1

Ale nam dają w molde. Nie spodziewałem się, że na Łazienkowskiej znowu dadzą tak dupy...

2

@agaFCB, dlatego świat jest piękny bo każdy jest inny i ma inne zainteresowania :)

0

Oprawa sztos. "Surprise, Mother*uckers!"

3

Przewiduję ciężary, ale pokażmy wreszcie dobry futbol w Europie!

0

Aby móc otrzymać nominację do Oscara w kategorii najlepszy film, obraz będzie musiał spełnić dwa z czterech poniższych standardów:

1. STANDARDY REPREZENTACJI NA EKRANIE
(film musi spełnić przynajmniej jeden z poniższych warunków, aby można było uznać standard za wypełniony)
- przynajmniej jeden z odtwórców głównych ról lub znaczącej roli drugoplanowej musi mieć inne rasowe pochodzenie

- przynajmniej 30% aktorów w drugoplanowych i epizodycznych rolach musi reprezentować co najmniej dwie spośród tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące

- główny wątek fabularny musi być związany z co najmniej jedną spośród tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące

2. STANDARDY DOTYCZĄCE EKIP I ZESPOŁÓW TWÓRCZYCH
(film musi spełnić przynajmniej jeden z poniższych warunków)
- casting, zdjęcia, muzyka, kostiumy, reżyseria, montaż, fryzury, charakteryzacja, produkcja, scenografia, dźwięk, efekty specjalne, scenariusz: co najmniej dwa z powyższych działów powinny być kierowane przez osoby z tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące

- co najmniej jeden z powyższych działów powinien być kierowany przez osobę reprezentującą mniejszość rasową lub etniczną

- co najmniej sześć osób niższego szczebla ekipy powinny reprezentować mniejszość rasową lub etniczną

- co najmniej 30% całej ekipy filmowej powinny stanowić osoby z tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące

3. STANDARDY OBECNOŚCI W BRANŻY
(filmy muszą spełniać oba poniższe warunki)
- duże studia i dystrybutorzy muszą mieć stały program płatnych staży w różnych działach skierowane do osób z tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, głuchonieme zaś małe studia i niezależni dystrybutorzy muszą mieć co najmniej dwie osoby na płatnych stażach reprezentujące którąś z powyższych grup

- studia, dystrybutorzy, firmy finansujące produkcję filmów muszą oferować programy szkoleń i rozwoju umiejętności osobom reprezentującym te grupy: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące

4. STANDARDY KOMUNIKACJI Z WIDOWNIĄ

Studio lub firma producencka muszą mieć w zespołach zajmujących się reklamą, dystrybucją, PR-em co najmniej kilka osób na kierowniczych stanowiskach, które reprezentują poniższe grupy: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące


Powyższe standardy nie dotyczą kategorii innych niż najlepszy film.

Akademia postanowiła wprowadzić je, ponieważ uznała, że branża filmowa zawiodła i sama nie zdołała rozwiązać problemu z brakiem odpowiedniej reprezentacji kobiet i różnych mniejszości. Organizacja liczy, że powyższe zasady zachęcą studia i dystrybutorów do zmiany swojego dotychczasowego zachowania.

0

Oscary nie dla filmów bez kobiet, LGBTQ i mniejszości rasowych

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej na poważnie zajęła się sprawą #OscarsSoWhite. Właśnie ogłoszono nowe zasady tego, które obrazy będą mogły walczyć o Oscara w kategorii najlepszy film. Zasady te będą stopniowo wprowadzane od 2022 roku, a całkowicie wejdą w życie przy okazji 96. Ceremonii Oscarowej w 2024 roku.

Reszta w komentarzu.

0

@Jasko227, aż strach się w to zagłębiać. Śpieszmy się kochać teorie spiskowe, tak szybko stają się prawdą...

0

@tbas, to był chyba mecz z Osasuną. Też pierwsze mi to przyszło na myśl.

0

@Kamiloza91, czutka mi mówi, że Atleti ukłuje, ale to Inter wyjdzie zwycięsko z tej potyczki.

1

@Arden, jeśli zostało do wyrwane z kontekstu to może delikatnie rzuca to troszkę inne światło na tę wypowiedź, ale mimo wszystko mógł to ubrać zdecydowanie w łagodniejsze słowa. Nie machajmy szabelką w kierunku mocarstwa atomowego.

38

Przecież Hołownia za to "putina wgnieciemy w ziemię" powinien zostać oskarżony o podżeganie do wojny. Minęło kilka dni, a ja dalej nie jestem w stanie ogarnąć tego co ten gość powiedział.

11

Byłeś kozak Luuk!

3

@Kgorecki2500, a Howłowni o co chodzi kiedy mówi, że Putina wgnieciemy w ziemię?

1

Wuefista Danzel chyba ma jakiś problem pod kopułą wpuszczając Raphinhe na lewe skrzydło gdzie jest tam TOTALNIE bezproduktywny. Wystarczyło albo dać tam Gudno jako false winger lub potem Fermina jako wolny elektron, a po prostu Rafał to środka bo już kilka razy tam grał.

2

Przed podjęciem decyzji by kibicować FC Barcelonie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

1

@JimMorrisonFCB. jakieś kilka lat temu sprawdziłem i tak już zostało. Nie jestem lingwistycznym purystą i zapewne zdarza mi się również wiele błędów ;)

PS. Porro faktycznie out. Danke schon.

3

@AFA, w FPL'u nie ma jeszcze żadnej aktualizacji a propos Porro.

2

@macio_944, taktyczny. Szkoda, że nie ma możliwości wypróbowania samemu.

0

@Rewolucja123, Ziomuś... 22 lata... Jak ja Ci zazdroszczę :)
Całe życie przed Tobą i nie przejmuj się tym, że jeszcze nie masz celu/jakiegoś planu. Wszystko przyjdzie z czasem :)
Pójście do specjalisty to pierwszy krok oczywiście. Nawet nie wiesz jak takie wygadanie się na żywo, w cztery oczy to potęga. Jeszcze będziesz kiedyś się bił w pierś, że w ogóle miałeś takie myśli, a jakie życie jest piękne :)

1

@DamianBarcaCule, wat da hell :D

0

Polskie poletko w słonecznej Katalonii. Tego to... się szczerze nie spodziewałem.

0

@FCB24, może trochę, ale coś w tym jest na pewno.

3

Poczekajcie. Ja już jestem głupi. Simakan dostaje żółtą kartkę gdy VAR podpowiada głównemu. Zasady dotyczące VAR'u są inne dla śmietankowych?

0

Puszczają hajlajty Realu, a muzyczka jakby jakiś król wchodził. Ale lizanie rowa.

0

3,2,1,0... Spuszczanie nad madrytczokami na polsat sport premium czas zacząć. Potężni, zdziesiątkowani kontuzjami, zdecydowani faworyci. Ależ bym chciał, żeby Leipzig dziś wszystkim utarli nosa, zwłaszcza że zawsze sprawiają problemy śmietankowym.

2

Symptomatycznym jest to, że wczoraj do przerwy Granada oprócz bramki miała praktycznie 0-owe XG. Gra w defensywie i przestrzenie między liniami były na dobrym poziomie. Wszystko rozwaliło się w drugiej połowie i tak jak mówili w La Liga Bonita być może winnemu tego przygotowanie fizyczne i jest to bardzo prawdopodobna teza. Najgorszym w tym wszystkim jest to, że nawet jeśli tak jest i być może w klubie o tym wiedzą to po prostu nie wolno o tym mówić bo uderzyło by to lewym sierpem w Xaviego i Jego sztab, a prawym w nieudolność Laporty, że zatrudnił amatorów, którzy nie potrafią dobrze motorycznie przygotować zespołu do sezonu.

2

Dokładnie to talerz z pierogami poleciał w górę po złości Joana Laporty w strefie VIP. [@vorele]

0

@pt9, @KamilVeB, @FioletoweOczy, @Swistus172 Real grający takie gówno dostaje słowa poklasku, że jest pełna kontrola i prędzej czy później coś wpadnie, albo że rywal genialnie się ustawia i broni.

0

@AmigoBlancos, jak najbardziej Barcelonie się należy po dzisiejszym spotkaniu taki roast.

1

Trzeba jakieś ziółka zaparzyć przed snem. Do takiego stanu ostatnio doprowadza FC Barcelona.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?