2

@Geble Dzięki bardzo!
Samsung Galaxy S23.

3

@mekston Haa, dokładnie tak :D

0

@Wiktoria13 Na pewno wrócimy, to będę pisać!

4

*Piszę ten komentarz jako polecajkę dla może dość nieoczywistego miejsca na wypad na tę porę roku.

Nieco ponad tydzień temu byłem na tydzień w Szkocji - głównie w Edynburgu z jednodniową wycieczką w północne rejony, a dokładnie do Highlands (Glencoe, Callander, Pitlochry, Loch Ness).

Sam Edynburg jest cudownym miastem, niezwykle przyjemnym i magicznym z uderzającą spójnością architektoniczną. Miasto posiada mnóstwo wartych odwiedzenia miejsc niezależnie od pogody (a ta na przełomie listopada i grudnia była zadziwiająco dobra - między 4, a 13 stopni, większość dnia bez deszczu, który pojawiał się wieczorami, jedynie dość często pojawiał się spory wiatr). Miejscowi bardzo przyjaźni, jedzenie świetne (uwzględniając różnorodność restauracji, ale to co próbowałem typowo szkockiego również było bardzo ok).

Dodatkowo jeden dzień poświęciłem na podróż na północ Szkocji do Highlands, gdzie punktem kulminacyjnym było jezioro Loch Ness - samo jezioro ok, po prostu ładne, ale wiadomo - komercja na pierwszym planie. Natomiast inne rejony Highlands (głównie dolina Glencoe) były już dużo bardziej unikalne i jak dla mnie znacznie piękniejsze.

Wrzucam parę zdjęć - może kogoś to zainspiruje do podróży nawet w okresie jesienno-zimowym :)

@JimMorrisonFCB

https://imgur.com/a/jXl01PU

0

@Marian_Pazdzioch A no tak, sorry...

4

@Marian_Pazdzioch Nawet jeśli - to i tak cieszy mnie, że rząd gdzieś się liczy ze zdaniem ludzi, nawet jeśli jest to podyktowane czysto politycznie, to i tak wolę mieć taki rząd niż rząd, który idzie po trupach do celu nie zważając na opinię innych. Przypominam, że PiS praktycznie każdą grupę społeczną miał w poważaniu i nie obchodziły ich wszelkie protesty i naciski.

2

@Marian_Pazdzioch Oczywiście, ale na tę chwilę już zrobili po prostu więcej i tyle.

2

@Marian_Pazdzioch "plus PiSu taki, że może by wybudowali to CPK i z Trumpem się dogadali"

Tymczasem w rok PO w kwestii CPK zrobiło więcej niż PiS w ciągu 8 lat :v

3

@Popitek12 Tak.

2

@Pedri16Future Jakoś nie czuję żeby to było zmarnowane. Nie traktuję czegoś co mi pomaga np. w stresie, lub po prostu sprawia radość jako marnowanie czasu, nawet jeśli jest to spanie, czy jakakolwiek inna potencjalnie prymitywna czynność jak np. granie w gry.

A co do tego, że jest to zdrowe - zdrowsze byłoby chodzenie spać o tej samej porze i odpowiednia regulacja, ale niestety u mnie tak nie jest, bo często siedzę nawet do rana i moje spanie jest dość chaotyczne, raz 4h snu, raz 12h etc. Ale staram się to zmienić - mam nadzieje, że kiedyś się w tym wyrobię.

@FCB_dimiC bede rzigoł

1

@Marian_Pazdzioch Kiedyś mogłem spać po 4-6h i było świetnie. Czasem jak sytuacja tego wymaga to nadal tak potrafię, ale "zaskakująco" coraz bardziej potrzebuję snu i gdy są dni wolne to potrafię spać nawet kilkanaście godzin. Ogólnie bardzo lubię spać :)

A to mój rekord z ostatniego czasu, choć mało punktów przez dość częste wybudzenia:
https://zapodaj.net/plik-0InzQ9OKBr

1

@juarez Dokładnie, poza tym na bank podałby do Raphinii w pamiętnym meczu z Atletico

0

@Popitek12 Al-Nassr!

4

@Encore Odpowiem po programistycznemu - u mnie działa Enkor

3

Dokładnie tak :D

twitter.com/TrollFootball/status/1868650520292049029

3

@blakkudium Corriere dello Sport xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

0

@partymaker Czekaj... ok, już

3

@Kamiloza91 Jak dla mnie gadanie, że nam wpierdzielą jest niesamowicie głupie. Rozwaliliśmy Real, Bayern, wygraliśmy b. trudne mecze np. z Bilbao czy Villarreal, niedawno pokonaliśmy po ciężkim meczu Borussię, również będąc wciąż w kryzysie.

Co jak co, ale Barcelona Flicka potrafi grać z tymi najmocniejszymi i nawet potencjalna porażka z Atletico tego nie zmieni. Ale mamy podstawy by podejść z większym spokojem do tego meczu, bo na najmocniejszych rywali potrafimy się dużo lepiej przygotować niż na tych mniejszych. To właśnie z tymi mniejszymi rywalami jest od jakiegoś czasu problem.

1

@Kgorecki2500 Rysiem z Klanu?

2

@marcin62 Ej, ale to wiedźminowskie lelelele fajne było, do dzisiaj lubię :D
Ale myślę, że przy W4 będzie bardziej epicko i zróżnicowanie. Powyższy materiał jest prawdopodobnie na to jakimś małym dowodem.
@Kgorecki2500 Percival! Jakiś czas temu wrzucili fotę, że idą do biura Redów, więc bardzo możliwe, że znowu ich usłyszymy. Osobiście pasowałaby tam również Kapela ze wsi Warszawa jak i... sanah :v
Podsiadło był w Cyberpunku, nagrał utwór, to czemu nie sanah, która ma vibe właśnie bardzo słowiański i folkowy?

8

@Szklaner "w pewnych zawodach drogie auto i inne gadzety sa tez pewnym wyznacznikiem, bo robia swego rodzaju "aure prestizu", wiec to czasem jest koniecznosc."

Oesu, jak dobrze, że mój zawód nie jest tak toksyczny... ogólnie wyznacznik tego co się ma materialnie jest naprawdę idiotyczny i smutny. Współczuję każdemu kto tak ma i kto gra w tę grę. Ja zdecydowanie się z tego wypisuję.

6

Muzyka z trailera Wiedźmina 4 została wrzucona na Spotify i YouTube.
Moment między 4:20, a 4:53 wybitny i epicki.

twitter.com/ptadamczyk/status/1868583285624037675

0

@tbas Nie wiem, zobaczymy. Właśnie o tym mówię - nic nie udowodnili, ani te wielkie wygrane, ani te wstydliwe przegrane. Sezon się toczy i cierpliwie oglądamy kolejne mecze, ALE jak dla mnie jest dużo więcej powodów do optymizmu niż pesymizmu.

1

@BARCA1899Messi Przecież każda drużyna w TOP 3 może tak powiedzieć. Real: "ciężko jest myśleć o wygraniu ligi jak nie potrafisz utrzymać 3:2 z Rayo", Atletico: "ciężko jest myśleć o wygraniu ligi jak nie potrafisz zagrać dobrego początku sezonu, gdzie gubisz masę punktów" etc.

Każda drużyna ma swoje problemy, dlatego ja tam wolę zachować spokój i za parę miesięcy/pół roku się okaże jak to wygląda. Teraz ferowanie jakichkolwiek wyroków jest dla mnie po prostu głupie.

3

Dokładnie tak to wygląda, dlatego bez sensu jest snuć jakieś dalekosiężne opinie kto wygra ligę, a kto nie. Zaraz Real lub Atletico mogą znów stracić punkty i znów będzie idylla na La Bambie.

Zalecałbym spokój i tyle - ta drużyna udowodniła już swoją wartość i mocno wierzę, że wrócą do bardziej wyrównanej dyspozycji po nowym roku.

twitter.com/cpt_davidov/status/1868419470399557768

3

@Pedri16Future W sumie trochę to przerażające i smutne biorąc pod uwagę jakiemu klubowi kibicujemy...

0

@arasz1819 @Szmulek tak tylko oznaczam...

1

@fracek13 " Brak równej formy cechuje przeciętne drużyny, które mają problemy zarówno w jakości czysto piłkarskiej, jak i mentalnej"

Czyli rozumiem, że taką drużyną jest również Real?

"Real takie drużyny leje u siebie kilkoma bramkami dlatego to oni wygrają ligę."

Coś tam pisałeś o równej formie, ale jak rozumiem równa forma w lidze to chyba nie tylko mecze u siebie prawda? Fakty są takie, że w tym momencie każda drużyna z TOP 3 La Ligi ma bardzo równą wobec siebie formę i nikt się nie wybija. Raz na jakiś czas każdy traci punkty, raz na jakiś czas każdy punktuje, więc dla mnie głupotą jest teraz na pewno zakładać, że X drużyna wygra ligę, bo grają najlepiej u siebie.

Mnie bardziej martwi w kontekście Barcelony słabsza ławka o czym już wielokrotnie pisałem, a nie to, że mamy teraz kryzys.

0

@Szmulek A gdzie ja napisałem, że chodzi tylko o to, że są źli, że drużyna gra źle? Z czego wysnułeś ten wniosek? Naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy tym jak ktoś pisze "Olmo wyp***aj", a "Olmo bardzo słaba forma, do zmiany" i do tych pierwszy się głównie odnoszę?

0

@Szmulek Gdzie napisałem, że nie można być wkurzony grą drużyny w trakcie meczu? Czekam na link.

Naprawdę nie widzisz różnicy między "Olmo wyp****j" i stwierdzaniu, że w sumie to przegraliśmy już mistrzostwo, a "Olmo do zmiany, bardzo słaba forma" i stwierdzaniu, że mamy kryzys i musimy się ogarnąć, bo możemy przegrać mistrzostwo i że do takich komentarzy jak te pierwsze tylko się odnoszę, bo są one wstydem dla kibiców?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?