RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
To zupełnie normalne, że Barca pójdzie po napastnika - kluby opierające się na hiper ofensywie często tak robią. Mimo wydawałoby się palącej potrzeby zalepienia dziur w obronie kupuje się kogoś do przodu za grubą kasę. Naprawdę dobrego stopera w FCB zobaczymy jak świnia niebo w tym okienku.
4
Ku..va sprawdziłem i rzeczywiście ten cybernetyczny patol tak gada.
0
Victor Osimhen serio zarabia 20mln netto w Turcji?
To chyba u nas nie pogra, szkoda. Myślałem, że "dokonując wysiłku" dałoby się go wyjąć.
1
Wojczal o nowym zarzewiu sporu plemiennego.
"Najważniejsza kwestia to bezpieczeństwo finansowe, a nie koszty. W czasie kryzysu, najbardziej uciążliwym i problematycznym byłby dług w obcej walucie. Przekonała się np o tym Portugalia po 2008 roku, ale i wcześniej Grecja. I właśnie przykłady tych państw powinny nas uczyć, żeby do strefy euro nie wchodzić.
Dlatego polskie inwestycje i zbrojenia trzeba realizować za dług wewnętrzny.
Jakby się dogadać z Prezesem NBP zamiast próbować go ciągać po trybunałach to byłoby łatwiej.
Natomiast SAFE powinien posłużyć do importu zagranicznych technologii, maszyn, inwestycji i sprzętu.
SAFE nie powinien być alternatywą dla długu wewnętrznego tylko narzędziem do pozyskiwania zasobów z zewnątrz, za które PLNami nie zapłacimy."
4
Leszek w obronie Pierwszej Damy.
2
@ViscaelBarca2007 Ma rację chłop. Hajcu brak, a żodyn gryzipiórek tego nie ogarnie jak trzeba. O ile mamy lecieć do przodu, to potrzebna jest bestyjka w ataku. Deco nie wymyśli czegoś z niczego, bo jest za słaby w te klocki. Pozostaje sypnąć groszem.
0
@baczekk13 Z tych czterech to cud będzie jak jeden odejdzie.
Zapominasz, że z tego wakacyjnego kurortu siłą nawet typa nie ruszysz.
2
@NeroTFP1 No i w sumie co z tego? I tak pojechał daleko jak na prowadzącego program w TV płaczącego chłoptasia. Generalnie zrobił w polityce dwie rzeczy.
Oszukał ludzi i wprowadził na tron ekipę Rudego.
Nie poszedł w skręcenie wyborów prezydenckich jako Marszałek Sejmu.
Z tego go zapamiętam, no i może całą 3D z rekordów kilometrówek.
8
Niepohamowana żydowska zabawa w ludobójstwo przestaje mnie dziwić coraz bardziej.
1
@Arden Trzeba było być konkretnym odklejeńcem, żeby od strony sportowej krytykować ten transfer. Cena normalna, skille na Barce dobre. Inna sprawa to konflikt interesów z Raphinhą, dwóch na takim poziomie trudno upchać w składzie. Z drugiej strony Brazol miewa kontuzje od których cała ekipa siada, a Rashford tego nie zakorkuje.
0
45 mln to dobra cena za Casado. Problem w tym, że jeśli nie ma za niego jakiegoś obiecującego pomocnika ze szkółki lub kogoś po kontrakcie za darmochę, to zostanie dziura w składzie. Olmo i Pedri się często wyłączają, ktoś od biedy musi ich zastąpić.
1
Pamiętam taki obrazek z Warszawy, może 20 lat temu, jak idę jakimś szerokim chodnikiem otoczonym drzewami, gdzie dosłownie co 1 metr leży psia kupa.
Wyglądało to jak składowisko ekskrementów. W środku tego syfu oparta o barierkę całująca się para. Byłem w totalnym szoku. Ale to było dawno i chyba trochę się pod tym względem zmieniło na lepsze.
1
@Safrani Tak wiem, przez moment wydawało mi się, że to jakiś żart w stylu Monty Python. Nie zazdroszczę typowi sytuacji, szczególnie jeśli na serio utożsamia się z mężczyzną i będzie musiał urodzić.
2
@Cryptolis Zawsze płaczę jak to oglądam, mocny temat.
2
Dużo dziwnych rzeczy widziałem dzisiaj na X, ale to zdecydowanie
przerasta moje wyobrażenie świata.
1
Tik Tok-er wyłapał strzała od Pro.
https://x.com/PrzemekShura/status/2024050400928706673
2
@TaughtMule W sumie nie wiem po co go przedłużać już teraz, skoro ma umowę do czerwca 2028. Może im się to finansowo lepiej spina w budżecie.
4
Uwaga - wpis zawiera antysemityzm.
Nie, tym razem nie chodzi o zabranianie żydom zabijania dla przyjemności dzieci palestyńskich w Gazie, co jak wiadomo traktowane jest jako antysemityzm..
Bardziej ciekawostka z ambasadorem USA w tle.
ChatGPT:
"Kontrowersja w Belgii dotyczy rytuału żydowskiej obrzezki, a konkretnie tzw. metzitzah b’peh. Jest to bardzo stary zwyczaj w niektórych ortodoksyjnych wspólnotach żydowskich, polegający na tym, że mohel (osoba przeprowadzająca obrzezanie) ssie ranę na penisie niemowlęcia, aby oczyścić ją z krwi. Medycznie jest to uznawane za niebezpieczne — w USA doprowadziło nawet do śmierci dziecka z powodu zakażenia wirusem opryszczki.
W Belgii jeden rabin, Mosze Aryeh Friedman, złożył doniesienie do policji przeciwko sześciu mohelom, twierdząc, że zagrażają dzieciom i że praktyka jest nielegalna według prawa belgijskiego. To wywołało śledztwo policyjne.
Kontrowersja:
Friedman jest uważany w lokalnej społeczności za „gadflya” – osobę kontrowersyjną, która często krytykuje tradycje ortodoksyjne.
Niektórzy rabini twierdzą, że rytuał jest bezpieczny i odrzucają zarzuty Friedmana jako prowokację.
Amerykański akcent:
Ambasador USA w Belgii publicznie oskarżył Belgię o antysemityzm w kontekście tego śledztwa. Czyli jego stanowisko to obrona społeczności żydowskiej przed ingerencją państwa.
Nie jest to Izrael, tylko ambasador USA. W sieci i mediach niektórzy mieszają wątek „żydowski/izraelski”, więc stąd Twoje wrażenie, że trudno odróżnić, kto dokładnie zabiera głos.
Ogólnie:
Policja bada, czy rytuał złamał prawo (zagrożenie zdrowia dziecka).
Między państwem a ortodoksyjną społecznością powstało napięcie, a ambasador USA mocno się w to włączył, twierdząc, że ściganie mohelów to akt antysemityzmu.
W skrócie: Belgijski wymiar sprawiedliwości vs. część ortodoksyjnych Żydów, a w tle dyplomatyczne tarcia USA-Belgia i bardzo kontrowersyjna praktyka religijna."
1
A jaki jest plan na najbliższe lata, żeby go zastąpić w okresach kontuzji?
0
@maatiixx Dane z aplikacji to nie ostateczne kryterium całej sprawy.
Niemniej pewne rzeczy da się zauważyć gołym okiem w życiu codziennym.
Ja bym powiedział, że dziewczyny cokolwiek atrakcyjne lub będące wstanie się jako tako podrobić do takiego wizerunku, przestały się interesować "zwykłymi" facetami. Właściwie to jest za mało powiedziane - one wręcz hejtują zupełnie normalnego samca. Za wzrost, za finanse, za brak wrodzonej agresji. Ciężko więc, żeby chciały się umawiać z tym, czym zdecydowanie gardzą.
1
Byle nie Lewy i ratio się poprawi. Raphinha oczywisty wybór, tylko czy jest akurat na boisku.
7
@michal26 Tak to mniej więcej wygląda. Do30tki tkwiłem w związkach, do 40tki w pół relacjach, a od kilku lat mam dość. Na co dzień jest mi bardzo dobrze, gorzej jak łapię sezonowe dołki (szczególnie przy zmianach pór roku) i chwilowo bywa trochę smutno. Obecnie kobiety to raczej sport dla bogatych.
Musze przyznać, że jako osobę która dorastała w czasach komunistyczno-chrześcijańskiej biedy, zaskoczyła mnie dzisiejsza finansowa roszczeniowość płci przeciwnej.
Rację na ten temat miał pewien stary kobieciarz, po latach swawolenia - dorosła kobita to po pierwsze instytucja finansowa.
Prawda jest taka, że baby się zezwierzęciły. Ewolucyjnie dążyły do kopulacji z najlepszymi genami, odwrotnie niż samce, które zapładniały co się da. Obecnie pozwoliły sobie wrócić do tych korzeni, trochę okrężną drogą, ale schemat jest ten sam. Są trochę jak wino, które dojrzewało w nieodpowiednich warunkach - wygląda tak samo lub nawet ma ładniejsza butelkę, ale smakuje nie najlepiej.
Ewolucja społeczna ostatnich lat jest zadziwiająca.
1
Tutaj wszędzie są problemy - kadrowe (obrona, pomoc, atak), finansowe, fizjologiczne (kontuzje, brak formy, zajechanie), mentalne (np. dreptanie de Jonga),
szkoleniowe ( sposób gry niedostosowany do możliwości kadrowych). Na dodatek
zarząd chyba nawet nie planuje większych zmian, więc w kolejnym sezonie dostaniemy odgrzewany kotlet z jakimś dodatkiem. Wszystko to można dodatkowo rozkładać na czynniki pierwsze, ale to już chyba sadomasochizm. Zespół stoi na trzech niezbędnych zawodnikach, z których zazwyczaj przynajmniej jeden jest nieobecny i przez to gra bardzo szybko się partoli.
11
Kolejna odsłona wojny płciowej.
"To jest ciekawa informacja. Ruch na portalach i apkach randkowych radykalnie spadł w relacji do szczytu z lat 2016-21. Tinder stracił 40% użytkowników, Match Group 50%. Bumble stracił 90% wyceny rynkowej z powodu spadającego zainteresowania.
Autor wskazuje, że powodem jest kobieca hipergamia motywująca do szukania potencjalnych partnerów wśród 6% męskiej populacji (najlepiej zarabiających i najprzystojniejszych). Tymczasem mężczyźni przeszukują 60% ofert.
To oznacza, że większość kobiet jest ofiarą złudzenia, że jej potencjalny wybranek ma ochotę na jakąkolwiek dłuższą relację z takimi kobietami. Odrzucają przy tym oferty mężczyzn bliskich statusem społecznym.
Autor wskazuje, że skłania to kobiety szukające dobrej partii do powrotu do starych dobrych metod. Opis kobiet polujących na mężczyzn w marketach budowlanych wygląda jednak na scenę ze skeczu Monty Pythona.
Faceci tymczasem masowo wypisują się z zabawy szukania kogokolwiek (63% Amerykanów w wieku 18-29 jest samotnymi).
Nie bez przyczyny firmy organizujące spotkania singli notują wyraźną nadreprezentację kobiet. Tymczasem Amerykanie szukają żon za granicą, w krajach o bardziej konserwatywnym profilu społecznym, a Amerykanki postrzegają jako pasożyty polujące na ich pieniądze i spokój.
Naturalnie w mediach punkt widzenia jest dokładnie przeciwny - mężczyźni nie chcą się wiązać z Amerykankami ponieważ są zahukanymi przegrywami i nie dorastają kobietom do pięt."
0
@AmigoBlancos W łeb bym dawał za takie występy, potem dzieciaki myślą, że wystarczy chcieć. Na pewno nie w tym kraju. Chyba że umiesz niumać jachty z dotacji.
0
@Swistus172 Twierdzę, że obecna Barca może wygrywać ligę tylko przy słabym albo średnim Realu. Oni częściej mają sędziów po swojej stronie i mają styl gry lepiej maskujący słabe występy. Gdyby na serio zaczęli chapać z dobrym treneiro, to u nas trzeba by mocno podnieść poprzeczkę.
0
@12Frost12 Flick z jego systemem grania nie jest właściwym wyborem dla Barcy słabej kadrowo w defensywie. To jest atrakcyjna piłka dla widza, ale na dłuższą metę i w systemie pucharowym to się nie sprawdzi. Moim zdaniem to będzie działać dopóki Real jest nie za mocny, a w LM jest akurat łatwa ścieżka. Dodatkowo klub kompletnie nie zamierza robić potężnej inwestycji w jakościowych obrońców, czyli będziemy grać stylem "pijanego mistrza" do końca kadencji Flicka.
Może po prostu trzeba poczekać na pieniądze i nowego szkoleniowca - każdy trener coś tam dołożył od siebie w trudnych czasach, Koeman, Xavi i na końcu Flick. Śmietankę spije ktoś inny za 2-3 lata.
0
@Rifek Powiedz Trampkowi "fuck you" to zobaczysz jak skończymy. Obecnie to przymus polityczny.
1
Bezsensowne rozgrywanie krótkich piłek na ryzyku i bez wartości w zdobywaniu terenu było wizytówką Barcy w tym meczu. Po cholerę tak grać?
2
@Pawlak1992 Grafika komputerowa i programowanie dostaną najbardziej po po dupie, bo to łatwo zastąpić rozwiniętą AI. Ja jestem montażystą filmowym i zastanawiam się, kiedy dojdzie do tego, że ludzie będą wrzucać surowe klipy, opisywać co chcą uzyskać i AI zrobi im gotowy produkt. 10 minut pracy zamiast 10 godzin, a efekt ten sam i jeszcze na szybkości można zmieniać wszystko od podstaw jak nie pasuje.
No ale wiele grup zawodowych traciło pracę w dziejach ludzkości, więc nie jest to jakaś nowość czy coś niespotykanego.