@kamil9040 Bzdury - jak ktokolwiek w ogóle może być dziś mniej szczęśliwy niż 100 lat temu? No chyba że spytamy kogoś z ówczesnej klasy wyższej, komu niepotrzebne były dzisiejsze wynalazki, bo czarną robotę odwalali za nich służący. I jak niby powiązać to odczuwanie szczęścia nie z rozwojem ludzkości ale z samą kwestią feminizmu? Przecież metodologia takiego badania to w ogóle jakiś absurd - badali osoby które żyły 100 lat temu?
@Janas11224 Tak swoją drogą to ten NIK to jest trochę śmieszna instytucja. Oni powinni mieć po pierwsze więcej uprawnień i na podstawie efektów ich kontroli powinny być obligatoryjnie wyciągane jakieś konsekwencje wobec winnych nadużyć.
@PatrychoO Być może. Nie widziałem wypowiedzi Emery'ego,tylko doniesienia o niej. Więc może to nieprawda,a nawet jeśli prawda to może już wyjaśnili to między sobą. Niedługo się okaże.
@PatrychoO Jeśli chodzi o kibiców to pewnie tak - wszystko mu jedno. Jeśli natomiast doniesienia o reakcji Emery'ego były prawdziwe i to nie był fejk,to już pewnie nie jest mu tak wszystko jedno.
@Jacu327 Fajnie się go słucha gdy krytykuje wszystko wokół. Natomiast wolałbym poznać jego pomysły na naprawę tych spraw które krytykuje. Kiedyś tam nawet przedstawił ileś tam ustaw, ale potem się okazało, że to nie on je wymyślał, a przynajmniej nie wszystkie. No i co innego rzucać pomysły, a co innego wdrażać je w życie i brać za nie odpowiedzialność i ponosić konsekwencje. Nie bez powodu Aleksander Wielki jest uznawany za wybitnego przywódcę. Tyle, że gdy już podbił wszystko co było możliwe to umarł i nie dał światu okazji poznać się jako sprawujący władzę. Albowiem łatwo się podbija i walczy, trudniej się tym potem zarządza.
Czy wiecie, że PLL Lot w 1962 roku zakupił 3 samoloty Vickers Viscount i wszystkie 3 sztuki miały swoje nieciekawe historie? Jeden rozbił się w 1962 w Warszawie, drugi w drodze powrotnej z Lille. A trzeci podczas nocnej próby podejścia do lądowania z powodu złych warunków atmosferycznych 2 razy nie mógł wylądować. Pas lotniska w Łodzi był za krótki, a paliwa brakowało aby dolecieć do innych miast. Pilot zgłosił wieży na Okęciu, że spróbuje wylądować awaryjnie gdzieś w polu. Tymczasem w eterze odezwał się nieznany głos, który podał pilotowi namiary na radiolatarnię lotniska wojskowego w Łęczycy oraz długość i kierunek pasa. Po udanym lądowaniu nieświadomi pasażerowi i załoga zostali natychmiast aresztowani przez wojsko, ale po krótkim czasie na polecenie władz zostali zwolnieni. Okazało się, że rozmów na cywilnej częstotliwości słuchał żołnierz LWP, który narażając się na konsekwencje złamania tajemnicy podał pilotowi koordynaty pasa i prawdopodobnie uratował ludziom życie. Całą sprawę utajniono,ale podobno na szczęście nie ustalono który żołnierz złamał procedury. Po tych perypetiach ostatni z Viscountów wystawiono na sprzedaż i samolot zawędrował na Nową Zelandię. Krążą pogłoski, że również i ten egzemplarz uległ wypadkowi....
1
@Janiama PKP - Barca 0-3
1
@Bezhistorii Też źle - prawidłowo to Dominika i Dominikana. Ewentualnie Gwinea, Gwinea Bissau, Gwinea Równikowa i Papua Nowa Gwinea.
1
@GuerillaAthletic Jeśli to było we wsi Suche to może i dobrze że to zmienili.
0
@kamil9040 Bzdury - jak ktokolwiek w ogóle może być dziś mniej szczęśliwy niż 100 lat temu? No chyba że spytamy kogoś z ówczesnej klasy wyższej, komu niepotrzebne były dzisiejsze wynalazki, bo czarną robotę odwalali za nich służący. I jak niby powiązać to odczuwanie szczęścia nie z rozwojem ludzkości ale z samą kwestią feminizmu? Przecież metodologia takiego badania to w ogóle jakiś absurd - badali osoby które żyły 100 lat temu?
1
@IronSanHybrid Wodnik sobie przywłaszczył.
0
@theOneAndOnlyKing Święta wydłużają terminy i prawdopodobnie to zawieszenie kary przedłuży się na mecz z Atletico,choć całkowitej pewności nie ma.
0
@tbas Kto to do cholery jest ten Poniedzielski?
0
@Schoogs Chyba mu się noga trochę popsuła.
1
@Kismeth Nie przesadzaj. Jako wolny zawodnik nie miał wtedy żadnych konkurentów na swoim poziomie,a klubu już wtedy nie było stać na transfery.
0
@Nano22 @Szklaner Takie coś znalazłem https://forum.kiepscy.org.pl/viewtopic.php?t=911&start=550
1
@Nano22 Może z Kiepskich bo tam nieraz podobnie kaleczyli różne słowa.
0
@Emhyr A taki Harry Kane zakończy karierę tylko z jakimś Audi Cup.
2
@Janas11224 Tak swoją drogą to ten NIK to jest trochę śmieszna instytucja. Oni powinni mieć po pierwsze więcej uprawnień i na podstawie efektów ich kontroli powinny być obligatoryjnie wyciągane jakieś konsekwencje wobec winnych nadużyć.
1
@PatrychoO Nie wiem o co tam poszło - może to tylko pretekst trenera by go odsunąć?
0
@PatrychoO Być może. Nie widziałem wypowiedzi Emery'ego,tylko doniesienia o niej. Więc może to nieprawda,a nawet jeśli prawda to może już wyjaśnili to między sobą. Niedługo się okaże.
2
@Yiamuiaijahaima Wszystkich swoich gości zaprzęgasz do domowych prac czy tylko księży?
2
@esem91 Jasne. Warto szukać zaraz obok teorii o płaskiej ziemi i homeopatii.
1
@Pawel13sz Panie - nie ma sensu tu kogoś wybierać,jak tu same legendy są.
11
@PatrychoO Jeśli chodzi o kibiców to pewnie tak - wszystko mu jedno. Jeśli natomiast doniesienia o reakcji Emery'ego były prawdziwe i to nie był fejk,to już pewnie nie jest mu tak wszystko jedno.
0
@Jacu327 Fajnie się go słucha gdy krytykuje wszystko wokół. Natomiast wolałbym poznać jego pomysły na naprawę tych spraw które krytykuje. Kiedyś tam nawet przedstawił ileś tam ustaw, ale potem się okazało, że to nie on je wymyślał, a przynajmniej nie wszystkie. No i co innego rzucać pomysły, a co innego wdrażać je w życie i brać za nie odpowiedzialność i ponosić konsekwencje. Nie bez powodu Aleksander Wielki jest uznawany za wybitnego przywódcę. Tyle, że gdy już podbił wszystko co było możliwe to umarł i nie dał światu okazji poznać się jako sprawujący władzę. Albowiem łatwo się podbija i walczy, trudniej się tym potem zarządza.
0
@Don Lucas Akurat ostatni rożny fajnie im wyszedł, choć nie wiem czy to trenowali, czy to przypadek.
4
Czy wiecie, że PLL Lot w 1962 roku zakupił 3 samoloty Vickers Viscount i wszystkie 3 sztuki miały swoje nieciekawe historie? Jeden rozbił się w 1962 w Warszawie, drugi w drodze powrotnej z Lille. A trzeci podczas nocnej próby podejścia do lądowania z powodu złych warunków atmosferycznych 2 razy nie mógł wylądować. Pas lotniska w Łodzi był za krótki, a paliwa brakowało aby dolecieć do innych miast. Pilot zgłosił wieży na Okęciu, że spróbuje wylądować awaryjnie gdzieś w polu. Tymczasem w eterze odezwał się nieznany głos, który podał pilotowi namiary na radiolatarnię lotniska wojskowego w Łęczycy oraz długość i kierunek pasa. Po udanym lądowaniu nieświadomi pasażerowi i załoga zostali natychmiast aresztowani przez wojsko, ale po krótkim czasie na polecenie władz zostali zwolnieni. Okazało się, że rozmów na cywilnej częstotliwości słuchał żołnierz LWP, który narażając się na konsekwencje złamania tajemnicy podał pilotowi koordynaty pasa i prawdopodobnie uratował ludziom życie. Całą sprawę utajniono,ale podobno na szczęście nie ustalono który żołnierz złamał procedury. Po tych perypetiach ostatni z Viscountów wystawiono na sprzedaż i samolot zawędrował na Nową Zelandię. Krążą pogłoski, że również i ten egzemplarz uległ wypadkowi....
8
@Pawel13sz Lewandowski of course.
4
@Nano22 A to ci z innych miesięcy to nie muszą czekać cały rok na swoje urodziny? Masakrę to mają ci z 29 lutego.
6
@gaucho104 Que mirras bobo?
0
@Tomo1989 Haaland być może byłby pierwszy gdyby nie ten mundial.
0
@Azi Zaczekajmy do lutego. Podobno wtedy ma brakować ropy w całej UE.
0
@gumaz Stek z mamuta.
3
Nominuję @kubix05, za regularne przypominanie nam o naszych korzeniach i ważnych rocznicach.
1
@Faro Cristiano Ronaldo. Tylko po to by popatrzeć sobie przez rok jak La Rambla płonie.