La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1467 Culés

0

"Tarcza antyinflacyjna"

12.01.2022 kupiłem 37,93l paliwa za 177,93 PLN netto (4,6910 PLN netto/l)

21.01.2022 kupiłem 37,94l paliwa za 179,83 PLN netto (4,7399 PLN netto/l)

01.02.2022 kupiłem 38,93l paliwa za 187,44 PLN netto (4,8148 PLN netto/l)



Rząd obniżył VAT (co dla ostatecznego konsumenta jest de facto oszczędnością) przy okazji podnosząc ceny paliwa przedsiębiorcom (dla nich koszt paliwa to najczęściej wyłącznie kwota netto). Wyższa cena energii i materiałów to wyższe ceny produktów/usług. ILUZJONIŚCI

0

@Mazi 100% Vatu czy 50% odliczasz?

0

@michal26 zakładam, że większość firm odlicza 100% VATu (flota, usługi transportowe)

0

@Mazi większość JDG raczej 50% odlicza. 100% tylko w spedycji tak naprawdę. Bardzo utrudniono odliczanie 100%. Mi udało się to ksiegowo ogarnąć, ale co do zasady, fest trudno.
Natomiast cała spedycja ma 100%, a to wpływa na ceny w sklepach.

1

@Mazi To nie rząd podniósł cenę, tylko ropa na rynkach światowych mocno zdrożała ostatnio...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?