15

Jako jeden z nielicznych filmów stara się prawdziwie pokazywać to co się działo w czasach ostatnich dni Chrystusa. Bez przerysowania, bez kompromisów.
Szkoda, że takich filmów jest mało. Albo są filmy przerysowane (Ostatnie kuszenie Chrystusa - dobry film, ale po prostu przerysowany), albo zbyt cukierkowo-chrześcijańskie (Bóg nie umarł).

3

"Dzisiaj, spoglądam na futbol z zupełnie innej perspektywy, a wszystko dzięki człowiekowi, który wywrócił do góry nogami sposób postrzegania i pojmowania przeze mnie piłki nożnej. Zaszczepił we mnie pierwiastek fantazji i szaleństwa, sprawił, że zacząłem zwracać uwagę na detale, które wcześniej nie miały dla mnie większego znaczenia."

Dobry artykuł.

https://footroll.pl/wywiady-i-felietony/3735,guardiola-omylny-perfekcjonista-tlusty-czwartek-5

30

Nie wiem prawdę podale La Nacion/Ole, jednak jest to prawdopodobne że Messi zszedł do szatni. Ale i tak większość mediów (w PL, nie wiem jak zagranicą) miała nagłówki w stylu: "Argentyna rozgromiona! Messi nie mógł na to patrzeć, opuścił trybuny przed końcem!". Dodatkowo pełno komentarzy typu "To ma być kapitan ?!?!?! Co za pajac!"
Nikt nie sięga głębiej, nie myśli głębiej. Bo i po co...

0

"Przeczuwam" -> czyli nie mam pewności, tylko tak uważam.
"Mam wrażenie" -> czyli nie mam pewności, tylko... mam wrażenie.

"Jasnowidz" -> wg. słownika «człowiek mający zdolność jasnowidzenia», a to nie wiąże się z tym, że ktoś ma jakieś wrażenie, lub ma konkretne zdanie na ten temat.
Zawsze się ktoś przyczepi o pierdołę, zawsze...

6

Heh, masowe samobójstwa by chyba nastapiły na LR.
A tak na serio, to przeczuwam w tym sezonie Ligę, Puchar Króla i niestety "tylko" półfinał LM. Mam wrażenie, że czegoś zabraknie w starciu z jakąś potężną ekipą.

3

Jaja se z nas robi...

8

Mam wrażenie, że naprawdę bardzo dużo reprezentacji jest od nas dużo lepsza technicznie. Akcje są dużo płynniejsze, jest to jakieś bardziej naturalne. U nas jest to często pokraczne, nie tylko akcje, ale nawet samo poruszanie się piłkarza, ułożenie stopy etc. Nadrabiamy to zaangażowaniem, zespołowością, czasem też taktyką.

0

Nie jestem do końca przekonany.
Francja ok - może to być drużyna przyszłości, ale w PSG tego za bardzo nie widzę.
Tak czy siak na razie obie te ekipy mają ze sobą coś wspólnego.
A Hiszpanie, czy Niemcy również mają przyszłościowych piłkarzy.

1

Jak dla mnie z Francją jest trochę jak z PSG. Na papierze kapitalny skład, a w rzeczywistości czegoś brakuje i nie jest to aż tak świetne jakby się mogło wydawać.

0

Aaa! Ok :)
Teraz jest to dla mnie jasne.
Wybacz, źle zrozumiałem po prostu ;)

2

A masz pewność, że to nie jest prawda?
Kościół wielokrotnie udowadniał, że takie akcje nie są dalekie od środowiska kościelnego. W zasadzie na każdym kroku mamy jakieś akcje... Dlatego moim zdaniem jest większe podobieństwo, że jest to prawda, aniżeli że jest to wyssane z palca.

5

Niestety tak. Smutne i prawdziwe.
Niedawno pojawił się wywiad z Jagodą Szelc, reżyserką podobno świetnego filmu "Wieża Jaskółki". Cytuję:
"Kościół nie wyrabia na zakręcie. Jest tam taki poziom arogancji i braku miłości do człowieka, że bardziej bym się spodziewała tego po innych instytucjach, ale nie po nim, bo postuluje coś przeciwnego."

5

Ponad 95% jakichkolwiek show, programów jest przerażająco mało inteligentna. Jest stworzona dla debili, dosłownie. Niestety średnio to świadczy o naszym społeczeństwie, ale takie programy najczęściej się ogląda. A takich programów jak "1 z 10" jest bardzo mało...

3

A ja jako jeden z niewielu bardzo lubię surowe, takie górskie klimaty, niż 30+, palemki etc. :)
Czasem też lubię jak jest ciepło, świeci słońce etc, ale jednak bardziej wolę taką skandynawską pogodę.
Poza tym jak jest pochmurnie to mi się lepiej pracuje. Jak świeci słońce, to mi wali wszędzie na monitor i rolety nie dają rady tego światła zatrzymać... :/

1

Git, dzięki!

0

Ile czekałeś? Jaki koszt przesyłki, jeśli mogę wiedzieć? ;)

0

Wiecie może gdzie można by kupić koszulkę z Johanem Cruyffem, najlepiej z jakimś Jego cytatem?
Czy lepiej samemu zaprojektować i zlecić to jakiejś drukarni?

2

Wiedźmin 3 jest grą wybitną, ale cała lista jest dość... śmieszna. Gdzie Half-Life 2? Gdzie Portal? Gdzie Heroes 3, który zrewolucjonizował strategie? Gdzie jakiekolwiek GTA?

PS. O właśnie... i Diablo...

6

"CDP potwierdziło, że materiały z gry zostaną pokazane podczas targów E3 2018, które odbędą się w dniach 12-14 czerwca 2018 w Los Angeles." !

https://www.antyradio.pl/Technologia/Gry/Poznalismy-pierwsze-oficjalne-informacje-o-Cyberpunku-2077-21318

0

Taktyczny.

0

O kurde... trochę jestem zaskoczony tą informacją. Jeśli będzie prawdziwa, to bardzo ciekawe skąd pomysł z nowymi wyborami. Wszystkie sprawy ucichły poprzez dobre wyniki, taki Paulinho dobrze się sprawuje, więc zdziwiłbym się gdyby Bartomeu nagle chciał zwołać wybory...

0

Marca ma fantastyczne te okładki.

0

Też mi się tak wydaje, że Sampaoli trochę za bardzo jara się Messim, ale... Guardiola też się jarał :)

0

Nie. Z danych z 2017 roku wynika, że na pierwszym miejscu jest Litwa, potem Korea Płd., a na trzecim jest Surinam. Japonia jest również bardzo wysoko i Rosja.
Ale nie mogę znaleźć jakiegoś aktualnego rankingu (2018), jednak poszukam jak będę mieć chwilę.

3

Myślę, że z wielu tych krajów moglibyśmy się sporo nauczyć. Podejścia do drugiego człowieka, tego jak niektóre kraje kształcą młodych etc.
Ale nie -> Bo Polakowi duma nie pozwala! :/

2

Ciekawe zestawienie :)
"W World Happiness Report, corocznym rankingu ONZ, określa się średni dobrobyt kraju na podstawie przychodów, prognozowanej długości życia mieszkańców, wsparcia socjalnego, wolności, zaufania i hojności."
Polska jest na 42 miejscu, za Nikaraguą, Salwadorem i Słowacją...

https://pbs.twimg.com/media/DYQWYIkXcAAXKvc.jpg:large

0

Ech, jak ja uwielbiam futbol Guardioli...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?