1

@PatrychoO Nie rozumiem trochę tego komentarza ESA pracuje nad Themis.

9

Chiny też już pracują nad rakietami wielokrotnego użytku. Póki co lądowanie w wodzie.



https://www.globaltimes.cn/page/202505/1335084.shtml

1

@MesQueUnClub96 Clocks i wszystko jasne.

2

@Hosh To ludzie żyjący w ciągu następnych ~640 lat załapią się na ciekawy widok, ale tylko wybrani.

7

Ciekawostka. Betelgeza to czerwony nadolbrzym w gwiazdozbiorze Oriona, oddalony około 640 lat świetlnych od Ziemi. Jest to też jedna z najjaśniejszych gwiazd na niebie. Jest tak duża, że gdybyśmy umieścili ją w Układzie Słonecznym w miejscu Słońca, pochłonęłaby Jowisza. Szacuje się, że w skali kosmologicznej jest już na końcu swojego życia i w ciągu ~100.000 lat zakończy swoje istnienie efektowną supernową. Poniższy filmik symuluje, jak będzie wyglądać nocne niebo na Ziemi, kiedy do tego dojdzie. Będzie ją widać gołym okiem nawet za dnia, bo jej jasność osiągnie mniej więcej połowę jasności Księżyca w pełni i będzie to trwać kilka miesięcy.


2

@macio_944 Wojsko może i nie wyjdzie, ale pobojowisko będzie.

2

@Tarnowitz Sił starczyło na godzinę. Trzeba docenić przygotowanie Flicka.

2

@Coutinho007 Zupełnie bez sensu, ja bym zastąpił Xaviego Iniestą, a Iniestę Xavim i essa.

0

10 melonów strzela.

1

@Matheu12 przewiduję jeszcze conajmniej 72h post-wyborczego aftermathu, to się tak szybko nie skończy.

3

@domin682 Bo w tych przepychankach nie chodzi, żeby kogoś przekonać, tylko dowalić drugiej stronie. Dziś widziałem taką wrzutkę skłaniającą do refleksji nad dyskusją w internecie.


4

@CLS63AMG Faktycznie ten program może być specjalny, a co najmniej specyficzny.

0

@Walker Technicznie tak, tutaj już dawno trzeba byłoby pozyskiwać surowce ze wszystkich planet US lub mieć metody syntezy protu w pierwiastki co najmniej takie jak żelazo i węgiel.

7

Artystyczna wizja megalitycznej struktury pośredniej pomiędzy pierścieniem Nivena a sferą Dysona. W założeniach (choć bardziej adekwatne na teraz byłoby powiedzenie w wyobrażeniach Sci-Fi) taki obiekt miałby pozwolić wykorzystywać 100% mocy gwiazdy centralnej (Słońca).



Jak sądzicie, ludzkość kiedyś dotrze do takiego etapu, że będzie w stanie pozyskiwać praktycznie całą moc Słońca, czy to tylko bujda na resorach i nigdy nie będzie to możliwe? Według szacunków Słońce produkuje 384,6 jottawatów energii (3,846 ×10²⁶ W), czyli mniej więcej odpowiednik 4600 miliardów bomb zrzuconych na Hiroszimę – i to w każdej sekundzie swojego działania.

Z takich ciekawostek jeszcze właśnie po takich megalitycznych strukturach wokół gwiazd naukowcy próbują znaleźć inteligentniejsze (bardziej rozwinięte) formy życia, bo będą one w istotny sposób wpływać na okresową jasność gwiazdy. Nie mniej to nasze dzisiejsze wyobrażenie takiego hipotetycznego procesu. Możliwe, że w ogóle nie tak będzie się pozyskiwało energię z gwiazd, tylko zostanie wymyślone coś zupełnie innego, czego dziś nawet nie możemy sobie wyobrazić, żeby to zwizualizować.

6

@clyde Trzeba (jest napisane o dodatkowej danej, gdzie notabene większość cyfr jak data urodzenia, płeć, cyfra kontrolna, łatwo ustalić, a resztę z bruteforceować), ale Czarnek pokazał umowę notarialną z PESEL-em Nawrockiego, także ten...

9

@Encore Jest w tym coś zabawnego, kiedy ludzie onegdaj cisnący po serwisie "Demagog" teraz się na niego powołują jako rzetelne źródło. Wystarczyło, że wyjaśnili zgodnie z prawdą Trzaskowskiego w sprawie mieszkań oraz Tuska w sprawie inflacji. Wystarczyło tylko kilka informacji, które komuś wpasowują się w światopogląd i już są cacy. Ciekawe kiedy znowu ujrzymy pomyje na Demagoga, aczkolwiek się domyślam.

1

@don'T.R.I.P.e Jedyny techniczny sens, jaki widzę to, że się na zawsze nie odłożą gdzieś w serwisach typu Wayback Machine.

0

@SelloutCrowd Generalnie to nie wiem, czy trzeba coś więcej tłumaczyć poza tym, że Borek to kibic Realu Madryt. Jego pogląd na grę Roberta byłby diametralnie inny, gdyby grał u rządowych.

1

@SelloutCrowd Na finlandię, to trzeba Peszkina i Boruca.

0

@gumaz Nie. Cały sos śmietanowy wsiąka w ryż i się robi glut. Zjedz jak człowiek z fusilli.

4

@takisobiektos A potem utykamy w pętli czasowej jak w "Dniu Świstaka"?

1

@PepGardiola Na pewno tak będzie. Liga skończona, trofea rozdane. Czekamy jeszcze na powtórkę karnego Błaszczykowskiego.

1

@Popitek12 Dramatem życia jest to, że starzejemy się zbyt szybko, a mądrzejemy zbyt późno.
~Benjamin Franklin

0

@BorzyKrzys Tylko to wtedy nadal nie ma sensu, bo języczek u wagi znaczy tyle, co czynnik z pozoru nieistotny, który okazuje się być decydującym. Na przykład będzie tak można powiedzieć o "zagraniu" Sikorskiego z pójściem do pubu Mentzena, jeżeli finalnie Nawrocki przegra.

Tutaj jak mniemam, chciałeś przekazać to, co znaczy frazeologizm "być na czyichś ustach".

3

@NeroTFP1 "A ja wtedy wrzucam ten granat w postaci zaproszenia na piwo".

2

@RoberDzik Może i się bił, ale to było honorowo.

3

@Matan_Zajcev Przeżyjmy to jeszcze raz: https://www.instagram.com/reel/Cu2MGCdouju/

Swoją drogą zabawna wtedy była linia obrony fanatyków. Wszyscy tak robią, a on "chociaż mówi przy okazji prawdę". Piękna sprawa, że wystarczyły niecałe 2 lata, żeby patrzeć na ten festiwal hipokryzji, który się od kilku dni odwala. Absolute cinema.

4

@Popitek12 żeby tylko

11

Ciekawostka. Pytanie o to dlaczego odkryliśmy tak późno dinozaury (różne źródła podają lata 1819-1825) to jeszcze nic, kiedy zdamy sobie sprawę, że mniej więcej do tego samego czasu (1822) nie było wśród ludzi konsensusu, gdzie na zimę znikają niektóre ptaki.


Więcej ludzi wierzyło choćby w takie teorie jak ich hibernowanie w ziemi, czy przeobrażanie się jednych gatunków w inne (te, które zimowały na miejscu), niż było skłonnych uwierzyć w dystans, jaki musiałby pokonać. Dopiero namacalny dowód w postaci afrykańskiej strzały "przyniesiony" przez bociana odwrócił ten trend.

2

@NeroTFP1 https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/przekonywujacy;10188.html Takie znalazłem.

Edit. Trzeba przekleić włącznie z .html, bo parser nie ogarnia średnika w linku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?