messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Mazi Keita? Chyba że on przyszedł sezon później
0
@winiola pokaż mi w takim razie kto według Ciebie jest lepszy. Chodzi oczywiście o typowe 9 potrafiące zagrać tyłem do bramki, a nie zawodników pokroju Richarlisona czy Jesusa, które z 9 mają tyle wspólnego co Griezmann.
Lautaro jest tak przereklamowany że chce go Guardiola w City mający właśnie Jesusa bo Lautaro miałby być następcą Aguero.
Tu nie chodzi o same liczby, tylko o styl gry i potencjał do dalszego rozwoju.
Facet miał bardzo dobrą pierwszą połowę sezonu i przyzwoitą drugą. Chłopak w wieku De Jonga, ze stylem gry którego obecnie na rynku brakuje, możliwy do wyciągnięcia.
Potrzebujemy następcy Luisa na gwałt, bo za rok obudzimy się z ręką w nocniku.
0
@VenoM @Szklaner nie, ale Suarez nie pogra tu dłużej niż do 2022. Wtedy nie będzie ani Suareza, a Aubameyang będzie miał 33 lata i niewiadomo w jakiej będzie formie patrząc na to, jak prowadzi się ten zawodnik.
Za Aube i tak będzie trzeba zapłacić ok 40mln euro. Wolałbym zapłać 70 plus drewnianego Firpo za dużo młodszego i perspektywicznego Lautaro. Bo to po Haalandzie najlepsza "9" do 23 roku życia. Będzie miał rok, do dwóch żeby się zaaklimatyzować i zastąpić Luisa. Za dwa lata z gabinczykiem będziemy potrzebować dwóch zawodników na tą pozycję.
Trzeba patrzeć przyszłościowo, gdyby Luis miał 5 lat gry przed sobą to spoko, ale tu trzeba szukać jego następcy a nie zmiennika.
1
@VenoM nom. Kolejny zawodnik po 30 byłby idealny do wzmocnienia tej drużyny. Jeszcze ten styl gry oparty głównie na szybkości idealnie wpisuje się w grająca z kontry Barcelonę. Nic tylko brać
1
@Ghotti tak czy inaczej lepiej dać mu jeszcze rok
0
@Ghotti samą myśl o sprzedaży tego gracza to głupota. Bardzo perspektywiczny zawodnik
1
@barteq nawet jeśli, to prezentował się wybornie jak grał więc w czym problem? To po Laporte najlepszy stoper w City patrząc po drugą połowę sezonu. Ja w chłopaka wierzę, bo gdy wychodzi na boisko to bije od niego pewność. Świetnie operuje pilka, do tego gra obronną też na wysokim poziomie. Musi popracować nad kryciem i będzie top stoperem.
1
@barteq a Garcia nie ma? Laporte, Stones, Fernandinho, Otamendi to żadna konkurencja, ale Rakitic i Vidal to już tuzy przez które ciężko się przebić i potężny Puig dokonał cudu?
0
@barteq na początku sezonu tak było, ale gdzieś od grudnia nawet jak do dyspozycji jest Fernandinho, Laporte, Stones i Otamendi to na te najcięższe mecze (jak z Liverpoolem) wychodzi para Laporte - Garcia. Zobaczysz, że z Realem też tak bedzie.
Równie dobrze można powiedzieć, że Puig jest slabiakiem bo, na początku sezonu nie mógł się przebić, teraz zarówno on jak i Eric są szykowano do roli zawodnika podstawowej 11
0
@barteq co ty za przeproszeniem pieprzysz? Porównujesz chłopaka który zagrał już 11 spotkań w bądź co bądź najsilniejszej lidze świata - w absolutnie topowej drużynie, a prócz tego ma za sobą kila spotkań w pucharach i cały mecz w LM do dwóch chłopaków starszych od niego którzy przez całe swoje kariery łącznie, razem nie zagrali nawet połowy tego co on na najwyższym szczeblu. Braaawo.
5
@Statistics ależ Milito był kozakiem swego czasu, zupełnie o nim zapomniałem. Gdybym nie on to tamten Inter by tyle nie wygrał
0
@barteq 30mln to i tak kwota którą ciężko będzie uzyskać w tych czasach za gościa który od 2 lat nie potrafi rozegrać połowy sezonu. Mówisz, że nie możemy grać 33 letnim Pique a chcesz wysłać Umtitiego pod nóż - wtedy tak czy inaczej straci cały sezon. Lepiej niech leczy się rok w innym klubie.
Swoją drogą, kupiłbyś takiego zawodnika? Lepsze 30mln teraz które można zainwestować w innego stopera jak Eric, niż nic jeśli operacja się nie powiedzie a Umtiti przewegetuje tu do końca kontraktu kasując rok w rok niezłą wypłatę
Sam fakt, że Garcia jest obecnie kandydatem do gry w 1 składzie City świadczy już o jego ogromnym potencjale.
0
@barteq bo w kolejce czeka Araujo, a Eric Garcia to piłkarz równie perspektywiczny co Umtiti, a przy tym wychowanek, Hiszpan, sytuacja podobna co z Pique kilkanaście lat temu.
Druga sprawa to nigdzie nie jest pewne że po operacji wszystko będzie z nim dobrze: to nie jest zabieg tylko bardzo skomplikowana operacja, przykład Puyola pokazał że opercja kolana nigdy nie daje 100% pewności.
4
@BarcaInfo chyba jedyna nadzieja na sprzedaż Umtitiego chociaż za 30mln to Arsenal i Inter
9
@AdiKingu96 bardziej jak Turan, bo Dembele jednak jeśli jest zdrowy to jest albo zawodnikiem podstawowej 11, albo pierwszym rezerwowym, a Bale nie łapie się nawet do kadry meczowej i chyba mu z tym dobrze
0
@Coutinho007 @lucca87 moim zdaniem najważniejsza będzie sprzedaż, żeby zejść trochę z płac:
Coutinho
Umtiti
Vidal
Rakitić
Rafinha
Ci zawodnicy muszą odejść obowiązkowo.
Możliwe też, że odejdą
Neto
Todibo
Alena
Braithwait
Wague
Za całą tą "niepotrzebną" świtę spokojnie można uzyskać 150-200mln.
Starczy to na pokrycie transferów Lautaro, Erica Garcii i nowego LO jeśli Firpo zostanie włączony w transfer Lautaro + ewentualny transfer pomocnika jeśli Roberto będzie rozpatrywany jako obrońca, ja osobiście chciałym Grimaldo na LO. Reszta środków powinna zostać przeznaczona na załatanie budżetu.
BR: MATS, Pena
PO: Semedo, Roberto/Wague
ŚO: Pique, Garcia
ŚO: Lenglet, Araujo
LO: Alba, Grimaldo/ktoś nowy
ŚPD: FDJ, Busquets
ŚP: Pjanić, Roberto/nowy pomocnik
ŚP: Puig, Pedri
PS: Messi, Trincao, Griezmann
N: Suarez, Griezmann, Lautaro
LS: Dembele, Fati, Griezmann
W obwodzie są jeszcze Monchu, Collado, Matheus Fernandes, Miranda.
Druga opcja to przejście do gry z Messim w pomocy, chciałbym zobaczyć jakby to funkcjonowało, wtedy więcej miejsca byłoby dla skrzydłowych, których od przyszłego sezonu nie będzie brakować.
0
Lubię ten czas gdybań przed każdym kolejnym sezonem odnośnie ewentualnych wzmocnień i wprowadzania nowych zawodników. Fati, Puig i Araujo już chyba wywalczyli sobie miejsce w pierwszej drużynie na kolejny sezon. Ale prócz nich jest jeszcze Trincao, Alena, Wague, Pedri, Monchu, Collado.
O ile Trincao i Alena (niestety) raczej zostaną z pierwszą drużyną to przyszłość Wague, Monchu i Collado będzie zależeć w dużej mierze od presezonu. Pedri też ma mieć status zawodnika pierwszego zespołu, tu mnie jednak zastanawia jaki pomysł mają na niego, bo chłopak gra dużo w środku pola i po skrzydłach, mi bardziej pasuje do pozycji środkowego pomocnika, zobaczymy jak to rozegrają.
No i transfery, tu nie oczekuje fajerwerków, jedynie odejście starej gwardii która powinna zrobić miejsce młodym: Vidal, Rakitic, Umtiti, może Braithwait, Neto, Cou (?)
Gdyby dorzucić do tego transfer Erica Garcii plus jakiegoś młodego pomocnika (Aouar?). Już wygląda to całkiem nieźle.
1
@Gaucho kiedyś coś czytałem, że jest po słowie z jednym z angielskich średniaków (everton lub west ham). Obniżył loty to prawda, ale wciąż jest młody i ten kierunek wydaje mi się bardzo prawdopodobny
2
@Gaucho żadnego. Araujo, Eric Garcia, Upamecano, Alaba - na tych stoperach powinniśmy się skupić
3
@barcowy1899 Lenglet czysto piłkarsko to najlepszy stoper jaki był w tym klubie od czasów Puyola. Gra na wyprzedzenie, wzrost, warunki fizyczne, nienaganna technika, dobre krycie i siła. Ma wszystko czego potrzebuje środowy obrońca, będąc wciąż bardzo młody. Nie bez powodu przebijał się przez wszystkie szczeble juniorskiej reprezentacji Francji (co było ciężkie przy czarnoskórych stoperach którzy mają przewagę w tym, że zazwyczaj fizycznie dojrzewają szybciej i mają przewagę w kadrach juniorskich).
Pisząc, że to nie jest stoper na ten poziom pokazujesz tylko, że nie znasz się na piłce. Bo Clement miałby pierwszy skład w każdej drużynie na świecie (no, może w Realu przy obecnym Ramosie i Varanie miałby problem, ale Sergio ma swoje lata)
2
@inViNcibl3 dokładnie to 140. 100mln + 40 zmiennych, nie liczę pensji piłkarza.
1
@Statistics akurat Chygrynski został kupiony za 25, a sprzedany na 15mln. Owszem strata 10mln jest odczuwalna, ale myślę że finansowo były gorsze transfery w tym klubie. Taki Keirisson przyszedł za 12, nie zagrał meczu i odszedł za 0. O Ardzie nie wspominam. Cou czy Dembele jeśli zaraz nie odpalą to też będą pod top podbijać
1
@Gomess lepiej późno niż wcale.
1
@stradomek myślę, że faktycznie jest najlepszym młodzieżowcem w Ekstraklapie, chociaż młodzież z Lecha też robi wrażenie, Karbownik jednak ma niesamowitą jak na ten wiek regularność gry na wysokim poziomie. Nie przypominam sobie meczu w którym wypadłby słabo, lub przeszedł obok meczu. Zawsze był wiodącą postacią.
0
@Bartek22 możliwe że trener miałby na Collado pomysł. Były nawet plotki że z Trincao chcą zrobić pomocnika, a to bardzo złożony styl gry. Alena grywał dużo niżej, w Barcy B faktycznie grał trochę jak Ozil, ale już w tych kilku meczach w pierwszej drużynie i w Betisie był wystawiany jako 6/8 (w Betisie czasem jako prawy pomocnik).
0
@Ghotti też jestem tego zdania. Talent ma mniejszy od Puiga i Pedriego, a to ta sama pozycja
@Kuracjusz nie, bo Fati grał od dobrych 5 lat w systemie Barcelony i zna go tak jak każdy wychowanek na wylot. A Pedri występował albo na skrzydle albo na 10 w 4-2-3-1, albo jako boczny pomocnik w 4-4-2. Nigdy nie grał jako jeden z pomocników w 4-3-3, a do tej roli jest szykowany. Nie nauczy sie odpowiedniego poruszania się i ustawienia na treningach z pierwszą drużyną. Powinien jak najwięcej grać żeby wyrobić nawyki i schematy poruszania się na tej pozycji, a to by mi zagwarantowała regularną gra w Barcy B. Gra w linii pomocy Barcelony jest jedną z najbardziej wymagających na świecie, tu sam talent nie wystarczy
0
@Kidd Z tego co kojarzę to teraz będą półfinały, a potem finał. Więc jeszcze 2 mecze, chyba pojedyncze
0
@Bartek22 Collado równie dobrze radził sobie na skrzydle. Grał również na "8" i wyglądał bardzo obiecująco, moim zdaniem to piłkarz bardzo podobny do Pedriego, tylko inna noga wiodąca.
Alena i 10? Nie, moim zdaniem nie, to bardzej piłkarz na 6/8. Pamiętam jak zagrał świetny mecz na tej pozycji z Interem w LM, problem tylko w tym, że obecnie jest całkowicie bez formy.
Edit: Ogólnie w Barcy B nie produkuje się "10" druga drużyna cały czas gra 4-3-3 gdzie zawodnicy ofensywni są sprawdzani na kilku pozycjach, często pomocnicy występują od 6 przez 8 aż do skrzydłowych, ale nigdy na 10. Najbliżej do 10 było chyba ostatni Rafinhi, ale on dawał radę na innych pozycjach.
0
@Kuracjusz Niby tak, chociaż nie jestem zwolennikiem tego pomysłu. Moim zdaniem jako 17 latek powinien jeden sezon spędzić w drugiej drużynie jeśli uda im się awansować do 2 ligi, mógłby być przy tym przecież powoływany na mecze pierwszego zespołu gdy będzie realna szansa na grę. A tak pewnie będzie czekał jak Puig pół roku zanim w ogóle zadebiutuje, a starszy i również dobrze prezentujący się Collado czy Monchu będą musieli albo kolejny rok spędzić w niższej lidze, albo udać się na wypożyczenie, bo raczej miejsca dla nich wszystkich nie będzie.
1
Liczę, że Monchu zostanie w pierwszej drużynie a Rakitić i Vidal zrobią mu miejsce. Od tego faceta bije solidność na kilometr. Nie jest tak nieprzewidywalny jak Puig, nie ma takiego dryblingu i techniki, ale pracuje na boisku za 2, jest świetny fizycznie, ma bardzo dobry strzał i długie podanie. Jak trzeba strzelić to strzeli, jak trzeba odebrać to zawsze jest tam gdzie powinien. Po prostu poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Idealny box2box za Vidala. Oby on i Collado przepracowali okres przygotowawczy, chociaż skoro będzie Pedri, Alena, Monchu i Collado.. Trochę ciasno. Ale Monchu jako kapitan i bądź co bądź swietny zawodnik zasługuje na szansę nie mniej niż Alena.
Niech chłopak zrobi miejsce w Barcy B dla Moriby, a sam powinien już zrobić krok do przodu. Ważny jest ten awans, wtedy tacy zawodnicy jak Pedri mogliby być przerzucani między Barcą B, a pierwszą drużyną zależnie od zapotrzebowania.