0

@Salwik92 przez takie myślenie więcej tracimy niż zyskujemy. Lewandowski, Ronaldo, Benzema to piłkarze w wieku Leo lub starsi. Każdy z nich bierze czynny udział w grze obronnej swojej drużyny, a są dla swoich zespołów równie niezastąpieni co Leo dla nas.
Moim zdaniem marnujemy w ten sposób nasz potencjał. Gramy bez prawego skrzydła, a wystawianie ofensywnie usposobionego pomocnika nie ma sensu bo jego pozycję zajmuje nasz nominalnie prawy skrzydłowy.
A tak Leo na papierze grałby tam gdzie i tak gra najwięcej, miałby dwa skrzydła do dyspozycji, które przy okazji mocno rozciągną grę i nie trzeba pchać wszystkiego środkiem.

0

Ciekawi mnie czy Leo, który 90% spotkania spędza w środku pola między linią środkową a polem karnym nie dałby rady na pozycji Iniesty.
Jeśli jakiś trener z autorytetem jak np. Xavi chciałby zmienić mu pozycje na boisku na typowego pomocnika i wymusić od niego czynny udział w grze obronnej (co potrafi, ale się oszczędza) nawet kosztem minut Argentyńczyka który zamiast grać 5000minut mógłby w sezonie mógłby zejść do 3500 ale grając na 100% w pressingu i obronie - to mogłoby dać drugie życie tej drużynie. Skoro każda akcja ma przechodzić przez niego, a sam Leo umyślnie czy nie opuszcza prawe skrzydło i zagęszcza środek to niech ma chociaż coś więcej niż Alba na lewym skrzydle do rozegrania.

Oczywiście to miałoby sens, jeśli wrócilibyśmy do gry jak za Pepa - 70% posiadania i odbiór już na połowie rywala - słynne 6 sekund

3

@BartqRKO beletti i finał z Arsenalem :)

2

@jedrek7000 bo czasy w piłce się zmieniły i teraz nie kupuje się najlepszych na świecie chyba że zostanie im rok kontraktu. Teraz taki kozak jak De Bruyne czy Hazard jest wart więcej niż pieniądze i sprzedaje się ich albo w ostatniej chwili albo w ogóle. Więc trzeba się dostosować i skupić na młodych zawodnika z perspektywą rozwoju niż czekać kolejny rok na Neymara

0

@Avada Kedavra Portugalczycy ogólnie kojarzą mi się w wysoką kulturą pracy. Bernardo Silva zapieprza w każdy meczu na całej długości, mega wydolność, Nani czy Ronaldo to już atleci a nie piłkarze, z Semedo nigdy problemów nie było ani z kontuzjami, ani z prowadzeniem się. W Anglii Nevesa uważa się za wzór do naśladowania dla młodych pomocników. Oby Trincao był tak samo poukładany bo umiejętności mu nie brakuje

1

@Coutinho007 w Holandii zgarniał bardzo dobre noty grając zarówno w pomocy jak i na stoperze. Moim zdaniem w beniaminku lub zespole typu Celta/Alaves da rade

0

@Ghotti Myślę, że Collado ostatecznie odejdzie na wypożyczenie. Pedri pewnie zagra ogony w pucharze, a w lidze odegra rolę w najlepszym przypadku taką jak Puig w tym sezonie czyli może końcówka. Fati to Fati, on zawsze minuty dostanie. Trincao - tu mam nadzieję że odejdzie Braithwait - wtedy dostanie swoje minuty w lidze + pewnie puchar, inna sprawa że może faktycznie będą go próbować w pomocy.
Dużo zależy od odejścia Rakiticia i Vidala - jeśli odejdą to i Pedri i Fernandes i Puig swoje pograją. Jeśli nie to tak czy inaczej jest to ich ostatni rok, ale wydaje mi się, że przynajmniej jeden z nich odejdzie.

na 3 miejsca w pomocy: Pedri, Puig, FDJ, Busi, Pjanic to pewniacy + Fernandes/Alena/Ivan/Vidal - 1-2 z nich może zostać, więcej to już zbyt duży ścisk

w ataku MSG + Fati, Dembele, Trincao - moim zdaniem optymalnie.

0

@BarcaInfo fajnie się to czyta, byle tylko pozbyć się Vidala i Rakiticia bo inaczej nie ma miejsca dla tyłu młodych

0

@justfootball sam nie używam bo jestem w stałym związku, ale znam dwie pary które poznały się na tinderze i to naprawdę "normalni" fajni ludzie.
w 90% przypadków jednak aplikacja służy do czysto towarzyskich spotkań ;)

0

@sendesara ogólnie tamta La Fabrica opierała się w dużej mierze na pozyskiwaniu młodych zawodników z mniejszych klubów i sprawdzaniu ich u siebie. Morata też dołączył jako 16-latek, Vazquez też, Mascarell jako 17-latek. Mimo wszystko Real potrafił ich albo bardzo dobrze sprzedać, albo tak jak Vazqueza wprowadzić do 1 drużyny jak bądź co bądź użytecznego gracza

Swoją drogą Perez teraz działa podobnie, bo Asensio, Kubo, Vini, Rodrygo, Reinier, Odegaard, Valverde.. to też wszystko zawodnicy pozyskani bardzo młodo, tylko teraz kwoty większe no i futbol się zmienia więc zamiast zostawać w Castilli dają ich na wypożyczenia lub do 1 zespołu

0

@Avada Kedavra fakt, w sumie to o tym nie wiedziałem. Swoją drogą karierę miał dość bogatą przed Lazio: Sevilla, Barca, Liverpool, La Coruna, Malaga.. Same wypożyczenia i jeden transfer za 8mln do Live. Dopiero Lazio kupując go za 4mln potrafiło wykorzystać pełen potencjał tego zawodnika. Oby został najlepszym asystentem Serie A w tym roku bo sezon gra wybitny

0

@Ricardinio14 dla Realu Morata, dla nas 2x Araujo i Deulofeu

1

@FC1899Barca Wystarczy wybić wszystkich mieszkańców Chin i Indii, a wrócimy do stanu z roku 1987. W czym więc problem?

1

@Filek25 to żebyś się nie zdziwił. Dostanie tak jak Neymar i jeszcze dopłaci klubowi?

1

@jachuu9 Płaskoziemcy.

3



polecam, niezłe nazwiska się przewijają w obu ekipach.

U nas min.:
Deulofeu, Masip, Grimaldo, Luis Alberto, Sergi Roberto, Rafinha, Araujo, Patric, Sergi Gomez na ławce Adama Traore
W Realu min.:
Fabinho, Morata, Nacho, Pacheco, Diego Llorente, Mascarell, Casemiro, Jese, Czeryszew, Lucas Vazquez, Raul de Thomas, Ruben Sobrino

La Masia i La Fabrica w tamty okresie to były istne kuźnie talentów. Pomijając zawodników którzy wciąż grają w pierwszych drużynach obu ekip lub są wypożyczeni/sprzedani do naprawdę mocnych ekip jak Grimaldo, Luis Alberto, Roberto, Rafa, Adama, Fabinho, Morata, Nacho, Casemiro..
To tacy zawodnicy jak Masip, Sergi Gomez czy przede wszystkim Diego Llorente, Pacheco czy RdT również zrobili niezłe kariery w hiszpańskich średniakach.

1

@cat_r37 masz też trochę racji. Wypożyczenie do beniaminka na rok, a później sprzedaż z odkupem lub zostawienie w pierwszej drużynie wygląda rozsądniej.
No chyba, że sprzedaż teraz za np. 5, a odkup za 10 w ciągu 2 lat. 5mln straty za wyszkolenie zawodnika na tym poziomie to drobne

1

@Khajio sprytnie kolego, sprytnie. Prawie nie zauważyłem.

3

@BarcaInfo oby Monchu odszedł do jakiegoś klubu LaLigi i to najlepiej sprzedaż z opcją odkupu. Wtedy dostanie więcej okazji niż przy wypożyczeniu, my podreperujemy "na już" troszkę budżet, a przy dalszym rozwoju Monchu zawsze będzie można go odkupić za rok czy dwa. Wszystkie strony zadowolone :)

2

City - Real
Bayern - Chelsea
Barcelona - Napoli
Juventus - Lyon

jakie typujecie wyniki?
1. 2-1
2. 2-0
3. 1-0
4. 1-1

0

@Bogan nie ma bardziej zmarnowanego potencjału niż Fabregas. Miał wszystko by być pomocnikiem kompletnym i może najlepszym w historii. Szybkość, warunki fizyczne, strzał, genialne podania, liczby świetne jak na swój wiek. W sumie nie miał minusów na pierwszy rzut oka. Wyszło jak wyszło

0

@kamilop w chwili obecnej to on nawet w Chelsea nie jest najlepszym skrzydłowym. Jest Trincao, Fati, Dembele i od biedy Braithwait.

3

@RaulGarciatoGbur jasne. To przecież oczywiste, nigdy podczas spowiedzi nie miałem nic do ukrycia. Nie wydaje mi się po prostu, że dziś ten ksiądz miał rację i podstawy by mi tego rozgrzeszenia nie dać.

0

@pt9 chodzę wtedy kiedy tego potrzebuję. Nie wyobrażam sobie iść do kościoła na siłę bo tak wypada. Ogólnie nie przepadam za księżmi, kościół jako instytucja również. No ale jak czuje potrzebę to idę.

0

@Bamboleo na tacę nic nie dawałem od jakiś 15 lat więc nie ugra w ten sposób za wiele. Koperty też mu nie wsunę do konfesjonału.

3

Dziś byłem na spowiedzi przedślubnej i nie dostałem rozgrzeszenia bo wyznałem księdzu, że do kościoła chodzę co drugą niedzielę. Serio? Nazwał mnie bezbożnikiem i kazał miesiąc codziennie chodzić do kościoła, wtedy udzieli mi rozgrzeszenia. Oczywiście wywalone na tego starego pryka i jutro pójdę gdzie indziej. Niektórzy księża to typowe barany, jak on wyobraża sobie, że ktoś to pracuje codziennie będzie uczęszczał do kościoła? Całkowite odklejenie od rzeczywistości. Pomijam już fakt, że w dzisiejszych czasach co druga niedzielę to i tak wynik poza "normę" to chyba moja sprawa ile razy w roku uczęszczam na niedzielną mszę, a spowiedź jest od tego, by te swoje słabości kapłanowi wyznać, odpokutować i postarać się poprawić.
Skoro czuję potrzebę żeby iść 10 razy w roku to idę 10, jak potrzebuje 20 to 20, a ktoś może uznać że potrzebuje mszy co tydzień.

2

@Chwytliwy już mistrzostwa w 2018 zawalił kadrze

0

@Chwytliwy dobrze się dzieje ostatnio w Milanie. Inter odbił się już na dobre, teraz czas na Milan.

0

@Arkon Henderson to chyba zawodnik United? Też uważam, że powinni na niego postawić. De Gea po tym nieudanym transferze do Realu zaczął bronić tragicznie, jakby był tam tylko dla kontraktu. Młody Anglik i United? To musi się udać

17

Tak jak byłem lekko poirytowany tą wymianą tak z każdy dniem analizując formę sportową Pjanicia który miał wyborną końcówkę sezonu (widać że po transferze dostał kopa i chęci do gry - jak Trincao) i "formę" pozaboiskową Arthura coraz bardziej przekonuje się, że był to dobry ruch. Czas pokaże, ale osobiście nie żal mi Brazylijczyka, wręcz zaczynam się cieszyć, że odchodzi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?