1

@Greenalley jeszcze pięknie Juda B. wyłączył w prześcieradłach

1

@waletpl nie jestem sympatykiem żadnego, ale Mbappe jest milion razy bardziej profesjonalny. Jeśli chodzi o talent to chyba Dembele ma to coś „brazylijskiego” - talent, przerośnięte ego i brak szacunku do klubu, w którym gra. Jednak Mbappe pomimo tego co daje (bramki i asysty) , to dezorganizuje drużyny, w których gra. Dzięki niemu Vini, Jude i Rodrygo nie potrafili się odnaleźć i jestem mu za to niezmiernie wdzięczny

9

@overhead w ważnych europejskich meczach wyjazdowych od 2016 roku nie był pewnym punktem. Na naszym boisku sobie radził, ale na wyjazdach po prostu był niepewny. W lidze do 2019 roku zgodzę się klasa sama w sobie, ale od pandemii miał jeden bardzo dobry sezon ligowy i reszta mizernych, gdzie mówiono wraca po kontuzji, gra z kontuzją lub miał kontuzje. Sam po porażkach opowiada jak „cierpieliśmy”. Po 9 latach blamaży w Europie (od 2016, nie liczę tego sezonu) i 3 pełnych bardzo średnich sezonach, 1 gdzie był kontuzjowany i 1 bardzo dobrym w lidze - nie widzę logicznych argumentów na zostawienie go. Gość mentalnie nie miał bata, aby w Europie być naszym „Game changer-em”, bo bardzo brzydko wygryzł Bravo. Po tym nie miał bata nad sobą. Podsumowując od Pandemii przez 5 lat nie dał nam powodów, aby na nim opierać drużynę, a obecnie mamy co opierać. To nie okres, gdzie walczymy o jakiś puchar - mamy pakę i mentalność, aby walczyć o wszystko.

1

@MaFCB niech Polacy podniosą puchar!

0

@Nefir co roku jest to czynnik decydujący, VV mimo wtop w 99% sytuacji dawał nam to coś. W tym roku (przy wyniku dającym nam awans nie potrafiliśmy zagrać na czas) oraz w 2017-2019 realnie mieliśmy LM na wyciągnięcie ręki i właśnie TS i Suarez nie dojechali. A przeciwnicy wygrywali właśnie postawa bramkarzy

2

@Nefir na wyjazdach LM nie dojeżdzał. Podobnie jak Luis Suarez. W lidze klasa sama w sobie, a liga mistrzów na wyjeździe to już co najwyżej średniak. Nie wiem z czego wynikało, że tak klasowi piłkarze nie potrafili dojechać mentalnie. Ciągnie się to od 2016 roku, więc Marc już nie odpali. Każdy narzeka na Valdesa, ale ten miał mnóstwo wielkich wieczorów w LM. Inna sprawa jest to, że karma powinna wrócić i za to jak postapil wymuszając odejście Bravo powinien być delikatnie wypchnięty. Wojtek od 2020 jest bramkarzem lepszym, godzi się z sytuacją, więc powinien zostać - tyle w temacie

4

Dobry deal się szykuje, realne uzupełnienie LS.

2

@bartulek98 ledwie od 6 lat Marc zawodzi, może warto dać mu szansę. Serio od 2019 roku nie miał porządnego sezonu w Europie i miał jeden na krajowym podwórku. W każdym innym klubie miałby inny status. Umówmy się, że począwszy od 2016 roku nie mieliśmy bramkarza, który byłby decydujący w LM. Do Valdesa to mu jednak zawsze było daleko. Wielkie europejskie areny to nie poziom mentalności Marca - na wyjazdach tracił koncentrację i tyle w temacie

0

@LukaszFan jest to okazja rynkowa na pozycji, która jest obsadzona przez Marca, który chce grać za poziom jaki prezentował do 2019 roku… Wojtek to inne skrzypce - przyszedł, określił swoją rolę i odwalił kawał dobrej roboty. Pena po solidnym sezonie udowodnił, że może spokojnie grać na poziomie LaLiga, może nie poziom Barcelony, AM czy Realu, ale kluby spoza top5 jak najbardziej. Każdemu życzę powodzenia, a nam tego Pana z perspektywą na puchary

0

@Nightraider szeroka kadra to pojęcie względne - może być 10-15 kontuzji w klucziwym momencie sezonu

0

@Nightraider Penia i Torre to solidni zawodnicy i mam nadzieję, że będziemy oglądali ich w solidnych zespołach LaLiga. Fati to wiadomo Pato 2.0

2

@MOLESTA absolutnie FDJ nie grał całego sezonu na równym i wybitnym poziomie. Nie mówię, że Jude grał, ale Valverde, Casado czy de Paul to byłby bardziej naturalny wybór na pozycji z tyłu pomocy. Brak Raphinhi na lewym skrzydle to jest dopiero śmiechu warte, ustawiony jest na zupełnie nie swojej pozycji.

1

@Classik10 był kluczowy w kilku edycjach LM z rzędu. Ja rozumiem, że jego IQ, brak kultury, prowokacje mogą go nisko plasować w naszych oczach. Piłkarsko jednak w ostatnich latach nie mieliśmy piłkarza na jego poziome. No może Lewy, ale on przed przybyciem Hansiego to też miał niezłą sinusoidę formy. Dopiero Flick wydobył potencjał i ustabilizował poziom naszych graczy. Tak, Vini zachowuje się jak „małpa”, „Neymar” u nas też często budził kontrowersje, ale to w połowie tego co odwala Vini. Piłkarsko jednak jest na niezłym poziomie od kilku lat.

0

@dawid4444 Tebas cieszyłby się, gdyby w ramach precedensu biurokratycznego zdobyłby Ligę dla Realu. Jeden proces może otworzyć nowy. mbappe może łamać nogi, ale Lewy nawet po nosie nie może się podrapać - tyle w temacie

4

@dawid4444 żeby śmietankowi mieli trofeum

0

@MaryNara dostał 1 mecz.

4

@Pustelnik myślisz to co inni - TS miał 1 dobry sezon od 2019 roku. Dobrze, że w tym roku trafił się nam Wojtek. Oby grał lepszy.

0

@RymsonPL pamiętajmy co było z Fatim. Kocha klub, a klub powinien go kochać z umiarem - nie bezterminowo. Obecnie cierpimy poprzez zbyt długie kontrakty wystawione ze względu na niemal bezterminową miłość. Pewnie gdyby więcej rozsądku to 5 lat po zapaści nie spłacalibyśmy zaległych kontraktów.

0

@waletpl miał bardzo krótki okres swojej dyspozycji, potem poszedł do psg i typowy brazulijski brak dyscypliny

0

@mekston nie zgodzę się, Yamal może nie udźwignąć presji. Mbappe to jednak top gracz, można mu umniejszać, ale w ważnych meczach strzela od lat. Neymar, Ansu też zapowiadali się na bycie na poziomie złotej piłki, a nie dojechali. TakLamime jest wyjątkowy i miejmy nadzieję, że odpali, ale na podsumowania przyjdzie czas. Vini to pajac, ale profesjonalizmem dojeżdża, Neymar nie dojechał

12

Nie musi przekonywać nikogo, kto był lepszy. Wypowiedź z klasą i szacunkiem dla rywala.

0

@Rarenzio liczby tego nie pokazują, a Francuz też miał okres na początku sezonu, gdy kopał się po czole.

0

@Rarenzio i dlatego jest tak średni, że gra w Barcelonie i gdyby nie kontuzja i sędziowie miałby więcej bramek od Mbappe (który powinien mieć pewnie jeszcze zawieszenie)…

1

@Rarenzio jakby Ci powiedzieć to Kross i Modric w zeszłym sezonie podbili Europę, to Ibra podniósł Milan. Tak Lewy swoim doświadczeniem daje przykład młodym. Daje nam bramki w trudnych spotkaniach. O dobrą 9 ciężko, no. Lautaro nie strzela połowy tego co Lewy. Kogo w miejsce Roberta kupić?

0

@Rarenzio może i wiekowy, ale co nam punktów zdobył to nasze. Dalej ma to coś, ale nie na 90 minut 2 x w tygodniu

0

@Marusek pytanie kogo mamy w rezerwach. Patrząc na to co ostatnimi czasy wyciągamy ze szkółki - szkoda tracić kasy na transfery. Naprawdę mamy głębię. Zabezpieczenie bramki i 9 na sezon 2026/27 to priorytety. A tymczasem Ansu, Clement, FDJ, Araujo i TS powinni poszukać szczęścia poza klubem. Jeśli da się spieniężyć Olmo to też trzeba to zrobić. Sezon bez udziału tych zawodników był wspaniały - oni nie dojechali zdrowotnie i postawa. Na ich pozycjach mamy zabezpieczenie. Casado, Gavi, Bernal, Fermin, Gerard Martin, Fort to przyszłość, a trzymając się wyżej wspomnianych odejdą jak niegdyś Thiago, Bartra, Bojan i inni. Nie każdy z nich będzie wybitny, ale pokazali, że są bardzo solidni. HF pokazał, że liczy się kolektyw - przed sezonem na papierze AM czy Real wyglądali dużo lepiej.

4

@Marusek wyciągając średnią z 6 sezonów to Wojtek:
-jest lepszym bramkarzem
-jest do dyspozycji
Długoterminowo żadnej z naszych bramkarzy nie powinien być brany pod uwagę i potrzebujemy młodego kota na lata. Wojtek chce kończyć karierę i wykonał fantastyczną robotę. TS od lat jest cieniem swojego potencjału, a kontuzja na kontuzji potwierdza, że nadszedł na niego czas. Kontuzje zniszczyły mu karierę i trzeba to powiedzieć jasno - za długo grał za nazwisko.

0

@BORO_12 jeśli odejdą od nas FDJ, Olmo i Araujo to możemy myśleć o wzmocnieniach, a to gość na lata. Do tego ktoś na skrzydło i latamy w przyszłym sezonie. Pamiętajmy, że Casado i Bernal nadchodzą, więc FDJ i Olmo jak najbardziej do odstrzału. Araujo mam nadzieję, że pójdzie za kasa i da nam zarobić. Z Olmo Pep by nas wybawił - super gość, ale szklanka straszna

0

@europejczyk miejmy nadzieję, źe ktoś aktywuje klawiaturę

3

@nosiu95 patrząc na jego sezon to ogólnie TS od 2019 roku miał tylko 1 lepszy. Nie uważam, żeby Wojtek miał powody do oddania miejsca w bramce. Marc zwykle gra z kontuzją, ma kontuzje lub dochodzi do siebie po kontuzji. A Wojtek daje radę, może nie jest najlepszy na świecie, ale TOP10 napewno. A w tym sezonie pokazujemy, że kolektyw ponad indywidualności. Potwierdzeniem są spotkania z Realem czy Bayernem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?