ShawnC
Dołączył/a: listopad 2011
12 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
I pijani .
4
Czyli poprostu 4:2:3:1 , dwóch DMów Busi+Rakieta/Paulinho/Gomes . Przed nimi Denis , Messi , Deulofeu i na szpicy Suarez .
Niestety z takiego ustawienia wypada Iniesta , więc nic z tego bo jeśli grały na pozycji jednego z DMów to wtedy mamy w środku autostradę do straty bramki .
0
Dembele nie zgrywał kozaka , nie miał wcześniej kontuzji mięśniowej , więc nie miał pojęcia że to jest kontuzja .
0
Bayern po części sam sobie zawalił mecz , skoro na starcie wyszli bez Riberiego czy Robbena .
0
Alba Ty lizusku .
0
Co zrobisz ? nic nie zrobisz ... taki styl .
Messi , Suarez , Iniesta , Rakitić mają bardzo dobrzw uderzenie z dystansu ale co z tego skoro styl ogranicza ich do podania do najbliższego zawodnika i strzału z okolic jedenastki lub piątego metra do pustaka co z zespołami , które mają dobrze zorganizowaną linię obrony może być trudne .
Jak dla mnie to trochę bez sensu przywoływać takie statystyki po dwóch meczach .
16
Bo to beznadziejna drużyna zdolna do wszystkiego ?
1
Ty zacznij lepiej czytać ze zrozumieniem . To nie jest jakaś seria z rzędu, tylko poprostu szósty mecz tego sezonu ... wymienia się tylko straty z Getafe i Eibar ale jak się doliczy dwumecz z Realem gdzie straciliśmy 5 bramek to już tak pięknie bilans nie wygląda .
0
A Luis Suarez by to spieprzył , mogę się założyć .
4
Myślę że dalej występowaliby w La Liga . Ani Barcelonie ani lidze hiszpańskiej by się to nieopłacało .
0
Stawiaj łamańce czyli obstaw na daną druzynę i dodaj bramki +1,5 .
Można tak spróbować z Arsenalem , Milanem czy Bilbao . Do tego dobry jest kurs na podwójną szanse 1-1 na Zenit , który gra z Realem Sociedad .
9
Ludzie wstrzymajmy się z opiniami na koniec sezonu albo chociaż do jego połowy , bo niektórzy to już tutaj przesadzają .
Rozumiem że w dwumeczu z Realem zaliczyliśmy falstart ale to nie powód żeby już skreślać zespół na straty . Nie szukam wymówek ale były to dopiero dwa pierwsze mecze sezonu , z nowym trenerem i niekompletną kadrą. Wyszło jak wyszło ale jestem pewien że w La Lidze już Real nie będzie miał z nami tak łatwo ( mówię o bezpośrednim starciu ).
Najbardziej jednak rozwala mnie przekonanie że nie mamy się wogóle co cieszyć przewagą 7 punktów nad Realem . Oczywiście nie można popadać w hurraoptymizm ale jesli tak mamy myśleć to wychodzi na to że kibice Realu powinni się w tym momencie cieszyć . Bo przecież liga jest długa 7 punktów to nic i jest za*ebiście .
Nie graliśmy w lidze z zespołami z najwyższej półki ale w tamtym sezonie właśnie z takimi zespołami straciliśmy większość punktów .
Co z tego że wygraliśmy z Realem , Sevillą , Bilbao , Valencią czy Atletico skoro pogubilśmy punktynz Alaves , Deportivo czy Betisem i mistrzostwo nam uciekło .
Jak narazie mamy komplet punktów i w sześciu kolejkach straciliśmy dwie bramki z czego ta z Getafe to bramka życia zawodnika , który wpakował z woleja może na miano gola sezonu w LL .
Może nie w każdym meczu prezentujemy się najlepiej ale Valverde jeszcze dużo kombinuje rozrzucając zawodników na różne pozycje i zmieniając ustawienie a nie wszystkie decyzje muszą być trafione .
Po części nie rozumiem krytyki , która spada tu na niektórych zawodników . Największe dotyczą się Rakitica czy Paco . Rakitic jak narazie ma najlepsze statystyki spośród środkowych pomocników ( na równo z Roberto ) w tym ważna bramka z Juve . Niestety np. o Inieście nikt nie wspomina .
Alcacer zagrał 115 minut , na skrzydle i zanotował asystę czyli tyle na ile stać na razie Andresa .
Oczywiście są też uzasadnione słowa krytyki dla Pique czy Luisito . Gerard co wyrabia w obronie to kryminał , Suareza może jedynie bronić lekko kontuzja odniesiona w czasie presezonu , więc może jest gorzej przygotowany do sezonu albo częstsze bieganie po skrzydle .
Ja natomiast skupiam się na pozytywach zamiast lamentować tutaj że nic nie wygramy .
Pierwszy to Semedo , jak narazie chłopak gra jak z nut , bardzo mi przypomina Abidala . Mam nadzieję że będzie prezentował się równie dobrze w dalszej części sezonu .
Drugi to Alba , chłopak przeżywa chyba drugą młodość , może to być po części efekt braku Neymara .
Zaskoczyli mnie również Paulinho z Denisem . O ile wiedzialem że Paulinho wniesie coś do naszej drugiej linii tak myślałem że z Denisem się pożegnamy a tutaj proszę . Dwie bramki pod rząd to może być dobry prognostyk jeśli chodzi o jego występy . Napewno dostanie wiecej szans .
Do tego mam nadzieję że wszystko będzie wyglądać jeszcze lepiej , kiedy Pique z Suarezem złapią formę a do składu wróci Ousmane .
Taka tam moja rozkmina , dziękuję .
0
Może rzeczywiście powinniśmy ściągnąć kogoś do środka ale już nie przesadzaj że mamy taki dramat w kadrze .
Iniesta prowadzi naszą grę ? Bo prowadzi ładnie piłkę ? Czy dlatego że potrafi się zostawić ? Jak na razie to Iniesta zaliczył jedynie asyste z Juventusem i to wszystko z jego ciągnięcia gry .
Jego następcy ? można spróbować z tych , których już mamy :
- Denis Suarez ma rozegranych prawie 3 razy mniej minut a ma 3 bramki i asystę .
- Sergi Roberto ma przy takiej samej ilości minut co Iniesta , grając 3 mecze na prawej obronie ma bramkę i 2 asysty .
Andre Gomesa narazie nie liczę bo zagrał 32 minuty ale fajnie pokazał się z Espanyolem , kierunkowym przyjeciem i podaniem do Dembele , który zaliczył asystę przy trafieniu Suareza .
Jest też Rafinha ale wiadomo jaka z nim sytuacja .
Wiek każdego z nich to odpowiednio 23,25,24 i 24 lata .
Każdy z tej trójki jeśli nie będzie rzucany po skrzydłach , obronach czy defensywnych pomocnikach może wykręcić po +10 asyst jeśli będzie regularnie dostawał szansę .
Niestety jaki jest problem ? Taki że Iniesta jest kapitanem i będzie grał jak najwięcej , dlatego młodzi nie dostaną tyle szans na ile zasługują .
Do tego w środku jest Rakitić , który ma 2 asysty i bramkę z Juve ale asyst powinien mieć spokojnie dwa razy tyle gdyby nie nieudolność kolegów w sytuacjach sam na sam .
Też irytuje mnie że w każdych statystykach itp. nikt nie uwzględnia kompromitującego dwumeczu z Realem ale to też były pierwsze dwa mecze sezonu , z nowym trenerem , nie zamkniętą kadrą bez Paulinho czy Dembele i nie może być wyznacznikiem ilości trofeów na koniec sezonu .
A dodajmy jeszcze do tego że tracimy mało bramek mimo kompletnego braku formy u Pique i myślę że po powrocie Dembele będziemy też więcej strzelać .
0
Statystyki ma gość niesamowite .
2
Szkoda że nikt nie wlicza dwumeczu z Realem ...
0
To jeszcze lepiej .
0
Miał trzy kluczowe podania , które powinny zostać zamienione na bramki . Ile miał Suarez , Roberto czy Iniesta ?
0
Rakieta miał wczoraj dwa kluczowe podania do Suareza i Paulinho , który nie trafił w sytuacji sam na sam .
Jak dla mnie nie brakło dobrych okazji , tylko poprostu wykończenia i skuteczności .
0
Niewiem czy wiesz ale najlepsza pozycja Rakitica to typowa 9tka . Przy formacji 4:2:3:1 jako środkowy z trójki ofensywnych , wtedy mógłby pokazać na co go stać . Na 9tce podejrzewam że miałby w LL jakieś +10 asyst i dodatkowo parę goli bo on świetnie spisuje się pod bramką rywali kiedy bie musi bać się o tyły .
Niestety w Barcelonie jest ustawiany bardziej jako wspomagacz defensywy i jego zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie piłki do ofensywnej trójki .
1
Bramka samobójcza - nasz najlepszy zawodnik ostatnio .
2
Skyrim.
0
Ale ja dałem że strzelą bramkę , zaskoczyło mnie to że czyste konto Porto zachowało :)
1
Przeżywać nie przeżywam bo to był samobójca ale myślę że większości osób Monaco wczoraj zawaliło ;)
1
https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=MzQyMDI3NjY5MzkzOTgwMDrTI1S4z2AelLuxKBg=&kind=MAIN dzięki Monaco .
0
Z wychowankami nigdy nie wygrasz .
0
Ja też
https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=MzQyMDM3NjY4MzU4MjcwMDokODB1J7K5CVNYtG0=&kind=MAIN
0
Nawet osłabiony Juventus to nie ogórek , także powody do zadowolenia są .
1
Ale nie broni strzałów ,, nie do wyjęcia " jak reszta bramkarzy z górnej półki , tylko pozostaje mu patrzeć .
0
Espanyol tak się lubi z Realem że po odłączeniu mógłby zostać stolicą Hiszpanii .
0
Cebullos zapewnił Realowi 3 punkty , no ładnie .