1

@macio_944 a w Asie napisaliby: "oni już tu są" albo "Liga płonie"

4

@AmigoBlancos aż tak cienki jak wielkie wary Madrytu to Dembele jednak nie jest.

3

Zatkał wam/nam japy Antoni ?

0

@Barca1922 ok, to dziękuję za wyjaśnienie, nie wiedziałem

0

@mikiiki jedna noga na linii wystarczy ? prawą zrobił krok do przodu.

0

Przepraszam, ale ten karny powinien być powtórzony, Oblak stał przed linią

1

To jest przepraszam rzut karny dla Alaves !

19

bardzo dobrze, że nie wysyła od razu Araujo na pierwszą linię ognia, tylko stopniowo wprowadza go do gry, widać, że trener odrabia lekcje i nie popełnia błędu, który zrobił ostatnio. Tym bardziej, że z tak skleconą obroną ostatnio nie było dramy. Dzisiaj bardzo trudny rywal, na ciężkim terenie, ale po 3 pkty!

2

@Chakalaka tu akurat z Donaldem się zgadzam, ale niestety faktem nie jest, że Gazeta Wyborcza to rzetelne źródło informacji. To bardzo opiniotwórcze i wybitnie lewicowe lub opozycyjne źródło informacji a co za tym idzie, nie może być rzetelne.

0

@FC1899Barca no z grypą to się akurat wstrzeliłeś, bo w tym sezonie dzięki wszystkim restrykcjom i maseczkom akurat praktycznie nie istnieje :) Jest znacznie mniej zakaźna niż COVID, więc wszelkie zabezpieczenia sprawiły, że praktycznie ludzie w tym roku na nią nie chorują.

1

@YeastMoss
"Prowadzić badania nad amantadyną w kontekście SARS-CoV-2, to tak jak prowadzić badania nad wankomycyną w kontekście HIV. Jak wprowadzisz zaślepioną próbę kontrolną to porównujesz placebo z placebo :)"

Nie jest do końca trafne porównanie, amantadyna miała i niektórych krajach dalej ma wskazanie przeciwwirusowe, natomiast wankomycyna raczej do przeciwwirusowych leków się nie zalicza. Oczywiście główny mechanizm amantadyny raczej nie daje nadziei na powiązanie tego z COVIDem ale są też mechanizmy poboczne. Zresztą w pierwszym rzędzie to właśnie leki przeciwwirusowe, głównie te stosowane w terapii HIV wzięto pod lupę szukając czegoś skutecznego przeciw COVIDowi. Nawet przez pewien czas dopuszczono lek przeciwmalaryczny chlorochinę i wówczas nikt nie pukał się w czoło tak jak to się dzieje przy amantadynie. Później się z tego wycofano i zakazano stosowania w tym wskazaniu. No i jeszcze jedna sprawa, to, że na dzień dzisiejszy nie ma dobrego badania klinicznego nad amantadyną, nie uprawnia oczywiście to podawania informacji, że amantadyna leczy COVID, ale raczej też nie uprawnia do tego by mówić, że go nie leczy. Przypomnę tylko, że są pewne obserwacje i przesłanki ludzi z twojego środowiska lekarskiego i na dzień dzisiejszy nie jest to tylko lek. Bodnar ale dość spora grupa o tym, że amantadyna może wykazywać pewne skuteczne działanie w COVIDzie. Co do prof. Simona, czy to jest poważne co ten człowiek wygaduje (w tym temacie oczywiście)? że tak zacytuję tutaj najlepsze kwiatki:

" I następna rzecz - ona wywołuje szybkie mutacje. Nie wolno więc takich rzeczy stosować "
"Konsekwencje z tego są straszne. A jeśli wyhodujemy szczepy lekoodporne tylko podając amantadynę? To kto za to wszystko odpowie? Oczywiście wtedy będzie, że trzeba było nie dopuścić do badania, eksperci i rząd winni"

Takie wypowiedzi niestety podburzają rolę prof. Simona jako autorytetu. Jeśli ktoś publicznie w mediach mówi, że lek wywołuje mutacje wirusa, to ja takiemu panu serdecznie dziękuję i więcej uwagi nie poświęcam.

"nie chcieli zarobić na sprzedaży amantadyny"

bo na tym się nie da zarobić. To jest tak prosty, stary i tani lek, szeroko dostępny na świecie, produkowany przez wiele koncernów, że na tym po prostu nikt nie zarobi.
Co do maseczek to zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości :)

0

@Norbi2021 dziękuję...

1

Forma Benzemy wysoka, ale spokojnie, w przyszłym roku wraca CR, więc Francuz znów zostanie schowany do kieszeni i pojawią się plotki o jego transferze do Arsenalu albo Evertonu.

7

@kamiVeB nie Orłowski, tylko "Ołłowski" :D

6

parafrazując śp. Andrzeja Leppera: "no proszę państwa, no jak można sfaulować Casermiro ... heheheh?"

2

@inViNcibl3 on ma bardzo dużo "innych zasad" szczególnie w kwestii faulowania ma przesuniętą skalę

0

@socha może i nie jest, ale wcale nie mam poczucia niższości, nawet w tej konkretnej sytuacji i już tłumaczę dlaczego. Od początku tego roku pracuję w Czechach, gdzie jestem pracownikiem naukowym i mogę swobodnie przemieszczać się między Polską a Czechami i nie obowiązuje mnie ani kwarantanna ani konieczność testowania się przy każdym przekraczaniu granicy (zgodnie z listą wyjątków punkt pracownik wykonujący pracę w innym kraju, mieszkający w Polsce, dodatkowo punkt pracownik naukowy). Nie czuję się żebym był lepszy od kogoś przez to, nie uważam też żeby Lewy był równiejszy bo pozwolili mu lecieć do GB... Po prostu pozwolili mu polecieć w celach służbowych/pracowych.

2

@socha Nie cierpię Morawieckiego i PiSu, ale nie rób dramy, że ogarnął Lewego i Piątka na mecze z Anglią, można było olać temat i dla zasady ich pozostawić w Niemczech, tylko kto grałby z Anglikami na szpicy? Napastnicy Rakowa Częstochowa i Podbeskidzia ? Prawda jest taka, że cała Europa jest w ciut mniejszej lub ciut większej dupie z COVIDem i żadna różnica czy znajdzie się tu czy tam i zagra mecz. Ryzyko zakażenia dla niego jest podobne, a przemieszczenie się paru VIPów w środku Europy niczego nie zmieni.

0

@mr_robot spokojnie, klub jest tak zasłużony, skarbiec pustkami stoi i tak nie ma co liczyć, także stanowisko słup, sam mógłbyś być tam skarbnikiem :)

0

@matt121 tak, tak, to był żart, zdobył 3 LM pod rząd i chwała mu za to, ale za wyjątkiem jednej z nich z dużą pomocą sędziów... Gdyby nie sędziowie, a dokładnie Ci z dwumeczu z Interem to Guardiola zrobiłby to przed nim (bramka Milito w pierwszym meczu ze spalonego i bramka w końcówce rewanżu nie uznana Barcelonie bo oszust z gwizdkiem miał omamy i zobaczył rękę piłkarza Barcelony). Zidanowi zawsze sędziowski wiatr wiał w plecy, inni nie mieli tak łatwo.

4

@David_Beckham dobrze płacą za klaskanie, u Rubika by tyle łysy nie wyciągnął.

1

@LeoMessi1994 mimo że ta trójka z lewej jest bardzo dobra, to takie porównania jednak brzmią niestosownie.

5

@lukaszmatusiewicz Dortmund oczywiście

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Witekk10 pozdrawiam serdecznie i dzięki za dyskusję :) !

0

@lukaszmatusiewicz Franciszek Smuda

0

@Witekk10 no raczej trzeba spojrzeć gdzie stoi, żeby wiedzieć gdzie walnąć. W tym zagraniu nie było nic co miało znamiona czerwonej kartki: ani przesłanek do intencji, ani impetu, ani zagrożenia dla zdrowia zawodnika przeciwnej drużyny. Było za to niezle przedstawienie Rudigera, który jest znany z symulek. Ta czerwona kartka to absurd.

0

@Witekk10 po pierwsze: Savic był przed nim i w żadnym momencie nie spojrzał, nie obrócił się by zobaczyć gdzie jest rywal i tam go grzmotnąć, pod drugie: wcale nie uważam, żeby to było mocne uderzenie, moim zdaniem Rudiger dodał mnóstwo aktorstwa od siebie, po czerwonej kartce szybciutko się pozbierał i wyglądał dobrze, już naprawdę nie przesadzaj, piłka nożna to sport kontaktowy, rozumiem, jakby uderzył go łokciem w twarz, za takie niecelowe zagranie jest żółta, za celowe czerwona, ale tutaj? No i przepraszam bardzo ale przepis: "Użycie nieproporcjonalnej siły ma miejsce wtedy, gdy atak zawodnika

przekracza granicę użycia akceptowalnej siły i zagraża bezpieczeństwu

przeciwnika." ... podlega tak dowolnej interpretacji, że każdy kontakt można uznać za zagrożenie bezpieczeństwa. No i przepraszam bardzo, jakie niebezpieczeństwo tutaj groziło Rudigerowi i jakie było tutaj przekroczenie akceptowalnej siły? Rozumiem, jeśli Savic z rozpędem ładuje się w niego jako czołg sankami, trafia w piłkę, to jest sprawa jasna, a tutaj?

1

@Ghazul3293 No statystyki go ewidentnie bronią i co do tego nie ma dwóch zdań, natomiast na boisku Suarez wyglądał ociężale, powolnie, leniwie, jak taki trochę niejaki Wagner Love. Barcelona potrzebowała nowego napastnika, problem jest tylko taki, że ten osioł Bartomeu, nikogo w jego miejsce nie ściągnął i dlatego po Suarezie jest wciąż luka i wielu za nim tęskni.

0

@Witekk10 żartujesz prawda ? xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?