misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Gibbon_FCB Nie wiem, jak dalece ten cytat jest prawdziwy, a w jakim stopniu zmyślony, ale widzę, że objawił się chyba Toni "Coelho" Kroos. Trzeba przegrać, żeby odwrócić wynik w drugim meczu ;P
1
@Mankind Parafrazując klasyka tej strony: "Wszystkie modele symulacyjne mówią, że Trzaskowski na Prezydenta to pomyłka. Główną siłą Komitetu KO był żelazny elektorat. Oni nie pozyskiwali debatą niezdecydowanych..."
16
Ciekawostka. Najzimniejszym miejscem, które naturalnie występuje w kosmosie, jest mgławica Bumerangu.
Pomimo iż przyjmuje się, że większość przestrzeni kosmicznej jest pusta, to nie do końca tak jest. Jak odkryto w roku 1965, przestrzeń wypełniona jest promieniowaniem elektromagnetycznym, które nazywamy kosmicznym promieniowaniem tła i uważa się je za pozostałość oraz zjawisko potwierdzające Wielki Wybuch. Z tego też powodu z pozoru pusta przestrzeń posiada niewielką temperaturę ponad zero absolutne, która średnio wynosi ~2.7K (~-270 °C). Mgławica Bumerangu jest jednak dość specyficznym miejscem w kosmosie, którego temperatura wynosi zaledwie 1K i przyczyny takiego stanu rzeczy nie są jasne. Jednak najzimniejszymi miejscami w kosmosie, o których wiedzą ludzie, są ziemskie laboratoria. W jednym z nich udało się obniżyć temperaturę do rekordowych 38 pikokelwinów, czyli 38 × 10⁻¹² K.
1
@kubix05 Talerz gminnej spółdzielni Samopomoc Chłopska. Kiedyś to było.
0
@arasz1819 Ponadczasowy short.
2
Netflix zapowiedział drugi sezon Devil May Cry. Końcówka w zasadzie to sugerowała, seria ogólnie dobry poziom trzymała przez całe 8 odcinków, ale 6 to jest po prostu złoto przez swój kontrast w historii i sposobie animacji.
0
@Striker Został ustawiony jako niepubliczny:
4
Właśnie sobie uświadomiłem, że na stronie brakuje warunkowych list filtrujących/blokujących. Teraz możesz dać zero-jedynkowy blok użytkownikowi i w sumie jak on 90% czasu się zachowuje normalnie, ale przychodzi dzień jak dziś to szkoda go sumarycznie blokować. Gdyby była taka funkcjonalność, to tworzysz np. listę paletkarze, opniarze, politco i tam jest zbiór userów, ale możesz włączyć/wyłączyć całą taką zapisaną listę. Np. teraz można by włączyć na politykę, a za 3-4h wyłączyć jak się już uspokoi.
Poddaję taki pomysł na funkcjonalność.
1
@MesQueUnClub96 Wklejać jak wklejać, ale jeszcze samemu się po jajkach lizać?
2
@Persempretito To teraz szeregowym udzielają wglądu w tajemnice wojskowe? Kiedyś były buty z grzybem, grochówka i pompki w błocie.
3
@FCBparasiempre A więc ktoś musi napisać pierwszy. Szkoda, że odszedł, bo w pomocy było obsadzone Iniestą oraz Xavim. Z drugiej strony chyba nic nie dało się z tym zrobić skoro chciał grać.
1
@Kgorecki2500 Każda reguła ma wyjątek.
4
Transformata Fouriera vs transformata kuriera.
W pierwszym przypadku możemy wykorzystać ją do konwersji sygnału ciągłego w dyskretny i jego kompresji. W drugim przypadku mamy do czynienia z kompresją przestrzenną. Warto zaznaczyć, że obie kompresje są zazwyczaj stratne.
5
@Safrani Piękny mistrz drugiego planu :D
0
@Sulimo Rozgałęźnik, rozgałęziacz. A w przypadku tego co na zdjęciu też trójnik. Złodziejka była wkręcana w oprawę żarówki, żeby można było podłączyć urządzenie elektryczne inne niż żarówka.
1
@Herato Strzelili dwa free kicki na Real?
0
Będą jakieś polskie gole w tych ćwierćfinałach?
1
@fart To akurat prawda.
6
Niby jest rewanż, ale raczej można założyć, że awans londyńskiej drużyny jest niemal pewny. Ale co modele statystyczne dawały jakieś ‰ na polski finał, to ich. Faktycznie, żeby to przeszło, to trzeba było mieć te promile.
0
@Lukasz999 Nie rozumiem gloryfikowania Sousy w kontekście kadry. Zwinął się kiedy tylko znalazł okazję.
0
@Walker Robert Smith ❤️
0
@Matheu12 Coś w tym jest, gdyby nie komentarz, to można pomyśleć, że to Legia - Lech.
1
Dobra czas zarzucić antyklątwę. Legie stać na maks 2 remisy po 0-0 i awans karnymi.
3
Kiedyś to były czasy, albo sposób jak na obrazku, albo T9.
4
Dzieje się... znaki>
0
@Eklerek Nie ma się co bać, tu trzeba przyjąć wyrok.
10
@escarabajo Wymagasz za dużo od Flicka, on jest ciągle tylko człowiekiem. Zaczął odkurzanie De Jonga, to już dużo.
1
@thorin @fanrealu wołają cię.
0
@MesQueUnClub_87 Tam nie ma upośledzonych ludzi. Generalnie tam nie ma ludzi. Pozdrawiam.
0
@Johnnie_Walker Co rozumiesz przez dostajesz walkovera? Że jako karę, czy na korzyść?
Wygląda to tak, że jak wygrasz pierwszy mecz 5-0, to nie możesz wejść na drugi mecz i "zaplanować" wystawienia nielegalnie zawodnika i liczyć, że będzie 3-0, więc 5-3 w wyniku i możesz usiąść na murawie. Jeżeli druga drużyna strzeli 6-0, to jej się zapisze lepszy wynik, ale jak ty Wygrasz 3-0 i masz 8-0 w dwumeczu, to UEFA zapisze Ci przegraną oraz 5-3 i przechodzisz. Rywal miał szansę nadal przejść i wtedy jest to raczej ok, że tak się dzieje.