panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@Azi 1. No ale to właśnie nie chodzi o ostatnie niepowodzenia, bo taką passę to i miał Real Madryt. Tu chodzi bardziej o lata niepowodzeń, w tym np. bez udziału w Lidze Mistrzów. Żadna poważna marka nie będzie pompować pieniędzy w klub, który kojarzony jest z blamażami i przegrywami. Parę lat, to nie problem, kilka lat już się robi problemem. Oczywiście można optymistycznie założyć, że Barca sprzeda się szejkom albo innemu krezusowi, który będzie miał do gdzieś, ale to rozdarłoby cały system i idee kluby.
2. No nie do końca, bo jeżeli za projektem sportowym pójdą sukcesy, to kasa klubowa znowu będzie pęczniała, sponsorzy będą bardziej hojni i być może pojawi się furtka do ponownego nabycia praw. No i jedno z drugim jest trochę spięte: pojawiają się sukcesy i klub staje się coraz bardziej atrakcyjny -> rosną wpływy do budżetu-> ale też rośnie wartość aktywów generujących większe zyski. Podsumowując: wartość aktywów będzie wzrastać to w klubie będzie pojawiać się również kasa i odwrotnie.
1
@Azi @Jakchcesz przyglądam się dyskusji i wydaje mi się, że prawda leży gdzieś pośrodku. @Azi zwróć tylko uwagę na dwie rzeczy. Jeśli wpuścisz się z obecnym budżetem w lata niepowodzeń, brak jakichkolwiek sukcesów, to za chwilę na rynku Twoja marka będzie lecieć na łeb na szyję i ucierpią na tym oczywiście dochody oraz atrakcyjność w oczach sponsorów. Tak więc pozbycie się 5-7% wpływów do budżetu paradoksalnie może zapobiec jeszcze większym stratom, a stamtąd już równia pochyła. Druga sprawa jest taka, że Laporta zabezpieczył się sprzedając te aktywa, że gdyby ich wartość wzrosła powyżej pewnej sumy, Barcelona ma prawo odkupić je.
Wydaje mi się Panowie, że w tej kwestii dyskusja zero-jedynkowa nie będzie. Wszystko zależy od tego jak optymistycznie-pesymistycznie się na sprawę spojrzy, od wielu niewiadomych i czynników na dzisiaj nieprzewidywalnych. Mam nadzieję, że za tymi pieniędzmi stoi przynajmniej solidny projekt sportowy, a nie valverdyzm
55
@Recha_0684 a ja się Ciebie chcę zapytać, po co łapiesz za słówka, kiedy gość chce normalnie podyskutować albo żeby ktoś mu coś wyjaśnił? Przecież wiesz doskonale o co mu chodzi, że piszę "sprzedajemy" bo utożsamia się z klubem. Tak jak mówi się "wygraliśmy", a to wcale nie oznacza że ja czy Ty byliśmy na boisku. Po co się tak dopieprzasz, lepiej Ci z tym ?
10
W sumie to lepszy stary Lewy w garści niż młody Mbappe na dachu xD
6
Piszcie sobie swoje przewidywania pierwszej jedenastki w przyszłym sezonie, ale jestem w stanie się założyć, że w przyszłym roku już tak w połowie grudnia, podstawowym prawym obrońcą będzie niejaki Sergi Roberto xD
0
@DonAndrzejos no to pensja 5 sezonów po 6 milionów rocznie czyli 30 mln z pensji. W tym czasie Sterling za podobnie treający kontrakt będzie kasował 18-19 mln czyli 90 mln pensji. A to nie wszystko, bo pewnie dostał jeszcze bonus na wjeździe i specjalna premia dla agenta. Dlatego Sterling wbrew pozorom wcale nie był tańszy niż Raphinia, mimo tego, że sportowo byłby pewniejszą inwestycją. Kiedyś był zresztą jego temat poruszany w Barcelonie, ale Alemany po rozmowie z nim stwierdził, że tego typu zawodnika nie szukamy... ja mu wierzę.
1
@Fenelon oceniając cenę za piłkarza, trzeba też zwrócić uwagę na zarobki i premię za podpis. Czasami jest to złudne wrażenie, że ktoś jest przepłacony, ale jeśli za kwotą nie stoją chore premie dla agenta i piłkarza za podpis i zarobki na umiarkowanym poziomie, to transfer może nie być tak "drogi" jak się wydaje.
2
@Comentateiro zastanawiam się ilu typów nie załapie sarkazmu w twoim komentarzu xD
0
@Vebrol czekam na newsy:
Cristiano Ronaldo has offered himself to Eintracht Frankfurt, the club refused.
Cristiano Ronaldo has offered himself to Lille, the club refused.
Cristiano Ronaldo has offered himself to Sassuoo, the club refused.
Cristiano Ronaldo has offered himself to Racing Santander, the club refused.
Cristiano Ronaldo has offered himself to Vittoria Guimares, the club refused.
Cristiano decided to get retired.
1
@Kurkmen no moim zdaniem obowiązkową pozycją jest stolica wyspy z twierdzami i piękną pobrytyjska zabudową oraz światynie. Warto na pewno zwiedzić pałac księżniczki Sissi i generalnie północne wybrzeze, gdzie są piękne plaże i miejsca jak Timmoni Beach. Auta, tylko z pełnym ubezpieczeniem bierz, dużo jest tego, ja w 2018 nie rezerwowalem wcześniej bo hotel miał fajna ofertę. Korfu ma wiele pięknych i urokliwy h miejsc jak np tron Keisera. Plaże są super i piaszczyste. Jak na moje potrzeby wszystko na miejscu było.
1
@Transu96 problem polega jednak na tym, że być może większe kluby nie interesują się już Depayem bo ten ewidentnie tam nie daje rady.
2
@Wiktor91 widzisz i na tym polega Twoj "problem", oglądałeś mecze z jego udziałem, a 90 procent wypowiadających się zna jedynie statystyki z internetu. Oczywiście są pewne znaki zapytania co do tej ceny, jak również ceny za Lewego, szczególnie jeśli zestawi się to z ceną Stwrlinga oraz Mane. Barcelona jednak ma taką filozofię, która źle ustawia ja w pozycji negocjacyjnej. Tzn. najpierw wybiera grajka a później negocjuje i rozmawia o cenie, a nie odwrotnie, tzn. pojawia się grajek za niską cenę to bierzemy (jak to robi Bayern).w przypadku Raphinii i Lewego moim zdaniem cena jets o tyle za wysoka, że zostało im rok kontraktu, więc kluby powinny być zadowolone, że coś zarobią. Raphinie jescze można tłumaczyć poważną konkurencją że strony Chlesea, ale z Lewym to przesada.
1
@masq nie wiem czy coś pisałeś, ale nie mam czasu szukać, więc zapytam. Jak Małżonka ?
2
@Kurkmen ze wszystkich greckich wysp na których byłem, tam było najlepiej i to zdecydowanie najlepiej ;)
1
@Deviler nie, tylko ten z Lidla to chleb.
3
@masq porozmawiam z Najwyższym o tym, będzie dobrze, musisz być przede wszystkim Ty silny, łatwo mi mówić leżąc w łóżku i myśląc o swoich błahych problemach, ale prędzej czy później każdy z nas będzie musiał w różnych sytuacjach być silny. Dzisiaj jest dzień zakasania rękawów dla Ciebie, ale na pewno dasz radę.
0
@Lautaro Władca wczoraj leciał na TVNie, jest też za free na CDA, a do "Wołynia" chyba trzeba dorosnąć, to trudny i niezwykle wymagający film, bardzo brutalny, niestety prawdziwie brutalny, jakkolwiek passe jest teraz w jakimkolwiek złym świetle pokazywać Ukraińców.
2
@PatrychoO tak dla formalności right foot wound nie tłumaczymy jako otwarte złamanie piszczela z przemieszczeniem, zerwanie więzadeł czy urwanie nogi. To tylko pewna rana, może nawet tylko otarcie od butów albo przerwanie ciągłości naskórka.
0
@Emhyr no cóż... Kiedy chcesz zostać drugim Romano i rzucasz bombazzo... :D
0
@Azi nawet nie wiedziałem tego, ale w sumie nic dziwnego, bo panowie z PiSu nie uprawiają historii tylko politykę historyczną, czego sami nie ukrywają nawet.
1
@Emhyr tam gdzie jego miejsce: w Ajaxie :)
4
@FC1899Barca no tego to już poki...o do reszty. Debilowi nikt nie powiedział że w obliczu bestialstwa Ukraińców, Niemcy pomagali Polakom i dostarczali im broń? Kłamstwo to niemal atrybut tego durnia, a nawiązując do słynnego cytatu o Wołyniu, tam ludzi zamordowano dwa razy i ten właśnie dorzucił cegiełkę do tego drugiego mordu.
21
Biedny ten Alemany, dzisiaj jest Szefem bo na swoich warunkach podpisał Dembele i nie dał się kręcić jego agentowi, a wystarczy że Dembele wróci do kontuzji i zostanie dzbanem, "bo przecie wiadomo było że Dembele będzie łapał kontuzje non stop" . Taki los w Barcelonie a Rambla grilluje bez litości.
0
@daniel32778 no mam podobne odczucia, dlatego byłem zwolennikiem wkomponowanego w klub już Dembele, mimo wszystkich ale jakie zanim stoją. Na plus dla Raphinii przemawia to, że jego statystyki trzeba porównywać z innymi zawodnikami ze słabych klubów, bo Leeds jednak należy tak traktować. Inna sprawa jest, że on też jednak podobno potrafi też bronić, co czyni go graczem o nieco innym profilu niż Dembele oraz to, że mimo grania w Leeds chyba na dobre zagościł w reprezentacji w której też ma zauważalne statystyki. Co do wieku... 26 lat to moim zdaniem dojrzały i ukształtowany piłkarz to to czego raczej potrzebujemy. Po talent, to trzeba mieć nadzieję, że Laporta nie puści Endricka i sprowadzi go do klubu bo tego z pewnością potrzebujemy, ale to plan jak już nieco odetchniemy po tym sezonie. Trudno też wypowiedzieć się do kóńca o kasie, bo po 1) jeśli wierzyć Romano to ma być 50 mln + zmienne, a po 2) trzeba wziąć pod uwagę zarobki, które mają nie być jakieś wygórowane. Może próbuję się na siłę przekonywać i oszukiwać, ale z pewnością Raphinia jakieś te blaski mimo wszystko ma i z pewnych perspektyw są argumenty do optymizmu. Najważniejsze, że zostaje Dembele i można będzie ciągnąć klub z dwoma prawdziwymi skrzydłowymi.
PS. Warto też wspomnieć, że mimo wszystko Raphinia do tej pory cieszył się końsmim zdrowiem, to dla nas akurat bardzo ważna cecha. Nie jest też na pewno Griezmannem czyli kimś w stylu "ni pies ni wydra". Zobaczymy...
4
Oficjalnie: Nie potknął się schodząc po schodach z samolotu. Bombazzo co raz bliżej [Romero]
0
@TR3YWAY Argentyna - Holandia
1
@Lionel_Messi10 to brzmi jak uczciwa cena, szczególnie w zestawieniu ceny Ferrana. Mam nadzieję że na takich kwotach się skończy, a zmienne to pieniądze za hattricki w finale LM przewrotką itd.
0
@taris no właśnie, a Memphis obawiam się, że to trochę kopiąca się po czole "wiadoma"... puściłbym póki można zarobić bo gość to nie kaliber na duży klub, a jak na rezerwowego to trochę za drogi.
0
@Kuba323 no właśnie ja ciągle miałem podobnie... piałem z zachwytu jak przychodzili Frenkie i Dest, zazdrościłem innym kiedy kupowali Ziyecha, Van de Beeka, De Ligta, Dolberga itd itd. ... a później co ? Każdego z nich przerastał wielki klub... oni tam naprawdę mają taki system, który pozwala i zachęca ich do wesołej, młodzieńczej gry, która podoba się wszystkim i wykrzesuje z nich najlepsze wersje ich samych. A później zostają zweryfikowani w wielkich klubach. Ja się z tego wyleczyłem ;)
@ZwyklyKibicBarcy04 @michelos dzięki Chłopaki ! ;)
2
@Magicc89PL jak to... Będzie Brejt xD