1

@arrrow Dlatego, że w momencie przyjścia do klubu to był jedyny wolny numer w pierwszym zespole, a nie powinno się zawodnikom odbierać ich numerów. Więc póki Todibo sam nie zrezygnuje, to będzie tę 6-kę nosił.

1

@sopelinho Też nie lubię Atletico, nie lubię ich chamskiej i ostrej gry, autobusowego stylu, a teraz takich akcji. Inna sprawa, że mają prawo walczyć o swoje i w ogóle się im nie dziwię, że robią takie coś, aby osłabić jednego z głównych rywali w lidze. Być może nie każda drużyna by tak się zachowała, ale nic złego w tym nie ma. Kluczowe, czy faktycznie kontaktowaliśmy się z Griezmannem w marcu, a jeśli tak to czy byliśmy wystarczająco dyskretni.

0

@HOSSA Dokładnie, niby tylko Puchar Gampera, ale odkąd pamiętam to Barca traktuje to jak ważny mecz i co roku to spotkanie jest interesujące. A jeśli nie jest bardzo intensywnie, to chociaż niektórzy zawodnicy się bawią. A dzisiaj to było po prostu bezbarwnie. I tak jak mówisz - cały zeszły sezon, z wyłączeniem kilku meczów na początku 2019, graliśmy nudno i przewidywalnie. Przez ultra-pragmatyzm naszej gry do końca była szansa na tryplet i ja też wtedy broniłem zaciekle EV. No ale okazało się, że jak nagle zdobywamy jedno trofeum, to wtedy brak stylu boli i charakteru drużyny boli znacznie bardziej.

57

No i ok. Mamy wynik. Super. Ktoś powie, że w piłce chodzi o wyniki i trofea. I ciężko temu zaprzeczyć, ale jednocześnie myślę sobie, że gdyby tylko o to chodziło, to nie traciłbym tych 90 minut kilka razy w tygodniu, tylko wchodził na livescore raz na dzień i git. Dla mnie oglądanie Barcy to była zawsze frajda, patrzenie jak piłka chodzi między zawodnikami, jak niektórzy piłkarze ożywiają grę swoim dryblingiem lub sprintem, a nawet jak inteligentnie taktycznie zagraliśmy, wyłączając bardzo trudnego rywala z gry. Nie pamiętam natomiast okresu od 2003 roku, żeby na grę naszej drużyny tak ciężko się patrzyło. Zero intensywności, zero charakteru, zero ogólnego konceptu, każdy gra sobie - De Jong i Puig na dwa kontakty, Roberto na 6, Alena na 4, Dembele jak mu wyjdzie. To jest absolutna żenada, flaki z olejem i PONOWNIE nowi zawodnicy zlewają się z miernością całej drużyny. Mam nadzieję, że to już tylko ten rok. Jakoś to wytrzymamy.

19

Przyszedł De Jong, Griezmann - naprawdę dobre, jakościowe wzmocnienia. Do tego taki Riqui się rozwija, Perez wchodzi, a zapowiada się na jeszcze większą Messidependencję, niż rok temu. Pamiętam słowa Hudsona z finału PK - "Pytasz mnie o zawodników, Phil, a ja Ci mówię - to nie kwestia zawodników". Smutne. Oczywiście mam nadzieję, że odszczekam te słowa.

1

Czy Firpo będzie mógł już zagrać dzisiaj, czy to za wcześnie?

0

@BarcaInfo Pięknie! :D

1

@miguel8 @Futbol36 Obaj macie rację, ale dla mnie porównywanie Neymara do sytuacji z dzieckiem nie jest adekwatne. Jasne - dziecka nie odtrącisz, bo to rodzina, a Ty jesteś odpowiedzialny za jego wychowanie. Ale piłkarz i klub to umowa przede wszystkim biznesowa, Neymar ma 27 lat i jest dorosłym facetem. Popełnił błąd i teraz za niego płaci, ale dlaczego my mamy się starać i mu wybaczać? Jakby był do wzięcia za darmo, to jasne, ale żeby teraz o niego walczyć z Katarczykami, wykładać jakieś chore sumy - myślę, że powinniśmy mieć do siebie więcej szacunku.

6

@pero1983 Dawał, ale był wtedy młodszy, bardziej skoncentrowany na piłce i praktycznie nie łapał kontuzji. I jasne - można wierzyć, że w Barcy wróci mu profesjonalizm, ale czy naprawdę chcemy być klubem ładującym ogromne pieniądze w gościa, który nie dość, że potraktował nas niefajnie, to jeszcze wymagałby pracy mentalnej, żeby w ogóle wrócić do czegoś, co powinien mieć na co dzień?

2

@SZYCHA0005 Ja go np. pamiętam z meczu przeciwko nam, kiedy władował nam bramę i nie raz był niezwykle irytujący (czytaj: fantastycznie zatrzymywał nasze ataki) na swojej flance. Oglądałem jeszcze jeden mecz Betisu, kiedy wygrali 3-5 z Sevillą, ale wtedy nie grał.

0

@NeroTFP Tu naprawdę wszystko zależy od niego. Mówimy wielokrotnie o kontuzjach, ale Messi również baardzo często pauzował, dopóki nie zaczął poważnie podchodzić do kwestii odżywiania i dbania o siebie, głównie dzięki Guardioli. Ja nie potrafię stwierdzić, jeśli w tym sezonie skupi się na futbolu (co jest możliwe, bo będzie miał w ekipie Griezmanna, który może go nakierować) to jak najbardziej może za 2-3 lata być top 5.

0

Dla nas dobrze, będzie bardziej wypoczęty.

1

@Borneo Spoksik, każdemu może umknąć, dlatego napisałem :)

0

@polo508 Neymar ma chyba paszport hiszpański.

0

@Borneo wkradł Ci się błąd - szkółka, nie szkułka :)

0

@Janek_7 to nie tylko kwestia Puyola, tamta Barcelona potrafiła lepiej kontrolować grę, a i futbol sam w sobie dopiero stawał się aż tak fizyczny jak dziś. Moim zdaniem teraz Barca Pepa dużo bardziej by się męczyła, często zapominamy, że to właśnie z jej powodu zaczęto stosować intensywny i agresywny pressing przez blisko 90 minut. City pod wodzą Guardioli ma świetnych ŚP, ale każdy pracuje w defensywie. Poza tym Xavi i Iniesta też dużo pracowali w obronie, a na pewno nie wracali truchtem po stracie piłki, jak to zdarzało się Coutinho.

0

Super! Ciekawe, czy zagra w pucharze Gampera i na tournee. Ciekaw jestem rozwoju tego chłopaka.

0

@Losiex Jak dla mnie to już się stało. Od kilku lat większość nowych młodych nabytków kończy u nas na ławie.

0

@Nano22 To prawda, ale jednocześnie język jest na tyle elastycznym i żywym tworem, że tworzy swoje własne wyjątki, których potem dobrze jest się trzymać, jako że stają się przyjętymi powszechnie formami, naturalnymi dla native'ów. Tak samo jest np. z biernikiem i kategorią żywotności. Ludzie piszą maila, odbierają smsa, prowadzą bloga i wyprowadzają psa, a tylko jedno z tej czwórki jest żywe. Także podsumowując, moim zdaniem fakt, że jest to poprawna forma w języku polskim nie zmienia faktu, że decyzja o tej odmianie jest bezsensowna i bardzo nienaturalna w momencie, gdy każdy fan piłki chce się spotkać z Cristiano Ronaldo, a nie Cristianem Ronaldem ;)

1

@Drzakubs Z tego co wiem jest to po prostu hermafrodytyzm, czyli inaczej obojnactwo, kiedy dana osoba ma gonady męskie i żeńskie. Istnieje również pseudohermafrodytyzm, kiedy osoba płci żeńskiej (mówiąc o budowie twarzy, bioder, rozłożenia tłuszczu w organizmie, itp.) ma gonady płci przeciwnej. Czy jest to trzecia płeć? No nie wiem, nauka ma na to swoją nazwę i określa to "zjawiskiem" lub "zdarzeniem". Co jest słuszne, bo jeśli promil populacji ludzkiej ma tego rodzaju cechy, to ciężko chyba stawiać to na równi z dwoma bardzo jasno rozróżnionymi biologicznie płciami. I to nie jest żaden brak tolerancji moim zdaniem, a czysta analiza faktów, statystyki i trzymanie się naukowych wytycznych. Zupełnie odmienną kwestią jest sytuacja takiej jednostki i to, że wylosowała niezwykle niefortunny los na loterii - zawsze mi takich osób szkoda, ale jednocześnie rozumiem decyzję o zabronieniu jej występów - na swoje ogromne nieszczęście jej biologiczne cechy dają jej przewagę na współzawodniczkami, które one nigdy w życiu nie będą w stanie przeskoczyć. Trudna sytuacji, po ludzki szkoda mi Semenyi.

1

@BarcaInfo Coś czuję, że Neymar skończy w Juve. Ronaldo na szpicy, jest miejsce dla niego, a Włosi mają kasę, skubani. Nie widzę sensownego scenariusza, w którym Brazylijczyk przychodzi do nas. PSG musiałoby pójść nam na rękę, a to ostatnia rzecz, jaką zrobią.

3

@damianex10 w ogóle mu się nie dziwię. Ja rozumiem, że różni kibice kręcą z niego bekę, ale kibice Realu akurat mają za co być mu wdzięczni - legendarny gol przeciwko Liverpoolowi, bramka porównywalnej urody do tej Ronaldo, ale w meczu o znacznie większą stawkę. Do tego wygrany wyścig o Puchar Króla z Bartrą. Praktycznie kiedy nie był kontuzjowany to spisywał się super, ale fani Realu tak naprawdę bardzo szybko zapomnieli o tym co im dał. Z kolei on wygrał co miał wygrać, więc teraz sobie siedzi w pięknym mieście z wielotysięczną tygodniówką i po co ma się przejmować. Casus Bale’a to lekcja nie tylko dla innych klubów, żeby być ostrożnym przy przedłużaniu kontraktów, ale także dla kibiców, żeby nie zniechęcać swoich idoli do grania w ukochanym klubie.

1

@moronw Ja też tak myślę, ale ściah przyjął kryteria, że jeśli w miarę szybko odeszli z klubu pomimo dobrych występów, to dawał ich na neutralne i jest to jak najbardziej spójne z tą wytyczną. Tak samo Neymar, Mathieu czy Paulinho.

2

Bardzo mi się podoba ten cykl. @ściah , zbierasz do kupy wiele ważnych informacji i dzielisz swoimi spostrzeżeniami, które otwierają ciekawe dyskusje. Osobiście czuję się mocno uspokojony tym, jak opisałeś sytuację po odejściu komików. Obyś miał nosa i ten sezon okazał się powrotem do korzeni.

18

Prawda jest taka, że jakby tak Suarez wrócił do formy fizycznej i pozbył się (lub zminimalizował) problemy z kolanami, to byłby wybitny transfer tego lata. On wciąż jest w stanie dać niesamowicie wiele z przodu.

0

@th@les Myślę, że takie teksty mogą służyć temu, aby zatuszować fakt poniesienia pewnej porażki na rynku. Np. zawodnik, którego zarząd bardzo chciał powiedział, że nie chce przechodzić do Barcy, że chce więcej minut, że inny zespół oferuje lepszy projekt sportowy, że zwyczajnie przegraliśmy z innym klubem w Europie, itp. Tekst „musimy odpowiedzialnie zarządzać finansami” zwyczajnie stawia zarząd w lepszym wizerunkowo świetle. Nie znam się, nie mam wglądu w ich księgi, a tym bardziej ich głowy, ale obstawiam, że prawda leży po środku - Barcy zależy na uspokojeniu sytuacji z wynagrodzeniami i z roku na rok coraz mniej chętnie podnoszą oferty dla łakomych kąsków (np. de Ligt), jednak sprzedając kogokolwiek z uprzednich okienek borykają się z konsekwencjami własnych decyzji.

0

Ja tam najbardziej liczę na to, że Frenkie będzie najlepszą wersją De Jonga, nie Iniestą czy Xavim. Nie wolno oczekiwać od zawodników, że wskoczą w buty lub przejmą 1 do 1 rolę innego piłkarza. Holender ma bardzo charakterystyczny styl blansu ciała, dynamicznych rajdów i rozgrywania. Widać, że da nam bardzo wiele.

0

@Grubson06 no nie wiem, jakoś tego nie widzé :P chociaż byłoby ciekawie, gdyby tak wyszło

0

@slayer W Hiszpanii są bardzo konkretne wytyczne i tak - piłkarze pierwszej drużyny nie mogą mieć numeru poywżej 25, a bramkarze mogą wybrać jedynie 1, 13 i 25. Inne ligi top 5 nie mają już takich obostrzeń. Sprawdź sobie numery bramkarzy jakiejkolwiek drużyny La Liga ostatnich dziesięciu lat - zobaczysz tam zawsze ten sam schemat.

0

@ViscaBarca123 O kurczę, ten system brzmi naprawdę bardzo ciekawie. Nie wiedziałem, że Victor zaliczył tak dobry debiut trenerski. Tym bardziej cieszy mnie jego zakontraktowanie. Kto wie - być może niedługo wypuści spod swoich skrzydeł kilka naprawdę silnych nazwisk do Barcy B.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?