1

@Adran360 Z takich plotek twitterowych, które widziałem na kilku kontach (możliwe że kopiowane jedne od drugich). Netflix ponoć zamówił już kolejny sezon.


4

@FanBarcy22 Wygląda, że w Madrycie jest wielu takich "fanów".

0

@PatrykBarca Nie wiem czy byłoby kolorowo, ale była statystyka, że w lidze zdobył tyle punktów co Flick w tym samym początkowym okresie. Finały mają to do siebie, że może wygrać je tylko jedna drużyna.
Poza tym to jest zestaw naczyń połączonych. Gdyby klub wziął stronę trenera następuje alternatywny timeline. Jak Guardiola miał problemy z Ronaldinho, który wolał imprezy od treningów to nie odszedł trener, tylko piłkarz. Ciężko ocenić co by było, gdyby wtedy Laporta stwierdził, że wymieniamy trenera, bo przecież Złota Piłka i jak to tak. Ale zaryzykuję, że byłoby gorzej.

0

@AlexDark00 Nie wiem o co chodzi, ale jak coś to piszemy "na szyi".

10

Jakby Real Madryt TV zmontował to sprytnie i do generował trochę kontentu AI, to może udałoby się nawet przykryć dymy w Madrycie.


2

@kuz Faktycznie na tym konkretnym trudno.

10

W sumie to ciekawe, czy tłumaczowi uda się u somsiada zapanować nad szatnią.


4

Mimo wszystko, gorące dyskusje z LR > gorące dyskusje z artykułów.

1

@RoberDzik Nie wiem jak to liczysz, ale Real nie jest jedynym klubem, który obronił LM patrząc na całą historię rozgrywek od czasu Pucharu Europy Mistrzów Klubowych. Nie jest też jedynym, który zrobił "three-peat". Rozumiem, że można liczyć od czasu zmiany w sezonie 92/93. Tylko wtedy osoby co jednocześnie twierdzą, że Real ma 15 Lig Mistrzów i jako jedyny obronił / wygrał 3 razy z rzędu LM są niepoważne.

2

@clyde Po części rozumiem, ale muszę się zgodzić z @Adran360. Pomiary mają to do siebie, że zawsze będą obarczone błędem pomiarowym – to nie jest coś, od czego można uciec. Do tego dochodzi interpretacja i jeśli jeszcze rozumiem rozgoryczenie w ramach jednego meczu, bo dla jednych zagwizdał identyczną sytuację, a dla drugich nie – to ma to małe znaczenie w dwóch różnych meczach, prowadzonych przez dwóch różnych arbitrów. Oni po prostu będą mieli różne "standardy".

Dobór klatki to też temat rzeka. Jeżeli kamera nagrywa 60 klatek na sekundę (fps), a piłkarz biegnie 30 km/h, czyli 8,33 m/s , lub inaczej 833,33 cm/s to znaczy tylko tyle, że na każdej klatce pokonuje blisko 15 cm. Trzy klatki w jedną ze stron i jest niemal 0,5m do przodu albo tyłu. Imho jedyne co tu można zaproponować, to przestać szukać jednej, jedynej, wyselekcjonowanej klatki. Powinno się przeanalizować K klatek od tej wybranej przez arbitra/system (gdzie K pewnie powinno być relatywnie małe typu 2-4, patrz wyżej, że 3 klatki to przy pełnym biegu potencjalnie pół metra) do przodu i tyłu. Jeśli "pali" na ponad 50%, to jest spalony. Nie jest to nadal idealne rozwiązanie, bo średnia wciąż może kłamać oraz zajmie to więcej czasu, ale w pewnym sensie byłoby jak w skokach narciarskich – jedna 20.0 zginie pośród czterech 18.5 i nie będzie możliwe kręcić wałów na wyselekcjonowanej klatce.
Var jednak na pewno usunął 1,5 m spalone czy "dałby" Barcelonie za Taty Martino mistrza, więc overall to nie jest zła technologia.

3

@Encore Mbappe w ryk. Czy jakoś tak.

0

@daniel32778 No wiadomo, jednak PSG rzucało kasą przed Enrique bezskutecznie na kilku trenerów. Musi być jednak pewna symbioza stabilności finansowej oraz charakteru trenera, aby osiągać najwyższe cele.

1

@Witekk10 Nie wiem z kiedy to, ale trzeba pamiętać, że wytyczne też zmieniają się w czasie. A kiedy nawet są takie same to podlegają interpretacji.

8

@misterio Liżme Yaya (Touré).

0

@MessiForeverTheBest ktoś musi się poświęci, żeby weszło... Co to jest liżme?

6

@Pedri16Future ... i jedzie na tym do tej pory.

0

@Tridente2015 Nie polemizuję.

5

PSG ma kompletną kadrę. Jak trzeba pójdą na wymianę ciosów, jak trzeba defensywnie zabiją mecz. W sumie ok, że Lucho pewnie obroni trofeum, a każdy inny się tam odbił – mimo nieskończonej kasy.

0

Halal ball wygrywa mecze, haram ball wygrywa trofea. Dobranoc.

3

Fajnie, że Atletico odpadło, ale scrolując z dołu Rambli do góry czuje się jakbym wychodził z Wieliczki w latach jej działania.

4

To klasykiem: po co to Atletico awansowało z Barcą, jak i tak odpadli rundę później?

0

Eksperci jak zwykle podzieleni.

2

@pt9 "Rodzic nie musiał być animatorem, ochroniarzem, kierowcą, psychologiem, korepetytorem i menedżerem logistyki w jednej osobie." No dokładnie, kiedyś te funkcje były embedowane w jednym kablu od prodiża. Taki psycholog na kredyt, który dziś muszę spłacać z odsetkami.

11

@pt9 Można palić tym lasem?

4

Amerykańska animacja według wizji indyjskiego reżysera z animowana przez koreańskie studio wjeżdża w drugim sezonie z konkretną playlistą – 90's kids assemble.


1

@Adran360 Będę chyba jeszcze kiedyś musiał podejść do Ataku Tytanów (to chyba będzie piąta próba), ale mam taki dysonans jak sobie patrzę na MAL, że manga znajduje się gdzieś w połowie 2 setki, a anime (konkretnie sezon 3 part 2) w TOP 10 serii telewizyjnych. Więc nawet jeśli mam halucynacje to nie jestem w nich odosobniony, że to nie jest konsystentnie wybitna historia i z tych 10-12 odcinków (tak, wiem mała próba), które widziałem mocno niesiona przez animację studia Wit.

Z drugiej strony wydaje mi się, że s3 nawet mógłby mi siąść, bo wiadomo – jakiś tam zarys fabuły bez szczegółów znam. Przez tyle lat nie da się ustrzec wszystkich spojlerów. Nie mniej mam taką obawę, że na pierwsze dwa sezony będę musiał nagotować litry podwójnego doppio, żeby potem zobaczyć coś, co jest subiektywnie dobre. Kłóci mi się to z logiką, bo mogę oglądać serie, które podchodzą maksymalnie do 5 odcinka, a moja watchlista jest zapchana jak wylotówki z miasta przed majówką.

15

A taki był nieziemski płacz swego czasu o to, że nie przyszedł, a teraz każdy się cieszy.

1

@lithotripter prawdopodobnie @Adran360 i @Cochise mogłem ich oznaczyć w sumie, więc zrobię to teraz. Ale pamiętam, że z jakimś ziomkiem tutaj chwile gadałem na temat ORV, więc istnieje szansa, że on też trochę tego czytał – niestety nie pamiętam nicku.

0

@Kgorecki2500 Jeden pies.

1

Do osób oczywiście w temacie, jak byście subiektywnie uporządkowali poniższych autorów pod względem ich najlepszej publikacji? Na samej liście brakuje mi jeszcze: Naoki Urusawy oraz Kentarō Miury, których bym umieścił odpowiednio na 2 i 3 miejscu, resztę spychając w dół według klasyfikacji zaproponowanej w poście.


Też trochę problem mam taki, że w mojej zmodyfikowanej liście pierwszych czterech czytałem (lub aktualnie czytam), a dla czterech pozostałych widziałem tylko anime (często nie w całości), więc może być to mało sprawiedliwe porównanie. Na przykład duży problem mam z Togashi vs Kishimoto ze względu na liczbę fillerów, które nie były jego autorstwa, a potrafiły być świetne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?