1

@19Macio93 Tak, bo to sam zawodnik siedzi i szuka sobie klubu. To już lepiej żeby grał chociaż parę minut żeby o nim świat nie zapomniał

0

Już myślałem że Real chce nam Prezia podkupić ale to nie ten Laporte

0

@Messibestplayerintheworld No to jak kasa to dlaczego nie chce iść do Arabii? Nie dość że więcej zarobi to jeszcze granie łatwiejsze.

0

Nie rozumiem o co chodzi takiemu Lengletowi. Chyba sobie zdaje sprawę z tego że w Barcelonie grał nie będzie. Chyba też zdaje sobie sprawę z tego że żaden czołowy klub Go nie weźmie. Zależy Mu na kasie ale do Arabii iść nie chce, a jakby Mu zależało na grze to by poszedł do jakiegoś słabszego klubu, ale tego też nie chce.

0

Rozważać może ale chyba najpierw potrzeba zgody Barcelony?

0

@Emerald Zostaw, zostaw… nie wiesz że tu jest moda na narzekanie? Pod każdym newsem ci sami ludzie przekonują wszystkich jacy to jesteśmy biedni chociaż gówno wiedzą jak stoją finanse klubu. I jeszcze ten ekspercki ton. Ja już sobie dałem spokój.

0

@Joopiter Był chyba artykuł na stronie, poza tym z tego co kojarzę to jego ulubione ustawienie. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach optymalne.

0

@MaroBrd Moim zdaniem to że klub był na skraju upadku to fakt a nie PR. Wystarczy spojrzeć na limit płacowy i to ile obecnie zarabiają nasi piłkarze i jakie mamy zaległości oraz na skład jakim musiał grać Koeman. Ciągle zmagamy się ze złogami poprzedniego zarządu np z ogromną pensją Lengleta.
Zaraz mnie tu okrzykniecie fanboyem Laporty ale moim zdaniem naprawdę uratował ten klub budując jednocześnie konkurencyjny skład który może powalczyć. Powrót do 1:1 będzie ogromnym sukcesem a odbywa się to bez nowych dźwigni.

3

@jeronimofrancisco nie bluźnij… Rodri jest super ale do legendy Busquetsa jeszcze trochę brakuje

0

@JarekS chodziło mi o to że nie spłacamy „nowych” długów bo mamy jeszcze zaległości u piłkarzy których w klubie już dawno nie ma. I dopóki nie pozbędziemy się złogów po poprzednim zarządzie ten klub na prpstą nie wyjdzie. A ile tych zaległości jest nie wie nikt.
@MaroBrd Laporta przyjął taki model działania i czy był on słuszny oceni historia. Myślę że to nie jest takie proste, nie kupować nikogo i spłacić zaległości.

5

Defensywny pomocnik jest jedną z najważniejszych postaci w klasycznym systemi Barcelony czyli 4-3-3. Pozycję tą przez wiele lat zdominował Busquets który był jedynym tego typu piłkarzem w historii piłki nożnej i więcej takich już nie będzie. Flick zamierza grać 4-2-3-1 a tutaj ta pozycja nieco się rozmywa. Zresztą jest tylko kilku piłkarzy na świecie którzy daliby pewność uniesienia tej roli. Moim zdaniem przy 2 cofniętych pomocnikach da się to tak obstawić żeby działało, ale bez prawdziwego lewoskrzydłowego nic nie ugramy. Jakbym miał wybierać między Nico a np. Merino to zdecydowanie wolę tego pierwszego.

0

@JarekS Czy ja wiem? Klub poprosił de Jonga o odroczenie płatności a On odroczył ale za to podpisał 2x większy niż miał. Nie wiadomo czyj był to pomysł, czy de Jonga, czy (tfu!) Bartomeu czy może agenta, nie ważne. Ważne jest to że de Jonga bierze potężne pieniądze a gra słabo albo nie gra w ogóle przez kontuzje (co oczywiście nie jest jego winą bo to kontuzje mechaniczne).
Nie zgodzę się też z tym że Barcelona nie spłaca długów, przecież my mamy jeszcze zaległości wobec Alby, Busquetsa i przede wszystkim Messiego, Bóg jeden raczy wiedzieć komu jeszcze i ile jesteśmy winni. Nie słyszałem jednak żeby np Alba lub Pique wykorzystując problemy finansowe klubu i odroczenie podwoili swoje kontrakty, chyba że mnie poprawisz jeśli się mylę?

0

@gaq Który z nich jest defensywnym pomocnikiem o odpowiedniej jakości? Tylko nie mów że Cassado…

1

@mkl87 Z wrodzonej uprzejmości staram się nie obrażać intelektu komentujących ale trzeba przyznać że jest to coraz trudniejsze...

14

@Galera Ta… i naszym podstawowym (i jedynym) środkowym napastnikiem na cały sezon będzie Roque.
Nie wierzę że ktoś może pisać takie głupoty na poważnie…

2

@Janosik Niech Nico z Yamalem zajmą się dryblingiem i tworzeniem sytuacji, od strzelania mamy innych

1

@OldMc84 A Laporta gdzieś się oficjalnie wypowiadał o Nico? Zresztą czego w Athleticu się spodziewają? Sami wpisali taką klauzulę.

2

I chwalić niebiosa że nie ma. W końcu coś się może zmieni.

0

@Pustelnik największe znaczenie ma to kto o tym trąbi bo akurat ze strony klubu nikt się nie odzywa i moim zdaniem to daje nadzieje.

0

@OldMc84 Nie wydaje mi się że brutto, z resztą to ich sprawa. Mają kasę to wydają.
Co do DMC to zgodziłbym się gdybyśmy pozostali przy 4-3-3. Jeżeli Flick ma przejść na 4-2-3-1 (oby!) to zaryzykuję tezę że bardziej potrzebny jest nam Nico. Przy dwóch defensywniej ustawionych pomocnikach da się złożyć kogoś z czwórki de Jong Gavi Gundogan Christensen. Kto wie, może Flick wskrzesi Romeu który przecież umie grać w piłkę? Z resztą takich naprawdę klasowych DMC jest naświecie kilku i żaden nie jest do wyjęcia. Już bym wolał zaryzykować tańszy transfer typu Merino licząc na to że się uda.

0

@DamianPSV @azysko Sezonowcem to mnie tu jeszcze nikt nie nazwał…
Zapewniam że mój wpis był ironiczny, Barcelonie kibicuję więcej niż Wy macie lat i nigdzie się nie wybieram.

0

Jak oni odpuszczą Nico i sprowadzą Olmo to chyba czas się przerzucić na Real albo przynajmniej Espanyol…

0

@Krecinho Acurat Paco poszedł za około 20 do Borussi z tego co pamiętam

1

@OldMc84 Real niczego nie musiał przyśpieszać, to że Mbappe kiedyś tam zagra było pewne. Wszystkim umyka to że to nie był żaden darmowy transfer bo Real zapłacił gigantyczne pieniądze za podpis, pieniądze podwójne bo doszedł podatek.

0

@Kazragore Przypomnisz jaki budżet miał Deco rok temu żeby jakiś transfer załatwić?

13

Chociaż w dzisiejszych czasach nie podejrzewam piłkarzy o brak higieny to już moja babcia mówiła że „od zębów wszystko się zaczyna”. Każda zmiana na lepsze jest dobra.

1

Spokojnie, to ten sam Olmo co przed mistrzostwami. Na razie zagrał 2 dobre mecze.

3

Te rankingi są mocno przekłamane przez to że nie ma dużej różnicy między Ligą Mistrzów a innymi pucharami. Stąd wysoka pozycja Romy a z tego co pamiętam swego czasu na piereszym miejscu byla Sevilla.

6

To co robi Yamal jest przerażające, oby kontuzje Go omijały.

0

Ktoś powinien się przypadkiem zderzyć głowami z Mbappe, wyeliminowanie Go z tego meczu na pewno ułatwi sprawę

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?