4

@michaleu Dziękuję i pozdrawiam. Ale do w/w userów nawet nie startuje!

16

Mały risercz słabszych europejskich lig, proszę Państwa. A to dlatego, bo jest ciekawie. Nawet rzekłbym, że bardzo.

Dużo postów śmiga po necie, że szwajcarski klub FC Thun prawdopodobnie zgarnie pierwsze mistrzostwo swojej ligi w historii. Jednak jakby się tak zagłębić, to w innych ligach wcale nie jest mniej ciekawie. Mianowicie...

-Obecnym mistrzem Szwecji jest drużyna Mjallby. Pierwszy raz w historii klubu i zacznie walkę o grę w Lidze Mistrzów od II rundy eliminacyjnej.

-Na Litwie najlepszą drużyną sezonu została drużyna Kauno Zalgiris. Również pierwszy raz w historii klubu. Będą reprezentować swój kraj w eliminacjach Champions League od I rundy.

-Na Białorusi z kolei również pisze się historia. Maxlime Vitebsk został mistrzem tego kraju - jakby inaczej, również pierwszy raz w historii. I podobnie jak w/w litewska drużyna rozpocznie walkę o LM od I rundy.

-W Norwegii mistrzem nie zostało Bodo, Molde czy Rosenborg, a drużyna Viking. Oni świeżakami mistrzowskimi nie są, ale jest to pierwszy tytuł tej drużyny od 35 lat. I tylko dwa mecze ich dzielą od gry w LM, bo zaczną od razu eliminacje od fazy play off.

I teraz "gdybanie".
-W Szkocji jeszcze nic nie rozstrzygnięte, ale obecnie liderem jest drużyna Hearts z 5 punktami przewagi nad Celticiem. Jakby dopięli swego, byłby to pierwszy tytuł od 66 lat!

-Za to w Bułgarii obecnie lideruje drużyna Levski Sofia. Duży, utytułowany klub, ale... Ostatnie 14 lat z rzędu mistrzem kraju zostawał Łudogorec. I jest dość spora szansa, że ta hegemonia zostanie przełamana. 9 punktów przewagi Levski'ego nad obrońcami tytułu. A ostatnie mistrzostwo drużyny z Sofii miało miejsce 17 lat temu.

Mega jest ten sezon w słabszych ligach. Dużo nowych "twarzy'. Dodałbym jeszcze naszą piękną Ekstraklasę, ale tu wiadomo, że nic nie wiadomo, bo dalej każdy może spaść i zostać mistrzem.

@gumaz @NeroTFP1 @JimMorrisonFCB @FcPortoFan1999 @blakkudium @michaleu @Adran360 @escarabajo @Gary

1

@Gary Voight to jest dla mnie ten typ aktora, którego nie postawię na najwyższej półce z De Niro, Pacino, Hopkinsem, Nicholsonem, ale lubię go oglądać na ekranie. To samo mam z Kurtem Russellem.

3

@Safrani Żeby się nie powtarzać z tytułami, to...

"Dług" i muzyka niestety niedawno zmarłego Michała Urbaniaka. Idealnie oddaje klimat całego filmu i podkreśla fabułę, wpływając na emocje widza. Uwielbiam.

Dębski w "Ogniem i mieczem" dał popis, ale również w "Kingsajzie" pokazując bardziej komediową duszę muzyczną.

Dodam jeszcze całą trylogię "Trzy kolory" Zbigniewa Preisnera. Klimat muzyki dosłownie otula każdą z tych trzech części. Pamiętam, że jak pierwszy raz oglądałem to miałem ciary. Zwłaszcza przy części "Niebieskiej".

Byłoby więcej takich filmów pewnie. Ogniem i mieczem jak wspomniałeś również, czy wyżej wymieniona Symetria.

12

Dwa kozaki. Ale ta różnica w udanych dryblingach na korzyść Yamala jest niesamowita (200-90). No i jeden ma na szpicy Kane'a w prime, a drugi szprotkę. :|

3

@gumaz Trzy tylko obejrzałem. Uwolnienie, Uprowadzenie Agaty i Obława.

4

@MesQueUnClub_87 No, więcej filmów z tej listy nie widziałem jak widziałem, także mam co nadrabiać. Uwolnienie lubię. Voight generalnie ma jakąś taką moc, że mnie ciągnie do filmów z nim.

9

Kiedy z nazwisk: Tomori - De Winter - Pavlović robisz czołową defensywę Europy.



@takisobiektos @blakkudium @Karol145 @michaleu

1

@mekston Djoko ma się od kogo uczyć. :)

10

@July_6_BcN Dzięki chłopie i wzajemnie!

0

@mekston Leci po tytuł, nie ma co. :D

Szkoda, że Fonseca z Sinnerem tak późno, bo bym chętnie zerknął. Oby młody Brazol mu się postawił.

2

@gumaz Szkoda, że @Popitek12 z kontuzją, bo nazwiska Littlera byśmy tu nie znaleźli.

5

@Krystiansigma2734 Mister Allegri to jest fachura.

1

The Nuke dominacja.

1

@takisobiektos Kocham tego człowieka. Świetny trener i mądry facet.

0

@mekston Zainteresowany. Chętnie poznam ten sport bliżej. Czyli Fonseca na razie to takie nazwisko przymierzane powoli do nowego "big3" z Alcarazem i Sinnerem?

5

Luke Littler wygrywa UK Open. 3 duży turniej w tym roku i 3, który pada łupem The Nuke'a. Fenomen tego sportu i przyszły GOAT.

W rankingu światowym ma więcej punktów niż 2 Humphries, 3 van Veen i 4 van Gerwen razem wzięci. :P



@gumaz @Comfortable_ @Peter @mekston @FcPortoFan1999

1

@Hosh Inne słowo tu nie pasuje. ;D

11

Valencia co comeback zajebała. Brawo Nietoperze!

0

Wade na średniej 83 na pewno się postawi Littlerowi. XD Znowu mu łeb siada, a The Nuke klasycznie pod kontrolą.

30

Inter to włoski Real. Złodzieje, także nie szkoda mi ich. Karma dopadła za te przekręty w ich kierunku.

4

No i Krzysiu odpada. Mecz wyrównany, nawet bardzo, ale na podwójnych duża przewaga Rocka. :P

11 leg zmienił bieg historii. 7:4 zamiast 6:5, pamiętamy.

3

Ojoj, posypało się u Krzyśka.

5

Rataj super na razie, oby to utrzymał. Lega sobie skończył w 11 lotkach.

2

Rataj ładnie, 127 wykończone.

1

@gumaz Gotowy, ale będzie ciężko. 2-11 H2H z Rockiem. :/ Choć na tym etapie i tak by kogoś z topu dostał. Walczymy!

1

@michaleu Zgadza się. Do tego Milan ciągle z szansami na scudetto. Małymi, ale zawsze!

2

@michaleu Po meczu Mister Allegri czwarty raz opluje Real Madryt.

17

@Kgorecki2500 Tą z plastiku to co najwyżej możesz w piecu rozpalić.

4

-Milan wygrywa derby
-Cracovia wygrywa z Legią
-Polski orzeł pokonuje Josha Rocka

Jaka piękna może być niedziela, gdy to wszystko się spełni. Czego sobie i Państwu życzę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?