3

@LS No to chyba jej największy hit.

3

@OsamaDembele Zapowiada się ciekawy finał dwóch kolegów z Liverpoolu.

0

@Kgorecki2500 Nigdzie tak nie powiedziałem - napisałeś, że zostaliśmy zdradzeni w Jałcie, ale to ta pierwsza zdrada nas do tej Jałty doprowadziła. Należy natomiast dociekać po co ten sojusz Wlk Brytanii jest obecnie potrzebny - widocznie nie chcą aby Niemcy na niepisanym sojuszu z Rosją za bardzo urośli w siłę.

0

@Kgorecki2500 Dlatego absurdem jest opieranie się na sojuszach z państwami które nie mają żadnej projekcji siły w naszym regionie.

1

@Zoker Tyle, że Polska w odróżnieniu od Ukrainy jest bardzo mocno osadzona w sferze wpływów Niemiec. Rosjanie mogą w różny sposób ingerować w tą sferę wpływów, ale otwarty atak oznaczałby pogwałcenie niepisanej umowy z Niemcami. A po co im to?

1

@Kgorecki2500 Ale Wielka Brytania nas zdradziła na samym początku wojny. To co było potem to było wymuszone innymi względami. Anglicy podpisując sojusz skierowali na nas pierwsze uderzenie Hitlera. Anglicy wyciągnęli do nas rękę z tym papierowym sojuszem bo obawiali się, że jeśli zostaniemy bez wsparcia i zgodzimy się na żądania Hitlera, choćby po to aby odsunąć w czasie jego atak, to pierwsze uderzenie Hitlera pójdzie na Zachód. A tego chcieli uniknąć i po to był ten sojusz, z którego dla nas nic nie wynikło, ale który wypełnił swoje zadanie z punktu widzenia Anglików.

0

@Amigo_Blanco A co sądzisz o tym podejściu?


2

@Zoker Ale w jakim celu miałyby brać się za Polskę? Albo może w jaki sposób to sobie wyobrażasz?

0

@nex1994 Swoją drogą to ciekawe, że ten rekord tak długo się trzyma. Wiem, że nasi strzelcy szybko stąd uciekają, ale mimo wszystko...

1

@tobiasson92 Skoro "przestali przestać je sprzedawać" to chyba dobrze?

0

@Damian11 Może talent do znajdowania frajerów, którzy podpisują z nimi bajońskie kontrakty?

0

@Kapitan hawk Bo ciężko rywalizować będąc na kwarantannie.

0

@arasz1819 A co to da jeśli będzie tylko ciągła krytyka Michniewicza? Zupełnie mi nie podchodzi ten wybór no ale co zrobić? Już pozamiatane i jedyne co zostało to wbrew logice i wszelkim okolicznościom trzymać kciuki za triumf w barażach.

1

@PatrychoO Ale w tym filmie jest zawarta cała kwintesencja tamtych lat w USA. Ewentualnie sięgnij po książkę o tym samym tytule - wnosi kilka nowych wątków.

1

@PatrychoO Tak na szybko to Pieskie popołudnie . No i oczywiście Pewnego razu w Hollywood.

0

@sdg Raczej nie - szeryf stosuje pewne formy przymusu aby zapobiec pewnym czynom - ja tylko apeluję o rozwagę i przemyślenie tego co ktoś zamierza zrobić. Ewentualnie wspominam o konsekwencjach,. Tyle.

0

@sdg Jeśli mój komentarz powstrzyma choć jedną osobę od wylania z siebie bezrozumnego hejtu i życzenia komuś śmierci to już wypełni swoje zadanie. Zdanie tych których on nie powstrzyma niewiele mnie obchodzi.

2

@fart Pieniądze na wojsko są i to niemałe. Problem w tym, ze są marnotrawione po części wprost, albo z tego powodu, że brakuje spójnej wizji w jakim kierunku powinna się rozwijać nasza armia i do czego ma służyć - w tym sensie- jakie cele ma osiągnąć.

1

@tomek8756 Ale polskie sądy orzekały w konkretnych sprawach - tu podobno wypowiedział się NSA w Czechach odnośnie zasadności przepisów. U nas nie było takiego rozstrzygnięcia.

0

@Kamilos84 Izrael używa Żelaznej Kopuły do zupełnie innych celów, niż byłaby ona używana u nas w razie ataku rakietowego z Rosji.

0

@tristan87 Uwaga - skala hejtu wybije za chwilę ponad skalę. Czytanie dalszych komentarzy zagraża wywołaniem raka mózgu, a bezrefleksyjne opisanie własnych emocji grozi banem. To tak dla ostrzeżenia.

0

@Clue Jedno i drugie jest tak smaczne, że wybór jest po prostu niemożliwy.

0

@karolek981 Też jestem sceptyczny, zwłaszcza widząc te warunki umowy, ale na razie nie ma co płakać, tylko trzymać kciuki aby się odrodził i przynosił nam sporo pociechy z gry.

0

@Kengo Próbkę możliwości technicznych monitorowania obywateli można sobie obejrzeć w filmie "Oczy ważki" z 2017 roku. Jest to film zmontowany wyłącznie z nagrań kamer przemysłowych, przedstawiający zwykłych ludzi podczas ich normalnego życia.

1

@Mazi To nie rząd podniósł cenę, tylko ropa na rynkach światowych mocno zdrożała ostatnio...

0

@ElTomas To na pewno nie jest wojna Rosja-USA. USA skupia się na Chinach a w tej rozgrywce chce mieć Rosję po swojej stronie. Tak naprawdę jedynym państwem, które naprawdę odczuje dominację Rosji nad Ukrainą jest Polska. No i kraje ościenne Ukrainy. Dla reszty nie jest to na tyle istotna sprawa aby się w to mieszać zbrojnie.

1

@Hubsao Jakby dziadek Pierre Emericka żył, to też mógłby ten transfer zablokować.

0

@Barca1992 U nas też z pewnym opóźnieniem to przyjdzie, a prawdopodobnie wymusi to sytuacja gdy miliony zdrowych ludzi zostaną skierowane na kwarantannę.

3

@barcelonaLM Właśnie czytam książkę Kai Strimattera - "Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura". Polecam każdemu, nawet jeśli nie interesuje się sytuacją w Chinach,bo opisuje pewne mechanizmy które są obecne w wielu innych państwach, i które inne rządy chętnie zastosują także u siebie.

0

@barcelonaLM Najbardziej absurdalny projekt jaki był w Sejmie. Dziwię się, że PIS jeszcze o tym wspomina bo powinni to zamilczeć i nie przyznawać się, że to oni spłodzili takie coś. To już ustawa Hoca była bardziej dopracowana.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?