0

@wyrek Zaległych to już chyba dawno nie mamy z tego co było mówione

0

@joloskyy Silva bylby super opcją, ale wtedy ktoś by musiał odejść z pomocników

1

@jacobFCB bez przesady, gorszy pd Gordone nie jest na pewno

3

@blakkudium ktoś by musiał odejść

4

@adi7adi8 Może z braku innych opcji to ok, ale właśnie powinni sami zostawiać sobie furtkę.
Być może wyzsze wynagrodzenie z zaporową klauzulą ale później może być problem ze zmianą klubu

6

@doc Na miejscu Alvareza to przechodząc do Atleti ustalił bym z góry jakąś realną do zapłacenia klauzule odejścia (około 90mln), bo to było niemal pewne, ze po paru latach będzie sie tam męczył i nie będzie miał szans na poważne trofea.

1

@macio_944 Oby, ale 9, stoper, wykupienie Cancelo... Tu jeszcze 150-200mln by sie przydało no chyba, ze będziemy drutować Braithwaitami v.2
Jak ich stać to niech się bawią i wzmacniają drużynę, byle nie wydali na głupoty

1

@Dieselzor A może nie o pieniądze, ale o obrone i o to kto będzie bramki strzelać w kolejnym sezonie?

Gdyby juz były obsadzone kluczowe pozycje to byłoby latwiej oceniać ten ruch
W zasadzie niewiadomo na czym stoimy, to wie tylko klub. Każdy liczył, ze najpierw priorytetowe tranfery, a później "zachcianki"

3

@Don Lucas Po prostu uważam, że jeśli nie stać nas na klasowego napastnika to nie przeplacajmy za sredniaka.

Ktoś powie statystyki nie grają - to jednak piłka nożna, a nie balet i na końcu liczy sie to co w sieci i wynik końcowy, a mówimy przecież o napastniku(głównie lewym, ale jednak), więc liczby to jest priorytet

No a Flicka to tu chciało 90% strony, bo po prostu był fachowcem o dobrej renomie i sukcesach w Europie, nie trzeba było wielkiego proroctwa:)

0

@Barcaa12 napastnicy będą bronić, po to właśnie kupujemy napastnika który pressuje :)

3

@LOPEZ16 Wymowne jest to, że przychodzi napastnik za 70mln i my rozmawiamy o pressingu, a nie o golach i asystach.

1

@Don Lucas "Przy okazji to uniwersalny ofensywny piłkarz, który może zagrać w miarę potrzeby na kilku pozycjach. Ubiegły sezon miał słabszy z uwagi na kontuzje, ale wcześniejszy już naprawdę dobry"

W tym naprawdę dobrym też mial 6 bramek w lidze :)
W 176 meczach w PL ma 31 bramek, mniej niz 0.18 gola na mecz, no d...nie urywa jak na 70-milionowego NAPASTNIKA. U nas będzie lepiej, ale jeśli jedynym zaczepieniem do wydania takiej kwoty był pressing to nie wiem czy to dobrze

Od kilku pozycji to my mamy wielu zawodników, ja bym wolał żeby przyszedł ktoś, kto zagra tylko na "9" ale zrobi to dobrze.

1

@Andi18 Nie skreślam - oceniam. A że na ten moment dość negatywnie to inna sprawa :)
A jeśli zostaniemy z Ferranem to posrednio wlasnie przez ten tranfer.

Ogolnie ocena tego tranferu będzie też zależeć od dalszych ruchów na rynku

0

@heniusss Z RM.pl z raportu Marki

2

@macio_944 Zacznijmy od tego, ze dla większości kibiców Barcelony (zapewne nie tylko w Polsce) Gordon jest zwykłym nonamem, o którym niektorzy usłyszeli po raz pierwszy, gdy strzelił 4 bramki wielkiemu Karabachowi. Czy to wina kibiców? No nie, raczej samego piłkarza, który był zwykłym, niezbyt wyróżniającym sie ligowcem co statystyki raczej pokazują.
No i jak pogrążona w ostatnich latach w problemach finansowych Barcelona wydaje olbrzymie pieniądze(bo 70mln to mnóstwo kasy, nie tylko dla nas) to kibic spodziewa sie "grubego"nazwiska, które w poważnym futbolu juz cos pokazało.
No i przede wszystkim chodzi o przeświadczenie, że za grube pieniądze (i prawdopodobnie większość budżetu tranferowego, ale obym sie mylił) wzmaniamy nie te pozycje, które najbardziej tego wymagają, bo co z obroną, co z klasyczną 9( Gordon nią nie jest co widać po statystykach)? Są obawy, że juz na te kluczowe pozycje zabraknie kasy i albo nie przyjdzie nikt albo będzie drutowanie z jakimiś wypozyczeniami.

Ceny na świecie, ceny w Anglii? To że Angole przepłacają to nie znaczy, ze Barca musi w tym uczestniczyć.


Co to za argument, że nie zagrał jeszcze meczu? To samo możemy powiedzieć przy ocenie KAŻDEGO tranferu przecież:)
Możemy oceniać i dyskutować na podstawie całej kariery lub poprzedniego sezonu w wykonaniu zawodnika, a ten nie był specjalnie spektakularny. Skoro marudzisz na kryteria oceny innych użytkowników to jestem ciekaw jakie ty masz kryteria i powodu do optymizmu? Samo zaufanie do Deco i Flicka? Czy jednak jakieś własne refleksie na temat zawodnika? :) Bo jak ktoś napiszę, ze dobrze presuje i biega to super, ale jak juz sie wypomni statystyki strzeleckie to "plytkie myślenie"?
Przez ostatnie lata musieliśmy oglądać każdy grosz, a teraz dużą kwotę wydajemy na pierwszy rzut oka dość pochopnie, ale fakt - może źle oceniamy Laporte i Deco i oni mają sensowny plan na całe okienko i budzetu wystarczy na wszystkie pozycje, tego nie wiemy.

Dla mnie jedyne optymizmy przy tym tranferze to fakt, ze widocznie mamy pieniądze i że coś w nim widział Flick.
Reszta jak za takie pieniądze po prostu szału nie robi. Może w szachach 5d Flicka ten transfer naprawdę ma dużo sensu, nie neguje, ale dla przeciętnego kibica jest po prostu mocnym sredniakiem, bo ciężko go przecież nazwać gwiazdą Premier League. I nie skazuje go na bycie flopem, życzę mu jak najlepiej i niech mi zamknie morde swoją grą na boisku, wiem, ze u nas strzeli dużo więcej niz w Newcastle, ale po prostu teraz odczucia są jakie są.

1

@Pawel13sz Będzie, wyczarują jakieś wypożyczenie na 9 albo na SO

2

@APTAPT Oby, musi wystarczyć na 9 i SO

0

@Pawel13sz to dajcie mu karnego, bo z gry to tak raz na kwartał strzelał :)

No ale dobra, niech mi zamknie morde i odpali, po prostu ciężko mi zrozumieć ten transfer

2

@szymon6847 Szczególnie dla klubu który od paru lat ma problem z rejestracją piłkarzy, dziurawą obronę i brak 9
Czy sie sprawdzi ten Gordon czy nie to nie wiem, ale juz nie przesadzacie, ze to normalna kwota, a nie gigantyczny transfer, który jednak rodzi obawy
Smiechy z Liverpoolu, że przeplacali za Isaka czy Wirtza, ale my wcale nie lepsi, bo za "noname"(dla myślę 90% kibiców Barcy) bez liczb płacimy 70 baniek

Jak im starczy kasy na reszte pozycji to spoko, ale jeśli będą drutowac obrone i "9" to słabo

2

@HypeR Przecież będą jeszcze transfery, muszą być. No chyba, ze odwalą to samo co w 2024 z Olmo czyli cała kasa na zachcianke, a nie realne wzmocnienie najpotrzebniejszych pozycji

0

@sebasarna Ale..ale Alvarez to nie 9

5

"Jeśli przełożymy to na punkty zdobyte przez oba zespoły dzięki tym karnym, Królewscy również wypadają korzystniej. Barcelona zdobyła 88 punktów, a Real Madryt 125."

Ot cała afera Negreiry.
W ogólnym bilansie karnych w okresie Negreiry Real miał lekką przewagę, ale juz w punktach zdobytych dzieki gwizdnietym karnym w odpowiednim momencie jest przepaść na korzyść Realu.
Karnymi najlatwiej wypaczać wyniki spotkań, a tu Real z olbrzymią przewagą, ciekawe dlaczego nie Barcelona skoro było zapłacone? :)

Jeszcze "przychylny" Lahoz, który nam sprzyjał, a jednocześnie zabrał mistrzostwo w sezonie 2013/14

1

@Leooo No oby oby, ale wątpie

2

@Azazel_Pazuzu Pokaż tę Daćke

1

@marcin62 Gordon miał 8 karnych z tych 17 goli, u nas raczej nie będzie wykonawcą

0

@Borry A jest niewiele tanszy Gordon, takie realnia :/

1

Olmo + kasa za Alvareza, marzenie

Ale niestety nierealne :)

1

No oby tak było

Tylko mam obawy, ze nawet jak przyjdzie "9" to "z odzysku", bo juz nie wystarczy kasy.

Zdecydowanie bardziej wolałbym klasową "9" i dopiero później kombinować z opcją na LS

3

@Filarrr11 Yyy? Przeczytaj jeszcze raz.

Nie pisałem, ze Gordon to DM, ale że w przypadku napastników powinno sie w pierwszej kolejności oceniać za bramki, a nie za pressing i bieganie(jak w przypadku DM)

1

@barteq z jego perspektywy i tak ważne tylko to, ze Kane zostaje

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?