3

Tydzień temu Ronaldo był przeciętnym piłkarzem, który tylko dokłada nogę (wnioski z komentarzy na różnych serwisach sołszyl midjowych), a dziś jest najlepszy.
Doceniać piękno futbolu należy, ale zdania że już nagle jest najlepszy są przesadzone. Jeszcze żeby to były osoby, które tak zawsze uważają... ale wiele jest osób, które jeszcze tydzień/parę tyg. temu miały Go za przeciętnego piłkarza, to dziś przez jedną bramkę są w ekstazie. Tak trochę średnio...

PS. To samo się tyczy Messiego w zasadzie. "Wystarczy", że dziś strzeli z 2 bramki z czego jedna po jakimś jednym dryblingu, to te osoby które dzisiaj piszą "Ronaldo the best", jutro będą pisać "Messi the best".

8

Swoją drogą po wczorajszym meczu można stwierdzić (lub utwierdzić się w przekonaniu) jacy ludzie są śmieszni i jak szybko zmieniają o kimś zdanie.
Jeszcze niedawno w wielu komentarzach można było zaobserwować wyśmiania względem Ronaldo. Chamskie, często niezbyt mądre, "dla lajków". Wystarczył jeden mecz. A właściwie jeden gol, by to wszystko obrócić o 180 stopni.
Czasem mam wrażenie, że cholernie dużo ludzi nie ma własnego zdania... albo nie potrafi/nie chce mieć. Bo tak bezpieczniej. Trochę mnie to przeraża, bo myślę że bardzo łatwo jest dziś manipulować ludźmi. Nie wiem jak jest w zagranicznych mediach, serwisach, ale u nas w PL jest tak jak to powyżej opisałem. Przerażające, z wielu względów, m.in. taka "elastyczność" zdań doprowadza do tego, że niezależnie od tego jaki rząd mamy to i tak będą nas robić...

9

Miejmy nadzieje, że w półfinale tak będzie można powiedzieć ;)

0

Gram na Top Player, na 15 minut... ale rzucam to wszystko w cholerę. Za dużo nerwów :P
To interesujące, że gry które z natury nie mają przemocy (FIFA, PES) najbardziej frustrują i tą przemoc wzbudzają, a gry które mają tej przemocy i wulgarności bardzo dużo (Wiesław 3, GTA 5 etc.) odprężają, zaciekawiają, czasem wręcz inspirują...
Kwestia finalnego produktu, jakości produkcji.

PS. A co do wyniku. Cóż. Łatwo mi się konstruuje akcje. Nie wiem, po prostu może mam dobry refleks, lub potrafię przewidzieć akcje ofensywne, ale z reguły goli strzelam dużo. W Master League zawsze w lidze mam ponad 110/120 goli. Ale totalnie nie potrafię bronić w tej grze, miałem z tym problemy w 2017, ale w 2018 to już jest masakra. Ja wiem, że nie może być łatwo, ale bardzo dużo razy mam wrażenie, że po prostu zostałem oszukany, a nie że przeciwnik zrobił jakąś fajną akcje...

1

Dzięki wszystkim za odpowiedź :)

Również mam wrażenie, że PES ma dużo większy potencjał gameplayowy. Jednak przez to pieprzone Konami jest masa błędów. Nawet w MGS parę rzeczy mocno spieprzyli. Gdyby inna firma robiła PES-a na tym silniku, to wyglądałoby to duuużo lepiej i mielibyśmy naprawdę świetną grę piłkarską. A tak to mamy produkt z potencjałem, ale niedopracowany, z irytującymi błędami. Ech.

0

Pytanie do grających w PES-a, niezależnie od platformy:
Czy Wam też sędzia dolicza maksymalnie 1/2 minuty?
Totalnie mnie to rozwala. Wynik meczu 6:3, 1 czerwona, sporo żółtych: doliczona 1 minuta.
Chciałem się dowiedzieć po prostu, czy to gra jest tak spieprzona (bo mimo wszystko moim zdaniem jest pod wieloma względami przez lenistwo/beztalencie twórców), czy to ja mam coś zepsute...

5

Jest sporo przesłanek, że tak akurat było, m.in. sławny Józef Flawiusz. Ale wiara to sprawa prywatna, ja nie mam ochoty nikogo przekonywać. Ja wierzę i mam nadzieje że będę wierzyć do końca ;)

15

Jako jeden z nielicznych filmów stara się prawdziwie pokazywać to co się działo w czasach ostatnich dni Chrystusa. Bez przerysowania, bez kompromisów.
Szkoda, że takich filmów jest mało. Albo są filmy przerysowane (Ostatnie kuszenie Chrystusa - dobry film, ale po prostu przerysowany), albo zbyt cukierkowo-chrześcijańskie (Bóg nie umarł).

3

"Dzisiaj, spoglądam na futbol z zupełnie innej perspektywy, a wszystko dzięki człowiekowi, który wywrócił do góry nogami sposób postrzegania i pojmowania przeze mnie piłki nożnej. Zaszczepił we mnie pierwiastek fantazji i szaleństwa, sprawił, że zacząłem zwracać uwagę na detale, które wcześniej nie miały dla mnie większego znaczenia."

Dobry artykuł.

https://footroll.pl/wywiady-i-felietony/3735,guardiola-omylny-perfekcjonista-tlusty-czwartek-5

30

Nie wiem prawdę podale La Nacion/Ole, jednak jest to prawdopodobne że Messi zszedł do szatni. Ale i tak większość mediów (w PL, nie wiem jak zagranicą) miała nagłówki w stylu: "Argentyna rozgromiona! Messi nie mógł na to patrzeć, opuścił trybuny przed końcem!". Dodatkowo pełno komentarzy typu "To ma być kapitan ?!?!?! Co za pajac!"
Nikt nie sięga głębiej, nie myśli głębiej. Bo i po co...

0

"Przeczuwam" -> czyli nie mam pewności, tylko tak uważam.
"Mam wrażenie" -> czyli nie mam pewności, tylko... mam wrażenie.

"Jasnowidz" -> wg. słownika «człowiek mający zdolność jasnowidzenia», a to nie wiąże się z tym, że ktoś ma jakieś wrażenie, lub ma konkretne zdanie na ten temat.
Zawsze się ktoś przyczepi o pierdołę, zawsze...

6

Heh, masowe samobójstwa by chyba nastapiły na LR.
A tak na serio, to przeczuwam w tym sezonie Ligę, Puchar Króla i niestety "tylko" półfinał LM. Mam wrażenie, że czegoś zabraknie w starciu z jakąś potężną ekipą.

3

Jaja se z nas robi...

8

Mam wrażenie, że naprawdę bardzo dużo reprezentacji jest od nas dużo lepsza technicznie. Akcje są dużo płynniejsze, jest to jakieś bardziej naturalne. U nas jest to często pokraczne, nie tylko akcje, ale nawet samo poruszanie się piłkarza, ułożenie stopy etc. Nadrabiamy to zaangażowaniem, zespołowością, czasem też taktyką.

0

Nie jestem do końca przekonany.
Francja ok - może to być drużyna przyszłości, ale w PSG tego za bardzo nie widzę.
Tak czy siak na razie obie te ekipy mają ze sobą coś wspólnego.
A Hiszpanie, czy Niemcy również mają przyszłościowych piłkarzy.

1

Jak dla mnie z Francją jest trochę jak z PSG. Na papierze kapitalny skład, a w rzeczywistości czegoś brakuje i nie jest to aż tak świetne jakby się mogło wydawać.

0

Aaa! Ok :)
Teraz jest to dla mnie jasne.
Wybacz, źle zrozumiałem po prostu ;)

2

A masz pewność, że to nie jest prawda?
Kościół wielokrotnie udowadniał, że takie akcje nie są dalekie od środowiska kościelnego. W zasadzie na każdym kroku mamy jakieś akcje... Dlatego moim zdaniem jest większe podobieństwo, że jest to prawda, aniżeli że jest to wyssane z palca.

5

Niestety tak. Smutne i prawdziwe.
Niedawno pojawił się wywiad z Jagodą Szelc, reżyserką podobno świetnego filmu "Wieża Jaskółki". Cytuję:
"Kościół nie wyrabia na zakręcie. Jest tam taki poziom arogancji i braku miłości do człowieka, że bardziej bym się spodziewała tego po innych instytucjach, ale nie po nim, bo postuluje coś przeciwnego."

5

Ponad 95% jakichkolwiek show, programów jest przerażająco mało inteligentna. Jest stworzona dla debili, dosłownie. Niestety średnio to świadczy o naszym społeczeństwie, ale takie programy najczęściej się ogląda. A takich programów jak "1 z 10" jest bardzo mało...

3

A ja jako jeden z niewielu bardzo lubię surowe, takie górskie klimaty, niż 30+, palemki etc. :)
Czasem też lubię jak jest ciepło, świeci słońce etc, ale jednak bardziej wolę taką skandynawską pogodę.
Poza tym jak jest pochmurnie to mi się lepiej pracuje. Jak świeci słońce, to mi wali wszędzie na monitor i rolety nie dają rady tego światła zatrzymać... :/

1

Git, dzięki!

0

Ile czekałeś? Jaki koszt przesyłki, jeśli mogę wiedzieć? ;)

0

Wiecie może gdzie można by kupić koszulkę z Johanem Cruyffem, najlepiej z jakimś Jego cytatem?
Czy lepiej samemu zaprojektować i zlecić to jakiejś drukarni?

2

Wiedźmin 3 jest grą wybitną, ale cała lista jest dość... śmieszna. Gdzie Half-Life 2? Gdzie Portal? Gdzie Heroes 3, który zrewolucjonizował strategie? Gdzie jakiekolwiek GTA?

PS. O właśnie... i Diablo...

6

"CDP potwierdziło, że materiały z gry zostaną pokazane podczas targów E3 2018, które odbędą się w dniach 12-14 czerwca 2018 w Los Angeles." !

https://www.antyradio.pl/Technologia/Gry/Poznalismy-pierwsze-oficjalne-informacje-o-Cyberpunku-2077-21318

0

Taktyczny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?