1

@ferdas_rawa ..." kto rozsądny wystawia 3 obrońców"..... większość trenerów na świecie wystawia nawet 4.

2

@puyol_presidend5 A gdzie ty widziałeś w ostatnich latach tiki-takę bo na pewnie nie w wykonaniu Barcelony. Ludzie ten styl i nazwa której nienawidził Guardiola nie opiera się tylko na ilości podań, jeśli tego nie rozumiecie to się nie wypowiadajcie.

Równie ważny był pressing wymiana pozycji gra w trójkątach z pierwszej piłki, płynna zmiana tempa, nie ma to jak wszystko spłycić i wyśmiewać na podstawie tych parodystów zaliczających 100 podań w poprzek i zero do przodu.

1

@Nocturno Newsweek 42020 Artykuł głównie o tym jak cukier niszczy mózg.

W 2019 r. na łamach "Annual Review of public Health" Naukowcy z University of Chicago opublikowali wyniki obszernego badania dotyczącego wpływu podatku cukrowego na decyzje konsumentów. Podatki skutecznie zmniejszyły zainteresowanie napojami słodzonymi . W Barkley w Kalifornii, gdzie obowiązuje od 2015 roku, po roku ich sprzedaż spadła o 9,6 proc., wzrosła zaś sprzedaż wody butelkowanej o 15,6 procent.

Na Węgrzech gdzie podatek wprowadzono w 2011 roku, spożycie słodzonych napojów zmniejszyło się o 19% w porównaniu z latami poprzedzającymi wprowadzenie podatku.A w Meksyku juz pod koniec pierwszego roku obowiązywania nowej opłaty o 12 proc.


0

@Avatarr I kto ci da za niech godziwe pieniądze w czasach pandemii?Istnieje coś takiego jak amortyzacja. Do tego wszyscy wiedzą że Barcelona jest w nieciekawej sytuacji i każdy będzie chciał to wykorzystać. Następnie malo kto chce z Barcelony odchodzić a jak już to trzeba im za to płacić na co też pieniędzy nie ma.


No i najważniejsza kwestia jak chcesz przekonać zawodnika do odejścia i go sprzedać w 6 dni?

2

Ale to zestawianie obecnej kadry do tej Guardioli i pisanie o tych 8:0 które notabene zdarzyło się trzy razy a nie trzydzieśc to nawet śmieszne nie jest.

0

@Avatarr Ta a pieniądze na odprawę to wyłożysz ty jak rozumiem.

0

@eckov W Newsweeku był wywiad z byłym pracownikiem i mówił że dwa razy na pasku wylądował jego trollowy żart rzucony na poczekalni w palarni.

3

@RudY Aleś trafnie podsumował :)

2

@Coutinho007 Dlaczego? Jak wyłoży ze swoich tak ze 150 mln na sponsoring klubu to można się pytać MC.

0

@socha No ile razy Barca Guardioli zdobyła 8 bramek. Barca Gaurdioli miała troszkę ociupinkę delikatnie lepszy skład.

1

@Comentateiro Nigdy nie będzie bo nie wychowamy w jednym rzucie tylu wybitnych zawodników mogących tak gra w piłkę , a podobnych kupić się nie uda.

0

@zorf @PatrychoO @ranger3120 Campo de Fútbol de Vallecas stadion Rayo też się kwalifikuje.

0

@friedrich On akurat słynął ze strzałów z dystansu i z wolnych.

0

@Volk Deco nie był przed Xavim no i nie nazwał bym go Portugalczykiem.
Deco to rozgrywającym był ale w Porto, podobna sytuacja co z Rakiticem.

Najbliższy prawdy czyli archetypu Xaviego bo chyba o to pytasz byłby Guardiola i Amor czyli piłkarskie pierwowzory ze szkółki.

0

@NaFazieHitman Strasznie surowi jesteście dla dzieciaka 20 lat i musi być w formie.

0

@arasz1819 Raz, nie chodzi o 18 osób* bo jest tego sporo więcej .
Dwa, musi to służyć temu by to nie eskalowało.
Trzy żeby komuś dać to komuś musisz zabrać, te śmieszne kilkanaście osób a właściwie ich brak mogło by sparaliżować niejeden szpital.
*Dziwienie się że symbole opozycji które walczą aktywnie z pisem przejdą suchą stopą to tym chamstwie jest naiwne.

0

@leomessi1710 To że ktoś błyszczy w xxx nie znaczy że poradzi sobie w Barcelonie przykładów ostatnimi czasy nie brakuje.

0

@jeyx77x No ok ale gdzie miał grać jedynymi opcjami tj słabiej obsadzonymi pozycjami to ŚO i LS na innych był za slaby na konkurencję.

1

27 lat wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza a większość w tym ja jego dawny fan postawiło na nim krzyżyk.

0

@mr_robot No Roberto nigdy jakoś nie przekonywał w pomocy własnie dlatego wylądował na PO i kilku innych pozycjach, zawsze go ceniłem i uważałem za pożytecznego, tylko ta pensja. Można spróbować jak nie wyjdzie to trzeba poważnie renegocjować kontrakt a może i pożegnać.

0

@Kurkmen No ja bardziej nie rozumiem zakupu Coutinho to najbardziej podobny do Messiego zawodnik tylko że dużo dużo gorszy, do tego ni to prawdziwy skrzydłowy ale jeszcze gorszy pomocnik do 433 k o czym mówił sam Jurgen. Do tego to chimeryczny zawodnik a mimo łatki wielkiego talentu tylko w live go objawił wiec to był ryzykowny ruch.

0

@Comentateiro Nigdzie tak nie piszę, piszę o dominacji i o tym że również w styczniu Barca była w czołówce a to fakty. Ja tej twojej ekscytacji nie odczuwałem Barcelona była pewną ekipą z wybitnymi indywidualnościami które przechylały szalę, a od kilku lat to nudna ekipa pieczołowicie kolekcjonująca punkty. To teraz czuję wreszcie ekscytację bo idzie nowe , i ja nie jestem z tych którzy widza winę tylko w trenerach i działaczach, niektórymi twarzami z szatni jestem już zmęczony i wolę pooglądać młodych. Dla kogoś to może być niezrozumiałe ale to nie mój problem.

0

@Nocturno No ja widziałem badania które to udowadniały, jak sobie przypomnę w której gazecie to ci podam.

1

@Comentateiro Serio tak to odczuwałeś? Ostatnie kilkanaście lat to była dominacja Barcelony na krajowym podwórku i jakoś nie mogę sobie wyobrazić by kibic Barcelony w styczniu siedział jak na szpilkach i podliczał punkty, w ostatiej dekadzie barcelona poza tym sezonem tylko raz była poza podium między 12 a 17 kolejką. Do tego podliczanie punktów w styczniu.

0

@IronSanHybrid Z tymi pandami to zabawna sprawa wiele rządów jest szantażowanych że jak nie to panda wraca do domu :) Ostatnio tak było z Francją.

0

@Bodybuilding Akurat Polacy a szczególnie Polki też są w czołówce europejczyków bez ruchu, więc niewiele to zmieni.

0

@DonMatteo901 Z drugiej strony ktoś mógłby być zdziwiony że kogoś dziwi i oburza nepotyzm kolesiostwo i przekupstwo w polskiej służbie zdrowia.

0

@Prezes_sycylijczyk Pamiętaj że duży bęben to też oznaka dobrobytu.

2

@Damian11 Z tego co widziałem to Polacy są już w czołówce otyłości co gorsza w Polsce przyrost jest dużo wyższy niż na "zachodzie".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?