0

Średnio podoba mi się silnik w tej grze. Oświetlenie jest IMO mało realistyczne, ale życzę im, żeby gra zrobiła furorę na świecie :)

3

Czarny Goniec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomimo wieku, kobiety muszą być zachwycone.

1

To już ten wiek...

0

Weście jusz z tom politykom...

9

0

Wiedziałem jak jest, ale nie sądziłem że... aż tak bardzo. W sensie jak jest na boisku, to absolutnie KAŻDA powążniejsza akcja jest tworzona przez Niego. Piłka do Leo - paczmy to wykombinuje.

2

To jest masakra jak Argentyna (czy też Barcelona) są uzależnione od Messiego. Nie widziałem meczu, widziałem jakiś 20 minutowy skrót w którym praktycznie każda akcja była napędzana przez Leo. W tym momencie nie ma chyba zawodnika bardziej wpływowego. Jeśli nie ma swojego dnia - drużyna zachowuje się jak dzieci we mgle, a czasem nawet i do bicia. Jeśli ma swój dzień - nic nie może ich powstrzymać. Z tym, że Messi pomimo swojego niezaprzeczalnego geniuszu, sam nie wygra LM, czy MŚ.
W najlepszych latach miał kogoś do pomocy. Głównie to byli Xavi, Iniesta, ale również taki Pedro, czy Alves. Dziś wydaje się osamotniony, nie ma wokół siebie dobrych kompanów. Głównie chodzi mi o Barcelonę, gdzie zarząd po całej linii spieprzył parę lat, ale to temat na osobną, długą wypowiedź. W Argentynie natomiast potencjał jest ogromny, ale znów za każdym razem gra opiera się w 95% na Messim. Za mało geniuszu i odpowiednich umiejętności pokazują inni zawodnicy. Średnio widzę te MŚ dla Argentyny, ale... bardzo chciałbym się zdziwić.

1

No właśnie to są transfery w stylu Bartomeu...
Widzę, że się wzorujesz :P

6

Chętnie spotkałbym się z Messim, ale być od razu porwanym? No nie wiem...

1

0

Szkoda nerwów do tych prymitywnych, niby to piłkarskich gier :P
A jak już tak bardzo chcesz to proszę:
http://forum.pesleague.pl/index.php

Zarejestruj się i tam będziesz mieć jakieś modyfikacje.

3

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ludzieistyle/1750306,1,zero-tolerancji-dla-sergio-ramosa.read

Ciekawe, że pod postem Polityki na facebook'u mnóstwo ludzi totalnie zjechało ten artykuł i stwierdziło, że w sumie nic takiego się nie stało, że to była walka, że równie dobrze to mógł być Ramos a nie Salah itd.
Niewiarygodne jak przewinienia Realu są zamiatane pod dywan. Faule, notoryczne symulki Ronaldo, Jego pyszałkowatość, pomoc sędziów. Wszystko to blednie. A symulka Busquetsa i mecz z Chelsea jest pamiętany przez ogrom osób, jeszcze bardziej niż wielki artyzm Barcelony Guardioli. Smutne i bardzo krzywdzące.

22

Bartomeu w końcu uznał, że wypadałoby ściągnąć jakieś "zastępstwo" za Xaviego. Brawo! 3 lata spóźnienia, ale jest git.

9

Może w końcu w zakładzie psychiatrycznym podłączyli mu internet...

2

Chciałbym już trochę te lata, w których piłkarze z gwardii Guardioli będą siedzieć w zarządzie. Z pewnością będą popełniać błędy, to coś normalnego, jednak wydaje mi się, że będzie nieporównywalnie lepiej wizurenkowo i możliwe, że sportowo też. Myślę, że odzyskamy dawną wyjątkowość... a sam Guardiola może też kiedyś wróci, oczywiście nie w roli trenera, ale kogoś innego. Ale do tego jeszcze sporo czasu...

1

Tak. W sumie to łatwe do wywnioskowania :D

82

"Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10." - Andrzej Sapkowski

Cytat z Wiedźmina jest wprost idealny dla mojego ulubieńca CR7 :)

1

W sumie bardzo podobnie jest z Realem i Żelusiem :)
Tak się pracuje na opinie niezależnie od okoliczności. Jest to prymitywne, chamskie, często niesprawiedliwe, ale sprytne, cwane i działa.

7

Może dużo ludzi się z tym nie zgodzi, ale dla mnie to taki mały człowiek... Jeśli musisz ciągle przypominać o sobie, to znaczy że masz straszne kompleksy i wcale nie jesteś najlepszy, nawet sam w to nie wierzysz, tylko starasz się oszukać samego siebie i wmówić sobie "aj em de best". Prostactwo. Starałem się darzyć jakąś sympatią Ronaldo, mówiłem "ok, może faktycznie ma coś takiego w sobie niezwykłego" ale nie potrafię za bardzo darzyć Go sympatią. Nie mój typ człowieka. Nienawidzę takiego cwaniactwa, nie lubię braku finezji, artyzmu. Gdybym lubił, to byłbym dziś kibicem Realu i fanem Ronaldo. Dlatego NIGDY nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że Barcelona może grać tak jak Real, byleby tylko wygrywała trofea. NIE. Tutaj styl jest bardzo ważny, może nawet najważniejszy.

32

Jeśli Messi nie wygra mundialu, to nie ma szans na jakąś nagrodę, lub ZP. Niezależnie jak by Ronaldo słabo grał, to i tak ZP Jego. Na boisku jak nie strzela goli to jest piłkarzem przeciętnym, ale wystarczy że jest o Nim głośno jak po wczorajszym wywiadzie. On jest chamsko sprytny, zresztą jak i cały Real. Cwaniactwo podparte często trochę buractwem, które jest tłumione poprzez świetny marketing. Jak skończy karierę, to będzie trochę jak Maradona - powie coś głupiego tylko dlatego, by ludzie o Nim nie zapomnieli. Gardzę takim czymś.

4

Dobry tekst o piciu piwa, jeśli kogoś interesuje polecam poczytać :)

"Pijemy piwo dla smaku i stanu, w którym unosimy się pół centymetra nad ziemią. Obyśmy częściej unosili się pionowo niż poziomo. Obyśmy nie okłamywali samych siebie i nie stawiali się na pozycji tych fajniejszych. Picie kraftu nie zmienia nas w nic na lepsze; nie robi z nikogo dobrego człowieka. A jeśli kiedykolwiek poczułeś się lepszy od innych, bo w pubie zamówiłeś piwo 4 razy droższe od Okocimia, to mam dla Ciebie złą wiadomość. Nie jesteś lepszy od innych. Jesteś po prostu bucem."

http://piwolucja.pl/felietony/ja-to-prosze-pana-dobrym-piwem-sie-nie-upijam/

14

Czasem się zastanawiam czy to aby nie jest wina ludzi sprawujących władzę w Barcelonie... w sensie, że nie potrafią dobrze podejść do trasnferów. Przecież rok temu też były cyrki. Czy z 10 lat temu były podobne telenowele? Wydaje mi się, że nie. Zresztą to że się otwarcie wypowiadali w mediach, że są prowadzone rozmowy z Griezmannem już sprawia wrażenie nieprofesjonalności i nieudolności.

2

Ziomuś, spoko - w czwartek jadę na Warszawski Festiwal Piwa, więc będzie dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

W sobotę finał LM.
Jak przeczucia? Jak dla mnie Liverpool nie ma szans, ale... może ktoś wleje we mnie wiarę? ;)

1

Ekstraklasa Trolls i parę innych tego typu fp. Na szczęście na trochę poważniejszych jak Eleven Sports jest zdecydowana większość pozytywnych komentarzy niezależnie od barw. Ale i tak to jest trochę przerażające...

3

Nie wierzę w niektórych naszych rodaków... sporo mediów wrzuciło notkę/posta odnośnie odejścia Iniesty, przepełnione szacunkiem, co jest raczej... normalne. To jest taki typ zawodnika, którego powinno się szanować niezależnie od barw klubowych. Otóż niestety nie wszyscy tak to postrzegają. Jest trochę komentarzy (które mają spore poparcie) typu: "Na *** ten dramat? Nie konczy kariery.. przecież. Mógł zostać. Teraz lament i płacz.", lub "Przyszedł sobie zdjęcie zrobic by się nad nim kibice spuszczali?".
Czasem zastanawiam się, co z nami, z naszym narodem jest nie tak... na zagranicznych mediach nie ma takich komentarzy. Nie dość że nie potrafimy normalnie kibicować swoim drużynom w kraju, to jeszcze psioczymy na prawdziwych artystów tego sportu. Wstyd.

2

Wiem, wiem. Ja również :)
Ale kurde... boli to bardzo że już takiej perfekcji i synonimów Barcelony nie zobaczymy.

6

Tak, dobijaj jeszcze... :(

43

Smutny obrazek... wczorajsze pożegnanie Buffona również było wzruszające i piękne. Choć Barcelona pożegnaniem Iniesty pozamiatała. Strasznie jestem z tego dumny.

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/32967585_2197989226885369_8003303932665266176_n.jpg?_nc_cat=0&oh=795733757f128e76fefa110c6f957042&oe=5B9583A1

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?