy na księżycu, tylko sugeruje że jedli w maseczkach, co jest po prostu głupie.

pax

1

@Quavosk
Raczej wykazał się jak zwykle głupotą. Palnął coś nielogicznego i tyle. Dziwię się natomiast ludziom którzy takie głupoty retwittują, albo lajkują.

pax

0

@Quavosk
To po co pytał w kontekście jedzenia hot-dogów, czy inni Też jedzą w maseczce?

pax

2

@Quavosk
Możesz pokazać jakieś zdjęcia że jacyś politycy JEDLI w maseczce hot-dogi? Czy tylko przetwarzasz tą bzdurę co napisał Korwin?
Faktycznie jeśli to obecne zdjęcie to złamał obostrzenia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?