MichalZZZ
Dołączył/a: wrzesień 2018
Wyspa
24 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@mikiiki
Nie polecam :)
2
Nie moge przestac grać w FMa, to jest silniejsze ode mnie. Mam tyle innych tytułow do pogrania a za kazdym razem gram w tego francowatego managera. Cale noce zarywane. Co rano mnie kobiecina pyta do ktorej siedziales a ja za kazdym razem opowiadam tą samą glupią historyjke, że jakos po polnocy poszedlem spac :)
1
@thecreativepl
The usual suspects ? :) Klasyka.
1
@FafitFCB
Kitramy sie ;)
0
@Mroziu
Pojęcia nie masz jak to wyglada od strony kuchni a sie udzielasz. Naprawde czasami lepiej jest odpuścic i przemilczec temat. Zresztą niech Ci będzie, że na stadionie podczas zamkniętej imprezy jest 50 osób. Za stary jestem żeby sie wdawać w takie dyskusje. Dobrej nocki, śle pozdrowienia.
0
@Szreko @Rysiu i inni...
Jeszcze zapomnialem dodac a nie moge juz edytowac, że oczywiscie na rozwoj pilkarza, wzrost atrybutów, tutaj bardziej technicznych i fizycznych ma wplyw sztab szkoleniowy. Trenerzy, ktorzy musza miec wysoki atrybut determinacji, motywowania i poziomu dyscypliny. Te 3 atrybuty sa najwazniejsze. To tak juz nawiasem pisząc i uzupelniając powyższe ;)
0
@Szreko
Rozumiem, jedno tylko male ale. Mianowicie determinacja nie ma wplywu na relacje pomiedzy zawodnikami, determinacja ma wplyw na to jak dany pilkarz sie rozwinie, w jakim tempie osiagnie apogeum potencjału. Oczywiscie do tego dochodza tez inne aspekty charakteru i tu juz relacja ma znaczenie. I jezeli o to chodzi, to pelna zgoda.
2
Football manager.
Mentoring. Czy rozwija tylko determinacje, charakter i zagrania ? Duzo za i przeciw. Wbrew pozorom ciezko jest dobrze ustawic i trzeba poswiecic na ten podpunkt troche czasu - obserwowac swoich pilkarzy, jak np reagują na rozmowy motywacyjne, a jakbysmy chcieli żeby reagowali. Czyli ogolnie charakterek :) Bo nie kazdy bedzie zawsze zadowolony, że sie go chwali czy za cos gani.
Zeby byc mentorem trzeba miec duzy wplyw na grupe, miec zdaje sie minimum 24 lata, najlepiej miec podobna pozycje na boisku, odpowiedni charakter i z tego co wiem nie moze w danym okresie cwiczyc nowego zagrania (uczen moze sie uczyc od mentora nowych zagran, wiadomo). Mentoring daje tez rozwinac atrybuty psychiczne, przedewszystkim determinacje. Czy za techniczne i fizyczne tez odpowiada, tego nie moge stwierdzic po dluzszej obserwacji, bo nie jestem w stanie ocenic czy to trening (napewno tak, w dużej mierze, to jasne), czy tez odpowiednio dobrany mentor wplywa na technike i atrybuty fizyczne, w sensie że szybciej będą wzrastac. Wydaje mi sie, że tutaj mentor ma male mozliwosci, tutaj liczy sie tylko trening/trening idywidulany, no i rzecz oczywista czyli czesta gra, a nie przesiadywanie na ławce bez minut spedzonych na murawie.
Jezeli w druzynie macie wiekszosc pilkarzy ponizej 23 lat i 2-3 pilkrzy, ktorzy sa doswiadczonymi graczami, czyli notabene odpowiadaja za mentoring czyt. sa dobrymi mentorami, ale maja niską determinacje, czyli znowu nie spowodują wzrostu determinacji u mlodych pilkarzy, a wrecz przeciwnie, ją obniżą (przyklad kiedy młodzik ma wyzsza determinacje od doswiadczonego mentora), to bawicie sie w mentoring ? Czy kazdego zawodnika probujecie podszkolic na zasadzie mentoringu, czy robicie to tylko z niektorymi zawodnikami, np. malo ogranymi mlodymi talentami ?
Wiemy, że atrybut determinacji i charakteru ma wplyw na rozwoj zawodnika, im wyzsza determinacja, tym szybciej sie rozwinie zawodnik do konca swojego potencjału. Wiem też, że np zawodnik z ambitnym charakterem sie nie dogada z zawodnikiem bardziej stawiajacym na lojalnosc. Tutaj posluze sie cytatem znalezionym gdzies w internetach - Ambitny prze, by jak najwięcej zdobywać, jak najwięcej zarabiać, być naj. Lojalnemu wystarczy stabilizacja i docenienie go w klubowym gronie. Tak samo, sytuacja wygląda z temperamentem i sportowym zachowaniem. Podejrzewam, że niska presja i profesjonalizm, również nie idą z sobą w parze. Czyli jeżeli mamy zawodników ambitnych, gdzie jeden ma profesjonalizm na poziomie 14, drugi zaś wytrzymywanie presji na poziomie 2, to może nie udać się im współpraca.
Ciekaw bardzo jestem jak Wy dobieracie pilkrzy do mentoringu, jak to ustawiacie...
@Szreko @Striker @Bobo25 @matirix20 @emeu @Keson i inni...
Zapraszam do dyskusji.
0
@Kubox
Tylko i wyłacznie klin. Na serio, u mnie zawsze działało. 2-3 piwka i wracasz do życia.
0
@Slazmi
Wydaje mi sie, że to żadne uznanie i szacunek, to cos zupelnie normalnego. Przynajmniej tak powinno byc w kazdym normalnym domu, ale dziekuję za miłe słowa :)
1
@MarioVeB!
No ten tekst "śmiech na sali" z jego postów jest rzeczywiscie bardzo charakterystyczny i rzucający sie w oczy :)
2
@Slazmi
Ja maluje z dziecmi flagi Polski, robimy z tego takie male flagi na masztach i wsadzamy do wazonikow na parapet. Mieszkam za granicą od przeszlo 15 lat, posluguje sie zagranicznym paszportem, dzieci sie tez urodzily tutaj, ale pielegnuje miłosc do mojej ojczyzny jak tylko moge, żeby dawac dzieciom przyklad.
1
@MarioVeB!
No to wszystko jasne. Dojechalem do Turana i ogarnął mnie lekki smieszek - że ja stary wyjadacz sie dalem nabrać i wciągnąć w ta dyskusje :) Jakby to powiedzial kolega autor tematu, śmiech na sali ;)
5
@snake99
Nie bede rzucal argumentami, bo temat jest tak oczywisty, że sie sam wyczerpal. Nie będę brnął w takie głupoty :)
1
@snake99
Ja jednak podziekuje za tą dyskusje :)
5
@ToWinaSedziego
Alves w najgorszej formie, to i tak ze trzy poziomy wyzej od Semedo :)
18
@snake99
Semedo poziom Alvesa? Leże :D Prawa flanka obrony nie jest taka ważna? W dzisiejszych czasach, to jedna z najwazniejszych pozycji. Co za banialuki tu powypisywales, to szkoda gadać :)
5
@Ghotti
Ten z 10 ? Przeca to jeden z najlepszych brazylijczykow w historii Barcelony.
1
@Bykunn
Kolega moze mysli, że przyjezdzają na mecz pilkarze bez sztabu, wchodza przez zamknieta brame, sami se myją kible, przygotowywyja szatnie, robia masaż, a sztab/zarząd siedzi o suchym pysku zajadajac zrobione wczesniej w domu kanapki. Nie licze juz ochrony czy vipów, ktorych jest mnóstwo.
0
@Prezes_sycylijczyk
Pomnoż przynajmniej razy dwa te dwieście. Zdzwilibyscie sie jak duzo osob jest na stadionie podczas zamknietej imprezy.
0
@MesQueUnClub_87
Dzięki, dzięki :)
0
@Jaca27
Mój tata np. odkąd pamietam pije tylko i wyłącznie Okocim.
0
@FeloRPS
Mordeczko Tobie również, ale Tyskiego to ja nie trawie :)
4
Nie jestem jakims degustatorem piwa, ale zimny Lech wchodzi jak zloto po wyczerpującym dniu z dzieciakami :) Pozdrowienia z w koncu cichego domu. Teraz jest tatuśków czas ;)
0
@_catalan
Dziekuje :)
0
@ToWinaSedziego @katalonia15
Najsmaczniejsze jakie pilem to Auchentoshan 12, Cardhu 12, 15, Glenmorangie 10, Glenlivet 12, Glenfiddich 15, Redbreast 12, 15, Yellow Spot 12, Greenmore, Connemara, Abelrour itd. itd. W kazdym razie bardzo polecam Redbreast, Cardhu i mniej znana ale bardzo dobra Yellow Spot. Pycha! Te 3 aktualnie kupuje najczesciej, w zasadzie przez ost lata tylko te. Preferuje Irlandzkie.
0
@_catalan
Widok na Carrantuohill. Najwyzszy szczyt w Irlandii.
0
@messi564
Fabio Silva, Pietro Pellegri,Juan Hernandez, Zirkzze, Brenner, Geubbels, Pinamonti, Edouard, Joao Pedro, Popo, itd itd.
1
@Szreko
Swietny jest.
1
@ToWinaSedziego
Odezwe sie.