0

@Shad Komentuję, żeby nie zgubić - piękne :D

3

@ViscaBarca123 Masakra, niech spoczywa w pokoju :(

0

@Dejvv Rakitica. 
EDIT: Już Ci ktoś odpisał, nie zakonotowałem.

0

@Buksza Bardzo prosto. De Ligt ma 19 lat - jaka jest szansa, że przez kolejne 15 lat jego kariery PSG wygra LM? Tak naprawdę bardzo, bardzo duża. Oczywiście nie chciałbym tego, ale nie oszukujmy się - prędzej czy później to pompowanie pieniędzy się im "zwróci" w postaci trofeum LM. Do tego liga francuska jest lepsza od holenderskiej, wiec nie robi kroku w tył sportowo. Oczywiście w Premier League lub La Liga miałby więcej wyzwań na co dzień, być może bardziej musiałby się wysilić, żeby wygrać trofeum krajowe, ale w zamian za to PSG zaoferuje mu potężne wynagrodzenie. A w perspektywie całej kariery i podwyżek to nałapie się tak jak nigdzie. Jeśli dodamy do tego fakt, że gość sam sobie wybrał Raiolę jako agenta, to mamy prostą odpowiedź, dlaczego de Ligt widziałby w PSG atrakcyjną opcję.

0

@lukas10 no dokładnie. Nie dość, że obciąża to kasę klubu to obciąża presją samego piłkarza. Na Coutinho na pewno by nie gwizdali, gdyby kosztował 80 mln. A przecież zawodnicy w większości się wcale nie proszą o takie kwoty.

0

@lukas10 Też prawda. Po prostu czuję, że na Hazarda mają lepszy pomysł niż my na Cou.

0

Jeszcze tylko 2 lata... Jeszcze 2 lata i pozbędziemy się tego zarządu. 2021 rok może być przełomowy dla następnej dekady naszego klubu.

0

@MarioVeB! @lukas10  Jasne, poczekamy - zobaczymy. Nie ma jednak co ukrywać, że wygląda na zawodnika, który z miejsca wniesie jakość.

0

@Momalsino Akurat wielu kibiców nie ma nic przeciwko Rakiecie w Barcy, w tym np. ja. Na siłę bym się go na pewno nie pozbywał, bo nawet wchodząc z ławki bardzo nam pomoże. Fakt, końcówka sezonu nie należała do najlepszych w jego wykonaniu, ale całościowo grał bardzo solidnie. Poza tym on był zajechany po wyczerpujących MŚ. Gdy Ivan jest świeży, to gra super. Dlatego jeśli będą mądrze wymieniani z De Jongiem, to kolejny sezon możemy mieć z niego ogromny pożytek.

0

@PatrickoBarca No to tylko czekam na to, aż nikt nikogo od nas nie kupi i będziemy mieli problem :P Widzę, że zarząd w formie (zakładając, że to prawda, oczywiście).

0

@Colon Argentyna, chciałbym, że Messi w końcu podniósł puchar z reprezentacją.

1

Coś czuję, że ciężkie to będą lata z Hazardem w Realu. Kapitalny zawodnik i w tym sezonie pokazał jak wygląda jego gra przy w pełni rozwiniętym potencjale. Bestia nie do zatrzymania, będą mieli z niego pociechę w Madrycie. My poza Leo nie mamy nikogo takiego (w teorii Dembele, ale w praktyce to niestety różnie) i to się na nas mściło na Anfield, z Valencią i bez odpowiednich rozwiązań będzie mściło w kolejnych latach.

0

@kuz Ja bym się bardzo cieszył, gdyby tak było. A nóż Perez czy Ruiz okażą się po prostu większymi talentami? A to zawsze 50 mln do przodu. 

2

WOW! Nie no, jak ja kocham tego gościa. Znamienne jest to, że taki list wystosował ktoś, kto i tak był obok Messiego bezapelacyjnie najlepszym piłkarzem w tym sezonie. Z jego postów na Insta też bije bardzo duża szczerość. To co mnie najbardziej urzeka w jego wypowiedziach to brak typowego piłkarskiego pierdutu, którym przerzuca się dzisiaj każdy. Nawet taka mała głupia rzecz, jak rozdzielenie podziękowań dla kibiców ze stadionów i spoza Barcelony. Naprawdę zrobiło mi się miło. Wielka postać, mam nadzieję, że szatnia to dostrzeże i przyzna mu opaskę, bo jak nikt na nią zasługuje.

36

Dlaczego tak dużo ludzi chce go z powrotem? Jest Wam wszystko jedno, czy zawodnicy szanują nasz klub czy nie? Przecież on wraz z ojczulkiem potraktował nas jak śmieci, kiedy czekał cały miesiąc z odejściem tylko po to, żeby wyciągnąć od nas kasę. Niech tu nigdy nie wraca, może i być geniuszem, ale miejsce dla takich najemników nie powinno być w Barcelonie.

1

Ja coś czuję, że ten zarząd zepsuje Puiga. Będą woleli wydać kasę na jakiegoś pomocnika, niż dać chłopakowi szansę i czas. Ponoć Valverde walczył z nimi o jego pozostanie, bo chcieli się go pozbyć przez warunki fizyczne. Więc może w przyszłym sezonie pogra więcej u Ernesto, ale jakoś czuję, że niestety nie będzie on światowej klasy piłkarzem. Nie dlatego, że nie jest w stanie - dlatego, że jesteśmy beznadziejnym klubem do kształtowania talentów.

0

@kerouac Nie można, bo Alba i Suarez pomimo wielu kretyńskich cech kochają i walczą za nasz klub. Neymar dużo bardziej wygląda na najemnika, więc jak dla mnie nie ma porównania.

27

Czyli kolejny rok bez rewolucji. Nie wierzę, że Valverde ją przeprowadzi - nie ten charakter. Skoro zostaje to uważa, że wcale tak wiele nie brakuje do jego wizji, więc jak dla mnie nie ma szans na duże przetasowania. Wszyscy wiemy, jak on ubóstwia weteranów. Trudno, są głosy, że lepszy on niż nie wiadomo kto. Ja osobiście wolałbym zaryzykować i przynajmniej spróbować wykorzystać ostatnie lata Leo.

1

W to, że Barca taki powrót negocjucje jestem w stanie uwierzyć, ale moim zdaniem nie ma najmniejszych szans na ten transfer, dopóki ma on ważny kontrakt z Paryżem.

18

To był zdecydowanie najlepszy sezon w jego wykonaniu i faktycznie nie wyszły mu może dwa- trzy mecze. Już w połowie sezonu było widać, że gra za dużo, ale oczywiście kogo to wtedy obchodziło. Ja nie lubię Alby za jego pajacowanie, ale piłkarsko jest znakomity. Bardzo mi się podobał w tej kampanii i wg mnei nie ma obecnie lepszego LO na świecie. Inna sprawa, że spotkania z Valencią i Live były niestety najważniejsze. No ale trudno, nie dał rady. 

0

@D10SLEO Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o generalną zasadę, ale akurat de Ligt to powinien być zawodnik, dla którego zrobimy wyjątek.

6

No na papierze wszystko wygląda świetnie, pytanie jak chcą to zrobić? Rynek w tym momencie stoi na głowie. Oczywiście można się pozbyć np. Rakiety i w jego miejsce nie kupować nikogo na siłę, a wprowadzić Riquiego. Obawiam się jednak, że z tym zarządem to nie przejdzie - oni starają się pakować miliony gdzie się tylko da. Podobnie z atakiem - być może trzeba dać szansę Ruizowi, a Griezmanna sprowadzić za Coutinho? Wydaje mi się, że problemem tego zarządu jest planowanie tylko rok-dwa do przodu. Niby mówią o wielkiej rewolucji i odmłodzeniu kadry, ale chcieliby WSZYSTKIE transfery w zrobić w jednym okienku i mieć problem z głowy. Niby chcą pozbyć się świętych krów, a rozważają i sprowadzają trenerów, którzy mogą mieć dużą tendencję do stawiania na doświadczonych (np. Allegri). Tak to nie działa, jeśli naprawdę chcą coś zmienić, to potrzebne są lata i pewne poświęcenie. 
Ja to już wiele razy mówiłem - osobiście nie miałbym problemu z sezonem  o mniejszej, bądź zerowej, liczbie trofeów, gdyby to oznaczało MĄDRE przygotowanie gruntu pod lata dominacji i wieloletni projekt. I tak w tym sezonie wygraliśmy w sumie jeden puchar, a projekt jak stał w miejscu, tak dalej stoi. 

0

@BarcaInfo Lubię Semedo, ale faktycznie nie wniósł nic znaczącego. Choć też nie miał okazji zaliczyć serii dobrych występów. Nie mniej, mam nadzieję, że jeśli odejdzie to Wague zajmie jego miejsce.

0

@BarcaInfo Zwłaszcza druga wypowiedź mnie cieszy. Choć uwielbiam Busquetsa, Rakitica, Pique, czy Albę, to jeśli którykolwiek z nich odejdzie nie będę rozpaczał. Będę po prostu wdzięczny za to co nam dali, ale jeśli w ich miejsce pojawią się chłopcy głodni gry i sukcesów - super. Czasem trzeba żelazną ręką zakończyć pewną epokę. Guaridola tak zrobił i zadziałało. Nie zawsze musi, ale z pewnością pozostawanie przy identycznym szkielecie zespołu od 10 lat nie sprawia, że zaczniemy być nagle na szczycie.

0

@JimMorrisonFCB Ja bym spróbował z Setienem. Najwyżej się nie uda i odejdzie po sezonie, ale przynajmniej mamy pewność, że będzie starał się wprowadzić atrakcyjny futbol. Prawda jest taka, że następne lata to i tak czas oczekiwania na Xaviego. Najchętniej zobaczyłbym Koemana, bo ma dobre papiery. Ten Haaga już niekoniecznie, mam wrażenie, że u niego problemem byłby brak elastyczności tak jak u Valverde, tyle że w drugą stronę. Ajax przegrał z Tottenhamem, bo nie potrafili mądrze zagrać na utrzymanie wyniku.

2

@Exerion No bo będzie, bez przesady - kim jest Neymar przy klubie z takimi legendami (grającymi i już nie) oraz z taką historią? Liverpool nie ma Neymara, a doszli w pięknym stylu do finału dwa lata z rzędu. Jak drużyna jest mądrze zbudowana i jeszcze mądrzej zarządzana, to żadne Neymary nie są potrzebne.

0

@BarcaInfo Neymar zyskał - takie pieniądze, jakie by mu w Barcy zapłacili dopiero po odejściu Leo. Na pewno nie płacze w poduszkę. 

1

Długi post, może komuś się zechce przeczytać. Nie wiem, czy większym problemem jest trener, czy piłkarze, ale jeśli to drugie, to i tak trener powinien być od tego, aby wycisnąć z nich jak najwięcej LUB taktycznie ustawić tak, aby po prostu wykorzystali swoje najmocniejsze cechy. Dzisiejszy mecz dobitnie pokazał bardzo, bardzo smutną rzecz - nasi zawodnicy KOMPLETNIE nie wiedzą jaki jest ich ofensywny styl. Ostatnie 30-35 minut meczu to był jeden wielki chaos w ofensywie. Taktyka a'la "nieważne jak, ważne, żeby strzelić". A przypomnę, że mówimy o FC Barcelonie, gdzie naturalnym wydawałoby się myślenie pokroju "Panowie, gramy swoje i w końcu strzelimy". Rozumiem to pierwsze podejście na ostatnie 10 minut meczu, ale nie na prawie całą połowę. Tak naprawdę nasza ofensywa od jakiegoś czasu polega na jednym, prostym poleceniu "podajcie do Messiego, potem powychodźcie mu na pozycje najlepiej jak umiecie, a on coś wymyśli."

 Do tego będę winił Valverde za bezsensowne zajechanie Rakitica i Busquetsa w tym sezonie. Wystawiał ich kiedy tylko się dało i zbiera to teraz takie żniwa, że brakuje im tego ułamka sekundy na przechwycenie piłki, świeżości w dryblingu, a także powoduje ogromne utraty koncentracji. 

Kolejna rzecz, również związana z rotacjami - Ernesto powiedział, że woli mieć wąską kadrę. Teraz zastanówmy się przez chwilę, czy powiedziałby tak trener, który wiedziałby, że chce do końca walczyć na trzech frontach? A w tym sezonie udowodnił wszystkim, że nawet mając szeroką kadrę i tak z niej nie korzysta. Malcom może nie wniósł liczb, ale nie raz wnosił świeżość na swojej flance - i tak przegrywał kosztem BEZNADZIEJNEGO Coutinho. Suarez również maksymalnie eksploatowany, często w meczach wygranych już w 60 minucie - Malcom na ławie. Gdy był idealny czas na rotowanie Rakiticem i Busim, to Vidal wymieniał się TYLKO z Arthurem. Do tego spokojnie można było wystawić Roberto w środku pola w kilku meczach ze słabszymi rywalami i dać odetchnąć jednemu z naszych weteranów. Ostatnie miesiące Rakiety i Busiego to nie ich wina - to wina ich totalnego przemęczenia. Jasne - oni mogli się na dzisiaj wyspać, najeść i wypocząć, ale w nogach mają po 60 meczów od dechy do dechy (Rakieta to w ogóle MŚ z dogrywkami). Ale nie - Valverde na upartego od 1. do 90. minuty CAŁY SEZON.
Jasne, że piłkarze zawinili, jasne, że wychodzi z nich brak ambicji i brak motywacji. Jasne też, że Valverde jest bardzo dobrym fachowcem. Ale wciąż uważam, że nie dla drużyny, która chce walczyć o tryplet co roku. Nie ma elastyczności, nie ma tej "nutki szaleństwa", o której mówił Ćwiąkała. Jest pragmatyczny i wyrachowany, dlatego w długodystansowej lidze miażdżymy rywali. LM nigdy z nim nie wygramy, a Puchar Króla, jak widać, 50-50. 

7

Powiem Wam, że z tym MAtSem to zrobiliśmy interes życia. Facet wyrósł na dojrzałego bramkarza, ostoję defensywy, gościa odpowiedzialnego i o chłodnej głowie. A do tego ma niesamowitą klasę i pokorę na boisku oraz poza nim. Dla mnie uosabia wszystko co kocham w Barcelonie. I pomyśleć, że ma jeszcze z 10 gry na topowym poziomie. Mega się nim jaram!

0

@CallMeGix Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Rakitić straci miejsce w pierwszym składzie. A nawet gdyby miało się tak stać kosztem De Jonga, to ten na pewno miałby masę defensywnych i zabezpieczających zadań. Moim zdaniem styl gry zawsze jest stylem trenera bardziej niż zawodników, więc niezależnie kto przyjdzie nie ma co liczyć na fajerwerki z Valverde na ławce. Oby chociaż były wyniki, bo bez tego to tej Barcy po prostu nie warto oglądać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?