1

Bramkarz potrzebny na już, czy bez szans w sytuacjach? Zapraszam do dyskusji.

2

@Kapitan hawk Ostatni w tym sezonie, tak ogólnie to byłbym sceptyczny ;)

1

@FCBparasiempre Generalnie jeszcze post raz na jakiś czas na inny temat spoko, ale to jest dosłownie ściana bzdur, która się przewija kilometr. W zasadzie koncepcyjnie nie wiem, czym to się różni, że potrafią jeden za długi wpis usunąć, ale 500 na ten sam temat, które przewijasz jeszcze dłużej, są już OK.

1

@Kgorecki2500 Tak szczerze to przekaz tego jest 12/10 biorąc pod uwagę, jakie płytkie gunwo jest serwowane na tym festiwalu.

1

@Luciano99 Nie powinno, to być tyle materii barionowej we Wszechświecie zakładając symetrię między nią a antymaterią. Reszta to już tylko następstwa.

0

@MessiForeverTheBest Ciekawe w sumie co by się stało, gdyby kiedyś doszło do sytuacji, że każdy, kto, wypełniając AML-kę zaznacza, że nie jest PEP-em, ani nikt z jego rodziny nie poszedł. W sensie, jaka wtedy byłaby frekwencja.

Zapewne nadal byłby to ważne wybory, ale na świecie chyba nie przeszłyby bez echa, bo prawdopodobnie byłby to wynik jednocyfrowy.

2

@Criss18Barca @kulek22 Ja dla pewności otworzyłem własny lokal wyborczy z komisją.

5

Wychodzi na to, że etat szkodzi jak 24 fajki dziennie:



https://imgflip.com/i/9udr62

1

@NeroTFP1 Co sobie ludzie pobredzili o spisku jury, to ich.

4

Naszła mnie taka rozkmina. Myślicie, że @Moderacja jutro rano musi to wszystko przejrzeć pod kątem potencjalnej agitacji? Jeżeli tak, to współczuję i tu nawet nie chodzi o ilość...

1

Jest przedsmak tego, co będzie się działo jutro – przaśnie. Edit w sumie to już dziś. Żyć nie umierać.

2

@szkudi7 Że w pracy nie ma przyjaciół, są tylko znajomi.

0

@Bilon87 A sprawa trafiła do płokułatuły.

0

@LeoMessiiBarcaPepa Po czasie idzie się przyzwyczaić.

1

10

Trzeba uważać, komu dajecie zielone.
https://x.com/niebezpiecznik/status/1923799610994078158

0

@Encore Ma szanse, ale imho jak pokonają Inter w finale, bez tego raczej ciężko.

0

@Gibbon_FCB i ZP Dembele. Football jest przewrotny.

4

@gumaz Dobra wszystko zrozumiem, ale jak można mieć kamień w środku misy umywalki.

3

Szkoda, że nie Hansiego Flicka, bo bym pomyślał, że to ktoś stąd.
https://x.com/ikswotatrug/status/1923422876935332209

3

@Kapitan hawk Przemek odleciał z tą 4 Barceloną.

0

@ali3gator Wiosna była w styczniu.

4

Ciekawostka. Trochę już zleżała (oficjalne źródło podało ją 8 maja) z tego co widzę, ale dopiero teraz ktoś wrzucił info na TT. W LHC (Wielki Zderzacz Hadronów) w CERN-ie udało się ustalić, że podczas eksperymentów w latach 2015 - 2018 syntetyzowano złoto z ołowiu.
Oczywiście wielkości są stricte badawcze, bo całościowo uzyskano miliardy jąder atomowych złota, czyli jakieś 29 pikogramów (2.9 ×10⁻¹¹ grama) złota, a proces był na tyle wysokoenergetyczny, że praktycznie od razu cząstki się rozpadły.



Więcej jakby kogoś interesowało: https://www.space.com/astronomy/modern-day-alchemy-scientists-turn-lead-into-gold-at-the-large-hadron-collider

0

@ToWinaSedziego Mecz o 19, a i tak polityka zdominuje? Najgorzej.

1

@Gall Pokazuje, tylko kotwice html źle działają w artykułach.

3

Mało kogo, bo #anime
Właśnie skończyłem oglądać pierwszy sezon chińskiego anime (lub jak kto woli donghuę) Link Click, który już spory szmat czasu temu polecił mi @Adran360 i powiem, że całkiem dobrze to siadło. Dałbym nawet takie 9/10 i mogę z czystym sumieniem polecić dalej, jeżeli ktoś lubi fantasy-dramy z efektem motyla w tle. A jako że trwa cisza i pewnie niektórzy stracili sens istnienia na najbliższy czas, to może się zainteresują. Nie wiem też czemu, ale pierwsze odcinki miały taki vibe, który skojarzył mi się z innym tytułem: ×××HOLiC.

4

Trzeba przyznać, że to jest niesamowity fenomen ile osób wciąż chodzi na koncerty SOAD biorąc pod uwagę, że nic już nowego nie nagrywają i w sumie wiadomo, że nie nagrają.


4

Skorzystam z okazji i przypomnę, że dziś mija dokładnie 1 rok od czasu, kiedy pojawił się TOP 3 (w mojej prywatnej liście) najbardziej niedorzecznych wpisów o tematyce piłkarskiej tej strony:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14428478
Hansi Flick miał być najgorszą z dostępnych dla Barcelony opcją. Taktyczny Zidane, tylko mniej charyzmatyczny.

12

Ciekawostka. Prawo Brandoliniego (ma nawet swój wpis na wikipedii), zwane też zasadą asymetrii bullshitu: Ilość energii potrzebna do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż ta, która jest potrzebna do ich wyprodukowania.



Szkoda, że świat jest zbudowany w taki sposób, że bzdurnego fake'a można wyprodukować, bez wysiłku, w 2 minuty i nie powołując się na żadne źródła, czy mieć jakąkolwiek wiedzę w danym temacie. Natomiast sprostowanie wymaga analitycznego i czasochłonnego podejścia i zbadania tematu. Kiedyś Pan Stanowski, który słynie z rzetelnego reaserchu (bo jakby nie mógł, po tym, jak wyjaśnił Pana Stonogę?), zabłysnął na temat Imane Khelif. Oczywiście żadnego wykształcenia w zakresie genetyki nie posiada, ale wyprodukować tweeta zajęło mu 5 minut, więc idealnie wpasowało się w powyższą regułę. Dziś postanowił powielić jakże zacny wyrzyg Pana Jakuba Krysiewicza na temat "oszukanego" ataku DDoS. Ale zejdźmy z Pana Krzysztofa.

Nie lubię uciekać się do metod szukania informacji o kimś, ale jeżeli ktoś produkuje bzdury i się pod tym podpisuje, to warto sprawdzić, jaki może mieć on w tym potencjalny interes. Tablica twittera zasypana repostami z takich kont jak: Warzecha, Bosak, Winnicki, treści na ogół nacjonalistyczne. Jak pogrzebiemy, to znajdziemy LinkedIn-a: https://pl.linkedin.com/in/jakub-krysiewicz-52a66674
Pan założył firmę zajmującą się IT, co mu się chwali, że buduje polską gospodarkę, jest tam prezesem. Na twitterze twierdzi: "Zawodowo branża IT.". Natomiast na LinkedIn znajdziemy ukończenie Master of Philosophy (M.Phil.), czyli Magistra z Filozofii skończonego na KUL-u. Ja pochwalam rozwój i każdy skończony kierunek, ale trochę wprowadza wątpliwość, jeżeli chodzi o tę "pracę w zawodzie" oraz kompetencje z cyberbezpieczeństwa. Pochwalił się też, że był wolontariuszem w patriotycznym stowarzyszeniu: Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała.

I nie zrozumcie mnie źle. Ja nic nie mam do tego, kto ma jaki subiektywny światopogląd, bo w tym zakresie nie ma prawdy obiektywnie weryfikowalnej. Po co jednak wrzucać niczym niezweryfikowane bzdury o możliwym sfingowaniu ataku, nie mając o tym żadnego pojęcia, nawet tak podstawowego, jak to, w jaki sposób działa przekierowanie na protokół HTTPS? Po co wrzucać domysły o spiskowych teoriach, kiedy to na twierdzącym spoczywać powinien ciężar pełnego dowodu?



W powyższym prawdopodobnie nie wyświetli się całość – polecam przejrzeć całą konwersację.

4

@PatrychoO Z tego zdjęcia w ogóle nie wynika to co pisze ten typ. Następuje przekierowanie z HTTP na HTTPS, bo pewnie cała strona tego wymaga, bo obsługuje tylko komunikację SSL, a potem jest brak dostępności.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?