@tbas Weź daj spokój - zmowa cenowa to może wystąpić na rynku, który kontroluje kilka podmiotów. Zmowa cenowa tysięcy piekarzy w Polsce. O czym my rozmawiamy w ogóle?
@tbas Ale piszesz tak jakby na tym rynku panował monopol, a bariera wejścia na rynek była nie do pokonania. A nawet jesli jest jakiś spisek i zmowa to przecież takie fundusze weszłyby tam z buta i właśnie by to rozbily.
@tbas Otóż to - jednak takie fundusze gdzie ludzie mogliby inwestować nawet niewielkie kwoty także przyczyniłyby się do wzrostu budownictwa. A jak wiadomo im więcej dostępnego towaru na rynku tym szybciej spada jego cena.
Wracając jeszcze do debaty o mieszkaniach,to dziwne,że nikt tam nie wspomniał o REIT-ach. A gdyby wprowadzono odpowiednie przepisy, to pozwoliłoby to także na lekką poprawę sytuacji w tym zakresie.
@Albatros Po części zgoda. Dość niepewny zawód - jak się skupisz na treningach to siłą rzeczy zaniedbasz edukację,w każdej chwili możesz odnieść kontuzję i koniec kariery a do dużych zarobków przebijają się tak naprawdę nieliczni.
@Azrik Ja nawet nie o tym - ładne kilka lat minęło od tego gdy opuścił Barcę, kilka klubów zwiedził i człowiek zapomniał jak młody wtedy był. Wydawało mi się, że ma więcej.
@Bykunn Pisałem to już w innym wątku ale się powtórzę - dziwię się że dotychczas na rynku nie powstała platforma typu allegro, łącząc właścicieli i lokatorów na której można wystawiać komentarze i tworzyć w ten sposób sobie pozytywną historię. W tej debacie też lewa strona wspominała coś o jakichś społecznych agencjach wynajmu które miałyby chronić interesy właścicieli. Ciekawy pomysł aczkolwiek bez konkretów ciężko to ocenić.
@Eric_Abidal_22 Myślę, że ci którzy mają rzeczywiście kilka, to znajdą sposób aby to obejść i przepisać na kogoś innego. Podatkiem ich do niczego nie zmusisz. Ważniejszą sprawą jest ochrona praw właścicieli, tak aby nie bali się wynajmować. Dziwię się, że w dobie internetu nie powstają jakieś prywatne firmy, które pozwalałyby uczciwym lokatorom tworzyć ich historię i ułatwiałyby właścicielom dotarcie do nich. Taka platforma jak allegro gdzie można wystawiać sobie nawzajem komentarze i pozwala konsumentom na odrzucenie ofert sprzedawców z wieloma negatywami. Tak samo właściciel mógłby weryfikować historie potencjalnych lokatorów.
@Eric_Abidal_22 OK - zrozumiałem że chodzi o podatek od wynajmu. Ale widzę że masz na myśli jakiś zupełnie inny rodzaj podatku - czyli jaki? Katastralny? Płacony corocznie czy jak? @Gall Otóż to - zabezpieczenie praw właścicieli mieszkań to powinna być podstawa. Edit - jeśli chodzi o podatek katastralny to pewnie znajdą się sposoby na jego obejście przynajmniej na ten płacony od jakichś kolejnych mieszkań i w niewielkiej skali. Ale generalnie wszelkie podatki są i tak przerzucane na konsumentów czyli mogą wpłynąć na kolejny wzrost kosztów wynajmu - ciężko to przewidzieć.
@Eric_Abidal_22 Jeśli dziś dochodzi do sytuacji, że mieszkania stoją puste bo ludziom wystarcza sam wzrost ceny nieruchomości, to podatki za wynajmowanie mieszkania, które nie będzie wynajmowane na nic nie wpłyną.
0
@tbas Weź daj spokój - zmowa cenowa to może wystąpić na rynku, który kontroluje kilka podmiotów. Zmowa cenowa tysięcy piekarzy w Polsce. O czym my rozmawiamy w ogóle?
0
@tbas Ale piszesz tak jakby na tym rynku panował monopol, a bariera wejścia na rynek była nie do pokonania. A nawet jesli jest jakiś spisek i zmowa to przecież takie fundusze weszłyby tam z buta i właśnie by to rozbily.
7
@ProMILs "Siema mordo. No to zapierda..amy"
13
@jakub1906 ON jest naprawdę niesamowity.
1
@tbas Otóż to - jednak takie fundusze gdzie ludzie mogliby inwestować nawet niewielkie kwoty także przyczyniłyby się do wzrostu budownictwa. A jak wiadomo im więcej dostępnego towaru na rynku tym szybciej spada jego cena.
1
Wracając jeszcze do debaty o mieszkaniach,to dziwne,że nikt tam nie wspomniał o REIT-ach. A gdyby wprowadzono odpowiednie przepisy, to pozwoliłoby to także na lekką poprawę sytuacji w tym zakresie.
0
@Forsyth Niech wklada kamasze i zapie. a na front jak mu tam pilno.
0
@HighestInTheRoom Jednak nie sa takie szkodliwe jak mówili.....
0
@Kgorecki2500 Oni serio wystawią Morawieckiego? Przeciez to niewybieralny kandydat
0
@Patrykl145 I jeszcze żeby telewizja padła.
26
@MarioVeB! @wpwelement Swego czasu była przestroga aby unikać słów "pisior" "lewak" "prawak". Słowa "konfiarz" to nie dotyczy?
0
@Zoker I prawidłowo. Co to za żenada,żeby biały się zniżał poniżej pewnego poziomu. Dobrze,że tego zakazali.
0
@Deviler Na budowie też ludzie giną.
0
@Albatros Po części zgoda. Dość niepewny zawód - jak się skupisz na treningach to siłą rzeczy zaniedbasz edukację,w każdej chwili możesz odnieść kontuzję i koniec kariery a do dużych zarobków przebijają się tak naprawdę nieliczni.
0
@Azrik Ja nawet nie o tym - ładne kilka lat minęło od tego gdy opuścił Barcę, kilka klubów zwiedził i człowiek zapomniał jak młody wtedy był. Wydawało mi się, że ma więcej.
5
Warto by jeszcze wspomnieć o Kubo.
PS - Moriba ma dopiero 20 lat - lekko mnie to zaskoczyło
3
@bartas97 A czy gracze Realu dostali już karę za kontynuowanie akcji po gwizdku sędziego,czy dopiero będą to rozpatrywać?
0
@Grabarz1750 Serio? Koeman to była klapa? Jak na warunki jakie miał to moim zdaniem zrobił wyniki ponad stan.
0
@Cholek18 W najgorszym przypadku Marquez. W idealnym - Motta. A czemu nie Fick? Patrz reprezentacja
1
@Bykunn Pisałem to już w innym wątku ale się powtórzę - dziwię się że dotychczas na rynku nie powstała platforma typu allegro, łącząc właścicieli i lokatorów na której można wystawiać komentarze i tworzyć w ten sposób sobie pozytywną historię. W tej debacie też lewa strona wspominała coś o jakichś społecznych agencjach wynajmu które miałyby chronić interesy właścicieli. Ciekawy pomysł aczkolwiek bez konkretów ciężko to ocenić.
0
@noface Nieee. Panie Laporta. Nieeee
1
@michal26 W kilku kwestiach i oni mieli rację. Ale jeśli chodzi o rozwiązania, to juz nie za bardzo
1
@Arden Najmniejszy kogucik a najbardziej podskakuje
2
@Eric_Abidal_22 Myślę, że ci którzy mają rzeczywiście kilka, to znajdą sposób aby to obejść i przepisać na kogoś innego. Podatkiem ich do niczego nie zmusisz. Ważniejszą sprawą jest ochrona praw właścicieli, tak aby nie bali się wynajmować. Dziwię się, że w dobie internetu nie powstają jakieś prywatne firmy, które pozwalałyby uczciwym lokatorom tworzyć ich historię i ułatwiałyby właścicielom dotarcie do nich. Taka platforma jak allegro gdzie można wystawiać sobie nawzajem komentarze i pozwala konsumentom na odrzucenie ofert sprzedawców z wieloma negatywami. Tak samo właściciel mógłby weryfikować historie potencjalnych lokatorów.
1
@Eric_Abidal_22 OK - zrozumiałem że chodzi o podatek od wynajmu. Ale widzę że masz na myśli jakiś zupełnie inny rodzaj podatku - czyli jaki? Katastralny? Płacony corocznie czy jak?
@Gall Otóż to - zabezpieczenie praw właścicieli mieszkań to powinna być podstawa.
Edit - jeśli chodzi o podatek katastralny to pewnie znajdą się sposoby na jego obejście przynajmniej na ten płacony od jakichś kolejnych mieszkań i w niewielkiej skali. Ale generalnie wszelkie podatki są i tak przerzucane na konsumentów czyli mogą wpłynąć na kolejny wzrost kosztów wynajmu - ciężko to przewidzieć.
1
@Eric_Abidal_22 Jeśli dziś dochodzi do sytuacji, że mieszkania stoją puste bo ludziom wystarcza sam wzrost ceny nieruchomości, to podatki za wynajmowanie mieszkania, które nie będzie wynajmowane na nic nie wpłyną.
0
@tristan87 Gdzie podpisać?
2
@fenix1983 To mogli sobie dać 400 dni. I nikt bym nie zarzucał,że robią du..,znaczy szmatę z gęby.
0
@Szklaner Ja bym jednak nie wykluczał kreatywności oszustów. Jak trafią na gorliwego wyznawcę jakiejś partii,to zgodzi się na wszystko.
1
@Kinginiesta Metoda na kandydata? @Szklaner Skąd założenie,że to na pewno ci za których się podają?