kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
7
Ale jak to, przecież Bellingham mógł asystować ręką?
0
@MirusAmisz Nijak. Nie wygrał mundialu bo nie mógł, to prawda. Ale czy to coś zmienia? Gerd wygrał i ma to w swoim CV. Zobacz sobie jak wiele zmienił wygrany mundial w postrzeganiu Messiego. A przecież on też gra w absolutnie topowej kadrze.
A z tym nazywaniem Lewego legendą Barcy to warto poczekać, bo może się okazać, że po latach nikt nie będzie już o nim pamiętał. Nie wiem skąd to się w ogóle wzięło. Lewy grał w Barcy dobrze, ale nigdy nie był na topowym poziomie przez cały sezon.
1
@kuz No tak, to nie jest jego strefa. Jakby Mbappe miał pressować w każdej takiej sytuacji to potem by nie miał sił nic robić w ofensywie, takie fakty.
6
@kuz Nie no, bez przesady... Jakby żółw za nim pobiegł, to po prostu odegrałby do kolegi z przodu.
0
@MirusAmisz Ale Gerd Muller miał znacznie lepszą karierę od Lewego. To, że Lewy przebił jego rekord o zawrotnego jednego gola nic nie zmienia, zwłaszcza, że wówczas Gerd nie wykonywał karnych, a do swojego dorobku dołożył 16 asyst. Popatrz sobie jak wiele innych świetnych sezonów miał Gerd... 38 bramek w 33 meczach, 36 bramek w 33 meczach, 28 bramek w 25... 3 razy wygrał z Bayernem Ligę Mistrzów...
Już nawet nie będę mówił o tym, że Gerd wygrał Złotą Piłkę, bo wszyscy wiemy, że Lewy też ją tak naprawdę wygrał. Ale Niemiec wygrał coś ważniejszego - mundial.
0
@Hosh Czubak ma szansę, już 8 goli, a to dopiero połowa sezonu
1
Od 8 lat żadnemu Polakowi nie udało się pokonać bariery 20 bramek w naszej rodzimej Ekstraklasie. Ostatnio udało się to Krzysztofowi Piątkowi, który strzelił 21 bramek. Co ciekawe, ta sztuka nie udała się nawet Robertowi Lewandowskiemu.
7
@blakkudium No tak. Po co mu na stare lata (sportowo, żeby nie było) uciekać z miejsca, gdzie ma dobry pieniądz i może wygrywać wszystko? Nie każdy jest jak Lewy.
7
@tbas I później będą ci Madrycioki mówić, że Mbappe przyszedł za darmo...
0
@KrychaFCB w tym sezonie to raczej Bayern za mocny. To jest najlepsza drużyna w Europie obecnie.
3
Najgorzej... Strasznie bez wyrazu są te stroje. Do czarnych z poprzedniego sezonu się nie umywają.
0
Ja bym stawiał, że dla Flicka to jest bardziej dylemat Lewy, czy Ferran.
0
@LeoMessiiBarcaPepa Chyba nie mówimy o tej samej Barcy. Styl Flicka wymaga od dziewiątki dwóch rzeczy - wykończenia i pressingu. Przecież widzieliśmy jak kapitalnie wyglądało to z Lewym w formie, który niemal zupełnie nie rozgrywał. Albo w Bayernie. Alvarez to by się nadał do np. takiej Xavinety.
0
@LeoMessiiBarcaPepa oczywiscie, że Haaland. Kto mógłby pasować bardziej?
1
@Lionel_Messi10 Po pierwsze nas nie stać ( mam nadzieję), a po drugie tu nie pasuje.
0
@Ghandi Nie powiedziałbym, że realna. Przecież ta superliga się posypała zanim w ogóle cokolwiek powstało. Reformy UEFA wprowadziła, jak już Superliga była trupkiem.
0
No nie wyobrażam sobie, żeby tu czerwonej nie było. Mega niesportowe zachowanie, takie rzeczy zabiera się do szatni...
0
@kejdzi No z czego? Z Superligi XD? To nie pierwsza taka reforma i na pewno nie ostatnia. Zresztą, ja tu nie mówię o krytyce UEFA, bo to trzeba uskuteczniać. Ale tworzenie osobnych rozgrywek, dzielenie piłki, tworzenie de facto osobnej ligi mistrzów? Głupota.
26
No i ma rację. Indywidualnie nie było lepszego zawodnika w poprzednim sezonie.
2
Daliby już sobie spokój z tą superligą... Nic dobrego nie może wyniknąć z dzielenia piłki klubowej na drobne.
5
Komitet sędziowski zgadza się z interpretacją Archivo Var i sędziego boiskowego. To tworzy ciekawy precedens - można rozwalić kolanem twarz bramkarza drużyny przeciwnej, jeśli zrobisz to przez przypadek.
0
@Faro Na razie Rapha pewnie będzie wchodził z ławki, jak to po kontuzji.
0
@Fake69 Fdj, Olmo, Fermin
0
Ferran, czy Robercik na Chelsea? Obaj w gazie, obaj na to zasługują. Pewną wskazówką może być fakt, że Flick szybko ściągnął Lewego w poprzednim meczu, dając mu okazję do odpoczynku i zebrania sił.
3
Jestem na stronie z jakieś 4 minuty, a już wyłączyłem ręcznie ze 20 reklam. Absolutne kino.
1
@maroon To, co chciałby zrobić każdy szanujący się fan piłki nożnej sędziom w co drugim meczu Realu.
44
Elche się pofarciło akurat. Za ten niebezpieczny wślizg głową Peni należała się oczywista czerwona. Tutaj mogły ścięgna w kolanie Viniciusowi puścić. Oby bandyta następnym razem pomyślał dwa razy, zanim zrobi coś takiego.
3
Ciekawe, jak komitet sędziowski wytłumaczy te decyzje XDDD. Mam nadzieję, że będą mieli te minimum godności i po prostu powiedzą, że VAR nie działał.
0
Liczą się intencje. Vinicius nie chciał zrobić nic złego, więc w sumie, to mógł rozwalić głowę bramkarza kolanem.
5
A więc już wiemy. To Inaki Pena wjechał głową w kolano Viniciusa. Imo za ten niebezpieczny wślizg należał się karny, ale na szczęście biali strzelili bez niego.