kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
10
Lewy z Szachtarem był skoncentrowany na podstawach - trzymał się dziewiątki i nie schodził nadprogramowo na skrzydło. Jak na siebie był nawet aktywny w pressingu, natomiast okazje nie przyszły, mimo tego, że wielokrotnie robił ruch z przodu i starał się wychodzić na pozycje. W 1 połowie naliczyłem 5 takich dynamicznych wyjść, gdzie aż prosiło się o lagę ew. inne podania, natomiast koledzy z linii obrony wybierali odegranie do kolegi z boku. Przez 90 minut zaledwie trzy obiecujące próby zagrania do Lewego - dwa podania górą od Oriola i jedna próba Gundogana. Z podaniami Oriola Lewy mógł zrobić coś więcej, przynajmniej to drugie powinien zamienić na strzał (z ostrego kąta, ale jednak). Kilka razy współpracować próbował Pedri, ale jego podania prostopadłe były blokowane. Poza tym praktycznie nic i to jest smutne. Może nie układa mu się w szatni z Raphą i Ferranem? Raz był też bardzo dobrze ustawiony i Araujo mógł wystawić mu prawie na pustaka, ale zdecydował się na zablokowany strzał. Często właśnie tego brakuje nam w polu karnym - ostatniego podania, zamiany małej szansy na patelnię dla któregoś z napadziorów.
3
Wolałbym, żeby powołano Pedriego. Nie zaszkodziłoby mu zagrać po 30 minut w dwóch meczach, dopiero miał dwumiesięczną przerwę od gry.
0
Ciekawe, czy Ten Hag poda się do dymisji, jeśli skompromituje się z Galatą.
0
@Bobert_Kubicki Oby meczu Legii przynajmniej nie komentował, bo oni mają szansę wyjść z ich grupy...
0
@Donnie_Darko A Totki to niby nie była strefa komfortu Kane'a? Przecież tam cała drużyna grała na niego, podobnie jak na Lewego grano w Bayernie. Mówcie co chcecie o Tottenhamie, ale w ostatnich latach ta drużyna miała zawodników o wartości niemalże identycznej jak Barca, więc skończcie już z tym średniakiem PL. Być może był tym średniakiem przez Kane'a, jak pokazują dotychczasowe wyniki. Abstrahując już od tego, to rozumiem, że Borussia to też była strefa komfortu Lewego?
7
@Popitek12 Lewandowski przewyższa go pod każdym aspektem, ale Kane ma dopiero 30 lat. Mniej więcej w tym wieku Lewy wchodził w swój najlepszy okres, więc Kane może nadrobić.
1
@tristan87 "Robert jest słaby, a inni są jeszcze słabsi" Ładnie podsumowane.
2
@Encore Śpieszę z wyjaśnieniem mitu - Kane tylko raz w całej swojej karierze zanotował dwucyfrową liczbę asyst w Tottenhamie w Premier League. Był to sezon 2020-21 (23 bramki, 14 asyst). Drugim najlepszym wynikiem był sezon 2021-22 (17 bramek, 9 asyst). Gdy strzelał więcej, nie asystował prawie wcale - sezon 2022-23 (30 bramek, 3 asysty), czy też 2017-18 (30 bramek, 2 asysty).
1
@Comfortable_ Tak. Lewy to najlepszy zawodnik wszechczasów, międzygalaktyczny fenomen i nikt nie będzie miał do niego podejścia.
8
@Emhyr Niech strzeli 5 goli w 9 minut to porozmawiamy.
2
Kane vs Galatasaray: xG 1.61
Lewandowski w ostatnich 6 meczach: xG 0,87
Skill issue?
1
@Kamiloza91 Aż 15/19 jego goli pochodzi z dobitek lub karnych. Nie odbieram mu tym klasy, bo sam tworzy wiele okazji dla kolegów i często posyła zjawiskowe zagrania, ale to pomaga uzmysłowić sobie jaką maszyną jest Bayern.
0
@Culer9002 ja tam PSG nie oglądam, ale z Mbappe i Messim u boku pewnie lepiej czułby się na boisku niż z Torresem i Raphinhą. Na pewno pasowałby tam bardziej niż tutaj...
0
Ten Hag chyba właśnie stracił robotę.
0
@mekston Statystycznie jest w tym momencie najlepszy, ale prawda, jeszcze dłuuuga droga do gali. Ciekawe, czy utrzyma formę.
1
Kane powoli wyrasta na głównego kandydata do ZP, chociaż jak sobie obejrzałem te jego bramki, to współczynnik dobitek i karnych ma na razie jeszcze większy niż Haaland w zeszłym roku. 79% jego goli (15/19) pochodzi z tych źródeł.
0
No i tak to wygląda w Bayernie. Kane dwie szanse, raz nie trafił na pustaka, za drugim razem gol.
1
@Culer9002 Były takie pogłoski. Lewy in, Neymar out. Podobno było to na rękę Mbappe, bo mógłby grać na swojej nominalnej pozycji, zresztą miał wtedy konflikt z Brazylijczykiem.
0
@Salchent Szkoda, że Lewy dwa ostatnie sezony swojej poważnej kariery zmarnował w klubie bez skrzydłowych i bez trenera. Z perspektywy czasu znacznie lepiej byłoby dla niego trafić do PSG, a nie tutaj, bo były takie pogłoski.
0
Brakuje tylko De Jonga. Nie ma już wymówek, że nie ma składu.
5
@Rewolucja123 Akurat z Szachtarem Cancelo zagrał świetny mecz. Wiele razy nas ratował.
0
@PatriBarca Wdowik nie gra?
1
2 miejsce w lidze, Barca kończy w ćwierćfinale LM po wyrównanym dwumeczu z mocnym rywalem, wygrywa Puchar Króla. Styl taki jak do tej pory. Xavi out, czy zostaje? Imo out, bo coraz mniej chce mi się siadać przed ekranem i oglądać nasze mecze. Raz na pięć spotkań trafi się coś zdatnego do oglądania, nie wywołującego krwotoku oczu.
0
@tristan87 Przydałby się taki Mbappe w Barcelonie. Brakuje nam gwiazdy światowego kalibru w ataku.
1
@Popitek12 Zielona Mila ofc. Nawet reżyser ten sam.
2
@4Fabregas4 A Kane to niby jak strzela w Bayernie? Co drugi mecz dostaje jakiegoś karniaka. Z Borussią ostatnio dwie dobitki na pustą i jedna sytuacja 1v1. Wcześniej podobnie, strzały główką z metra, karniaki i dobitki. Jeden gol z połowy boiska tego obrazu nie zmieni. Taka jest rola 9, gdy drużyna funkcjonuje poprawnie. Oni nie są od kreacji czy też destrukcji.
0
@mleczkoo 1.5 sezonu. W poprzednim wcale nie było lepiej.
1
Na początku byłem za pozostaniem Xaviego do następnego sezonu, ale to co gra Barca strasznie zniechęca mnie do oglądania tej drużyny. "Styl" jest nudny, drużyna gra bez polotu, przez pół meczu nic się nie dzieje. Dwie manity wiosny nie czynią, bo w całej reszcie spotkań była tragedia. Zagraliśmy w tym sezonie cztery dobre mecze - Villarreal, Betis, Antwerp, Athletic. Reszty albo nie dało się oglądać, albo wynik był nie taki jaki być powinien. Ta drużyna potrzebuje nowego otwarcia - zawodników ciężko będzie wymienić, więc pozostaje jedna opcja.
0
@Joe_Barbaro fajnie, że było mistrzostwo, ale starczy już Xavinety, bo oczy wypadną.
1
@BulaKG W ocenach użytkowników zawsze będzie wyglądać najgorzej. W tym meczu zepsuł jedno świetne podanie Oriola, ale tak naprawdę nie była to jakaś wspaniała szansa. Strzał byłby z bardzo ostrego kąta, dwóch obrońców przy sobie. Poza tym nawet aktywny, pressował, wychodził do podań, ale koledzy go nie wybierali. Nie schodził na skrzydło, trzymał się dziewiątki.