messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Doszło do czasów że wolę by Barca zagrała z turbo defensywnym Atletico niż z wybieganym Liverpoolem. 5 lat temu bym tak nie uważał. Football się zmienia i na topie jest ten, kto najlepiej jest się w stanie dostosować
0
@chavez 2-0 Atleti i 3-1 wygra PSG
0
Zawodnicy z najkrótszymi kontraktami:
do połowy 2022:
MATS
Pique
Roberto
Semedo
Fati
Dembele
do połowy 2021:
Rakitić
Messi
Suarez
Vidal
Puig
Obecnie kadra "szeroka" na 21 zawodników z czego 11 ma kontrakty krótsze niż półtora roku. Jeszcze się okaże, że przez ten cyrk, który odstawia ostatnio Bartek Neymar spotka się z Leo i Luisem ale dopiero za półtora roku....... w Paryżu :P. A MATS będzie następcą Neuera nie tylko w reprezentacji.
1
@Veb1233 Sytuacja Spurs i Barcelony dość podobna:
1. Obie drużyny przechodzą cięzki czas pod względem sportowm i nie tylko.
2. Obie drużyny zmieniły trenera w trakcie sezonu
3. Obie drużyny straciły przez kontuzje 2 napastników - Son i Kane, Suarez i Dembele
4. Obie drużyny mają 3 zawodników w ataku - Fati, Messi, Griezmann - Lamela, Lucas, Bergwijn
Ciekawe dla kogo sezon skończy się lepiej. Nie daje szans ani nam, ani kogutom na LM w tym sezonie, ale dużo jedni i drudzy mają do ugrania na krajowym podwórku. My wciąż realnie walczymy o Ligę, oni o TOP4
0
@kodi77 Ansu podstawa
1
Zawodnicy przed 30 którzy mimo braku kontuzji zaliczyli ostatnio dużo regres formy? Coutinho, Isco, ktoś jeszcze?
0
@FC1899Barca Traore nie jest potrzebny bo przyjdzie Trincao. Emerson niech jeszcze 1 sezon pogra w Betisie, a z resztą się zgadzam. Grimaldo już dawno powinien tu grać.
0
@escarabajo bardzo możliwe, ale akurat ten Brethweit to nic pewnego, a i sam Arnaiz nie mógł tego przewidzieć :)
0
@cat_r37 Świetna robota, Todibo i tak pogra tam więcej niż u nas, oby Miranda, Wague i Coutinho wywalczyli sobie miejsce, chociaż z tym może być ciężko
0
@SuperPatsonFCB trochę blokował go Denis i Deulofeu wtedy którzy też grali na lewym skrzydle, pamiętam, że gość jak wchodził to zostawiał po sobie dobre wrażenie. No, ale fakt - zbyt późno zaliczył debiut, żeby zrobić karierę w tym klubie.
3
O właśnie zauważyłem, że José Manuel Arnáiz przeniósł się do Osasuny. Oby tam więcej pograł bo w Leganes zaledwie 570min w tym sezonie. Ciekawe czy plotki, że Arsenal był w stanie wyłożyć na niego kiedyś 20mln były prawdziwe :D. Kolejny po Tello, Sandro i Cuence skrzydłowy który obija sie po spadkowiczach w La Lidze, a szkoda bo wejscie z Barcy B do pierwszej drużyny miał świetne. Pamiętam mecz jak wyszliśmy z nim i Deulofeu na skrzydłach w Pucharze Króla, dlatego lubiłem stary system rozgrywek - bo można było dać pograć takim piłkarzom jak Arnaiz (czy teraz np Collado, Monchu).
Edit: odkopałem ten mecz, wygrany na wyjeździe (!) z Murcią 3-0
skład:
Jasper - Semedo Mascherano Verma Digne - Alena Gomes Denis - Deulofeu Paco Arnaiz
Wszyscy nasi napastnicy strzelili po bramce, asystowali Denis i Deulofeu
I to było zaje****e, grali w tych meczach albo rezerowi albo zawodnicy Barcy B i ci pierwsi mogli złapać rytm meczowy a ci drudzy mieli okazję się pokazać szerszej publiczności
1
Ciekawe, czy jeśli klub dostałby zgodę na transfer przy kontuzji Dembele, a ściągnął sobie w to miejsce np. stopera albo bramkarza to byłoby to "legalne" czy nie?
1
@Bobo25 Chyba wolę kogoś z Barcy B :D
2
Pamiętacie Fábio Coentrão? Gość ma dopiero 31 lata a już raczej po karierze. Nieudany powrót do Portugalii i od pół roku nie może znaleźć klubu. Real swego czasu wydał na niego 30mln, odszedł za darmo z końcem kontraktu
5
@AdiKingu96 no tak, bo jak już nie strzela to nic nie wnosi?
1
@TheMefju ja akurat Braithwaita znam, mimo, że oglądam max 2 mecze na weekend. No bo jak można nie znać napastnika drużyny z którą gra sie w lidze? Jeszcze stopera, czy defensywnego pomocnika to rozumiem, bo jednak są to mniej barwne pozycje i cięższe do zapamiętania. Inna sprawa, to średnio raz na okienko transferowe (po zamknięciu okienka) wchodzę na transfermarkt i przeglądam sobie kadry drużyn z La Ligi z czystej ciekawości jakich zawodników kupili i jak zmieniają się wartości rynkowe poszczególnych piłkarzy więc myślę, że z każdej drużyn kojarzę tych 5-10 piłkarzy. Może z głowy nazwisk nie rzucę w przypadku drużyn jak Osa czy Leganes, ale jak ktoś zapyta gdzie gra dany zawodnik to będę wiedział.
0
@Bobo25 napisałem "ktoś z tej 3" a nie "ta trójka" więc chyba logiczne, że chodziło mi o jednego piłkarza a nie 3?
0
@Norkusik Kevin, Gabriel i Bernardo Silva. Ktoś z tej 3
0
Ciekawe ile Martin Braithwaite miałby kosztować? Leganes zapłaciło za niego 10mln, więc klauzule na pewno ma większą. Ale ogólnie fajny grajek. Młodszy od Angela więc teoretycznie będzie go łatwiej sprzedać w przyszłości.
0
@dziaraka przecież nie da się grać mając 4 równie dobrych stoperów. 3 którzy walczą o skład + szkółka to optymalnie, ten 4 stoper ile by zagrał w sezonie? Chcesz ściągnąć kogoś takiego jak De Ligt czy Upamecano teraz żeby zagrał 5 meczy w sezonie? Odejdzię Pique to klub kupi kogoś na jego miejsce i będzie Umtiti, Lenglet i np De Ligt na 2 miejsca + szkółka
1
@cat_r37 to samo można było powiedzieć o Suarezie w Liverpoolu, Eto u Guardioli czy Griezmannie. Są to napastnicy którzy szukają sobie wolnej przestrzeni, czasem nawet schodzą do linii bocznej, ale z całą pewnością nie są to napastnicy którzy mają problem w operowaniu piłką i Werner też nim nie jest.
0
@kamilo0066 no cóż, czyli to, że został zawodnikiem meczu nie ma znaczenia i każdy się myli a Ty masz racje? Setki nie strzelił też Messi, no i co z tego? Taka jest piłka, druga sytuacja to nie była setka, był wyrzucony z pola karnego i ciężko było to strzelić. Reszty nawet nie skomentuje, bo chyba logiczne, że w ciągu 90min takie błędy robi każdy zawodnik.
1
@Azi Werner:
Kontakty z piłką na mecz 46
Podania celne na mecz 21 (77%)
Lautaro
Kontakty z piłką na mecz 32
Podania celne na mecz 8 (59%)
Jak widać Argentyńczyk dużo częściej holuje piłkę, a Niemiec dużo częściej ją rozgrywa :)
1
@SeeleyBooth moim zdaniem skoro na 9 jest Suarez i Griezmann w ogóle ściąganie środkowego napastnika to głupota. Trzeba ściągnąć Neymara lub Sancho na lewe skrzydło, a ściągnięcie trzeciego środkowego napastnika odłożyć, aż Suarez nie odejdzie z klubu. Zdrowy Suarez i tak będzie grał 3/4 spotkań, reszte może zagrać Griezmann na środku, który zdecydowanie lepiej czuje się na pozycji środkowego napastnika.
W tym sezonie francuz:
Lewy napastnik 22 mecze 7 bramek 2 asysty
Środkowy napastnik 11 meczy 6 bramek 2 asysty
15
Ciekawe gdzie pójdzie Rafa? To znakomity pomocnik, w takim Interze, Valencii czy Sevilli miałby pierwszy skład. Osobiście chciałbym żeby został w La Lidze, może Betis się nim zainteresuje jak Alena wróci z wypożyczenia?
0
@kamilo0066 W tym sezonie Griezmann:
Lewy napastnik: 22 mecze: 7 bramek 2 asysty
Środkowy napastnik: 11 meczy 6 bramek 2 asysty
Chyba widać gdzie czuje się lepiej
0
@kamilo0066 chociażby ostatni mecz z Getafe gdzie prócz zmarnowanej jednej sytuacji zagrał świetnie, z Betisem też zagrał poprawne spotkanie. Swój najlepszy mecz z początku sezonu z Betisem też zagrał na 9
0
@Azi Mimo wszystko taki "kloc" Lukaku dużo częściej w tym Interze ma dwukrotnie większą ilość podań na mecz. Pomijam już cene za Lautaro czy fakt, że nigdy nie grał w ustawieniu 4-3-3 jako jedyny napastnik - sam fakt jaki udział w grze zespołu bierze powinien go skreślać
0
@Lord_Vader jak dla mnie nie ma sensu w ogóle ściągać środkowego napastnika jeśli mamy grać 4-3-3 bo zdrowy Suarez to wciąż top5 na świecie, a Griezmann bardzo dobrze gra ostatnio właśnie na środku ataku i docelowo to powinna być jego pozycja. Ściągnąć Neymara i odpuścić innych napastników, chyba że właśnie Werner który może też zagrać na skrzydle miałby przyjśc. Wtedy:
LS: Neymar, Werner, Fati
N: Suarez, Werner, Griezmann
PS: Messi, Trincao, Griezmann
Na 3 pozycje 7 zawodników to za dużo a przecież jest jeszcze Dembele.
Ludzie panikują że brakuje nam napastników, ale pamiętajmy że od przyszłego sezonu wróci Dembele, Suarez i dojdzie Trincao więc moim zdaniem bardziej istotny jest transfer lewego skrzydłowego bo na dobrą sprawę mamy tam tylko Fatiego i ciągle połamanego Dembele, a na środku ataku mamy dwóch genialnych zawodników Suareza i Griezmanna
9
Lautaro wczoraj znów wykręcił zawrotne 6 celnych podań w meczu. Dla porównania Griezmann grający na tej samej pozycji w defensywnym Atletico średnio celnie podawał 25-29 razy (zależy od sezonu) w meczu. O ile w przypadku Coutinho i Dembele nikt nie mógł przewidzieć że się tu nie odnajdą, to dla mnie Lautaro od początku kompletnie tu nie pasuje i skoro odrzucili transfer Jovicia bo ten słabo operuje piłką to mam nadzieję że odrzuca też Lautaro