"Przechodząc przez wioskę zobaczyłem na oko 90-letniego staruszka sadzącego drzewo migdałowe. -Hej dziaduniu- sadzisz drzewo migdałowe? - Tak mój synu. Postępuję tak jakbym nigdy nie miał umrzeć. - A ja dziaduniu postępuję tak jakbym mógł umrzeć w każdej chwili" Kto z tych dwóch miał rację?
@mateusz_mdj10 Jednej rzeczy w tej wypowiedzi nie rozumiem - Muller ma zdaje się pretensje o to, że Lewy nie dostał Złotej Piłki (bardzo słuszne pretensje). Ale dalej pisze o tym co ma do zaoferowania niemiecka piłka nożna. I przywołuje jeszcze postać Ribery'ego. Czy chodzi mu o to, że dopóki jakiś gracz nie pójdzie do wielkich klubów typu Real, Barca czy kluby z Premier League, albo PSG, to nie ma szans na Złotą Piłkę? Jeśli tak w Bayernie myślą, to wcale mnie nie dziwi ich motywacja aby pokazać na co ich stać w starciu z tymi drużynami.
@Colon Istnieje też teoria ciemnego lasu - "Opiera się ona na trzech twierdzeniach: 1) Wszystkie żywe stworzenia starają się zapewnić sobie przetrwanie. 2) Nie istnieje sposób, który pozwalałby dowiedzieć się, czy nieznana forma życia będzie nam przyjazna lub spróbuje nas zniszczyć. 3) Bez gwarancji uzyskania dokładnych informacji o zagrożeniach związanych z tą formą życia, najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, by przeżyć, jest pozostanie w ukryciu tak długo, jak to możliwe, lub wykonanie pierwszego, zapobiegawczego ataku."
@OCZYmm Skoro napisałem, że większość przeżyje bez szczepionki, a ty rzuciłeś liczby, które są duże ale nie można ich nazwać, że odnoszą się do większości populacji to ta teza nadal się broni.
@pedrixxx Nie lubię Bundesligi, nie lubię ani BVB ani Bayernu. Kibicuję jedynie aby Lewy pobił rekord wszechczasów Bundesligi, a kto wygra mecz jest mi obojętne.
@Hubsao Ale co mu się dziwić? Tym bardziej w jego sytuacji gdy z tyłu głowy tkwi podświadoma obawa o to, że nie wiadomo kiedy znowu odniesie kontuzję i czy znajdzie się ktoś kto mu będzie skłonny dać wysoki kontrakt? Każdy by próbował wycisnąć tyle kasy ile się da. O ile Moriba popełnił błąd bo był w takim momencie kariery,że miał szansę wyrobić nazwisko i trenera który mu ufał, tak Dembele jest w takiej sytuacji, że nie ma co się dziwić iż walczy o kasę.
@lucca87 Otóż to - dziwne, że w dobie fioła na punkcie ekologii nikt nie uświadamia ludzi ile energii musi stracić samochód na zatrzymanie i ponowne ruszenie z miejsca i warto aby pieszy nie wymuszał tego zatrzymania w przypadku gdy będzie mógł przejść za kilka sekund po przejeździe samochodu, bo nikt za nim nie jedzie.
@Borneo Szczepionka mi zupełnie nie przeszkadza. Przeszkadza mi to, że ktoś chce zmuszać do szczepień i to kontrolować. Przykład jedzenia sam podałeś, więc napisałem jaka jest różnica - pewne jest to, że bez jedzenia nie przeżyje nikt, a bez szczepionki przeżyje większość.
@pres Co za bezsensowne pytanie. Gol to gol, o ile zdobyty zgodnie z przepisami. Niemoralne to jest wtedy gdy zostanie strzelony ręką, albo po karnym z sufitu.
@MesQueUnClub_87 Jeśli kierowca był pijany to na pewno odpowiada z własnej kieszeni. Pytanie tylko jak to udowodnić. Dla was najlepsze rozwiązanie to zgłosić do ubezpieczyciela i tyle. Jeśli ubezpieczyciel uzna roszczenie za zasadne to wypłaca kasę i po sprawie.
@Borneo Różnica jest taka, że jedzenie możesz sobie wyprodukować sam, a szczepionek nie. No i jedzenie jest do życia niezbędne, a bez szczepionek da się żyć. Zresztą z tobą to jak grochem o ścianę. Szkoda czasu.
@Wizz777 Dokładnie tak samo to widzę - jedyne wyjście to takie, że oddadzą kogoś w zamian albo naprawdę staną na głowie aby zapisać umowę w jakiś wybitnie kreatywny sposób, tylko niby dlaczego ktokolwiek miałby iść Barcy na rękę?
@MesQueUnClub_87 Spokojnie - były Orły Górskiego, potem był Boniek, a teraz mamy Lewego. Podejrzewam, że wśród naszej emigracji zarobkowej jest kilka talentów szlifowanych na zachodzie i niedługo znów doczekamy się jakiegoś cracka.
@Ghostface Ja tam nie zamierzam oceniać postępowania tego lekarza bo mnie ta sprawa nie dotyczy. Niech go rozliczają pacjenci. Jeśli komuś zaszkodził to sądzę, że byłoby głośno o pozwach a ja o żadnym jakoś nie słyszałem. Jedyne o czym było głośno to o naciskach jakie na nim wywierano, a nawet tam nie wspominano o tym, że jego działania wyrządziły komuś krzywdę, a jedynie o tym, że złamał czy naciągnął jakieś procedury itp.
@Ghostface A na kim jak nie na ludziach? A szczepionki to na kim testowali? Jeśli chodzi o ten lek to on już istnieje kilkadziesiąt lat, znane są przeciwwskazania, dawkowanie a także jest on zalecany do stosowania przy chorobach wirusowych - więc w czym tu problem?
@Gall Dlaczego nie powinien? Gdyby tak każdy patrzył na świat jak ty, to świat stałby w miejscu. W samej medycynie wiele postępowych odkryć powstało zupełnym przypadkiem.
@Pitinho Jak na razie to Fati miał jedną poważną kontuzję, a co do jej leczenia pojawia się wiele zarzutów. Również co do tych kolejnych kontuzji nie tylko u Fatiego, pojawiają się doniesienia, że w jakimś stopniu odpowiadał za nie sztab medyczny. Należałoby to wyjaśnić i poczekać na efekty zmian.
@Lionel_Messi10 A w którym miejscu on obraził Ronaldinho. To że jest alkoholikiem to powszechnie znany fakt. Tak jak Maradona był ćpunem. Przykre ale to tylko szczera prawda. Pozostaje tylko trzymać kciuki aby Ronnie się wygrzebał z tego nałogu.
0
"Przechodząc przez wioskę zobaczyłem na oko 90-letniego staruszka sadzącego drzewo migdałowe.
-Hej dziaduniu- sadzisz drzewo migdałowe?
- Tak mój synu. Postępuję tak jakbym nigdy nie miał umrzeć.
- A ja dziaduniu postępuję tak jakbym mógł umrzeć w każdej chwili"
Kto z tych dwóch miał rację?
0
@mateusz_mdj10 Jednej rzeczy w tej wypowiedzi nie rozumiem - Muller ma zdaje się pretensje o to, że Lewy nie dostał Złotej Piłki (bardzo słuszne pretensje). Ale dalej pisze o tym co ma do zaoferowania niemiecka piłka nożna. I przywołuje jeszcze postać Ribery'ego. Czy chodzi mu o to, że dopóki jakiś gracz nie pójdzie do wielkich klubów typu Real, Barca czy kluby z Premier League, albo PSG, to nie ma szans na Złotą Piłkę? Jeśli tak w Bayernie myślą, to wcale mnie nie dziwi ich motywacja aby pokazać na co ich stać w starciu z tymi drużynami.
2
@Colon Istnieje też teoria ciemnego lasu -
"Opiera się ona na trzech twierdzeniach:
1) Wszystkie żywe stworzenia starają się zapewnić sobie przetrwanie.
2) Nie istnieje sposób, który pozwalałby dowiedzieć się, czy nieznana forma życia będzie nam przyjazna lub spróbuje nas zniszczyć.
3) Bez gwarancji uzyskania dokładnych informacji o zagrożeniach związanych z tą formą życia, najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, by przeżyć, jest pozostanie w ukryciu tak długo, jak to możliwe, lub wykonanie pierwszego, zapobiegawczego ataku."
0
@Hubsao Jak odejdzie w styczniu to kasę zgarnie Barca, jak odejdzie w czerwcu to weźmie kasę za podpis do kieszeni.
0
@OCZYmm Skoro napisałem, że większość przeżyje bez szczepionki, a ty rzuciłeś liczby, które są duże ale nie można ich nazwać, że odnoszą się do większości populacji to ta teza nadal się broni.
0
@OCZYmm Skoro już tak rzucasz liczbami i odnosisz się do mojego komentarza to podaj od razu liczby ofiar głodu.
0
@pedrixxx Nie lubię Bundesligi, nie lubię ani BVB ani Bayernu. Kibicuję jedynie aby Lewy pobił rekord wszechczasów Bundesligi, a kto wygra mecz jest mi obojętne.
0
@Hubsao Ale co mu się dziwić? Tym bardziej w jego sytuacji gdy z tyłu głowy tkwi podświadoma obawa o to, że nie wiadomo kiedy znowu odniesie kontuzję i czy znajdzie się ktoś kto mu będzie skłonny dać wysoki kontrakt? Każdy by próbował wycisnąć tyle kasy ile się da. O ile Moriba popełnił błąd bo był w takim momencie kariery,że miał szansę wyrobić nazwisko i trenera który mu ufał, tak Dembele jest w takiej sytuacji, że nie ma co się dziwić iż walczy o kasę.
2
@lucca87 Otóż to - dziwne, że w dobie fioła na punkcie ekologii nikt nie uświadamia ludzi ile energii musi stracić samochód na zatrzymanie i ponowne ruszenie z miejsca i warto aby pieszy nie wymuszał tego zatrzymania w przypadku gdy będzie mógł przejść za kilka sekund po przejeździe samochodu, bo nikt za nim nie jedzie.
2
@barteggg08 To nie było zamiast, tylko brali tego na którego było nas stać.
0
@Krzychu83924 Po latach nikt o tym nawet nie będzie pamiętał, a PSG będzie i tak widnieć na liście klubów z których wywodzą się zdobywcy Złotej Piłki.
5
@Borneo Szczepionka mi zupełnie nie przeszkadza. Przeszkadza mi to, że ktoś chce zmuszać do szczepień i to kontrolować. Przykład jedzenia sam podałeś, więc napisałem jaka jest różnica - pewne jest to, że bez jedzenia nie przeżyje nikt, a bez szczepionki przeżyje większość.
0
@pres Co za bezsensowne pytanie. Gol to gol, o ile zdobyty zgodnie z przepisami. Niemoralne to jest wtedy gdy zostanie strzelony ręką, albo po karnym z sufitu.
0
@MesQueUnClub_87 Jeśli kierowca był pijany to na pewno odpowiada z własnej kieszeni. Pytanie tylko jak to udowodnić. Dla was najlepsze rozwiązanie to zgłosić do ubezpieczyciela i tyle. Jeśli ubezpieczyciel uzna roszczenie za zasadne to wypłaca kasę i po sprawie.
2
@Barca1992 Niech im ktoś tam przekaże, że zaszczepieni także chorują i mogą zarażać innych.
1
@Borneo Nie w tym rzecz. Tak jak mówiłem - szkoda czasu na tą dyskusję.
1
@jeyx77x "Ale to nic w porównaniu do tej akcji dotyczącej pumy.
-Jakiej pumy?
- Co ma jaja z gumy..."
18
@Borneo Różnica jest taka, że jedzenie możesz sobie wyprodukować sam, a szczepionek nie. No i jedzenie jest do życia niezbędne, a bez szczepionek da się żyć. Zresztą z tobą to jak grochem o ścianę. Szkoda czasu.
1
@Wizz777 Dokładnie tak samo to widzę - jedyne wyjście to takie, że oddadzą kogoś w zamian albo naprawdę staną na głowie aby zapisać umowę w jakiś wybitnie kreatywny sposób, tylko niby dlaczego ktokolwiek miałby iść Barcy na rękę?
6
@escarabajo Prostego faktu, że Zlatana nie należy traktować jak reszty zwykłych ludzi.
0
@MesQueUnClub_87 Spokojnie - były Orły Górskiego, potem był Boniek, a teraz mamy Lewego. Podejrzewam, że wśród naszej emigracji zarobkowej jest kilka talentów szlifowanych na zachodzie i niedługo znów doczekamy się jakiegoś cracka.
6
@escarabajo Gbur? Są ludzie i jest Zlatan. A ci którzy tego nie ogarniają nie łapią się w ogóle do żadnej kategorii.
0
@Ghostface Ja tam nie zamierzam oceniać postępowania tego lekarza bo mnie ta sprawa nie dotyczy. Niech go rozliczają pacjenci. Jeśli komuś zaszkodził to sądzę, że byłoby głośno o pozwach a ja o żadnym jakoś nie słyszałem. Jedyne o czym było głośno to o naciskach jakie na nim wywierano, a nawet tam nie wspominano o tym, że jego działania wyrządziły komuś krzywdę, a jedynie o tym, że złamał czy naciągnął jakieś procedury itp.
0
@Ghostface A na kim jak nie na ludziach? A szczepionki to na kim testowali? Jeśli chodzi o ten lek to on już istnieje kilkadziesiąt lat, znane są przeciwwskazania, dawkowanie a także jest on zalecany do stosowania przy chorobach wirusowych - więc w czym tu problem?
1
@Gall Dlaczego nie powinien? Gdyby tak każdy patrzył na świat jak ty, to świat stałby w miejscu. W samej medycynie wiele postępowych odkryć powstało zupełnym przypadkiem.
0
@Pitinho Jak na razie to Fati miał jedną poważną kontuzję, a co do jej leczenia pojawia się wiele zarzutów. Również co do tych kolejnych kontuzji nie tylko u Fatiego, pojawiają się doniesienia, że w jakimś stopniu odpowiadał za nie sztab medyczny. Należałoby to wyjaśnić i poczekać na efekty zmian.
1
@Vebrol Dlaczego tak uważasz? Z punktu widzenia marketingowego było to najlepsze co się mogło w piłce wydarzyć.
0
@Krzychu83924 Nawet jeśli odda tą piłkę to i tak zdobył ją jako zawodnik PSG czym zapisał ich w historii ZP.
0
@Lionel_Messi10 A w którym miejscu on obraził Ronaldinho. To że jest alkoholikiem to powszechnie znany fakt. Tak jak Maradona był ćpunem. Przykre ale to tylko szczera prawda. Pozostaje tylko trzymać kciuki aby Ronnie się wygrzebał z tego nałogu.
0
@Pawel13sz Oby ją faktycznie dostał.