32

Swoją drogą pamiętam tę jego symulkę z meczu z Interem, jak patrzył między palcami co się dzieje dookoła i ... bardzo się cieszę, że nie poszedł tą drogą.

Stał się piłkarzem dojrzały, zbudował model nowoczesnego ŚPD, dziś absolutnie dominator na swojej pozycji, niewielu piłkarzy jest w stanie choćby zbliżyć się poziomem.

1

Dokładnie tak ! :) Po cichu liczę, że jak już awansujemy to ustrzelimy kogoś z pary Szachtar - Roma :) Naprawdę pasowałoby wreszcie mieć łagodniejsze losowanie, bo kogo jak kogo ale na w tej Lidze Mistrzów od dawna bardzo ciężko losują.

0

podkreślę jeszcze raz co napisałem wcześniej wynik jest absolutnie bardzo, bardzo dobry, bramkowy remis na trudnym terenie - dobra zaliczka przed rewanżem. Graliśmy z topową drużyną i fakt jest taki, że nie można oczekiwać w takich meczach manity, czy gładkiego zwycięstwa. To co mnie niepokoi to jednak nieporadność Barcelony w tym meczu, szczególnie w ataku (którą niestety było widać także, z Eibarem, z Espanyolem i z Getafe). Chelsea ma ewidentnie pomysł na zorganizowanie obrony w tym dwumeczu, oni na CN wyjdą tak samo ustawieni jak u siebie z nastawieniem na kontry. To Valverde musi coś zmienić, bo niestety założyć z góry czystego konta nie można. Podobnie jak pewne jest, że drugi raz obrońcy Chelsea tak bardzo d***y nie dadzą. Barcelona naprawdę nie daje w tym sezonie powodu do narzekań, na pewno nie na wyniki. Po prostu ten ciężki luty jednak, jak co roku trzeba po prostu przetrwać i przemęczyć.

0

potwierdzam to co pisze laliga40 :) dobrze napisane !

0

zdanie potrójnie złożone, podzielę odpowiedź na jego części:
- pierwsza część -tak
-druga i trzecia część nie

A teraz odwrócę pytanie: Twoim zdaniem dobry mecz Barcy to taki, po którym ma jedną sytuację strzelecką wykreowaną przez katastrofalny błąd drużyny przeciwnej, traci bramkę po kontrataku i przeciwnicy dwa razy (nie raz jak tam naskrobałeś) ładują po słupku ?

2

ja jednak pozostanę przy wersji nieprecyzyjnego tłumaczenia, bo jeżeli przeciwnik dwa razy wali w słupek, zdobywa bramkę, a Ty strzelasz bramkę po wielbłądzie obrony i to Twoja jedyna solidna okazja w meczu, to moim zdaniem obiektywnie nie masz nad nim kontroli. Ale jak ktoś aż tak bardzo lubi fantastykę, to może zaginać rzeczywistość.

4

"Uratowały nas dwa słupki po strzałach Williana, ale mecz był na naszą korzyść. Mieliśmy nad nim wyraźną kontrolę."

mam nadzieję, że to tylko błędy w tłumaczeniu, bo Jordi tutaj popłynął i to mocno.

"Oczywiście chcieliśmy wygrać, ale myślę, że rozegraliśmy bardzo rzetelny mecz na trudnym terenie z silnym przeciwnikiem"

ale tutaj, najlepszy lewy obrońca na świecie już ma 100% racji :)

0

tak, ale trzeba rozróżniać dwie rzeczy: błędy obrońców Barcelony (nie wyszli do WIlliana wiedząc, że koleś potrafi huknąć z daleka), od wielbłądów, czyli wyłożenia Andresowi piłki na tacy. Musisz przyznać, że przy błędzie Christensena piłkarze Barcy mieli znacznie łatwiejsze zadanie strzelając bramkę niż Willian uderzając z daleka. Oczywiście, graliśmy z jedną z najlepszych drużyn na świecie, co z tego że w dołku w lidze ? Real też jest w dołku w PD ale liczne przypadki pokazują, że LM zawsze rządzi się swoimi prawami, a to nie są nasze ulubione rozgrywki.

0

trochę niepokoi to samozodowolenie naszych po wczorajszym meczu. Jakby zapominali, że w piłce nożnej nie chodzi o posiadanie piłki tylko o okazje do strzelenia bramki. No ale to jednak bardzo niewygodny rywal, mam nadzieję, że na CN będzie to inaczej wyglądać, na miejscu Valverde zacząłbym z Paco i Suarezem w pierwszej jedenastce i cofniętym za nimi Messim, ale ja jestem tylko prostym kibicem :)

0

dobrze się czujesz ?

0

Czterech półfinalistów już znamy: City, Real, Bayern i Liverpool

Moim zdaniem jednak Juve z Totkami był bardziej zacięty, a w Londynie będą jeszcze działy się cuda rodem z kosmosu.

3

mnie podobnie do szewskiej pasji doprowadza Luis tym przepuszczaniem piłek. No po cholerę puszczać piłkę w gąszcz zawodników w polu karnym Chelsea, prawdopodobieństwo, że ktoś na nią nabiegnie to jak złapać pałeczkami do sushi muchę.

11

Najlepsze: - wreszcie szczęście (słupki) dopisuje nam, a nie rywalom. no i 1 strzelona bramka przy 0 wypracowanych sytuacji
- wynik przed rewanżem
Najgorsze: brak sytuacji strzeleckich

0

Tyś oglądał Demebele w ostatnich meczach ?

0

Tutaj nie o wynik chodzi, wynik jest super, problem jest trochę inny, mianowicie duże posiadanie nie przekładające się na sytuacje i strzały. Bramkę zdobyliśmy po wielbłądzie piłkarzy Chelsea a nie z własnej gry. Tu chodzi o to, że oni na Camp Nou wyjdą jeszcze bardziej nastawieni na kontry, a tylko w tym meczu Willian mógł ustrzelić hat-tricka. Chwała Bogu, że zostało 1:1 bo równie dobrze mogło się skończy 3:1 a przy większej koncentracji obrońców 3:0. Taka prawda.

0

późno już a jutro trzeba iść do szkoły ...

1

Dembele mógłby wejść na ostatnie 10 minut... tylko po co ?!? Widzieliście jego ostatnie mecze grane przeciw ogórkom ? Trzeba mu dać czas na dojście do formy i wtedy nim straszyć, a póki co lepiej niech straszy na ławce rezerwowych i w meczach ligowych.

4

Don Andres - 90 minut ... szacunek !!!

0

czy ktoś wie jak długo ncplusgo.pl ma zamiar lecieć sobie w kulki i kontynuować prace serwisowe ?

0

Cieszę się, że Morata na ławce, mimo tego, że nie eksploduje formą, jako madritista z pewnością wyszedłby na to spotkanie nabuzowany jak Sputnik i mógłby ukąsić.
Chelsea ofensywnie ustawiona, nie zapowiada się by mieli stawiać tu linie Mouginota, najbardziej obawiam się Marcosa Alonso, Hazarda no i oczywiście Ngolo Kante. Na szczęście mamy tam też swoich ludzi :) (Czesio i Pedro)

1

Wystawienie Vidala nie byłoby absolutnie dobrym pomysłem, co by nie powiedzieć, to Gomes twardo stoi na nogach i potrafi odbierać piłki- a to na wyjazdach z drużyną która pewnie nastawi się na kontrataki może być bezcenne. Paulinho widziałbym osobiście bardziej jako jokera, chociaż nie ma co ukrywać, że jest faworytem do wyjścia w pierwszej jedenastce. Czyli może ... może jednak Gomes ?

1

fajny jest szczególnie ten typowy "Mati" w bluzie z kapturem z rozdziawioną buśką :D

1

Vavlerde nie zagra Andre Gomesem, nawet on nie jest na tyle szalony, by tyle zaryzykować... prędzej spodziewałbym się Aleixa Vidala, albo S. Roberto w pomocy (mało prawdopodobne), ale Andrzeja Gomesa w dzisiejszym meczu to ja nie widzę. Ale Ernesto jak to Ernesto już nieraz moje typowania w tym sezonie kasował...

2

po czym Włodek Szaranowicz przytoczył anegdotkę, że Jakub Janda był na weselu u Roberta Mateji :D

0

może po przeliczeniu punktów za wiatr w tym roku znowu okaże się że dostanie "Złotą kulę"

3

ale ten telemark to taki ala'Amman - niewyraźnie zaznaczony, trochę pozorowany i oszukiwany... oceny trochę za wysokie

0

Trzeba przyznać, że w tej pasjonującej rywalizacji strzelców CR jednak wysuwa się przed ... Paulinho.

5

Jednak jest najlepszy ...

0

może widzi sterydy na profilu jego twarzy.

1

To może pogadamy teraz o Pierrugim Collinie, który przy bramce dla Chelsea nie odgwizdał faulu Carvlho na Victorze Valdesu (2005 rok) - bramka na 4:2 dała awans Chelsea. Wybiórcza pamięć...
Czekamy także na wywiad z Viktorem Kasai.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?