misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Rastafarnianin 120 dni, 33% roku and still loading...
1
@escarabajo Ten post o tym mówi. Masz teraz apkę, która sprawdza, czy odtworzyłeś film. Tylko to w sumie nic nie zmienia, jak pisałem wcześniej, bo nie ma takiej możliwości, żeby coś zmienić. Jeśli nawet wprowadzisz śledzenie wzroku eye-trackerem, to ktoś może film oglądać na autopilocie. Ja tak często robię, jak chce, żeby ktoś się odczepił i mi wciska coś do wspólnego oglądania, co mnie z góry nie interesuje. Jeśli na przykład ktoś nie lubi danego reżysera, czy czegoś innego to i tak nie zagłosuje. Nic to nie zmieni.
Tyle lat złotej piłki, a się jeszcze nie nauczyli ludzie, że to jest rzeczywistość subiektywnych plebiscytów.
Jedyna opcja to kryteria znane z góry (czyli zobiektywizowanie kryteriów), ale wtedy, zamiast tworzyć sztukę dla sztuki, będzie się tworzyć filmy według klucza, żeby zyskać punkty. I tak źle, i tak nie dobrze. Ludzie przywiązują do tego za dużą wagę.
Edit. Przenieśmy to też na realia Złotej Piłki. Czy każdy oceniający na ZP oglądał od deski do deski wszystkie mecze wszystkich nominowanych graczy? Nie wiem, skąd ludzie biorą pogląd, że żeby subiektywnie zagłosować za czymś, mając zdanie, że mu się to podobało i powinno wygrać, trzeba widzieć wszystko inne.
3
Było jakieś czas temu poruszenie w związku z Oscarami oraz tym, że nie wszyscy głosujący oglądają filmy, na które głosują. Chyba udało się poprawić system. A nie czekaj, jak można obiektywnie poprawić subiektywny sposób oceniania...
5
@malicinho To będzie transfer zaraz po konferencji Verrattiego.
0
W tej sytuacji chyba przekręcili Arsenal.
1
@Kuchar żeby tylko jeden.
0
@jeonek mówię tylko o tym meczu, bo grają przez te 30 minut na 120% – przynajmniej tak to dla mnie wygląda. Doskakują dosłownie do wszystkiego, ciężko tak będzie ugrać 90 minut.
2
Jeśli PSG nie spuchnie przy tym pressingu, to forma mutant...
0
Delebele to jest pan piłkarz.
3
@CLS63AMG Powiedzmy sobie, że podpisanie go na tych samych warunkach lub lepszych, byłoby niepoważne ze strony klubu – nawet jeśli ma odejść za rok jako wolny agent.
1
@messi33 To ja dziś za P$G, bo Lucho :(
1
Piękny zestaw "szwedów". Z jednej strony bawi, z drugiej – jakby każdy oddał klucz, który mu kiedyś pożyczyłem, to na przestrzeni lat można by zapewne złożyć podobny komplet. Dobry zwyczaj – nie pożyczaj.
3
Zidan - nowa krew. Bredzę, bo muszę.
4
Widać cierpienie w oczach Jerzego Dudka.
1
@Coutinho007 Piękny link.
0
O Bogowie. Walka!
0
Szpaku potwierdził karnego.
0
@Hosh Znosi go.
1
Olmo podał do Raphini, ale to i tak nic nie dało.
3
@fart Biorąc pod uwagę, że w długim okresie to jest liga jednego zespołu, to było raczej pewne.
12
Przypominajka, że Tom już w latach 50' stracił pracę na rzecz AI.
0
@tadzik447 Ostatnie 4 sekundy, złoto.
5
@Hosh Niech @Azazel_Pazuzu się cieszy, że nie wybrał do gry Warhammera 40,000.
0
@TR3YWAY Najpierw siłka, spocisz worek, potem pójdziesz ludziom śmierdzieć w sklepie, a potem się umyjesz. Dobry plan.
16
@La Pulgaa Mówisz, że nie przyjdziesz i tyle. To trzeba mieć jakieś powody, żeby gdzieś nie iść?
2
No to dziś trzeba tylko przeżyć dzień i wolne do 4 maja. Ktoś jeszcze taktycznie przedłużył sobie weekend?
Poza tym widzę, że zbliża się majówka to za oknem szarówka. Standard.
0
@ranger3120 Mnich rozwala siły Kreegan. Koloryzowane.
1
@OBSERWATOR2021 Też ciekawe, ale rozmawialiśmy już o tym, a news zapodał @macio_944 : https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15538985#comment-15538985
23
Ciekawostka. Kosmiczny teleskop Jamesa Webba odnalazł galaktykę, która jest ciekawa z dwóch powodów.
1. Powstała w zaledwie 1 miliard lat po Wielkim Wybuchu (trzeba było czekać 12,8 miliarda lat, żeby jej światło dotarło na Ziemię), a mimo to widać, że już wtedy zaczęła przybierać spiralny kształt. Podważa to pogląd, że potrzeba było więcej czasu, żeby galaktyki takie jak nasza zaczęły się formować.
2. Pod względem kształtu, rozmiaru oraz masy gwiazdowej bardzo przypomina Drogę Mleczną.
0
@Inclusus Nie wiem, na jaki okres zamierzasz brać kredyt, ale w praktyce stałe, znaczy zmienne, co 5 lat, a nie co tyle ile zmienia się WIBOR, bierz to pod uwagę:
"Stałe oprocentowanie oznacza, że nie zmienia się ono bez względu na wysokość stóp procentowych, a więc zmianie nie ulega również rata kredytu. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że stałe oprocentowanie obowiązuje przez określony czas (np. 5 lat). Po tym okresie zmienia się na oprocentowanie zmienne. Kredytobiorca może także złożyć wniosek o kontynuowanie oprocentowania stałego. Wtedy bank przelicza je według aktualnego oprocentowania (nowe oprocentowanie stałe) i podpisuje z klientem aneks do umowy kredytu. Dzięki temu kredytobiorca nie musi się martwić, że rata jego kredytu zacznie rosnąć wraz ze wzrostem stóp procentowych."
Wypowiadając się jako konsument, a nie doradca oraz biorąc pod uwagę, że 20+ lat nie przewidzisz, to wyższe oprocentowanie na "stałym" jest imho bez sensu.