0

@Bogan i po to masz zasady FFP 1/4, 1/2 itd.

0

@ShawnC to szansę dostanie ktoś inny, na ŚPO wśród młodych graczy mamy komfort bogactwa. Natomiast 1,3 mld euro zadłużenia nie jest komfortową sytuacją finansową.

2

@ini_barca ale ci kibice to w większości idioci...teraz Fermin zostanie, we wrześniu np. zerwie więzadła, zacznie grać Dro, będzie objawieniem sezonu, za rok będą super oferty za Dro, to ci sami kibice będą pisać jaki to zarząd jest fatalny, że nie chce sprzedać Fermina, tylko rozważa oferty za tego Dro.
ps. dokładnie tak było z Araujo.

0

ale to środowisko piłkarskie jest wrogie Barcelonie...
wytłumaczcie mi, czemu inne kluby nie chcą brać za duże pieniądze naszego przepłaconego szrotu typu Olmo, FdJ, Araujo, tylko zgłaszają się po młodszych i perspektywicznych?
przecież to oczywiste, że jak mamy 200k i chcemy np. kupić auto, to zamiast nowego z salonu albo krótko używanego z pełną historią raczej idziemy po takie po szkodzie całkowitej sprowadzone z zagranicy, bo będzie trochę taniej, prawda? takie postępowanie jest logiczne.
w normalnym świecie w jedno okienko byśmy sprzedali wszystkich niepotrzebnych nam graczy za 300 mln, naprawili FFP i się nawet ciekawie wzmocnili, tylko to środowisko piłkarskie jakieś takie nienormalne jest, że zgłasza się nie po tych zawodników, których chcemy się akurat pozbyć...jak żyć w takim wrogim środowisku?

0

@Nadprogram12 zadłużenie na 1,3 mld euro (czerwiec 2024), ale mamy gotówkę na transfery...zejdź na ziemię. Co najwyżej mamy opcję ze strony banków na większe zadłużenie, ale tutaj nas właśnie FFP blokuje i chwała Tebasowi za to, bo inaczej pewnie z 2 mld euro by już było, jak nie więcej.

0

@FcPortoFan1999 ale jednak przez 20 lat przed rozpoczęciem remontu także nic nie było...z powodu jego stanu. Tak samo teraz San Siro bez remontu nic nie dostanie.

0

@FcPortoFan1999 Camp Nou także nie miało finału od 1999 roku, a po zakończeniu remontu (i dodatkowym odczekaniu roku, że nic się nie zawali) od razu zrobią finał na Camp Nou. Tak to działa. UEFA dba przede wszystkim o siebie i swoją wygodę. Dlatego jak wskazałem - Narodowy by dostał szybko jeden finał, a dzisiaj by walczył o następny.

0

@FcPortoFan1999 bo z Anglii monopol ma Wembley...a z Niemiec Allianz Arena. Poza tym UEFA lubi stadiony po remontach, nowsze technologicznie, z strefą VIP na top poziomie dla swoich członków....a stadiony w Liverpoolu i Dortmundzie chyba lata nie były remontowane, czy się mylę?

1

@FcPortoFan1999 tych stadionów jest na tyle mało w Europie, że przypuszczam, że w latach 2014-2016 byśmy mieli pierwszy finał (UEFA lubi dawać nowe stadiony jak się pojawią - patrz na Wanda Metropolitano), a teraz byśmy walczyli o drugi.

1

tak teraz spojrzałem, że następny finał LM jest w...Budapeszcie.
wiedząc, że stadion na finał LM musi mieć min 60 000 miejsc, to ciekawe jaki baran z poprzedniego rządu Tuska wpadł na pomysł, żeby zrobić stadion na trochę ponad 58 000 miejsc...naprawdę brakło miejsca na te 2000 miejsc, czy raczej brakło komuś mózgu na etapie założeń do projektu? gdybyśmy zrobili stadion na 60k, to myślę, że lada chwila mielibyśmy już drugi finał LM w Polsce.

1

Czy sprzedaż Fermina ma sens wiedzą tylko księgowi Barcelony, bo nikt naprawdę nie wie ile nam brakuje do zasady 1:1. Bo tylko wejście do zasady 1:1 z pewnym zapasem ma dla nas sens w obecnej sytuacji. Za Fermina potrzebujemy dwóch transferów: środkowego lewonożnego obrońcy (Inacio ze Sportingu za 45 mln?) i kogoś na lewe skrzydło, skoro Raphinhia zostanie przesunięty wtedy na "10".

3

Wiadomo, że w ciągu najbliższych 5 lat wszystko się może piętnaście razy jeszcze zmienić, ale nie uważacie na ten moment, że Yamalowi bliżej będzie taką "aurą" do Cristiano, niż do Messiego? Wydaje się, że to nie będzie "grzeczny" chłopiec z La Masii (jeżeli chodzi o wykreowany wizerunek), tylko raczej osoba, która może kiedyś powtórzy słynne słowa "jestem pierwszym, drugim i trzecim najlepszym piłkarzem na świecie". Mi to absolutnie nie przeszkadza, bo lubię takich bezczelnych zawodników (jak np. Zlatan), ale jestem ciekawy czy w przyszłości przez to nie powstanie pewien spór na linii tego jaki wizerunek chciałby kreować klub (historycznie bardziej "rodzinny" niż "gwiazdorski") a jaki wokół siebie kreuje jego boiskowy lider.

6

Dzisiaj mieliśmy wspaniały i historyczny dzień dla polskiej piłki. Jesteśmy blisko 4 drużyn w fazie ligowej europejskich pucharów. Kosmos i odlot po prostu. WOW! Dzieje się historia. A że nie ma nic wyżej? I co z tego? Nie od razu Rzym zbudowano, trzeba iść krok po kroku w rozwoju. Progres jest oczywisty. Bodo też zaczynało budowę od LKE przez LE, a dzisiaj na luzie wchodzi do LM. A dla tych co nie pamiętają, poniżej trochę kompromitujących wyników z poprzednich lat, żeby sobie uświadomić z jakiego poziomu startowaliśmy.
18/19
Legia odpada w III rundzie el LE z Dudelange z Luksemburga
Górnik odpada w II rundzie el LE z AS Trencin ze Słowacji
Lech odpada w III rundzie el LE z Genkiem z Belgii
Jagiellonia odpada w II rundzie el LE z Gentem z Belgii
19/20
Piast odpada w II rundzie el LE z Rigą z Łotwy
Legia odpada w PO el LE z Glasgow Rangers ze Szkocji
Cracovia odpada w I rundzie el LE z Dunajską Stredą ze Słowacji
Lechia odpada w II rundzie el LE z Brondby z Dani
20/21
Legia odpada w PO el LE z Quarabachem z Azerbejdżanu
Lech awansuje do fazy grupowej LE i zdobywa 3/18 pkt
Piast odpada w III rundzie el LE z Kopenhagą z Danii
Cracovia odpada w I rundzie el LE z Malmo ze Szwecji
21/22
Legia awansuje do fazy grupowej LE i zdobywa 6/18 pkt w ciężkiej grupie
Śląsk odpada w III rundzie el LKE z Hapoel Beer Szewa z Izraela
Pogoń odpada w II rundzie el LKE z Osijek z Chorwacji
Raków odpada w PO el LKE z Gentem z Belgii
22/23
Pogoń odpada w II rundzie el LKE z Brondby z Danii
Lechia odpada w II rundzie el LKE z Rapidem Wiedeń z Austrii
Raków odpada w PO el LKE z Slavią Praga z Czech
Lech gra historyczne sezon w LKE

0

@FcPortoFan1999 w meczu 1/16 to już inna kadra będzie.

0

Wiadomo, że mecze LKE będą w dwóch slotach 18:45 i 21. Jeżeli będą 4 polskie drużyny, to jakie mecze będziecie oglądać? po klasie rywala czy po większej/mniejszej sympatii klubowej?

0

@Matheu12 problemem jest w Polsce to, że wszystko próbuje się ludziom narzucić przymusem. Czemu nie wprowadzić przepisów, które to tylko umożliwiają, ale samo wprowadzenie tego musi nastąpić w aktach prawa miejscowego? Niech mieszkańcy gmin sobie decydują czy im to przeszkadza, czy nie.

0

@FcPortoFan1999 Rayo to nie Betis, Crystal Palace to nie Chelsea. Z nimi jesteśmy w stanie rywalizować.

2

@Tasde nic głupszego dzisiaj chyba nie przeczytam..."Tymczasem również dzisiaj ujawniono wyniki dwóch sondaży z którego wynika, że 56% osób popiera ustawę wiatrakową a 64% jest za rozwojem lądowej energetyki wiatrowej. Ale według prezydenta, Polacy nie chcą wiatraków."

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2021 rok 62 proc. ludności Polski mieszka w miastach. Czyli ustawę popierają ci, których ona w większości nie dotyczy, ale ich zdanie powinno narzucać innym jak mają żyć?

0

Liczę w tym sezonie nawet na finał LKE...poza Fiorentiną każdy jest do zrobienia, a z uwagi na 4 drużyny, to szansa jest spora.

0

@FcPortoFan1999 karny będzie, ale dopiero w Oviedo. W zasadzie można zacząć tam mecz karnym zamiast ze środkowej linii.

0

3/4, jeszcze Legia i perfekcyjny dzień eliminacyjny.

0

Lech coraz bliżej fazy grupowej LKE! Bałem się jakieś niespodzianki, ale na szczęście Lech dziś mnie nie zawodzi.

0

wszystko idzie zgodnie z planem, Jaga wygrywa, Lech przegrywa, LKE będzie nasze ;)

0

@Murazor nie masz w polskim prawie czegoś takiego. Jest tylko zabójstwo i jego kwalifikowane warianty.

0

@Starrk umorzyli postępowanie wobec Maccabi? daj źródło, chętnie zobaczę, chyba że to z dupy żale, że postępowania dyscyplinarne o większym ciężarze gatunkowym trwają po prostu dłużej.

0

Okno transferowe jest długie, bo do 8 września. Do tego czasu rozegramy jeszcze 2 mecze ligowe. Jeżeli Casado nie dostanie żadnych minut, albo jakieś śmieciowe, to wcale nie byłbym zdziwiony, jakby sam chciał odejść. W zeszłym sezonie przed kontuzją przebił się do reprezentacji Hiszpanii, ale teraz siedząc na ławce w Barcelonie przez 3/4 sezonu na Mundial nie pojedzie. Ma dzisiaj przed sobą w hierarchii na pewno 3 (Pedri, FdJ, Gavi), a nie wiadomo czy też Fermin nie będzie głębiej grał z uwagi na możliwą grę Raphinhi na "10". W takich okolicznościach jak dostanie ciekawą propozycję to w pełni zrozumiem, jeżeli będzie chciał odejść.

3

brakuje dzisiaj jeszcze tylko informacji, że teraz ci wszyscy "przywódcy" na zamkniętym spotkaniu wspólnie ustalili, że za utratę wschodnich terytoriów Ukraina otrzyma w ramach częściowej rekompensaty od Polski województwo podkarpackie. Byłoby to "piękne" podsumowanie sporu Nawrocki - Tusk, jakby ich "pryncypałowie", tj. Trump i von der Leyen coś takiego przyklepali.

0

@draxidox został zaproszony, to pojechał ;) jest jednym z konstytucyjnych reprezentantów państwa. Ma prawo pojechać sobie na spotkanie towarzyskie i podejmować ew. ustalenia w granicach posiadanych prerogatyw (w praktyce ciężko nawet ustalić. co może samodzielnie ustalić, ale coś teoretycznie pewnie może).

0

@draxidox art. 146 ust. 2 Konstytucji "Do Rady Ministrów należą sprawy polityki państwa nie zastrzeżone dla innych organów państwowych i samorządu terytorialnego." - powiedz mi co tutaj jest niejasnego? w tym przepisie masz domniemanie prawne kompetencji we wszystkich sprawach, które nie się są wprost zastrzeżone dla innych organów państwowych.

0

@draxidox ale napisałeś wprost, że "Tak długo jak będzie rządził beznadziejny pis (...)", czyli rozumiem, że uważasz, że w polskim ustroju konstytucyjnym rządzi Prezydent?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?