0

To ja już nie wiem, gramy w piłkę nożną czy ręczną?

3

Chyba Piotr Laboga wczoraj w studiu słusznie mówił że Real odnosił sukcesy wtedy gdy mieli trenera kolegę a nie trenera ostrego. I nie wiem na ile Xabi będzie takim kolegą. Zresztą w dzisiejszych czasach nie da się już grać tak beztrosko i bez wysiłku. Ja już nie mówię o Mbappe i Vinim, Bellingham przebiegł wczoraj o prawie 3 km mniej niż Pedri, to jest przepaść.

0

@PoGGi Ale którą? Bo „ręce” były w tym meczu 3.
Zresztą ja nie tworzę opinii, piszę „moim zdaniem”. I moim zdaniem przepisy o rękach są idiotyczne i powinny być natychmiast zmienione.

0

@Greenalley 1. To nie ważne, w momencie podania Mbappe był na wyraźnym spalonym i stał za plecami Cubarsiego wpływając na jego zachowanie. Jakby Mbappe tam nie było to Cibarsi zachowałby się inaczej. Moim zdaniem przepisy dotyczące spalonego są zbyt liberalne bo jak można powiedzieć że Mbappe nie brał udziału w akcji skoro siedział Cubarsiemu na plecach?
2. Sam na początku mówiłem że tam nie ma faulu ale później były powtórki z wyraźnym stemplem na Yamalu.

2

1. Moim zdaniem powinien być spalony przy pierwszym golu dla Realu. Jak można mówić że Mbappe był na pasywnym skoro bez dotknięcia innego piłkarza Realu to On dostaje piłkę?
2. Oczywisty faul na Yamalu przy drugim golu.
3. Moim zdaniem gol dla nas nie powinien zostać uznany po zagraniu piłki ręką de Jonga
4. Brak czerwonej dla Thouameniego to dobra decyzja, Ferran nie szedł w kierunku bramki tylko wyganiał się do boku. Jakby nam dali czerwoną za takie coś to bym się na pewno wkurzył.
5. Oczywisty karny rękę. Gość broni piłkę lecącą do bramki ręką odsuniętą od ciała. No i druga żółta czyli czerwona kartka. I jeszcze cała "loża komentatorska" orzekła że to dobra decyzja. Coś niesamowitego co oni wymyślają z tymi rękami w polu karnym.
6. Anulowanie gola Fermina to dobra decyzja, nie przesadzajmy. Fermin z wystawionymi przed siebie rękami odbija piłkę i dzięki temu ją przejmuje, nie bądzmy jak kibice Realu.

Generalnie zagraliśmy w ostatnich tygodniach 3 decydujące o tym sezonie mecze. We wszystkich 3 sędziowie drukowali przeciwko nam a my i tak wygraliśmy 2 puchary a do finału LM zabrakło nam 3 minuty gdzie decydujący gol pada po faulu który wszyscy widzieli jak na dłoni.
Jest dobrze, trzeba tylko lekko uporządkować szyki i poszerzyć obronę, bo moim zdaniem te błędy z końcówki sezonu wynikają ze zmęczenia. Pozytywny powrót ma Christensen, myślę że jego spokój dużo nam da w przyszłym sezonie.

0

Dlaczego w Hiszpanii liczbę 4 określa się jako poker? Przecież poker to 5 a nie 4?

1

Przed meczem pisałem że Real wyjdzie z 4 akcjami i strzeli 3 gole ale nie spodziewałem się że trafię. Znowu darujemy przeciwnikowi bramki, pierwszy gol to błąd Cunarsiego, ostatni Martineza. Dobrze że dobrze się skończyło.

10

Mówcie co chcecie ale w takich sytuacjach jak przy pierwszym golu dla Relu powinien być odgwizdany spalony. Co z tego że piłka nie leci do Mbappe skoro ten stoi metr za Cubarsim na dużym spalonym? Przecież co to jest jak nie absorbowanie obrońcy?
Podobnie jest przy stałych fragmentach. Idzie ława 6 atakujących z czego 5 jest na spalonym a 1 nie i to akurat do niego trafia piłka i akcja jest puszczana. A cała akcja jest naznaczona tą resztą zawodników na spalonym.

1

Niestety wobec dzisiejszych intepretacji obrońca może więcej niż atakujący. Pamiętacie mecz za Xaviego w Mediolanie? Wybicie ręką obrońcy Interu i lekkie muśnięcie Fatiego.
Niemniej brak karnego dla nas to chyba największy skandal w tym sezonie.

1

Już nie opowiadajcie głupot, gol Fermina nie miał prawa być uznany. Ale brak karnego dla nas to skandal tego sezonu.

1

Kpią sobie w żywe oczy

0

Co oni wyprawiają? 3 gol podarowany

1

Przed meczem prorokowałem że Real wyjdzie 4 razy i strzeli 3 gole. Na razie mamy 2/2.

0

@Pawcio2306 Nie wiem, ale jest wolne miejsce po tej drużynie z Meksyku. Mówi się o barażach, ja bardziej myślę o czymś w rodzaju dzikiej karty.
Po prostu moim zdaniem organizatorzy mając ku temu okazję nie mogą sobie pozwolić na brak Barcelony w tych rozgrywkach bo po tym sezonie to wystrzeli oglądalność w kosmos. A kasa wydana taka sama bo budżet nie wzrasta, klub z Meksyku i tak miał to dostać.

8

@krol211 Fajne ujęecie, jeszcze lepiej widać akcję. Widać jak Martin przejmuje piłkę po czym jest faul i odbiów. Ręce opadają…

0

@Stinger_ Nie o bez przesady, Sorloth to jeden z najbardziej kwadratowych piłkarzy jakich widziałem. 100 razy lepszy byłby David i do tego za darmo

8

Jeżeli byliśmy w stanie strzelać Interowi po 3 gole to Realowi powinniśmy teoretycznie strzelić minimum 5. Pytanie tylko jak się mecz ułoży i ile stracimy.

1

Żebyś się nie zdziwił Carlo, żebyś się nie zdziwił. Ja mogę się założyć że Barca będzie na KMS.

0

@PJ777 Czy ty napraedę właśnie porównałeś to co robi RMTV do narzekania na sędziów po meczu w którym rzeczywiście były kontrowersje?
I jaka to różnica ile straciliśmy goli? Mogliśmy stracić choćby 15 ale to nie zmienia faktu że ten jesen ostatni nie powinien zostać uznany. Inter też stracił w tym dwumeczu 6 goszi, SZEŚĆ a awansowali. To co, 6 to tak strasznie dużo mniej niż 7?

0

Poczekamy jeszcze chwilę, Tah dogada się z Bayernem i tyle z tego będzie.

3

@michalgajdek Ja też bym wolał, możesz mi wierzyć. Ale z drugiej strony to są tylko ludzie. Ludzie którzy wykonali heroiczny wręcz wysiłek, w zdziesiątkowanym składzie, z trzecioligowcami w obronie i bez bramkarza. Przegrywali w obu meczach 0-2 i w obu meczach potrafili się podnieść. I dla mnie wygrali ten dwumecz i zostali okradzeni z awansu przez błąd sędziów. Tylko tyle i aż tyle. A mówienie że przecież mogli wcześniej zakończyć mecz jest dla mnie idiotyzmem, bo to że nie wykorzystali szans nie oznacza że sędzia może im zabrać awans. Mówienie że "jakby był awans to by nikt nie mówił o sędziach" to kolejna głupota. W meczu z Realem w CdR wydarzył się sędziowski skandal, na 5 kontrowersyjnych sytuacji VAR wkroczył tylko raz, przez przypadek ta sytuacja była na korzyść Realu. Wszystkie pozostałe na korzyść Barcelony jakoś dziwnym trafem sprawdzane nie były.
Każdy kto kiedykolwiek grał w cokolwiek nawet na najbardziej amatorskim poziomie wie jak błędy sędziowskie potrafią wyprowadzić z równowagi. Tu te błędy mieliśmy w półfinale LM, wyżej (prawie) się już nie da. I ja wiem że piłkarze muszą umieć się opanować ale przecież oni to widzieli, siedziało im to w głowach.
Dlatego nie bądźmy tak surowi, dajmy im odreagować. Gavi jest jaki jest, jest szalony. Pedri powiedział co powiedział i tyle. Nie ma więcej negatywnych wypowiedzi ze strony piłkarzy a ten artykuł brzmi jakby nie wiem co się działo.
To co napisać o piłkarzach Realu którzy najpierw zrobili burdy po meczu a później wszyscy jechali po sędziach pomimo tego że im wydrukowali ten mecz?
Sam jestem zawsze bardzo krytyczny co do takich zachowań piłkarzy ale tym razem i we mnie coś pękło.

1

@michalgajdek Real regularnie lży na sedziów i jakoś nie widzę żeby na przekór sędziowali przeciwko nim. Widziałeś finał CdR? Już tam próbowali nas przekręcić pomimo tego że Real przed meczem rozpętał szopkę nigdy nie widzianą w historii. I jakimś cudem na przekór daliśmy radę. A może to przez te dodatkowe pół godziny Kounde złapał kontuzję?
Nie mówię że Laporta powinien mówić takie rzeczy - oczywiście że nie. Ale nie przesadzajmy w drugą stronę. Mnie krew zalewa i nie mogę sobie znaleźć miejsca o wtorkowej nocy to co dopiero mają myśleć piłkarze?

1

@dawidlampa Sędziowie ruchają nasze barcelońskie dupska praktycznie co rok. I jedynym argumentem na to jest „bo Overbo”. Tylko że jak nam Overbo pomagał z Chelsea to Yamal miał rok. Wydawało się że jak będzie VAR to będzie lepiej a jest wręcz jeszcze gorzej bo teraz widać wszystko dokładniej. Podczas gdy Real był pchany niemal w każdej edycji do zwycięstwa my bardzo często odpadamy po sędziowskich błędach. Czy można było wcześniej zakończyć dwumecz z Interem? Tak, ale w tej dyskusji to nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

1

@dawidlampa A jaka to różnica jaka jest moc wejścia? Jak słusznie napisał wyżej @Edgemoon zawodnik interu wstawia wyprostowaną nogę w tor buegu przeciwnika i nie dotyka piłki. Nie ważne jak mocno, to jest po prostu faul. I nie rozumiem co próbujesz udowodnić.

16

Ja rozumiem niektóre wypowiedzi że o sędziach się nie rozmawia.


Ale jak ktoś mi mówi że to nie jest nakładka to albo ja jestem głupi albo ślepy. I nie ma tu kompletnie znaczenia jaka siła została użyta, Dumfries nie trafia w piłkę, wystawia wyprostowaną nogę w którą od spodu trafia Martin przez co nie trafia w piłkę i ją traci. Po co Wy opowiadacie te bzdury? Kompletnie tego nie rozumiem.

6

No nie, nie można się na to zgodzić. Jest 93 minuta, prowadzimy. Dochodzi do faulu, sędzia nie gwiżdze. Pada gol, gold decydujązy o AWANSIE do finału LM. Już pomijając sam aspekt sportowy to jest też aspekt finansowy bo za sam awans jest ogromna premia. I co? Mamy tak po prostu nic nie mówić? Mnie się już właśnie ulało, nie mam już siły. To nie był błąd, to było oszustwo tej holenderskiej (…) na VARze, nie pierwsze i nie drugie na naszą niekorzyść. Dlaczego oszustwo a nie pomyłka? Bo pomylić może się sędzia na boisku, sędzia na VAR ma wszystko na powtórkach.
I to nie jest przecież tak że wezwanie głównego do monitora spowodowałoby anulowanie gola, Marciniak mógł to ocenić jak chciał. Ale nie wezwanie Go gdzie wszyscy chyba widzą że była tam nakładka i kontakt jest po prostu skandalem. Skandalem który ukradł nam finał Ligi Mistrzów.
Czuję kompletną bezsilność po tym meczu, nie wyobrażam sobie jak musi się czuć Martin który wyciągnięty z 3 ligi gra w półfinale LM, daje 2 asysty i w ostatniej minucie meczu jest po prostu oszukany przez sędziego.
P.S. celowo nie mówię o innych sytuacjach bo działy się w trakcie meczu. Nikt nawet nie wspomina o kolejnym karnym na Yamalu kiedy obrońca Interu ładuje Mu się z całym impetem na wysokości kolan. Ale faul na Martinie miał miejsce w ostaniej minucie czyli w momencie gdzie nie można już było zareagować.

0

@novy1899 Jak przegramy to w sumie i tak nie będzie katastrofy, zostanie punkt. Ale wtedy presja w ostatnich 3 meczach będzie jeszcze większa.

0

Mam straszne obawy o ten mecz… boję się że podobnie jak z Interem my będziemy obijać Cortuois a oni wyjdą z 4 akcjami i strzelą z tego 3 gole. Oby Wojtek się ogarnął bo będzie bardzo źle.

0

Naprawdę sądzicie że nie będzia nas na KMS?

9

Żeby UEFA powiedziała że sędziowanie nie było w porządku to sędzia musiałby wziąć piłkę i sam strzelić gola dla którejś z drużyn.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?