esem91
Dołączył/a: kwiecień 2012
Edinburgh
12 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Nie potwierdzam, że nie jestem człowiekiem.
0
@BorzyKrzys, taktyczny.
1
@July_6_BcN, ogólnie grzybki marynowane top ;), do wódeczki coś pięknego ;)
1
@July_6_BcN grubo.
0
@Aragorn33, trochę średnio. Pakistan ma broń jądrową...
0
"Twój wymarzony prezydent to wolnorynkowy mąż stanu. Ceni indywidualizm, dąży do decentralizacji i państwa minimum, ale z poszanowaniem gospodarczych zabezpieczeń społecznych.
Unika nadmiernej ingerencji państwa, a na świecie gra zespołowo – stawia na silne sojusze z liberalną częścią świata: USA i UE.
W gospodarce ufa przedsiębiorcom i dąży do minimalizacji sektora państwowego. Problemy takie jak kryzys mieszkaniowy czy niewydolna służba zdrowia wolałby rozwiązywać stawiając na wolny rynek. Liberalny Demokrata to prezydent wolnorynkowy i instytucjonalnie umiarkowany, stawiający na prawa jednostki i ograniczoną rolę państwa. Wspiera głęboką decentralizację władzy i konstytucyjny reset, jednocześnie zachowując dystans wobec działań ograniczających swobodę wypowiedzi, takich jak kontrola informacji. Na arenie międzynarodowej opowiada się za silnymi sojuszami z USA, Ukrainą i UE. Wierząc w znaczenie współpracy opartej na wspólnych interesach i sile. Gospodarczo promuje wolny rynek, wspiera przedsiębiorców, jest sceptyczny wobec interwencjonizmu i pozostawia rozwiązanie kryzysu mieszkaniowego mechanizmom rynkowym."
Szymon Hołownia
43%
Joanna Senyszyn
36%
Marek Jakubiak
35%
Artur Bartoszewicz
32%
Adrian Zandberg
28%
Karol Nawrocki
21%
Rafał Trzaskowski
21%
Maciej Maciak
21%
Grzegorz Braun
17%
Sławomir Mentzen
15%
Magdalena Biejat
9%
To mi wyszło z ankiety mypolitics.pl
Raczej Mentzen jak już, a tutaj pokazuje, że jest praktycznie na samym dole wg moich odpowiedzi. Z tego widać, że chyba nie nadaje się do głosowania.
10
@Gronek, te energole to cholernie niszczą zdrowie.
0
"Mówił Premier Tusk: paliwo za 5,19 zł. PiS się śmiał. Konfederacja płakała ze śmiechu. Za PiS? 8 zł i uśmiech Daniela Obajtka. Dziś w Kędzierzynie-Koźlu paliwo za 5,39 zł. Beata Szydło mówiła: wystarczy nie kraść. I coś czuję, że miała rację – tylko pomyliła adres."
Ktoś jest w stanie zweryfikować to info?
16
Barca have played 27 matches in 2025
Pedri has won POTM in 17 of them
Brak słów.
3
@misterio, muszę mojego czata pomocnika wychłostać znowu :D
4
Xiaomi uruchomiło w Pekinie w pełni zautomatyzowaną fabrykę smartfonów, która działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez obecności pracowników na hali produkcyjnej. Jest to tzw. „ciemna fabryka” (ang. dark factory), w której nie ma potrzeby włączania świateł, ponieważ cały proces produkcyjny jest obsługiwany przez roboty i systemy sztucznej inteligencji .
Kluczowe informacje o fabryce Xiaomi:
Lokalizacja i rozmiar: Fabryka znajduje się w dzielnicy Changping w Pekinie i zajmuje powierzchnię 81 000 m² .
Automatyzacja: Posiada 11 w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych, które obsługują wszystkie kluczowe procesy bez udziału ludzi .
Wydajność: Fabryka jest w stanie produkować jednego smartfona co trzy sekundy, co przekłada się na około 60 urządzeń na minutę .
Roczna produkcja: Planowana roczna produkcja wynosi 10 milionów flagowych smartfonów, takich jak MIX Fold 4 i MIX Flip .
Technologia zarządzania: Sercem fabryki jest platforma Xiaomi Hyper IMP (Intelligent Manufacturing Platform), która autonomicznie diagnozuje problemy, optymalizuje procesy i zarządza produkcją od zakupu surowców po dostawę gotowych produktów
0
Tak swoją drogą to Getafe dwa ostatnie mecze u siebie w łeb dostali...
0
Przypomnę po raz 100, że TVP ma mecz gorszego sortu (gdzie wcale nie jest powiedziane, że ten półfinał będzie mniej atrakcyjny od naszego). To C+ ma główne prawa do LM, więc nie wiem skąd to zdziwienie.
0
Jeśli Real wygra wszystkie mecze do końca sezonu, a my przegramy w bezpośrednim pojedynku + potkniemy się jeszcze raz to przegrywamy mistrzostwo? Jeśli dobrze to kalkuluję to niestety nie jest to jakiś nierealny scenariusz, aczkolwiek mam nadzieję, że się nie wydarzy...
2
@Rhaan, Tak, sprawa jest poważna i aktualna. FIFA wszczęła oficjalne śledztwo wobec Viníciusa Júniora, gwiazdy Realu Madryt, w związku z zarzutami dotyczącymi naruszenia przepisów etycznych FIFA. Zgodnie z tymi przepisami aktywni zawodnicy nie mogą posiadać, bezpośrednio ani pośrednio, udziałów w profesjonalnych klubach piłkarskich, aby uniknąć konfliktu interesów.
Co zarzuca się Viníciusowi?
Zgodnie z doniesieniami, Vinícius miał być powiązany z firmą ALL Agenciamento Esportivo, zarządzaną przez jego ojca i agenta, Thassilo Soaresa. Firma ta miała nabyć udziały w brazylijskim klubie Athletic Club de São João del Rei oraz portugalskim Alverca. W przypadku brazylijskiego klubu, Tiberis Holding do Brasil, posiadający wcześniej 16,5% udziałów, twierdzi, że został pominięty w procesie sprzedaży większościowych udziałów, które trafiły do ALL, co doprowadziło do zawieszenia transakcji przez sąd w São Paulo.
Możliwe konsekwencje
Jeśli zarzuty się potwierdzą, Vinícius może zostać zawieszony na okres do dwóch lat, co byłoby ogromnym ciosem zarówno dla Realu Madryt, jak i reprezentacji Brazylii. Alternatywnie, FIFA może nałożyć grzywnę lub nakazać sprzedaż udziałów w klubach.
Obecna sytuacja
FIFA prowadzi dochodzenie, a decyzja w sprawie Viníciusa jeszcze nie zapadła. W międzyczasie zawodnik kontynuuje grę w Realu Madryt i jest bliski przedłużenia kontraktu z klubem do 2030 roku.
Sprawa ta jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych i budzi wiele kontrowersji w świecie piłki nożnej. Wielu kibiców i ekspertów zastanawia się, jakie będą dalsze kroki FIFA i jak wpłyną one na karierę młodego Brazylijczyka.
https://www.sportbible.com/football/la-liga/real-madrid/vinicius-jr-two-year-ban-fifa-rule-broken-303841-20250423?utm_source=chatgpt.com
0
"Koniec niesamowitej serii Julesa Koundé. Obrońca Barçy po raz pierwszy w ogóle nie pojawił się na murawie od listopada 2023 roku."
I bardzo kuźwa dobrze, że choć troszkę odpoczął.
0
@Kondziubarca, kolejna porażka USA. Trochę świat przestaje się z nimi liczyć.
1
@clyde, jak dla mnie to 6/10 dziś. Powyżej przeciętnej, a nawet dobrze. Wszystko od tego jak prezentuje się na treningach. Jeśli okej to niech dostaje szanse.
2
@Kasy, i ten Kane na końcu :D
58
Może trochę subiektywnie, ale dla mnie Pedri w tym momencie to najlepszy piłkarz na świecie.
0
Ćwiąki Ty się tak nie rozpędzaj z tymi zmianami. Prowadzimy tylko 1:0.
1
Lepiej to się nie mogło dla nas zacząć teraz. Cudnie!
0
Gnieciemy ich, ale chcemy tę bramkę jakby siłą woli strzelić bez konkretnie przygotowanej sytuacji. Wielka szkoda, że nie udało się wcisnąć bo wydaje mi się, że oba zespoły zostawiły w tej połowie mnóstwo sił, a już trzeba myśleć o sobocie, a nie martwić się o wynik teraz. No cóż... oby szybko wcisnąć po przerwie.
0
Inigo na lewej obronie czyli będziemy starać się cisnąć raczej prawym skrzydłem.
Czyli jednak Fort na lewej.
0
Pedri, Gavi i Olmo (oby się nie połamał tffffu) ogarną środek pola, a z przodu coś wpadnie. Spokojnie mordeczki.
0
@Redakcja po raz kolejny potrafi w grafiki :D
8
Biorę w ciemno zwycięstwa po 1:0 do końca sezonu. Flickitaka już mi dała wystarczająco dużo radości z oglądania w tym sezonie, ale fajnie byłoby mimo wszystko zakończyć ten sezon z jakimś trofeum.
0
@MesQueUnClub_87, no właśnie ciężko mi polemizować bo nie mam porównania. Dla mnie pierwszy sezon TLoU jest mocnym 8/10, ale prawdopodobnie byłby inny wydźwięk jeśli najpierw zaliczyłbym grę.
3
Bilans punktowy dla 3 najlepszych drużyn w LaLiga po poprawkach dokonanych przez VAR w tym sezonie:
• Barcelona: +5 (6 za, 1 przeciw)
• Atletico Madryt: -2 (2 za, 4 przeciw)
• Real Madryt: -7 (0 za, 7 przeciw)
[MadriZone]
Czy Oni kiedyś zajarzą o co tu chodzi?
0
@FanBarcy22, no i tu jest pytanie klucz, czy nie zagrając w grę cz.2 to nie zepsuję sobie sezonu serialu 2? Sezon 1 serialu oglądało mi się świetnie pewnie też dzięki temu, że nie grałem najpierw w grę i wszystko było nowe.