0

Czy to jakieś złudzenie, czy czasem piłka dziwnie się na murawie zachowuje, jakby dostawała czasem losowo taką rotację wsteczną?

0

Ciekawy jestem jak by wyglądały wyniki Złotej Piłki, gdyby naprawdę ją przyznawali za cały sezon i np. zawodnicy zdobywali punkty (nieznane oczywiście do końcowych łącznych wyników) za każdy miesiąc gry. Co miesiąc jury by przyznawało punkty, za wrzesień osobno, za październik osobno itd. Jak jest Mundial, to dajemy np. podwójne miesięczne punkty. I na sam koniec łączny wynik.
Moim zdaniem przy takim systemie nagrody i miejsca byłby dużo bardziej sprawiedliwe.

0

@ViscaelBarca2007 jesienią w 5 dni zezłomowaliśmy Bayern i Real...tamta Barcelona z przysłowiowym "palcem w dupie" by poskładała Inter w pierwszym meczu tak, że nie byłoby co zbierać.

1

W tym sezonie najważniejsze mecze będziemy grać w kwietniu i maju dopiero, liga to szczerze mnie mało co w tym sezonie obchodzi. Jesteśmy już 11 sezon bez wygranej w LM, priorytety dla wszystkich powinny być jasne...zamiast zachwycać na jesieni czy zimą, moglibyśmy tak dla odmiany zaliczyć wreszcie jakąś spektakularną wiosnę.

0

Znacie jakiegoś uczciwego bukmachera, co nie wyłączył już możliwości obstawienia asysty Wojtka i gola Lewego w meczu z RSSS? Taki pewniaczek, a nigdzie nie widzę opcji, żeby to obstawić.

1

może i straciliśmy chwilo nasze wspaniałe skrzydła, ale nie zapominajcie, że Herr Flickowi dochodzi jednocześnie nowa potężna broń. Tak jak kiedyś mieliśmy wspaniałe połączenie na boisku Xavi - Iniesta, tak teraz mamy Szczęsnego - Lewandowskiego i ich słynną na cały świat lagę. Na La Liga wystarczy ;)

1

Mam nadzieję, że Wojtek Szczęsny wróci w super formie i utrzyma miejsce w składzie do końca sezonu.

1

Dobrze, że Pedri trochę odpocznie, w końcu niedługo mecze z Gruzją i Turcją gra.

2

gramy dzisiaj niestety w "10", Ferrana nie ma na boisku.

0

Słuchaj Mareczek, głupia sprawa wyszła....

15

oby Yamala wprowadzali powoli do gry, żeby na Gruzję był już gotowy na pełne 90 minut gry.

1

@Filipem Ja mam przede wszystkim wrażenie, że na swój sposób buduje swoje relacje z częścią piłkarzy, przede wszystkim wychowanków. Lubi być blisko zespołu i budować z nim osobiste relacje. Ma to swoje zalety i wady. Z takim Perezem to by było raczej nie do pomyślenia. Barcelona to taki "rodzinny" klub, kiedy Real jest instytucjonalny do bólu. Oczywiście, że to drugie rozwiązanie jest efektywniejsze, ale moim zdaniem nie tylko ona jest ważna w życiu. Jak to mawiał klasyk "w życiu piękne są tylko chwile". Nigdy bym nie chciał, aby Barcelona stała się Realem...a takie sytuacje jak tutaj opisane - niby zwykłe i banalne - moim zdaniem powodują to, że ten klub jest tym czym jest. Oczywiście nie jednostkowo, ale jako ogół pewnych tego typu zdarzeń.
Laporta nigdy nie chciał i nie chce być postrzegany a'la Putin w stylu Pereza, bo zwyczajnie, mimo swoich wszystkich wad i czasem ciężkich decyzji do podjęcia, to wydaje otwartym i serdecznym gościem. Z tego też względu dwukrotnie już został wybrany Prezydentem.

1

Mi tam nie szkoda odejścia Dembele, bo takiej szansy i ekspozycji jeżeli chodzi o czas gry w sezonie 23/24 Yamal by na pewno nie dostał, nie zagrałby pewnie potem świetnego EURO (bo nie byłby powołany), a w minionym sezonie nie byłby zawodnikiem TOP2 na świecie, tylko bardzo wartościowym zmiennikiem pewnie.

0

@rademenes przecież poszła zapłata klauzuli, to co miało być dodatkowo?

0

@Faro ale on musi więcej strzelać...Lewy swoje lata ma, Ferran to tylko super dżoker, a kasa pusta...albo będzie strzelał, albo ciężko będzie o trofea.

2

@Andi18 za rok, albo i więcej...zobaczymy. Tam byłby mega potencjał na super materiał, żeby np. Messi przyjechał do La Masia, po której oprowadzałby go Yamal, jakieś porównania co się zmieniło przez lata czy coś. Symbolika zrobi perfekcyjny marketing.

2

Poza tym tak zupełnie szczerze to myślę, że jak Yamal będzie miał wygrać swoją pierwszą Złotą Piłkę, to się naprawdę postarają, żeby tym który mu ją wręczy był Messi.
I nie dlatego, że FF nas lubi czy coś, tylko nawet marketingowo będą to piękne zdjęcia, które się rekordowo poniosą.
Tak samo jakby Mbappe miał wygrać, to pewnie postarają się o Cristiano.

0

@Arcybiskup za 2010 rok to mało kto po chwili pamiętał jaki to był wałek z Iniestą.

3

W sumie szkoda, że Lewy więcej bramek nie zdobył...fajny obrazek w perspektywie historii polskiej piłki by był.

2

ta z tego klubu Gotham to ma super...prawdziwa "Strażniczka (bramki) z Gotham" xD

1

jeżeli Ter Stegen nie wygra nagrody Jaszyna, to będzie skandal! :)

0

dla Kate Abdo-Scott też powinna być nagroda za najlepszy program o tematyce piłkarskiej.

0

a tak btw. kto dziś u kobiet wygra? Alexia czy Aitana?

3

@Andi18 a Yamal? :P

0

dzisiaj na gali ZP oczekuję przede wszystkim:
1. Reasumpcji głosowania z 2003 roku i przyznania Złotej Piłki dla Henry'ego. Zasłużył jak mało kto. Nie tylko tym, kim był na boisku, ale także poza nim.
2. Reasumpcji głosowania z 2010 roku i przyznania Złotej Piłki dla Don Adresa, bo ta gala to był skandal.
3. Przyznania Złotej Piłki dla Polaka rodaka Roberta Lewandowskiego za 2020 rok.
4. Reasumpcji głosowania z 2024 roku i ponownego przyznania Złotej Piłki Rodriemu przed Viniciusem, bo to tak piękne wspomnienie, że warto je przypominać ;)

0

@Tomek54321 a Rodri w zeszłym roku?

0

@FiscaelBarca xD no jasne, z Polską odpadnie w barażach.

0

@Filipem Zależy od tego jak się zaprezentują. Popatrz na Cannavaro w 2006 roku. Wyróżniał się mocno, to nawet jako ŚO dostał...ale Pedri nie może zagrać tak dobrze jak Yamal, tylko musi się mocno wyróżnić na plus.

0

Pedri to większe szanse będzie miał za rok, kiedy wygra z Hiszpanią mundial, o ile się tam obiektywnie pokaże z lepszej strony od Yamala.

0

Ciekawe, czy będą jak w zeszłym roku nominowani, którzy dzisiaj otrzymają 0 pkt. Tak szczerze uważam, że powinni trochę manipulować i mieć jednego dziennikarza, który na sam koniec da typy w taki sposób, żeby nikt nie kończył z takim wynikiem...
Niektórzy pewnie napiszą, że sama nominacja to wyróżnienie, ale to trochę tak jakbyście dostali zaproszenie na ekskluzywne przyjęcie, po czym na miejscu wszyscy by wam dawali znać, że to zaproszenie to była pomyłka, a wy w ogóle tutaj nie pasujecie. Mi w każdym razie by się trochę smutno zrobiło.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?