1

to też oczywiście prawda... wejście szejków do piłki zaburzyło, czy lepiej powiedzieć zniszczyło, zepsuło ten sport. Zobaczymy czy w tym sezonie coś wrócić do normy jeżeli chodzi o ceny.

0

właśnie tylko o cenę tu się rozchodzi, zawodnik jest dobry, z papierami na przekozaka i warto było go sprowadzić za 10 mln z Rennes. Wiem, że próbowali, wiem, że on nie chciał bo bał się że nie będzie dostawał minut, ale warto było go namawiać i naciskać. Borussia niestety wykorzystała moment po transferze Neymara, wiedząc, że FCB ma duuużo pieniędzy i dużo desperacji. Życie ... :)

0

"Mina − ogólne określenie broni w postaci środków rażących, najczęściej ładunków wybuchowych w specjalnej obudowie, z urządzeniem reagującym i zapalającym" [wikipedia]

Inwestycja na przyszłość (rozumiem, że przeszłość to literówka) oczywiście świetna, ale jednocześnie przecholernie droga i za takie pieniądze nie sprowadza się zawodników, którzy nawet fizycznie nie są ukształtowani. Takie pieniądze w mojej opinii płaci się za ukształtowanych, dojrzałych graczy jak Cou, a nie "inwestycje na przyszłość" które mogą się spłacić i zaprocentować lub też nie. A sam fakt, że poprzedni sezon zniszczyły mu kontuzje, może świadczyć, że jest szklanym piłkarzem (mam nadzieję, że nie )

2

pogróżki dla rodziny Ramosa jak i dla Ramosa to nie jest nic niedobrego, wręcz przeciwnie, nie powinno się odpowiadać agresją na agresje. Nie zmienia to faktu, że ten facet jest sk****em który dla osiągnięcia sukcesu nastaje na zdrowie fizyczne innych zawodników, a tutaj zakłada mu klasyczną dźwignię. Jest wiele ujęć które pokazują, jak Ramos wykonuje tę dźwignie i do końca trzyma upadającego Salaha, a Ty próbujesz jednym słabym ujęciem, na dodatek urywającym się w 2/3 akcji, kiedy następuje najlepsze, udowodnić, że jest odwrotnie. Przypomina mi to nieco typowych kibiców z białej, którzy są w stanie narysować linię łamaną spalonego, byle wyszło na ich. Może znajdź jeszcze jakąś powtórkę, według której Ramos nie uderza Kariusa łokciem w twarz, a to Karius uderza twarzą w łokieć Ramosa i powinien za to zagranie z premedytacją obejrzeć czerwoną kartkę ...

0

gdyby tylko odzyskać te pieniądze, które za niego zapłacili, to czemu nie ? Dembele to dalej mina, może się okazać drugim Neymarem (albo lepszy niż Neymar),a może się okazać drugim Gomesem (w wielu meczach mniej więcej tak właśnie wyglądał). Osobiście fakt, że Klopp się na niego tak naostrzył uważam, że może wskazywać na to pierwsze. Klopp w końcu wybitnym trenerem jest i nosa do piłkarzy ma jak mało kto :)

5

nie nie, wychodzi na to, że 30 mln dopłacimy do Gomesa

4

skoro już przy nazewnictwie związków organicznych, to ja obstawiam, że tajną bronią okaże się po razy kolejny zresztą: C2H5OH w rozcieńczeniu 40% czyli nasz super zawodnik zadaniowy.

2

to jest taki wypełniacz ścianek, coś pisać muszą, ludzie coś czytać też muszą.

2

tegoroczny finał dla mnie będzie odpowiedzią na pewną rozterkę, czy Lebron jest lepszy niż MJ ? Dziś, uważam, że to jest ten sam poziom i klasa zawodnika, jeżeli Lebron w pojedynkę (wkład Love'a w tym sezonie nie uważam, za tak znaczny jak w zeszłych latach) poprowadzi Cavs do wygranej, to Lebron dla mnie absolutnie przebije MJ'a. Osobiście uważam, że nie da rady w pojedynkę pokonać tego tandemu gwiazd Golden State.

0

no to piątka brachu ! :) zgoda z Twoją niezgodą w tym przypadku ! :)

0

jeżeli zamiast nazywać nowego zawodnika "udanym transferem" albo "strzałem w dziesiątkę", używamy sformułowania "nie są aż tak tragiczni" , to znaczy, że coś jest nie tak. Oczywiście z tych co wymieniłeś brawa należą się za przyjście Umtitiego i Neymara. Cou kosztował tyle, że będzie musiał jeszcze chwilę się spłacać, żeby można było powiedzieć o nim strzał w dziesiątkę. Dembele to wciąż wielka niewiadoma, która równie dobrze może się okazać wielką transferową "kupą" jak i godnym następcą Neymara. Paulinho - transfer co najwyżej nienajgorszy :D

1

Głęboko wierzę, że Valverde to trener przejściowy, przed wielką erą Xaviego... Oczywiście również z inną władzą u sterów i dyrektorem sportowym.

7

Rzućmy więc okiem na staty (tylko liga):
Barcelona 12/13 - 1409 minut - 2 bramki - 5 asyst
Bayern 13/14 - 999 minut - 2 bramki - 4 asysty
Bayern 14/15 - 281 minut - 0 - 0
Bayern - 15/16 - 1635 minut - 2 bramki - 4 asysty
Bayern - 16/17 - 2291 minut - 6 bramke - 5 asyst
Bayern - 17/18 - 1242 minut - 2 bramki - 2 asysty

Odszedł kiedyś z Barcelony, żeby grać więcej w Bayernie. Rozegrał raptem jeden kompletny sezon (16/17), bez większych kontuzji, w którym faktycznie wykręcił nawet niezłe, choć nieoszołamiające statystyki bramek i asyst. Szklany zawodnik. Co do tego, że najlepsze lata to 27-31 - mogę się zgodzić, choć częściowo, różnie u różnych zawodników to bywa. Thiago to jednak szklany zawodnik, niestety z wiekiem podatność na kontuzje raczej nie spadnie, a wprost przeciwnie. Trzeba było kiedyś zadbać o jego klauzulę, a nie teraz jak już jest znacznie bliżej zakończenia kariery, odkupić za X więcej hajsu.

5

2013 rok Thiago przechodzi do Bayernu za 22 mln
2013-2018 Thiago spędza najlepsze lata swojej kariery w Bayernie
2018 rok Barca odkupuje Thiago za 60 mln w wieku 27 lat

gdzie sens ? a gdzie logika ?

5

jeżeli Erriksen jest rzeczywiście planem B w przypadku fiasku w transferze Griezmanna, to oznacza, że zarząd ten nie ma kompletnie pomysłu na budowanie zespołu i powinien jak najszybciej udać się na wygnanie. Bo przecież jak planem B może być sprowadzenie zawodnika o kompletnie innym profilu, grającego na zupełnie innej pozycji. Oczywiście dodam tylko, że głęboko wierzę, że tzw. "plan B" to tylko wymysł katalońskiej super-prasy. Nie sądzę, by w Barcelonie pracowali aż tacy amatorzy.

1

ja powiem tak, mi jest wszystko jedno... z jednej strony boję się tego jego olbrzymiego szczęścia (w które też do końca nie wierzę, po prostu za dużo przypadków na raz), ale z drugiej strony jest tak jak piszesz. Zidane jest skąpy w kwestii transferów, a Real moim zdaniem w tej chwili takich potrzebuje, jeżeli kadra nie zostanie wzmocniona, moim zdaniem Benzemy, CRy i reszta w przyszłym sezonie nie udźwigną tego, a zmiennicy jak Asensio czy Lukas to jeszcze nie ta klasa. Poza tym, chciałbym widzieć go pokonanego w tej lidze mistrzów.

0

U mnie pomogło w takiej sytuacji wyczyszczenie wentylatora czyli tak zwanego wiatraczka. Można spróbować zrobić to nawet bez rozbierania, chociaż optymalnie byłoby rozkręcić i wyczyścić porządnie. Poszukaj w necie i na youtube filmików instruktażowych, komputerowi to z pewnością nie zaszkodzi, nawet jeśli nie jest to przyczyna.

0

a tu na poprawę humoru ! :)

1

przepłukanie jamy ustnej zaparzonym i ostudzonym rumiankiem, można też przepłukać jamę ustną rozcieńczoną wodą utlenioną (1 łyżeczkę do szklanki i dopełniasz do końca szklanki wodą, płukać kilka razy), można psiknąć okteniseptem jeśli posiadasz. Tam niestety nic nie posmarujesz, bo ślina zmyje wszystko w kilka sekund.

1

Cholerna logika podpowiada, że o 13 Zidane poinformuje, że przedłuża kontrakt, z drugiej jednak strony, klęska ligowa i jednak fakt wygrania LM na farcie i błędach sędziego, mogą kusić do odejścia "nipokonanym" przynajmniej w LM. Jestem ciekawy co oni wymyślili, Real z pewnością bez cotygodniowych, regularnych zwycięstw dłużej niż jeden sezon nie wytrzyma ...

2

a napiszesz dokładnie taki sam hymn pochwalny pod adresem Pepe ? Przecież ten też wygrał te ligi, ligi mistrzów, jest mistrzem Europy ? Piłkarz powinien być przede wszystkim człowiekiem, a nie świnią, dlatego szacunku dla ramosa, pepeja i innych psycholi, nie mam za grosz. Chociażby za nastawanie na zdrowie innych zawodników.

0

nie będzie taką samą ...

1

jako farmaceuta i aktywnie trenujący polecam Reparil w żelu na takie atrakcje, pod warunkiem, że to naciągnięcie, przy zerwaniu, do doktora marsz !

1

ok, to teraz pytanie, dlaczego w sytuacji kiedy Suarez ugryzł Chielliniego, a sędzia tego nie zauważył i nie zanotował w papierkach, przeciwko Suarezowi uruchomiono postępowanie i zawieszono go na XX spotkań ? Jak to się ma do tej sytuacji ?

15

Za dźwignię na Salahu, za uderzenie Kariusa w twarz, UEFA nie nałoży na ramosa żadnej kary (trudno mówić o dodatkowej, bo faulu po tych starciach nie odgwizdano). ehe ehe ehe ... nie wiem czy to jest jeszcze smutne, czy już śmieszne, szczególnie w kontekście czterech meczy Roberto.

0

jeżeli LEbron (bo on ciągnie Kawalerzystów) pokona teraz bez pomocy Irwinga ( i kontuzjowanego Thomasa) w finale Golden State, to moim zdaniem przebije MJ. Absolutnie, będzie to oznaczało, że pokonał wspaniałe trio Wojowników w pojedynkę (Love w tym sezonie nie jest już tak pomocny jak w ostatnich)/ Jeżeli nie, to w mojej ocenie będą to koszykarze równorzędni :) Pamiętajmy, że MJ miał do dyspozycji Scottiego Pippena i Denisa Rodmana, Lebron walczy teraz praktycznie w pojedynkę.

0

ja jestem przekonany, że to Semedo wypchnie Roberto do pomocy.

0

być może nie potrafiłby, a może potrafiłby, real zawsze słynął z wielkich kapitanów, takich jak Hierro, Raul czy Iker. Nie wiem czy kiedyś ich kapitanem była pospolita gnida, ale w sumie jeżeli ta gnida ma zdolność motywowania, to zgodnie z ideą Realu gnida też może kapitanować, byle do celu. Natomiast Kroosa w roli kapitana nie widziałem, więc nie oceniam, ale i nie skreślam, tym bardziej, jeżeli piastuje opaskę bohater załączonej niżej sesji zdjęciowej XD

https://pbs.twimg.com/media/DTDFk6GXkAEaT58.jpg

1

a mówił coś o sytuacji kiedy ten osioł z realu potraktował Kariusa łokciem ? analizował to ? ile on dostanie zawieszenia, jeżeli Roberto dostał 4 mecze ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?