1

on z pewnością zaraz napisze, że jest różnica jak wygrywasz 3:0 z Juventusem, a gdy wygrywasz 3:0 z Juventusem i druga bramka strzelona z przewrotki.

0

renesans dwóch Suarezów w Lidze Mistrzów :)

1

i na boisku powinni pojawić się już Alenia i Dembele albo Abel Ruiz, a nie wyeksploatowany już w tym sezonie jak parowóz Paulinho rodem z ŁKSu

0

staty lepsze nawet niż u łysego z brazzers.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

chyba powinieneś odwiedzić okulistę , bo ja tu widzę głównie przejawy podziwu... nie mierz wszystkich miarą rm.pl

0

naprawdę, absolutnie mi przykro, że jednak nie miałeś racji :(

0

przypadek ... ?

1

zapomniałem ostrzec, że scena drastyczna :D wybacz

1

mogą sobie wygrywać z Juve, nawet dziesięć Lig Mistrzów, ale ta okładka z kapitanem Ramosem i tak pozostanie z nimi na zawsze :D

https://pbs.twimg.com/media/DTDFk6GXkAEaT58.jpg

1

już mam odruch wymiotny, myśląc o jutrzejszej okładce Asa, nakierowanej na zupkę chińską wylaną na głowę "najlepszego piłkarza".

0

dostał w superpucharze hiszpanii, to był wielki bulwers ... jak można ?

0

ja Ci dam plusa, a wiesz dlaczego ? Bo mam nadzieję, że masz racje ! Naprawdę, mam cholerną nadzieję, że się gówno na tym znam i bredzę jak potłuczony i Juve wykopie Real z Ligi Mistrzów :) A o obrazie, nie ma oczywiście mowy :) pzdr !

2

Juventus jest słabszy niż roku, temu Real teoretycznie też, ale w LM tego po nich nie widać. Sądzę, że Juve niestety nie ma większych szans w tej rywalizacji.

0

faktycznie źle zrozumiałem, zaspany wciąż jestem (pomimo kawy)... w takim razie przepraszam, zwracam honor i życzę Miłego Dnia ! :)

3

Idąc tym tokiem myślenia, Złotą Piłkę na dzień dzisiejszy powinien otrzymać Salah albo Immobile. Gdy jeszcze weźmiemy pod uwagę ilość asyst, okazuje się że "najlepszy piłkarz" ma 6, MEssi 16, Salah 12, a Immobile 10. Błagam Cię... przecież powinno się też oceniać inne zmienne, tzn wkład jaki piłkarz wnosi w grę zespołu, jego ogólną grę, widowiskowość i jak bardzo jest decydujący. Ten tok myślenia sprawia, że z rywalizacji o ZP są wyłączeni bramkarze i obrońcy, chociaż niestety tak właśnie jest, podobnie jak to, że Złota Piłka i tak rozdawana jest według osiągnięć klubowych.

8

tu nie ma co otwierać szampana, że przedłużyli z nim kontrakt, tutaj trzeba gościa ładować do pierwszej drużyny i dawać mu szansę gry. Bo na co czekać ? Grając w drużynie B, osiągnie poziom drugiej ligi hiszpańskiej i na nim prawdopodobnie pozostanie, a tutaj trzeba się uczyć gry na najwyższym poziomie, która od Segunda Division jednak trochę się różni. Taki David Costas, niby talent, niby fajnie, czeka na swoją szansę i co ? dziś ma 23 lata i gra w słabej, drugoligowej drużynie. Jak na piłkarza osiągnął już wiek dojrzałości footballowej i poziom taki jak obrońcy Alcorcon czy Albacete, więc czego on miałby szukać w pierwszej drużynie ligi hiszpańskiej ? Równie dobrze z tych drużyn można sięgać po obrońców... Carles Alena też ma już 20 lat i dalej brak perspektyw na wchodzenie do pierwszej drużyny, dłuższe czekanie spowoduje, że piłkarze Ci skończą jak inni, piekielnie zdolni: Halilovic, Tello, Jeffren, Dos Santos, Bojan, Cuenca itd. itd. Reasumując, to, że Mboula, Sergio Gomez, Eric Garcia wybrali inne ścieżki, ma swoje przyczyny niestety w prowadzonej ostatnimi czasy polityce klubu.

0

Dobrze się czujesz ?

3

Sampaoli ma ostatni dzwonek na to, by wycofać się ze swojego pomysł "świadomej messizależności" Żaden rozsądny trener nie uzależnia zespołu od jednego piłkarza, stara się tego nie robić nawet wtedy, kiedy zespół składa się z jednego gwiazdora i przeciętniaków. Argentyna nie jest w takiej sytuacji, ma jednego zawodnika klasy "Universum" i paru klasy światowej, których łysy nie powołuje, by nie przeszkadzali temu pierwszemu. "Dzięki temu" w pierwszym zespole wybiegają jałowe wypełniacze, których głównym zadaniem jest nie przeszkadzać Messiemu. Dzisiaj Sampaoli przekonuje się, że nie powinien tą droga podążać, że to co robi to istne szaleństwo i póki czas powinien pi*****ć się w ten łysy łeb, pójść po rozum do głowy i wykorzystać czas który mu pozostał na zbudowanie drużyny. Ta porażka 6:1 może okazać się cenniejsza niż remis po słabej grze, pod warunkiem, że trener wyciągnie wnioski.

0

Brak powołania takich zawodników to moim zdaniem sportowe przestępstwo albo obłęd.

0

A gdzie tam... Sampaoli przegrywa wysoko, ale i tak wie najlepiej... oglądają mecz w domach.

2

ciekawe co myślą teraz Icardi i Dybala wsuwając Laysy przed TV :)

7

Mario, Twoją logiką poszła Barcelona, kiedy stracili Neymara i zostali z palcem w d***e, próbując kupić kogokolwiek na szybkości. Przecież jest opcja kupna z pozostawieniem go nawet na dwa sezony w Ajaxie, do czasu, kiedy np Verma jest jeszcze w miarę (chociaż on jest tykającą bombą) na chodzie. Kiedy on odejdzie, zrobi się miejsce i można go wstawić. Chcesz o konkretach ? To są one takie: Vermalen jest już relatywnie stary i bardzo podatny na kontuzje, Pique jest również stary i zdarzają mu się okresy słabszej gry, Umtiti ma stosunkowo niską klauzule w kontrakcie i wysokie oczekiwania finansowe. Ja, mając takie konkrety, myślałbym o przyszłości, ale można zawsze mieć w***e i liczyć, że jakoś to będzie.



A co do rezerw ... to szkoda nawet komentować. Niestety ale wygląda na to, że złote pokolenie się skończyło, a piłkarze grający obecnie w rezerwach nie nadają się by grać w pierwszym zespole. Taka jest obiektywnie prawda. Od lat tzw. "perełki" ze szkółki kończą w hiszpańskich średniakach (jak Munir, Sandro, Bojan, Halilovic, Cuenca, Tello, Jeffren, Dos Santosy, Bartra i wielu innych) więc obiektywnie rzecz biorąc,na graczy pierwszej jedenastki nie ma kto naciskać. Nie przekreślam tych piłkarzy, którzy są tam obecnie, ale trzeba zachować obiektywizm i duży dystans do tego co są oni w stanie osiągnąć. Kto miałby wskoczyć przepraszam na środek obrony, niejaki David Costas ? Koleś, który ma 23 lata i gra w II lidze hiszpańskiej, a Primera Division nawet nie powąchał ? Równie dobrze, można ściągnąć kogoś z Oviedo, Granady albo z innego Valladolid.

0

:) nie calkiem nowy , ale nigdy nie dyskutowalem z Mario :D zdziwiło mnie tylko lakoniczne i jednoznaczne stwierdzenie, niczym nie podparte.

6

A za rok będzie miał kto grać ? A jeżeli Sam odejdzie do MU będzie miał kto grać ? A jak Verma będzie kontuzjowany ( ryzyko jest wysokie) , będzie miał kto grać ? A jak Piquenbauer znów stanie się zwykłym Pique i obniży loty , będzie miał kto grać ? Nadmienię tylko że Pique i Verma są po trzydziestce, a Davinsona Sancheza już z Totkow nie wyjmiesz.

0

bo ?

3

Swoją drogą współczuję kibicom Realu, że ich idol to buc, franca i oszust, który swoją naturę pokazuje nawet w meczach towarzyskich, a oni muszą jego zachowania albo tłumaczyć, albo doszukiwać się podmuchu wiatru, który zwalił ich ulubieńca i twierdzić, że faktycznie należał się karny. Nie wierze, że w głębi serca tak wiele ludzi uwielbia tę marketingową kukłę, dopuszczającą się stale nurkowania i fauli.

1

otóż to... na Euro był jeszcze Krychowiak (ale wybrał hajs), Milik (kontuzje), Grosicki (zły transfer mimo dobrych chęci). Obecnie lepszy z pewnością jest Zieliński i można go traktować jako gwiazdę europejskiego formatu, ale niestety jego gra nie komponuje się jakoś super z resztą zespołu :(

1

Patrząc na mecz reprezentacji widziałem za dużo akcji w stylu "długa piłka i powalczyć z przodu". Kilka akcji było fajnych, nawet po zejściu Lewego fajnie klepali, pomimo pressingu Nigeryjczyków. Wynik uważam, mógł a nawet powinien być kompletnie inny, zamiast 0:1 powinno być 1:0, ale to bez znaczenia. Obiektywnie rzecz ujmując w porównaniu do Euro widać wyraźne dwa kroki w tył, oprócz Lewego, Zielińskiego, Glika i może Linettego (w klubach) pozostali piłkarze zanotowali spory regres z Milikiem, Krychowiakiem, Jędrzejczykiem Grosickim i Pazdanem na czele. Nietrafione transfery, kontuzje i wiek robią niestety swoje.

2

tak ! bardzo słusznie, zapomniałem oczywiście o Aguero, co pokazuje jak wielki potencjał ma Argentyna z przodu. JA bym ustawił Aguero na szpicy a Leo i Dybale lekko cofniętych za nich. Jedno wydaje się pewne- nie skorzystać z takiego potencjału z przodu to przestępstwo !

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?