misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@michal26 w tym momencie biało-różowy, ale był seledynowo-szary. Zależy od światła, pory dnia. Color-picker daje wynik absolutny, a nie złudzenie wywołane kontrastem.
7
@Luciano99 Materiały, jak piwo Halne. Mega mocne.
25
@Comentateiro to jeszcze nic. Niektórzy do dziecka zwracają się jak do psa, czy kota.
2
@Deviler Jak przy sukience pokazywało niebieski i ciemno-brązowy: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14192887#comment-14192913
Tak tutaj pokazuje seledynowy i szary. Komputera nie oszukasz.
0
@Kgorecki2500 Bo nie chodzi, kto co dostał, tylko kto co twierdził.
0
@kuz źródło RMTV?
0
@Borneo w sumie się nie zdziwie, jeśli finalnie okaże się to projekt przeskalowany. Zastanawia mnie tylko komu będzie się za taką ewentualną sytuację obrywać.
4
@PatrychoO Tak jakby poparcie rolników zmieniło coś w tej materii. Logic....
0
@Jackazz To jeden z powodów, dla których jedni zajmują się zawodowo krytyką filmową, a inni tylko z poziomu kanapy :P
7
Hayao Miyazaki, po raz w drugi w swojej reżyserskiej karierze zgarnia Oscara, co z jednej strony wydawałoby się oczywistością, z drugiej zaś, biorąc pod uwagę głosy o potrzebie inkluzywności w tegorocznym plebiscycie, mogłoby zaskakiwać.
Jedno jest pewne "Chłopiec i czapla" przechodzą do historii jako drugie anime w historii, które zgarnia Oscara w kategorii najlepszego animowanego filmu pełnometrażowego oraz jako pierwsze anime w historii, które wygrało Złoty Glob. Oznacza to też, co oczywiste, że jest pierwszym anime w historii, które zdobywa ten zacny dublet. Tam, gdzie większość reżyserów ma swój sufit, Miyazaki może mówić o podłodze. Nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak można byłoby prowadzić tutaj polemikę. Jest to bezsprzecznie najlepszy reżyser kinematografii animowanej w historii Japonii. Co ciekawe japońskie anime były nominowane w kategorii pełnometrażowego filmu animowanego siedmiokrotnie (od czasu powstania tej narody w 2001 roku) i aż 6 z tych nominacji przypadło dla animacji studia Ghibli (w tym 4 Miyazakiemu), jednak tylko Miyazakiemu udało się ostatecznie sięgnąć po tę nagrodę. Biorąc pod uwagę, że będzie to prawdopodobnie ostatni film japońskiego reżysera, można powiedzieć, że nie można zejść ze sceny w lepszym momencie.
Dla mnie jest to bezsprzeczny GOAT, jeśli chodzi o japońską animację.
---
Kilka ciekawostek o samej produkcji (bez spojlerów):
1. W Japonii anime zostało wydane pod tytułem "Kimi-tachi wa dō ikiru ka" (struktura zdania wskazuje na pytanie), co można tłumaczyć jako "Jak żyjecie?". I moim zdaniem oddaje lepiej sens tego filmu, niż tytuł, który został zaczerpnięty od anglojęzycznego dystrybutora.
2. "Kimi-tachi wa dō ikiru ka" to także tytuł powieści Genzaburō Yoshino, która to jest ulubioną powieścią Miyazakiego i jej tytuł posłużył mu za inspirację dla swojego filmu. Jednakowoż historia w anime jest całkowicie autorska i w żaden sposób nie nawiązuje do akcji powieści, ale warto z powodu patriotyzmu nadmienić, że powieść opowiada o chłopcu, który marzy, aby zostać sławnym człowiekiem jak polski astronom, Mikołaj Kopernik.
3. Film pobił wiele rekordów sprzedażowych w kategorii animacji japońskiej na świecie, takich jak:
- Najbardziej dochodowe anime niefranczyzowe w Ameryce Północnej (42 miliony dolarów)
- Drugie (po Pokémon: The First Movie) najbardziej dochodowe anime w UK i Irlandii (3,9 milionów funtów)
- Najbardziej dochodowe anime we Włoszech (4,3 miliony euro)
- Najbardziej dochodowe anime niefranczyzowe w Japonii (1,8 miliardów jenów, czyli około 56 milionów dolarów).
0
@macio_944 tak się zanosi.
1
Passa 29 meczów poszła się?
1
@ranger3120 a daj pan spokój 2h w dwie strony i 15 minut ;p
2
Żewłakow jaki głos ma xD
1
@ranger3120 aż taka desperacja, by jechać stówkę?
0
Liverpool przekręcony?
1
@Martwy klasyk.
0
@MarioVeB! Myli kurs waluty z siĺa nabywczą. W dużym skrócie podstawowy koszyk, który średnio by kosztował w krajach z Euro 100€, u nas kosztowałby 255 PLN. Zatem osobom zarabiający w Euro opłaca się u nas kupować, bo jest tanio dla nich, a to umacnia eksport, więc jesteśmy konkurencyjni wobec innych gospodarek w Europie.
5
@DLFCB Typ w tirze przejechał wysepkę xD co tu się dzieje...
0
@Michael24 Żukowska wstała i wybrała przemoc.
2
Jeśli kiedyś poczułeś, że jesteś bezużyteczny, pomyśl o tym sōzu.
0
@partymaker Bo to jest dylemat w stylu lepszy wróbel w garści, czy gołąb na dachu.
0
@Explode w sumie masz rację, muszę częściej chodzić, może wkońcu wygram w totka i stanę po stronie prawilnie pokrzywdzonych.
3
@marcin62 Głupia argumentacja zarówno dla alkoholu, jak i aborcji, bo stosuję moment przekroczenia pewnej granicy, a więc indukcję matematyczna. Choć działa to w matematyce, to nie działa wszędzie, przykład:
1km na godzinę, to bezpieczna prędkość, 2km/h to też bezpieczna prędkość, więc zwiększając limit o 1km/h jest bezpiecznie? Zatem czemu ograniczenie w mieście jest na 50, a nie 49 lub 51? Ale przecież może być na 52, 53 i finalnie na 300, idąc tą logiką.
0
@Explode Nie byłem na strajku kobiet i w sumie nie wiem czy i do jakich nadużyć tam doszło. Ostatnio byłem na tym dużym w Warszawie i nic mi się nie stało. Dziwne, że dzieje się to zawsze komuś innemu.
0
@Kwiatek67 Neymar przecież sam odszedł.
1
@KacperVEB rozum mówi tak, serce mówi nie.
0
@Konfederat Dziwne byłem na 4 czy 5 marszach w życiu i nigdy nie poturbowała mnie policja. Zatrzymywali mnie nie raz w Śródmieściu, czy to po cywilnemu, czy umundurowani, celem sprawdzenia posiadania nielegalnych substancji czy np. telefon nie jest kradziony. Postępowałem zgodnie z instrukcjami i nie eskalowałem sprawy, jak to robią niektórzy stawianiem się.
Nigdy nie miałem żadnej spiny, czy nie było agresji ze strony policji. Tak więc też czekam na to poturbowanie, ale im dłużej czekam tym bardziej dochodzę do wniosku, że to nie wina policji, tylko osoby zatrzymanej.
1
@Emhyr Okazuje się, że wzieliśmy nie tylko nie tego Xav(b)iego, ale i Hernandeza? Jak żyć?
1
@Jakchcesz to jeszcze nic. Podbiłby do ciebie mówiąc: kierowniku tu jest 100 euro, kupisz mi Monsterka? Reszta dla Pana.