PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@BarcaInfo Najgorszy moment? WOW... Muszę przyznać, że jestem w szoku. Przecież przegrał z Argentyną trzy finały. Musiał naprawdę czuć, że jest w stanie sięgnąć po to trofeum w tym roku. No cóż, w końcu znowu wygramy, oby z Leo na pokładzie.
0
@cosinus90 @michal26 Patrząc na ich skill to i banki mogą umobilnić :P
0
The Sun... Tu chyba nie warto nic więcej dodawać.
2
Jeśli Pep naprawdę przejdzie do Juve to już widzę to jedno pytanie zadawane mu miliard razy - Messi czy Ronaldo? :P
2
@7DavidVilla no mecz był fatalny. Flaki z olejem, defensywne nastawienie naszej drużyny, oddawanie pola Eibarowi momentami. Dramat
25
Super, jesteście rewelacyjni! Bardzo przyjemnie jest spędzać czas na nowoczesnej stronie w społeczności kibiców naszego ukochanego klubu. Dzięki wielkie!
0
A to nie jest tak, że jeśli kupimy go w okienku transferowym, to wtedy kupno de Ligta wliczy się w koszty następnego sezonu? Myślę o Finansowym Fair Play, bo w tym sezonie mamy już transfery letnie ORAZ de Jonga. Jeśli dojdzie de Ligt, to nagle robi się ok. 150 mln, które nie wiem w jaki sposób będą zrekompensowane, skoro zawodników będziemy się pozbywać dopiero od lipca.
3
Takie teksty w tym momencie znaczą mniej więcej "Chcę dla Was grać, ale na lepszych warunkach." Typowe medialne przeciąganie liny. Myślę, że go koniec końców sprowadzimy, ale podejrzewam, że jednak klub będzie musiał się trochę ugiąć i zaoferować więcej niż teraz. Nie mniej, akurat w jego przypadku warto, moim zdaniem.
0
Dzięki za to, komentuję, żeby móc w każdej chwili wrócić. Mogę spytać, skąd masz te dane? To Twoje analiza czy pościągałeś opinie z różnych stron?
0
Niech walczą, na pewno będzie miał w kontrakcie obiecane kolosalne podwyżki za udane sezony. Najważniejsze, żeby spiąć to do kupy na najbliższe 2-3 sezony, po (lub w trakcie) których odejdą Rakitić, Busquets, Pique i Alba czyli ogromne obciążenie dla budżetu. I choć nie lubię Raioli i w każdej innej sytuacji nie chciałbym jego podopiecznego u nas, to de Ligt jest tak wyjątkowy, że naprawdę warto pójść na masę kompromisów. Bo poza walorami sportowymi, on może wnieść charakter w szatni, którego nam brakuje.
0
Bardzo mądrze napisane. Osobiście jednak obawiam się jednego - z Valverde nie zobaczymy środka pola Arthur-Busi-De Jong. Valverde nie potrafi grać odważnie, więc zawsze ktoś z dwójki Rakitić/Vidal będzie występował. Oczywiście bardzo chciałbym się mylić.
8
Moim zdaniem poderwać taką dziewczynę mając pieniądze i sławę Ronaldo to żadna sztuka. Sztuką jest zbudować z jedną kobietą szczęśliwy i długotrwały związek zbudowany na zaufaniu i miłości.
60
Hudson podczas dzisiejszego meczu został zapytany przez Phila Schoena (współkomentatora), czy ściągnięcie de Jonga, de Ligta i Griezmanna przywróci Barcelonę na europejski szczyt. Oto jego odpowiedź: „Jeśli nie, to (Barca) ma poważny problem. Pytanie tylko kto będzie ich trenował? Ktoś, kto wkroczy do jaskini Alladyna i stworzy z nich drużynę, która pomimo przeciwności będzie grała jak Barcelona? Czy będzie to ktoś odważny, czy jednak tchórz, który będzie bronił prowadzenia 3-0 i 4-0? To jest podstawowe pytanie. Pytasz mnie o zawodników, a ja odpowiadam – tu nie chodzi o zawodników.” [ok. 56 minuty meczu].
19
No cóż, muszę przyznać, że wielokrotnie broniłem EV za jego umiejętności taktyczne i potrafiłem wchodzić w polemikę z tymi, którzy mówili, że tyko Messi trzyma go na stołku. Chyba czas odszczekać pewne słowa, bo choć dalej uważam, że to dobry trener, to po prostu nie mam ochoty oglądać Barcelony pod jego wodzą. To jest nudne, nieciekawe, a gdyby nie Messi, to pożegnano by się z nim w połowie sezonu. Zarówno ten mecz ligowy, jak i ostatni, pokazały mi dobitnie, że nasz trener nie potrafi grać inaczej niż zachowawczo, wyrachowanie i pragmatycznie. Na Boga - dwa mecze o pietruszkę, dwa razy środek pola Rakitić-Busquets-Vidal, praktycznie once de gala, zmiennicy po 30 minut max. Jak od linijki. To też dowód na to, o czym pisał ściach - emocje zamazują fakty. Póki graliśmy o coś, to mecze były emocjonujące. Teraz na chłodno po prostu nie da się patrzeć na tę padakę. To przykre, ale pierwszy raz od lat mam tak, że jest mi naprawdę wszystko jedno, czy wygramy Puchar Króla, czy nie.
0
Ciekaw jestem, czemu nikt w klubie nie rozważa sprowadzenia Dybali. 25 lat, świetny zawodnik, może grać na kilku pozycjach, W TYM na ataku. Może byłby lepszą opcją niż Griezmann? Co myślicie?
1
Może tak będzie, zobaczymy.
1
Na 15-30 minut wejdą - chyba lepiej, żeby zagrali cały mecz, albo większość. Poza tym wypowiadam się jako kibic - cały sezon oglądam praktycznie ten sam środek pola, w takim meczu bardzo interesująco by się oglądało młodzików.
8
CO??? To są chyba kpiny, mecz o nic, a nie zobaczymy wychowanków czy tych, którym brakuje minut, bo... No właśnie bo co? Bo podstawowi stracą rytm meczowy? Bo trzeba wygrać z Eibarem? Bez sensu, jeszcze tylko czekam na środek Busquets-Rakitić-Vidal. I nie - nie jestem naczelnym hejterem EV, mam do niego duży szacunek, ale na Boga - niech da coś tym kibicom, niech zagra ofensywnie w meczu o pietruszkę, niech da zagrać Alenii, Puigowi, Ruizowi - chłopakom, dla których taki mecz "o nic" to mecz o "pokazanie się", więc i trybuny lepiej się bawią. No bo po co oglądać defensywną Barcelonę w meczu z Eibarem? Masakra, przy całym szacunku dla trofeów Valverde, chyba po to ogląda się futbol, żeby się dobrze bawić, prawda? A już widzę, jak w przyszłym sezonie środek pola to będzie Rakitić-Busi-Vidal, de Jong z Arthurem wieczna ława, Griezmann na wahadle z lewej strony i Suarez na ataku w każdym meczu od pierwszej do dziewięćdziesiątej. Obym się mylił, z chęcią odszczekam każde słowo z tego postu.
0
Oby się udało z de Ligtem, to byłby top transferów tej dekady.
0
Ciężko powiedzieć, poza stylem gry są diametralnie różni. Jeden to wulkan energii, który potrafi budować zawodników, ale i przemotywować swoich podopiecznych tak, że Ci łapią czerwone kartki i grają nieodpowiedzialnie. Do tego wymaga od nich masakrycznej ilości pracy na boisku, co skutkuje kontuzjami i przemęczeniem. Z kolei drugi to kwintesencja spokoju i dystansu do piłki. Jest cierpliwy, pragmatyczny i wyrachowany, a też umie budować zawodników (częściej z pierwiastkiem defensywnym, ale umie). Niestety,jemu z kolei brakuje takiej energii w kluczowych momentach. Ja w Barcy zdecydowanie wolę Valverde, natomiast dla kibiców Simeone z pewnością jest bardziej atrakcyjny.
1
Pewnie dlatego, że de Ligt to fenomen jakiego nie było w piłce od wielu, wielu lat. Ostatni był chyba Varane, ale on miał 21 lat jak w Realu zaczął być określany wielkim talentem. De Ligt już w wieku 19 lat ma doświadczenie kadrowe, LM, a także jako kapitan mistrza Holandii.
7
Myli Cię, bo do PSG przeszedł 3 sierpnia.
0
Gołym okiem widać, jak zarząd podchodzi do wychowanków. Ćwiąkała w ogóle powiedział w swoim ostatnim filmiku na kanale, że oni chcieli się pozbyć Puiga ze względu na jego braki fizyczne, ale zatrzymał ich Valverde mówiąc, że takiego talentu nie oddaje się przez bardziej wątłą budowę.
0
I szósty powinien być Riqui, nie ma co czekać z wprowadzaniem go do pierwszej drużyny.
0
I tak będzie grał na wahadle, więc czym my się przejmujemy :P
2
No cóż, ja ogólnie szanuję podejście w stylu „nie będę uciekał, a wyciągnę wnioski i będę lepszy”. Uważam, że tylko to zapewnia rozwój, ale niestety przy pragmatyzmie Valverde przyjemność z oglądania meczów znacznie spada. A nie ma gwarancji, że kolejny tok przyniesie jakiekolwiek trofea, o LM to już nie wspominam, bo to po prostu nie jest trener na te rozgrywki.
29
Jeśli to prawda, to dosyć kiepska cena.
10
Wpisy Roberto i Alby DO BÓLU oklepane: "Zrobimy co w naszej mocy żeby zdobyć trofeum, musimy dalej pracować, błędy są częścią życia, będziemy silniejsi razem." Bije z nich mniej więcej taka sama emocjonalna szczerość, jak z pierwszego lepszego amerykańskiego filmu 6/10, w którym motywem przewodnim jest zrozumienie swoich błędów w pogoni za amerykańskim snem, skwitowanych podniosłą przemową ze skrzypcami w tle na 10 minut przed końcem seansu.
Co innego MAtS. Ja naprawdę czuję, że to on napisał, że go to dotknęło i że wszystko przemyślał. Czuję tę słabość i próbę poradzenia sobie z tym. Nie wiem z czego to wynika, pewnie z tego, że ani razu nie rzucił jakimś banałem, a odniósł się do swoich osobistych przeżyć i odczuć. Oby więcej TAKICH zawodników wypowiadało się w mediach, bo te wyświechtane piłkarskie teksty już naprawdę ciężko się słucha i czyta.
0
Absolutnie masz rację, ale moim zdaniem wynika to z tego, że on od prawie dekady jest zajeżdżany co sezon. A lata Lucho i Valverde to większa intensywność gry niż za Pepa, więc tak duże obciążenie meczowe przekłada się na organizm. Organizm, który przy tym wszystkim jest coraz starszy. Sądzę, że faktycznie De Jong powinien grać coraz więcej ale raz, że od Busiego może się jeszcze baaardzo wiele nauczyć, a dwa, że Busi w rotacji to idealna opcja. Ja bym bardzo chciał, żeby został jak najdłużej, sukcesywnie schodząc z piedestału na rzecz bycia mentorem.
0
Mądrze napisane, zgadzam się w pełni. Po graczach Liverpoolu, Ajaxu i Tottenhamu widać było głód orzy najmniejszej walce o piłkę. U nas była zupełna pustka w oczach i miałkośč w ruchach.