0

@Klimach fan Jak już pisałem w tamtej dyskusji - wydzierżaw kawałek ziemi i działaj. W czym problem?

0

@tbas W tym przypadku to chyba kredyt hipotetyczny powinno być.

0

@Borneo Nasze praprawnuki będa to spłacać. Katastrofa

0

@MOLESTA Tak jak pisałem - nie musisz być właścicielem ziemi aby trafić do tej jak to nazwałeś - "uprzywilejowanej grupy". Tak jak nie musisz być właścicielem lokalu aby prowadzić w nim biznes. Ja zanim zarzucę jakiejkolwiek grupie to że jest uprzywilejowana to się zastanowię - dlaczego zatem by samemu nie wstąpić do tej grupy? I na tej zasadzie - nie krytykuję różnych przywilejów żołnierzom, innym służbom mundurowym, nauczycielom, górnikom itd. itp., bo zdaję sobie sprawę, że te przywileje są po to aby przyciągnąć ludzi to do tych zawodów i zniwelować wady wiążące się z ich wykonywaniem. A jeśli chciałbym zlikwidować czyjeś przywileje np. w podatkach to raczej w ten sposób aby tych co płacą więcej zrównać w dół - do tych co płacą mniej a nie odwrotnie.
I kto straszy wyjściem z UE bo nie wiem co masz na myśli?

2

@fcbarcafan19 Ale to nie chodzi o zwiększenie klatek tylko o całkowity zakaz hodowli. Przecież nie wmówisz mi, że jeśli ta produkcja przeniesie się w inne rejony świata, to tam warunki utrzymania zwierząt będą lepsze niż u nas. Gdyby komuś zależało na poprawie losu tych zwierząt to zabiegałby o zwiększenie ich dobrostanu, zwiększenie liczby obowiązkowych kontroli itd.. Dziwnym trafem nikomu na tym nie zależy.

2

@MOLESTA No to teraz już co im zarzucasz? To, że rodzice im coś przekazali? To tak samo miej pretensje do rodziców bogaczy, że mają lepszy start w życiu, że dziedziczą firmy, bogactwo, nieruchomości itd. I skoro już tu przywołałeś temat inwestowania w to kasy to zadaj sobie pytanie dlaczego mało kto inwestuje w ten biznes od zera - bo właśnie nikt nie chce wkładać milionów w interes o tak słabej rentowności i niebywale wysokim stopniu ryzyka . To jest dosłownie zamrożenie kapitału na wiele lat zanim zacznie przynosić jakieś zyski. Ale nawet jeśli to nie musisz od razu kupować ziemi - jest możliwość dzierżawy - to jest jak wynajęcie lokalu pod biznes - dlaczego więc nie rozważasz wejścia w ten uprzywilejowany interes? Zważ na uwagę że zapłacisz przecież niższe składki niż gdybyś otworzył firmę i dostaniesz kilkanaście razy wyższe dotacje jako młody rolnik niż dotacje na rozpoczęcie działalności.

1

@MOLESTA W czym masz zatem problem aby dołączyć do tej uprzywilejowanej grupy? Te przywileje nie należą się z racji urodzenia.

2

@MarioVeB! Wszyscy pracujemy na emerytury innych czy ci się to podoba czy nie. Jeśli już, to możesz im zarzucać w tej kwestii jedynie to, że ewentualnie za mało płacą na emerytury obecnych emerytów. Jak zostaną emerytami to wtedy wszyscy będziemy pracować na ich emerytury - tak samo zresztą jak na emerytury wszystkich innych emerytów. Co do reszty zarzutów - bez komentarza.

0

@Chucky Ja tam nie wierzę. A poza tym po co się nad tym zastanawiać?

2

@MarioVeB! Z tymi podatkami to też jednak przesada - to,że zapłacili tyle jednego rodzaju podatku nie oznacza że kolejne procenty od tej kasy nie trafiły w innej formie do budżetu - coś z tą kasą zrobili, gdzieś zainwestowali a nawet jak odłożyli część na oszczędzanie to też od tego jest podatek. Jeśli zlikwidujemy tę branżę to rynek utylizacji przejmą zagraniczne firmy i wtedy tylko dołożymy do interesu. No ale lepiej w imię ideologii zniszczyć jakiś biznes. Niech rynek przejmą inne kraje. Stać nas na to.

3

@draxidox Myślę, że taka prędkość poruszania w miastach sprawi, że auta stracą rację bytu. Znamienne w tym wszystkim jest to, że wraz ze wzrostem technologii, różnych systemów bezpieczeństwa w autach, konstrukcji aut, rozwoju infrastruktury - bezpieczniejszych dróg, skrzyżowań, przejść dla pieszych itd. znajduje się ktoś kto chce ograniczać prędkość.

7

@Visca_barca Haaland w kadrze - 29 meczy - 27 goli. Faktycznie przeciętnie.

0

@Wilku05 Oficjalne propozycje grona wielu ekspertów które ostatecznie trafią do resortu edukacji i tam będą rozpatrywane i przekuwane na obowiazujące dokumenty. Mamy tu dość jasną deklarację pani minister w tej sprawie,co sądzi o jednej z tych propozycji jednego z ekspertów i że to w oficjalnym dokumencie podpisanym przez nią się nie znajdzie.

0

@MESSIah16 Ciekawe w jaki sposób? Konstytucję zmienią?

1

@Wilku05 "Nie podpiszę dokumentu, w którym rzeź wołyńska nie będzie nazywana po imieniu" – minister edukacji Barbara Nowacka.

0

@DonMatteo901 Braun? Top.

0

@MESSIah16 Potem to zobaczyłem. Nie widziałem,że ktos już wyraził taki pogląd. Moim zdaniem nie kary sa problemem,a system,który czasem nawet nie sięga po te kary. Kilka lat temu w okolicy pod okiem kamer zabito nożem chłopaka. Przechodził obok grupy ludzi,ci go zaczepili, pobili i potraktowali nożem. Chlopacy i dziewczyny byli w tej grupie. Prokurator postawił tylko zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym dwóm osobom z tej grupy. Czaisz? Pobicie za pomoca noża. I nikomu z tej grupy nie postawiono nawet zarzutów nieudzielenia pomocy. A wszystko było nagrane monitoringiem miejskim. Zanim ten system nie zostanie naprawiony, to samo zwiększanie kar nic nie da.

1

@MESSIah16 Wysoka kara wcale nie działa odstraszająco. Gdyby tak było, to w krajach z karą śmierci nie byłoby przestępstw,albo występowałyby zauważalnie rzadziej niż gdzie indziej. A tak nie jest.

1

@qchulainn Jak widać w klubie sądzą jednak inaczej. A ja to popieram.

2

@TR3YWAY "Ukraina się wzbogaci" xD. Chyba ktoś tu nie ma pojęcia do kogo należy ziemia na Ukrainie.

1

@jacobFCB W sumie racja. Podobni jak dwie krople wody.

1

@jacobFCB W Polsce najbardziej znienawidzony zawód to ten którego aktualnie nie wykonujemy.

1

@qchulainn I tak to właśnie powinno wyglądać. Piłkarz klubu powinien być rozliczany za postawę na boisku i wobec klubu a nie za coś co robi poza klubem.

1

@barcanawieki A nie można tego tłumaczyć także jako maślana mucha?

0

@mleczkoo To gdzie są te rzekome talenty które niby były tu cały czas?

0

@GrzegorzCabaj Wedle mojej opinii nie ma takiej rzeczy jeśli chodzi o jego życie prywatne.

1

@Dari0G OK. Rozumiem. Ja z kolei przytoczę przykład np. Jacksona. Niektóre jego piosenki bardzo mi się podobają, postać wykonawcy już nie tak bardzo.

0

@Dari0G Ja ich nie widziałem ale załóżmy, że ktoś by ci je pokazał wraz z jakimiś innymi i gdybyś przypadkiem wybrał je jako te które ci się podobają to potem byś zmienił zdanie gdybyś poznał ich autora?

0

@Dari0G Co znaczy oni? Napiszę w takim razie za siebie. Ja akurat oddzielam i wisi mi to kto to robi. Czy Ronaldo, czy Greenwood, czy Alves czy też jakis aktor czy piosenkarz. Jesli lubię czyjeś piosenki, filmy czy zagrania to nadal będę je lubił a gardził nim jako człowiekiem. Aha - i jeszcze jakby co to nigdy w zasadzie nie lubiłem jakoś specjalnie Alvesa jak u nas grał.

0

@denying Aha. Merytoryczna dyskusja widzę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?